Skip to content

Polskie tłumaczenie Baldur's Gate: Oblężenie Smoczej Włóczni (Siege of Dragonspear) gotowe!

2»

Comments

  • ZYGaZYGa Member Posts: 3
    edited February 2021
    Przeszedłem dodatek na tym swoim linuxowy buildzie bez problemu, więc generalnie możecie dodać, że jest wspierany, choć pewnie straci to znaczenie po wyjściu nowej łatki. :)

    Dzięki wielkie za ogrom wykonanej roboty! :)
    Cahir
  • maneromanero Member Posts: 392
    Czy polskie tłumaczenie jest już dostępne na PS4?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    manero wrote: »
    Czy polskie tłumaczenie jest już dostępne na PS4?

    Nie. W pierwszej kolejności znajdzie się wraz z patchem 2.6 na PC, później planowana jest aktualizacja wersji na urządzenia mobilne. O wersji konsolowej na razie nic nie wiadomo.
  • kokarol91kokarol91 Member Posts: 24
    Ja tez czekam na tłumaczenie na konsole, ale już zabrakło mi cierpliwości i zacząłem grać w bg2. W przypadku tłumaczenia można zawsze zagrać od nowa ;)
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Gra ukończona, więc pozostaje pogratulować tłumaczom: czapki z głów! Nie tylko uniknęliście bolączki wielu (także oficjalnych!) tłumaczeń, czyli robienia kalek językowych, ale momentami zdaje się troszkę podrasowaliście dialogi twórców. Bo aż się nie chce wierzyć, że Beamdog był tak błyskotliwy ;) Z całą pewnością czyta się to tak, jakby oryginalnie pisane było po polsku. A chyba to jest właśnie święty graal każdego tłumaczenia? Szacun za Waszą wiedzę o Zapomnianych Krainach, bez niej nie udałoby się odtworzyć tak dobrze klimatu Wybrzeża Mieczy. Niezwykle mnie cieszy, że tłumaczenie dodatku do gry-legendy trafiło właśnie do Was, prawdziwych miłośników.
    Super, że na bieżąco eliminujecie też pomniejsze błędy techniczne - ja pierwszy bug znalazłem dopiero w ostatnim (!) rozdziale
    podczas przesłuchania przed tłumem
    , gdzie pojawiła się między opcjami wypowiedzi niepotrzebna linijka odstepu.
    Mam szczęście, że SoD kupiłem tak późno i mogłem przejść go od razu po polsku ;) Nie chcę nawet myśleć ile by mi umknęło smaczków, które dzięki Waszej ciężkiej pracy mogły mnie dodatkowo rozweselić. Może słabe recenzje SoD wynikają właśnie z tego, że redaktorzy przez barierę językową nie mogli wszystkiego wyłapać i docenić? ;)
    Cahircherrycoke2lHafir
  • DakkarFezboulDakkarFezboul Member Posts: 8
    Czy spolszczona wersja zawiera polski dubbing? Jeśli nie, jest świetny program którym można to zrobić. Nie wiem czego konkretnie używają twórcy tej strony ale sami możecie przetestować jakie ma możliwości:

    https://mechanical-might.com/mekatron/
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Ten system budzi co prawda pewne wątpliwości moralne (możliwość podszywania, "kradzież" głosu itp.), ale jego efekty są NIE SA MO WI TE :open_mouth:
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited April 2022
    Hej, czy polskie tłumaczenie jest już dostępne na androidzie?

    -edit-

    Jest dostępne, właśnie ogrywam.
    Post edited by manero on
Sign In or Register to comment.