Skip to content

plusy i minusy BGEE

zdechlakzdechlak Member Posts: 75
pomyślałem że warto założyć temat w którym panowałby zasada że każdy w tym poście kto miał do-czynienia z grą, bądź widział jakieś jej fragmenty dajmy na to: materiały video, zostawi post w którym w elegancki sposób wyrazi swoje zdanie na temat gry:

+ lepsza rozdzielczość, i jakość grafiki niż w pierwowzorze (bez potrzeby instalowania modów które czasami grę zawieszały)
+ to w końcu Baldurs Gate

- uboga liczba opcji
- limit 30FPSów
- odgrzewany kotlet (spodziewałem się czegoś więcej)

+ nadzieja na nowe questy w DLC
«1

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    + filmik z odpoczynku, ognisko jest świetne :P
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zgadzam się z @viader filmik mógłbym oglądać bez końca i czuć się jak na biwaku :D

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Dla mnie duże plusy to
    + szybkie wczytywanie lokacji
    + szybkie zapisywanie/wczytywanie gry
    + ikonki czynności przy portretach NPC-ów
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    I maksymalne punkty życia na poziom :D Bo wydaje mi się, że to funkcjonuje :)
  • CronoCrono Member Posts: 33
    +Dziennik
    +Tutorial

    - Opcja Napisy/dialogi nie zaimplementowana
    - Kółka pod postaciami w kolorach ubrań...
    - Problemy techniczne
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ogólnie w pytkę :D A jak się doczekam polskiej łaty to już będę mega happy.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Ja nie mam aż tak krytycznych uwag jak niektórzy, głównie dlatego że nigdy nie modowałem BG, a ostatni raz grałem w tę serię dobre 7 lat temu. Dla mnie większość rzeczy które dodali jest na plus. Nie podoba mi się tylko spłycenie i usunięcie niektórych filmików oraz chwilowe problemy z czcionką. Zdaję sobie jednak sprawę, że w porównaniu do niektórych kompilacji modów ta wersja (płatna!) wypada słabo.
    Czy jest coś lepszego w tej wersji niż w TuTu, czy BGTrilogy za co warto było zapłacić 60z? (pomijam samouczek i BlackPits)
  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    edited November 2012
    Nie wliczając ulepszeń, które już były dostępne używając modów(jak rozdziałka, BG2 UI itd):

    +muzyka - przepiękne masteringi/remixy!
    +Dziennik - jak naprawią bugi z nie działającym scroll wheelem to będzie extra
    +Nowe NPC - no! To jest jakość w porównaniu do NPCów z modów(jedynie chyba Soulfein dorównuje jakością)
    +Nowe UI w ekwipunku
    +Nowe przedmioty
    +kompatybilność z niektórymi modami(jak BG tweaks)

    -zabezpieczenie DRM w postaci launchera zbudowanego na .NET Framework - cytując jednego internetowego gwiazdora: "WHAT WERE THEY THINKING?!". Nie dość, że BG:EE zostało skraczone day 0 to legalni użytkownicy muszą cierpieć z pieprzonym DRM. Mam nadzieje, że zostanie to usunięte w przyszłych łatkach. Obiecali brak jakiegokolwiek DRM, a tu takie cudo. Fu śmierdzi na kilometr! Wstyd!
    -niezliczone małe acz denerwujące bugi BG:EE jak NPC'owe kółeczka pojawiające się podwójnie itp
    -kiepska wydajność na maszynach z grafiką intel'a na systemie windows

    Ogólnie jestem zadowolony aczkolwiek nie poleciłbym tego nikomu kto już posiada gry z przed lat :) Ja to maniak jestem, więc se wybaczyć mogę zakupu. A poza tym chce zobaczyć PST:EE i ICW:EE... kto wie, kto wie.

  • erathielerathiel Member Posts: 38
    Mnie troche denerwuje że nie można już okradać wszystkich skrzyń itp. jak to robiłem kiedy grałem pierwszy raz (łatwa kasa na początku :P) ale Imoen czy Khalid przez takie coś opuszczają po jakimś czasie drużyne (nie wspomne o Jaheirze) i zostaje sam zanim dojde do kopalni, a jak nie okradam to opuszczają mnie po powrocie z niej bo strażnicy mnie atakują...
  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    edited November 2012
    erathiel said:

    Mnie troche denerwuje że nie można już okradać wszystkich skrzyń itp. jak to robiłem kiedy grałem pierwszy raz (łatwa kasa na początku :P) ale Imoen czy Khalid przez takie coś opuszczają po jakimś czasie drużyne (nie wspomne o Jaheirze) i zostaje sam zanim dojde do kopalni, a jak nie okradam to opuszczają mnie po powrocie z niej bo strażnicy mnie atakują...

    Okradam wszystko jak leci gdzie tylko mogę i gram... dobrą drużyną :) Nikt mnie nie opuszcza. BA! Nawet mnie chwalą bo mam reputację punktów 15.
    Może to dlatego, że strażnicy Cię łapią albo NPCe? Zapisuj grę przed każda kradzieżą i wczytuj jak Cię złapią. Q - szybki zapis, L - szybki wczyt... no albo graj złą drużyną!
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    Czyli zaczne od początku :) i zrobie jak mówisz :)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited November 2012

    +muzyka - przepiękne masteringi/remixy!

    Nie zauważyłem jak na razie żadnych nowych kawałków. Fakt, że chodzę tylko o Candlekeep jak na razie.

    +Dziennik - jak naprawią bugi z nie działającym scroll wheelem to będzie extra

    W pełni się zgadzam :)

    +Nowe NPC - no! To jest jakość w porównaniu do NPCów z modów(jedynie chyba Soulfein dorównuje jakością)

    Szkoda tylko, że odbiegają od pozostałych angielskimi głosami

    +Nowe UI w ekwipunku

    Z tego co widziałem na screenach z TuTu, UI z BG II lepiej wyglądało. To jest trochę za pstrokate.

    +Nowe przedmioty

    Dodali coś nowego, czy mówisz o przeniesieniu przedmiotów z BGII w stylu katany.


  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    O co chodzi z tym niedziałającym scrollem? Działa.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Moje pierwsze wrażenia w postaci plusów i minusów:
    +poprawiona grafika
    +interfejs
    +ikona szybkiego zapisu
    +wygląd ekwipunku
    +stary dobry Baldur ;)

    -brak konfiguratora
    -limit 30fps bez możliwości zmiany
    -troszkę bezsensowna możliwość zoomu
    -skrócone intro (ale samo wykonanie jest ok)

    Wczoraj miałem trochę czasu na pochodzenie sobie po Candlekeep. Powrót do domu o później godzinie i zmęczenie nie pozwoliły mi na dłuższe posiedzenie. ;) Gra nie ucieknie i mam zamiar delektować się Baldurem, a nie przechodzić go ledwo myśląc i "po łebkach". ;)
  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    edited November 2012
    Etamin said:

    Nie zauważyłem jak na razie żadnych nowych kawałków. Fakt, że chodzę tylko o Candlekeep jak na razie.

    Może nie tyle co nowe(z nowych to tylko w menu theme usłyszałem) a zremasterowane. Brzmią lepiej. Są czystsze. Inne. Pierwszy remastering zauważyłem dopiero w Beregost.
    Etamin said:

    Z tego co widziałem na screenach z TuTu, UI z BG II lepiej wyglądało. To jest trochę za pstrokate

    Gusta i guściki - jak to się mówi.
    Etamin said:

    Dodali coś nowego, czy mówisz o przeniesieniu przedmiotów z BGII w stylu katany.

    Nowe przedmioty magiczne. Znalazłem nowy pas jak na razie, ale zakładam, że jest ich więcej :)
    Etamin said:

    Szkoda tylko, że odbiegają od pozostałych angielskimi głosami

    Nie mam z tym problemów jako że preferuje angielską wersję gry nad polską. Polska wersja jest niczego sobie, ale jednak kocham Minsca jak i Edwina z eng. Może to dlatego, że nostalgia z lat młodości, gdy siedziałem na BG2 ze słownikiem, bo do PL wersji nie miałem dostępu.
    Przemkas said:

    O co chodzi z tym niedziałającym scrollem? Działa.

    Good for you, ale mi nie scrolluje questów i co więcej nie mogę złapać za suwak też. Działa tylko i wyłącznie klikanie na strzałeczkę.
    Denerwujące także jest to, że twojego ekwipunku też nie scrolluje przy zakupie/sprzedaży u handlarza. Handlarza okienko scrolluje bezbłędnie. Nie mam pojęcia jak mogło to ujść uwadze w playtestach.
    ireniqs said:


    -brak konfiguratora
    -limit 30fps bez możliwości zmiany

    Wszystko możesz skonfigurować w pliku ini zlokalizowanym w c:\user\Moje Dokumenty\Baldur.
    Aczkolwiek zgadzam się, że brak konifguratora to ból w zadku.

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Komuś działa scroll? Chodzi o to, ze scroll działa tylko na lewej części ekranu, w lewych oknach, jeśli mamy wyświetlonych więcej. Z prawej nie działa i trzeba klikać w strzałkę góra-dół.
  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    Lucky said:

    Komuś działa scroll? Chodzi o to, ze scroll działa tylko na lewej części ekranu, w lewych oknach, jeśli mamy wyświetlonych więcej. Z prawej nie działa i trzeba klikać w strzałkę góra-dół.

    Mi nie działa, ale jakiś kolega wyżej powiedział, że mu działa.

  • milczarpmilczarp Member Posts: 13


    Wszystko możesz skonfigurować w pliku ini zlokalizowanym w c:\user\Moje Dokumenty\Baldur.
    Aczkolwiek zgadzam się, że brak konifguratora to ból w zadku.

    Po zmianie fps w ini nie nastepuje zadna zmiana w predkosci gry. Z tego co wiem nie tylko ja mam taki problem. U Ciebie to dziala ?
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Zmiana fpsów w ini nic nie daje. Sprawdzałem.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Już wypisywałem zdaje się gdzieś plusy i minusy, gra u mnie działa bez problemu jak narazie tylko pomniejsze bugi nic więcej....
    + rozdzielczość
    + Animacje
    + Dorn (genialna scena wtedy gdy spotykamy go pod kopalnią, genialny głos mega klimatyczna broń)
    + dziennik
    + nowy Interface
    + Nowe portrety (komu sie nie podobają i mówi że nie klimatyczne to chyba go drze flakami)
    - Nie działa wielu osobom wiele problemów
    - To wciąż zdaje się wersja beta
    - Brak opcji
    - Polonizacje trzeba zrobić samemu jeśli to zrobimy wykrzaczy się nam update w przyszłości !!!!!!!
    - 30fosów

    Podsumowując daje grze 6/10 aczkolwiek gra się naprawdę mega przyjemnie i im dłużej gram tym bardziej jestem zadowolony
  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    milczarp said:


    Wszystko możesz skonfigurować w pliku ini zlokalizowanym w c:\user\Moje Dokumenty\Baldur.
    Aczkolwiek zgadzam się, że brak konifguratora to ból w zadku.

    Po zmianie fps w ini nie nastepuje zadna zmiana w predkosci gry. Z tego co wiem nie tylko ja mam taki problem. U Ciebie to dziala ?
    Szczerze mówiąc nie sprawdzałem, ale teraz sam ustawiłem i rzeczywiście prędkość zostaje taka sama...
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    M6k3 said:


    - Polonizacje trzeba zrobić samemu jeśli to zrobimy wykrzaczy się nam update w przyszłości !!!!!!!

    Co to znaczy bo nie bardzo rozumiem?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Musisz pliki nadpisać, a nie wiadomo jak to wpłynie na późniejsze aktualizacje. Na wszelki wypadek dobrze zrobić backup nadpisywanych plików.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @PhoenixDown Znam sposób na pomienięcie DRM, napisz do mnie na PM, przetestujemy czy zadziała.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    porostu luncher zdefiniuje ze brakuje mu jakichś plików i zacznie dziwnie pobierać żeby to naprawić... jeśli już wkleiłeś polskie dźwięki to jesli usuniesz 766.status to zacznie ci się update który nie wiadomo co updatuje ;d
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Przyznaję, że trochę Was nie rozumiem i tego całego kombinowania z dubbingiem wcześniejszym. Szanuję te wszystkie zaangażowane ruchy, ale skoro oficjalnie łata ma wyjść i zawierać dubbing i nową przetłumaczoną zawartość tekstową, to może warto zaczekać? Szczególnie, że te wcześniejsze próby zjadły trochę nerwów ludziom ;)
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Co racja to racja, ale niektórzy nie lubią czekać.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zgadzam się :) I fajnie, że dla nich powstało w ogóle coś takiego, ja poczekam.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    M6k3 said:

    porostu luncher zdefiniuje ze brakuje mu jakichś plików i zacznie dziwnie pobierać żeby to naprawić... jeśli już wkleiłeś polskie dźwięki to jesli usuniesz 766.status to zacznie ci się update który nie wiadomo co updatuje ;d

    Eee taki problem to nie problem. ;)

    U mnie dub pl działa dobrze, a po oficjalnej premierze zainstaluję grę od nowa i tyle...

    @Lucky mi nie zjadło żadnych nerwów. Wszystko poszło gładko. :P

  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Jak ktoś cierpi na brak kasy, to polecam używać TABa - dzięki temu praktycznie na samym początku znajdujecie: diament, pierścień +1, pierścień dla maga (ten pierwszy jest wart 500 sztuk złota, a ten ostatni 9000!) - aczkolwiek nie wiem, czy to jednak nie niszczy w jakimś stopniu balansu gry.

    Minusy:
    - dźwięk się chrzani co jakiś czas
    - ostrość a raczej jej brak jeśli idzie o GUI i zwłaszcza część tekstów - w zasadzie przestałem czytać cokolwiek, bo mnie od tego bolą oczy. Podobnie jak od patrzenia na ikonki interfejsu :/

    Plusy:
    + możliwość wyłączenia gejowskich kółeczek :D
Sign In or Register to comment.