Skip to content

plusy i minusy BGEE

2»

Comments

  • PhoenixDownPhoenixDown Member Posts: 38
    edited November 2012
    viader said:

    @PhoenixDown Znam sposób na pomienięcie DRM, napisz do mnie na PM, przetestujemy czy zadziała.

    Oho. No ja sposób też znam i nie jest do końca legalny(bez niego nie udało by się odpalić BG:EE na linuxie/wine), a więc wolałbym aby to twórcy go pominęli w następnych buildach. Myślę i mam nadzieje, że chłopaki z Overhaul widzą jaka to głupota.

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Nie, całkowicie legalny, to nie crack.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Jedyna wada to, że ten sposób wymaga uruchomienia launchera (na linuksie nie zadziała). Trzeba włączyć launchera, zalogować się i wyeskportować z rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\BeamDog\Player\1.0 wpis user. Pod dowolną nazwą, najlepiej umieścić sobie w katalogu z bg.exe. Teraz jeżeli dostaniemy wiadomość 'You have signed out..." Można uaktualnić ten wpis i wiadomość ta już się nie pokaże. Więc da się z 1 aktywacją grać cały czas, chociaż znów niepotrzebne pewnie kombinowanie. Mi się przydało bo miałem neta strasznie rzadko i ten błąd irytował. Jeżeli ktoś chce może napisać o tym na generalu, może zrezygnują z DRM ogółem...
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    DRM co to jest ?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Digital rights management
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @upi00r, używanie TABa to standard, zawsze z tego korzystałem żeby zobaczyć co mogę podnieść/otworzyć, balansu gry mi nie zniszczyło. Jeżeli grasz bez solucji to i tak musisz przejść całą lokację by znaleźć te ukryte przedmioty. A jak dalej za łatwo, to zawsze masz zmianę poziomu trudności.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Etamin – co do tego wykrzaczania przez polonizację… nic się nie wykrzaczy, w sensie że nie zepsuje na amen. Trzeba jednak rzeczywiście zrobić backup podmienionych plików (sprawdzałem na swojej becie i mi wszystko wywaliło).
  • EtaminEtamin Member Posts: 830

    @Etamin – co do tego wykrzaczania przez polonizację… nic się nie wykrzaczy, w sensie że nie zepsuje na amen. Trzeba jednak rzeczywiście zrobić backup podmienionych plików (sprawdzałem na swojej becie i mi wszystko wywaliło).

    Mi jak na razie wszystko działa bez zarzutu, tyle że nie zrobiłem backupu. Ale tym będę się martwił w następnym tygodniu jak patche zaczną wychodzić. Najwyżej jeszcze raz ściągnę te 1.8 GB.

  • SolavSolav Member Posts: 5
    Mnie rozczarował brak podklas u NPC, liczyłem na to. No ale ogółem jest przyzwoicie.
  • GriegGrieg Member Posts: 507

    @Etamin – co do tego wykrzaczania przez polonizację… nic się nie wykrzaczy, w sensie że nie zepsuje na amen. Trzeba jednak rzeczywiście zrobić backup podmienionych plików (sprawdzałem na swojej becie i mi wszystko wywaliło).

    Zaczynam się już gubić, należy zrobić backup angielskich tlk, które zostały skasowane i podmienione na polskie, a które należy wgrać z powrotem przed aktualizacją? Czy może kopie zapasowe polskich tlk, którymi podmieniamy, a które zostaną usunięte w czasie aktualizacji?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Grieg aktualizacja gry powoduje usunięcie wszystkich dodatkowych/zmodyfikowanych plików w folderze z grą, czyli nasze zmodyfikowane dialog.tlk oraz cały folder override. Trzeba te pliki skopiować w bezpieczne miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie je ponownie pobrać.

    Nie trzeba przywracać angielskich plików ani niczego takiego, gra zostania po prostu przywrócona do „gołej postaci”, nawet jeśli zabrakłoby istotnych plików.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Tylko jak już wyjdzie patch wspierający lokalizacje, to te foldery i tak już nam nie będą potrzebne. Myślałem, że stare tlk będą potrzebne i je trzeba zachować.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Etamin – istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy aktualizowali te tlki szybciej niż autorzy, ale wraz z aktualizacją powinien przyjść najnowszy tlk.
  • krzysiukrzysiu Member Posts: 14
    ludzie ratujcie, dlaczego punkty życia przyznawane są LOSOWO? jak to zmienić? i jak to działa? bo po pojawieniu się znaczka AWANSU ZAWSZE jest ta sama liczba punktw życia po awansie, NIEKONIECZNIE MAKSYMALNA!
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @krzysiu Zmień poziom trudności na łatwy lub normalny wtedy wraz z awansem dostaje się maksymalną "kostkę". Tak było kiedyś i tak wynika z opisu.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    gra była reklamowana jako ta która naprawia ponad 400 błędów w kodzie źródłowym, okazuje się że sama w sobie ma ponad tysiąc nowych :/
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @zdechlak 400 usprawnień. Generalnie słabo je widać bo wszystko przesłaniają nowe bugu i liczne niedoróbki.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Wybran said:

    @zdechlak 400 usprawnień. Generalnie słabo je widać bo wszystko przesłaniają nowe bugu i liczne niedoróbki.

    dokładnie tak, szczerze mówiąc wypuszczać tak niedorobioną grę to niestety kradzież w biały dzień, sam Ciric by nie wymyślił tak misternego planu

  • StaszekAlcatrazStaszekAlcatraz Member Posts: 5
    Największy minus to brak możliwości uruchomienia gry (laptop ze zintegrowanym intelem) :)
    Na temat plusów się niestety nie wypowiem :)
    Jadę dzisiaj po stacjonarnego kompa, zobaczymy czy zadziała.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    To jak to jest z tymi punktami życia? Są maksymalne czy losowe? Oo
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    ja mam maksymalne zdaje się
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited December 2012
    Zaktualizowało mi launchera i scroll działa :D:D

    Ale tylko w dzienniku (edit) :(
  • fridekfridek Member Posts: 113
    edited December 2012
    też tak macie, że całość wydaję się być przesunięta :http://img254.imageshack.us/img254/9259/baldr004.png tzn taki pasek dość duży na dole się tworzy, nie tylko w menu.
  • MeaverMeaver Member Posts: 4
    Moim zadaniem BG:EE to same plusy :) a największymi z nich jest muzyka i ogólne działanie gry na najnowszych systemach.

    @fridek
    U mnie to wygląda tak: http://imageshack.us/photo/my-images/854/baldur2012120109315813.jpg/. Wydaje mi się, że to tak będzie narazie wyglądać dla monitorów niepanoramicznych.
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Ja gram na "środkowym" poziomie trudności i są losowo. Nie wiem jak jest z niższymi - będę musiał sprawdzić przy najbliższym awansie. W opisie trudności jest info, że "środek" odpowiada oryginalnym zasadom z BG1, tylko z tego co pamiętam, to w oryginale dostawało się maxa dla pierwszych trzech poziomów... a tutaj jest tylko dla pierwszego levelu.
Sign In or Register to comment.