Skip to content

Nowy system reputacji

KazakKazak Member Posts: 18
Z tego co pamiętam kiedyś, to reputacja działała chyba tak, że opuszczenie drużyny przez złe postacie przy wysokiej reputacji było losowe, zgadza się? Nie jestem pewien i chciałbym się upewnić.

Patch 2.0 jednak wprowadził ten syfiasty system, w którym opuszczają oni drużynę bezwzględnie i muszę cały czas siedzieć na shadowkeeperze, żeby zmniejszać sobie reputację. Jest jakiś mod, który przywraca stary system, albo zmienia to całkowicie? Obojętnie jak, byle bym tylko mógł trzymać Edwina i Viconię (zwłaszcza ją) przy moim dobrym głównym bohaterze.

Nie wiem co za gamoń wpadł na ten pomysł. Przecież stary system był dużo lepszy i realistyczny. Fabularnie złe postacie mogły tolerować dobre uczynki, bo zwyczajnie im się to opłacało, a tutaj przekracza się jakąś bzdurną, sztuczną granicę i nara. Zwłaszcza w przypadku Viconii, której można zmienić charakter (czyli była przewidywana dla dobrych drużyn) jest to poronione.

Comments

  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    System reputacji nic się nie zmienił. Viconia i inne złe postacie odchodziły od drużyny gdy miała ona reputacje powyżej 17. Losowość tu była raczej kwestią "zaskoczenia" skryptów niż domyślnym projektem. Czasami skrytp się nie aktywował poprawnie przy przejściu na dany poziom reputacji, i czasami wymagało to by reputacja zmieniła się raz jeszcze by skrypt zaskoczył.

    Da się zmienić charakter Viconii, ale ona i tak raczej jest dla złych/neutralnych drużyn. Już prędzej Sarevok jest, używając twojego określenia, "przewidywany" dla dobrych druzyn. Nie odejdzie sam z siebie, a charakter można zmenić mu na chaotyczny dobry.

    Będąc w twojej sytuacji zainteresowałbym się komponentem chociażby BG2Tweaks sprawiającym, iż postacie nie odłaczą się tak z siebie od drużyny.

    Swoją drogą, sytem reputacji w BG jest lipny, ale z zupełnie innych względów niż wymieniłeś.
  • KazakKazak Member Posts: 18
    No właśnie dotarłem do tego moda, ale strona gibberlings3 nie działa...

    Na pewno są jeszcze inne powody, ale akurat mnie irytowała ta sztuczna granica. W każdym razie dzięki, poczekam aż strona z modem zacznie działać i wypróbuję go.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Kazak BG2 Tweaks przeistoczył się ostatnio w Tweaks Anthology. Możesz go pobrać z githuba, póki G3 nie działa. Tu masz linka: https://github.com/Gibberlings3/Tweaks-Anthology/releases
  • KazakKazak Member Posts: 18
    Super, dzięki ;)
  • Tomek0000Tomek0000 Member Posts: 13
    Kazak wrote: »
    Z tego co pamiętam kiedyś, to reputacja działała chyba tak, że opuszczenie drużyny przez złe postacie przy wysokiej reputacji było losowe, zgadza się? Nie jestem pewien i chciałbym się upewnić.
    BG1EE Android . Po osiagnieciu reputacji 18 (20 ale w teamie Viconia) znikaja postacie zle po wywaleniu z druzyny . Nie doczekalem momentu gdy mialyby same odejsc . Problem rozwiazalem w Beregoscie w zamknietym domku likwidujac NPCa . O dziwo odjelo mi nie 2 reputacji jak sie spodziewalem ale az 8 . Dzieki temu znow na dluzszy czas ma spokoj .

Sign In or Register to comment.