Skip to content

Biblioteka Gier Komputerowych - Baldur's Gate 2

chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
Hej! odkupie poradnik z Biblioteki Gier Komputerowych do Cieni Amn i Tronu Bhaala. Za granicą wydawało je wydawnictwo Prima :)

Comments

  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Takie coś?
    baldurs-gate-2-solucja.jpg
    Nie wiedziałem, że do ToB też wyszło. To ze zdjęcia można czasem znaleźć na alledrogo za dyszkę w ofertach antykwariatów.
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    Silvaren wrote: »
    Takie coś?

    Nie wiedziałem, że do ToB też wyszło. To ze zdjęcia można czasem znaleźć na alledrogo za dyszkę w ofertach antykwariatów.

    Właśnie to, a zainspirował mnie do poszukiwań wpis na Twoim blogu :) szukam, dzięki!
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Widzę nawet teraz na alledrogo, ale drogo bo prawie 4 dyszki i okładka jakby zdarta w jednym miejscu. Ja chyba dychę dałem wtedy a aukcję wystawiał jakiś antykwariat.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Podłączę się trochę do tematu i zapytam czy warto w ogóle polować na powyższe książeczki? Znajdują się w nich jakieś ciekawe informacje czy to raczej ciekawostka kolekcjonerska?
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    edited August 2019
    Jest tam opis wszystkich lokacji, zadań, NPC i potworów z rozpisanymi pulami doświadczenia i szczegółową zawartością posiadanych przez nich skarbów. Jak quest ma parę rozwiązań, to są przedstawiane wszystkie alternatywy. Do tego informacje o ukrytych współczynnikach, jak np. rewolta w twierdzy wojownika itp.

    pevdrn6kcaay.jpg

    hgzni40w4xsq.jpg

    Nie ma tam raczej nic, co zaskoczyłoby ludzi znających grę. Większość tych informacji i tak znajduje się w sieci gdzieś na wiki i innych poradnikach. To bardziej taka przydatna "mapa" zawartości, jak ktoś planuje ją jakoś twórczo wykorzystać i np. zapomniał imienia jakiegoś NPC z questa czy nie był pewien możliwości pozostawionych graczom w jakimś zadaniu.
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    Silvaren wrote: »
    Widzę nawet teraz na alledrogo, ale drogo bo prawie 4 dyszki i okładka jakby zdarta w jednym miejscu. Ja chyba dychę dałem wtedy a aukcję wystawiał jakiś antykwariat.

    Oczywiście przegapiłem :(
    Radnon wrote: »
    Podłączę się trochę do tematu i zapytam czy warto w ogóle polować na powyższe książeczki? Znajdują się w nich jakieś ciekawe informacje czy to raczej ciekawostka kolekcjonerska?

    Mialem do Icewind Dale 2 - jest tak szczegolowy, ze az milo. Radzi nawet kogo wysylac do konkretnych rozmow w zaleznosci od statystyk i przedstawia wszystkie opcje dialogowe od nich uzaleznione (a nie są one przecież widoczne od razu, tak jak np. w Pillarsach, gdzie niedostepne opcje są widoczne, ale niemozliwe do wybrania).
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    edited August 2019
    przedstawia wszystkie opcje dialogowe od nich uzaleznione (a nie są one przecież widoczne od razu, tak jak np. w Pillarsach, gdzie niedostepne opcje są widoczne, ale niemozliwe do wybrania).
    W Pillarsach, Tyrany, Tides of Numenera można (i raczej zaleca się) to wyłączyć w opcjach. To jedno z takich uproszczeń dla młodszych graczy. Poza tym Josh Sawyer zwracał uwagę jeszcze przed premierą Pillarsów, że jakiekolwiek skillchecki, interakcje rasowe, klasowe albo wynikające z przynależności do frakcji czy reputacji nie są równoznaczne z automatycznym sukcesem, większą efektywnością itp. Te opcje tworzą alternatywę, ale nie zawsze jest ona pozytywna w skutkach. W przeciwieństwie właśnie do Icewindów, gdzie reaktywność względem rasy i klasy albo atrybutów zawsze premiowała większą liczbą pkt doświadczenia i pewnym sukcesem osiąganym poprzez alternatywną metodę.

    Ten poradnik do Icewind Dale 2 też miałem kiedyś w rękach. Mój kolega zbierał tego typu wydania do każdego kupionego erpega.
    Post edited by Silvaren on
    chris_abdelRadnon
  • chris_abdelchris_abdel Member Posts: 15
    Silvaren wrote: »
    Silvaren wrote: »
    przedstawia wszystkie opcje dialogowe od nich uzaleznione (a nie są one przecież widoczne od razu, tak jak np. w Pillarsach, gdzie niedostepne opcje są widoczne, ale niemozliwe do wybrania).
    W Pillarsach, Tyrany, Tides of Numenera można (i raczej zaleca się) to wyłączyć w opcjach. To jedno z takich uproszczeń dla młodszych graczy. Poza tym Josh Sawyer zwracał uwagę jeszcze przed premierą Pillarsów, że jakiekolwiek skillchecki, interakcje rasowe, klasowe albo wynikające z przynależności do frakcji czy reputacji nie są równoznaczne z automatycznym sukcesem, większą efektywnością itp. Te opcje tworzą alternatywę, ale nie zawsze jest ona pozytywna w skutkach. W przeciwieństwie właśnie do Icewindów, gdzie reaktywność względem rasy i klasy albo atrybutów zawsze premiowała większą liczbą pkt doświadczenia i pewnym sukcesem osiąganym poprzez alternatywną metodę.

    Ten poradnik do Icewind Dale 2 też miałem kiedyś w rękach. Mój kolega zbierał tego typu wydania do każdego kupionego erpega.

    Wszystko wiesz B) ja tam lubie sobie grę i postaci wymaksować, więc te opcje w Pillarsach mam włączoną. A poradnika szukam dalej w takim razie o:)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Dzięki za zrzuty ekranu @Silvaren, wygląda to całkiem ciekawie (z historycznego punktu widzenia) i może nawet się skuszę jak trafię na nie w jakiejś w miarę okazyjnej cenie.

    Jeżeli chodzi o różnego rodzaju "alternatywne opcje dialogowe" to, podobnie jak @chris_abdel, lubię je mieć włączone w grach Obsidianu. Nawet nie chodzi o maksowanie postaci co świadomość co się przegapiło i jaką postać warto zrobić podczas kolejnej rozgrywki.
    chris_abdel
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Ten poradnik ma parę błędów. Na pewno jeden dotyczy rytuałów Amaunatora w Ruinach Świątyni.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Silvaren wrote: »
    Ten poradnik ma parę błędów. Na pewno jeden dotyczy rytuałów Amaunatora w Ruinach Świątyni.

    Po tylu rozegranych partiach w Baldura (szczególnie w jego klasyczną wersję) zapewne sami moglibyśmy stworzyć podobny poradnik i nie pewnie byłby on niemniej rzetelny jeśli chodzi o przejście gry.
    Silvarenchris_abdel
Sign In or Register to comment.