Skip to content

BG2 EE Łowca - jak rozwijać?

SalvadorekSalvadorek Member Posts: 8
Witajcie,

Postanowiłem odświeżyć sobie BG2, dwójeczkę już kiedyś przechodziłem ale było to naprawdę sporo lat temu :) Mój wybór padł na Łowcę i chciałbym raczej iść w stronę walki w zwarciu dwiema broniami niż strzelectwa. Patrzyłem sobie podklasy i tak jakoś mnie nie przekonują: Łucznik to wiadomo stricto pod strzelectwo, władca zwierząt jest meh... nie może się posługiwać broniami metalowymi czyli odpada. Jedynie ten Tropiciel mógłby pasować z umiejętnością sztyletowania. Zastanawiam się jednakże czy warto w to iść czy też nie lepiej zrobić "Czystego" Łowcę?

Jakie specjalizacje mi polecacie? Walka dwiema broniami to wiadomo, do tego myślałem o specjalizacji w długich mieczach oraz sejmitarach i katanach. I tak wiem, że wojownik byłby lepszy z racji możliwości osiągania mistrzowskiej biegłości w danych broniach ale wojownikiem już grałem (dokładnie podklasą Kensai) i teraz wolałbym jednak coś innego :)

Co o tym myślicie? Dzięki za porady :)

Comments

  • SornfeinSornfein Member Posts: 36
    Zależy czy bardziej uparty jesteś na klasę "łowca" czy na granie postacią z dwoma broniami. Jeżeli to drugie to polecam złodziej- zawadiaka. Ewentualnie bard- fechmistrz. Jeżeli wolisz pozostać łowcą, to tak jak sam zauważyłeś, podklasa tropiciel pasuje.
  • SalvadorekSalvadorek Member Posts: 8
    A złodziej nie posiada przypadkiem ograniczenia w postaci maksymalnie jednej gwiazdki w daną specjalizację zamiast dwóch?
  • SornfeinSornfein Member Posts: 36
    Złodziej ma podklasę- zawadiaka

    1qdv9wy870h8.png

  • memorymemory Member Posts: 83
    Warto jednak dodać, że Zawadiaka, choć zdobywa poziomy o wiele szybciej niż Łowca, to jednak będzie zawsze pozostawał w tyle z TraK0.
  • SalvadorekSalvadorek Member Posts: 8
    To już sam nie wiem :p czy do walki dwoma broniami lepiej brac łowce czy zawiadake
  • dzyngisdzyngis Member Posts: 11
    Salvadorek wrote: »
    czy do walki dwoma broniami lepiej brac łowce czy zawiadake
    Zdecydowanie łowca-tropiciel. Wystarczająco dobry "backstab", i ilość ataków, której niezdwuklasowany złodziej tylko pozazdrości. Jedynie czego łowca nie może to iść złą ścieżką, choć i to może nie być problemem, bo da się odpokutować jednokrotnie.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    Moim zdaniem klasy i podklasy które "działają" na trybie walki dwoma broniami:
    - wojownik
    - berserker
    - zabójca magów
    - kensei
    - barbarzyńca
    - łowca
    - tropiciel
    - władca zwierząt (jedynie maczugi)
    - fechmistrz
    - zawadiaka
    - paladyn
    - kawaler
    - łowca umarłych
    - czarny strażnik
    - inkwizytor
    - wojownik/złodziej
    - wojownik/kapłan
    - wojownik/mag
    - wojownik/mag/kapłan
    - wojownik/mag/złodziej

    Wybór zostawiam autorowi tematu. Osobiście polecam wieloklasowe postacie, lub klasy bardziej ciekawsze niż nudny łowca.
Sign In or Register to comment.