Skip to content

Brak kursora - BG EE na PS4

rumburrumbur Member Posts: 1
Przepraszam najmocniej, jeśli ten temat już był poruszany, ale mam problem ja powyżej. Po prostu lewy drążek porusza całą postacią, przy czym podświetlenie konkretnego przedmiotu jest męczące. Co ciekawe, po zabójstwie Goriona i po przyłączeniu Imoen miałem kursor, aż do czasu jak nie przyłączyłem Xan i Montarona. Wtedy znowu przeszło w tryb, że się tak wyrażę, osobisty.

Sprawdzałem schemat sterowania w opcjach i niczego nie odnawiałem względem w/w problemu. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy to jest bug czy też gra taka po prostu jest ?

Comments

  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    rumbur wrote: »
    Przepraszam najmocniej, jeśli ten temat już był poruszany, ale mam problem ja powyżej. Po prostu lewy drążek porusza całą postacią, przy czym podświetlenie konkretnego przedmiotu jest męczące. Co ciekawe, po zabójstwie Goriona i po przyłączeniu Imoen miałem kursor, aż do czasu jak nie przyłączyłem Xan i Montarona. Wtedy znowu przeszło w tryb, że się tak wyrażę, osobisty.

    Sprawdzałem schemat sterowania w opcjach i niczego nie odnawiałem względem w/w problemu. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy to jest bug czy też gra taka po prostu jest ?

    Może trzeba wcisnąć którąś gałkę (czyli przyciski L3 lub R3) ? :)
    PS. Udało Ci się przejść grę na konsoli? Jak oceniasz jakość portu, wystąpiły jakieś błędy? Mnie chodzi po głowie wersja na xbox.
  • kokarol91kokarol91 Member Posts: 24
    @Dudzio mnie się udało przejść pierwsza część na ps4, ogólnie błędów nie ma, największy jaki znalazłem to gdy wchodzisz do świątyni w lokacji które daje zadanie rashada dialog przed finałowa walka rozpoczął się w momencie wejścia do świątyni przez co nie udało się stoczyć walki z mnichami, dodatek sod bez błędów właściwie, możliwe ze raz jakis error wyskoczył ale nie miałem większych problemów. Druga część… o ile zawartość oryginalna nie sprawia problemów to gdy spotykamy neere i chcemy opuścić lokacje(specjalnie nie pisze jaka by ewentualnie nie spoilerowal) grę wywala, jedyne rozwiązanie tego problemu to trzeba wybrać lokalizacje poza miastem wtedy gra działa, z rashadem mamy identyczny problem, gdy odwiedzamy nowa lokacje z nim to tez nie da się opuścić tej lokacji. Problem rozwiązałem w ten sposób ze usunąłem go z drużyny i kazałem mu iść w miejscu spotkania. Wtedy udało mi się opuścić lokacje. Nie wiem jak z dornem ale ponoć jest podobny problem. Także o ile mnie naprawdę przyjemnie się gra na konsoli to bardzo irytują te błędy, niestety to nie jest dopracowane a beamdog raczej nie garnie się by to naprawić
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Wracając do Twojego wcześniejszego problemu, to na Xboxach kursor pojawia się po wciśnięciu strzałki w prawy na padzie kierunkowym. Może na PS4 jest tak samo?
  • kokarol91kokarol91 Member Posts: 24
    Na ps4 kursor pojawia się po wciśnięciu prawej strzałki, rozumiem ze już grasz na konsoli?
  • kokarol91kokarol91 Member Posts: 24
    Ostatnio w sod znalazłem Bug na exp i to już na samym początku gry, jeżeli jest ktoś zainteresowany mogę powiedzieć ;)
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Kupiłem w ostatniej promocji BG1&BG2 na Xboxa, ale po wydostaniu się z lochów Irenicusa uznałem że sterowanie jest zbyt czasochłonne. Owszem, stało się intuicyjne, ale przy mojej skrupulatności (czytanie opisów przedmiotów itp.) przeklikiwanie tego wszystkiego zajmuje za dużo czasu.
    Grałbym tam dalej gdyby została zaimplementowana obsługa klawiatury i myszki. Wtedy gra na telewizorze to byłaby bajeczka :) Nie rozumiem dlaczego jej nie dorzucą, jest już dostępna nawet w wersji gry na Androida. Ale Beamdog kilka dni temu przyznało się już oficjalnie, że porzuca wsparcie dla gier enhanced edition i zajmuje się nowym IP.
  • kokarol91kokarol91 Member Posts: 24
    No i właśnie zostawili wersje konsolowa z mnóstwem błędów i tak jak piszesz bez wsparcia technicznego. Niestety żałuje ze kupiłem ich produkt z tego względu ze ich wspieram dzięki temu a oni nas użytkowników totalnie olali. Sod przechodziłem na takiej zasadzie ze wersje Polska odpaliłem na PC w trybie opowieści i tak grałem równocześnie bo niestety nie dodadzą polskiego tekstu gdzie nie oszukujmy się to nie powinien być problem szczególnie ze to jest podmiana skryptów.
Sign In or Register to comment.