Skip to content

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - nowości i zmiany

2»

Comments

  • SheeShee Member Posts: 139
    @salvis Niezależnie od klasy Imoen i tak w drużynie mam zawsze, jakby nie patrzeć to moja siostra ;)

    Ja też zawsze miałam problem z Korganem, na szczęście odejście z drużyny było losowe, więc wystarczyło wczytać save'a i często zapisywać grę...
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a ciekawe czy beda pozmieniane takie rzeczy jak:
    - w BG1 dodawalo losowa ilosc HP przy levelowaniu, czy bedzie jak w BG2 ze od razu max,
    - w BG2 zestaw strzal to 40 a w BG1 20, ktora wersja bedzie w BG EE
    - nie wiem sam czy dobrze bede pisal, w BG1 byla szansa na nienauczenie sie czaru ze zwoju, w BG2 zawsze sie udawalo, w EE jak bedzie?
  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    Snajperos said:


    - nie wiem sam czy dobrze bede pisal, w BG1 byla szansa na nienauczenie sie czaru ze zwoju, w BG2 zawsze sie udawalo, w EE jak bedzie?

    W BG2 też była szansa, że nie uda się nauczyć czaru, chyba że grałeś na najłatwiejszym poziomie, wtedy było 100% skuteczności :P.

  • IuzIuz Member Posts: 1

    Ja też zawsze miałam problem z Korganem, na szczęście odejście z drużyny było losowe, więc wystarczyło wczytać save'a i często zapisywać grę...
    To nie było losowe, Korgan opuści drużynę jeżeli wzrośnie nasza reputacja, bodajże powyżej 16 punktów. Owszem zapisywanie i wczytywanie gry, niekiedy opóźniało to zdarzenia. Niestety w mojej grze doszedłem do takiego momentu, że zaraz po wczytaniu saveów od razu opuszczał drużynę.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @luz U mnie to działało, nigdy nie miałam tak, że ktokolwiek odchodził po wczytaniu save'u. Wyjątkiem w BG I był Minsc, ale przekroczyłam wtedy limit czasowy na dojście do twierdzy xD
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Z tego co czytałem, to zmianiom mają ulec 'wszelkie niedogodności w trakcie gry'. Ja przez to rozumiem właśnie zwiększenie liczny strzał na jeden kwadrat, albo możliwość grupowania klejnotów. Przynajmniej mam taką nadzieję :)
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    wydaje mi się ze jeśli chodzi o BG EE to zmian jest dość sporo, lepsza grafa, dwie bronie, itp to są dość znaczące sprawy, ale jeśli chodzi o BG2 EE to będzie raczej kosmetyka. BG EE opłaca się kupić bo to będzie coś naprawdę nowego ale BG2 EE to już chyba będzie odsmażony kotlet. co myślicie?
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Poza trzema nowymi npc z BG:EE mam nadzieje, ze w BG2:EE dodadzą kilku starych npc z BG1. Do tego kilka lokacji na świeżym powietrzu było by miłą odmianą. W BG1 bardzo mi się podobało, że dużo spacerowało się na powietrzu, w BG2 większość lokacji jest w mieście, w lochach itp. Ale swoją drogą ciekawe co zrobi overhaul, poczekamy, zobaczymy.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    @gaxxx Trochę się z Tobą zgadzam. Ale jeśli kontynuują wątki nowych NPC z jedynki w dwójce... Do tego może jeszcze jakieś nowe zadania, to nawet się opłaca. No i dostosowanie do większych rozdzielczości, na tym najbardziej mi zależy, bo jak gram na moim laptopie, który ma rozdzielczość 1360x768 to w grze mam raptem połowę obrazu (przez wielkie czarne belki po obu stronach) Co wcale mi nie przeszkodziło w przejściu BG2 w te wakacje dwa razy hehe. Ale mimo wszystko chciałbym w końcu pograć w pełnym komforcie.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Nic dodać nic ując @gumisiwo ;D
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Premiera BG II: EE podobno pod koniec lata 2013 :(
    Długo trzeba będzie czekać :(
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Długo? Ja do tego czasu zamierzam się bawić w BG:EE :)
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Miejmy nadzieję, że będzie duuzo DLC :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited November 2012
    Ja się boje, ze mi nawet ten rok nie starczy do zagrania się w BG:EE :D W wakacje przeszedłem BG po dwa razy każdą część, a co to dopiero będzie z odnowioną :) A jeśli chodzi o DLC to mam nadzieje, ze nawet jeśli będą płatne to nie wyskoczą z ceną powyżej $2-3 za jakąś przygodę. No i mogliby jakieś przedmioty za darmo od czasu do czasu rzucać.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    mnie jakoś BGee2 nawet w połowie tak nie interesuje jak BGee i wolałbym nawet żeby od razu zajeli sie robieniem BG3 i zrobili go jak najlepiej wydali jak trzeba w pieknym pudełeczku itd
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    edited November 2012
    Ciekawe jak bedzie wyglądała sprawa z DLC.
    Przechodzimy całą grę, zabijamy bossa, oglądamy filmik końcowy i co dalej? Ściągam nową przygode z DLC i w którym momencie wznawiam gre?
    I od którego momentu przygoda przeniesie się do BG2: EE? Od zabicia bossa, czy import save z dowolnego miejsca?
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Chciałbym żeby dodali nowe lokacje (jakieś bardziej "egzotyczne" jak np. miasto Drowów), nowych bohaterów, NPCów, romanse, dialogi i przedmioty (czyli taki standard), ale też zbalansowali niektóre walki i poprawili wyszukiwanie ścieżek przez bohaterów (o ile to możliwe), bo z tego co pamiętam to czasami potrafili chodzić "na około" i zacinać się w różnych dziwnych miejscach.
  • slyther1618slyther1618 Member Posts: 4
    Ja liczę na:
    1. nowe przedmioty, błagam , niech dodadzą oko vekny, żeby jeszcze bardziej dopieścić naszego maga
    2. Exp za otwieranie zamków , niektóre mody wprowadzały taki bajer
    3. Dopracowanie systemu gildii
    4. nowe lokacje , dziwne skrytki w stylu diament w drzewie jak to miało miejsce w BG1
    5. nowe potwory , bossowie
    6. zdjęty limit poziomów
    7. oby działały stare mody na tej nowej konwersji, typu the darkest day
    8. Więcej czarów
    9. Grimuary
    10. ZWIĘKSZONY POZIOM TRUDNOŚĆI , coś w stylu tactics mod dla odważnych, zwykły , najtrudniejszy poziom to małe miki
    11. opcja jakiejś lepszej krwawej łaźni
    12. stagowanie strzał w jednym okienku
    13. Więcej smoków do ubicia :D
    14. Niech nic nie ruszają w twierdzy strażnika
    15. Uciszenie " przed wyruszeniem w droge " i ograniczenie do napisu
    16. Kuriosan ze swoją przegiętą kataną (tactics mod)
    17. Mięsny jeż , kostur Natanka
    18. humor
    19. więcej pogadanek od Elministra, przydałaby się jakaś postać która by opowiadała jakieś legendy z pierwszej części, np. o zacnym bohaterze co rozwalił swojego brata i uratował świat ;p
    20. Jakiś ogarnięty złodziej który nie odchodzi w połowie gry
    21. Item Upgrade
    22. Jeszcze szybsze wczytywanie lokacji
    23. Możliwość zmiany poziomu trudności w grze a nie w jakimś osobnym okienku
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Nie jestem zwolennikiem romansów z BG 2 ale fakt kobiety mogły by dostać romans z Valygarem obecne w modach, przydało więcej lokacji leśnych tak jak w BG 1 w 2 wygląda słabo, więcej przedmiotów kaptury dla magów czy łotrzyków, szaty dla mnichów, co zwiększenia trudności nie jestem casualem no ale niektóre starcia w tactics mod są przesadzone podobnie w accession jak kto lubi.
Sign In or Register to comment.