Skip to content

W oczekiwaniu na BG:EE

124»

Comments

  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Do PT odchodziłem wiele razy i jakoś nigdy skończy nie mogłem. Przez wiele lat nie mogłem wyczuć tego klimatu, może dlatego, że jeszcze byłem dzieckiem, a to nie jest łatwa gra. Tego lata spróbowałem jeszcze raz,, ale utknąłem w połowie gry przez błędy jak znikanie towarzyszy. Mam nadzieję że zostanie ta gra odświeżona tak jak BG. Co do gier z FR, to zaraz po tym jak skończyłem BG dostałem w swoje łapki Icewind Dale, ale jakoś mnie nie przekonał. Może teraz do niego dorosłem? :D Muszę spróbować, ale teraz poczekam na srogą zimę żeby wczuć się bardziej w klimat.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Icewindale I z dodatkiem :) no jak w to się przyjemnie grało :) hmmmm chyba sobie zainstaluję, półtorej tygodnia to kupa czasu :D
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    IceWind Dale I jest dobrą grą, Plasuje się u mnie zaraz za sagą BG. Ale IWD I, dwójki nie mogłem skończyć. Wolę ten stary system D&D. W dwójce przekombinowali z tymi atutami itp. Moim zdaniem byłoby świetnie takie połączenie BG i IWD. W sensie, że tworzymy jednego bohatera, są dołączalne postacie, możemy zwiedzać mnóstwo obszarów, jest dużo questów pobocznych, romanse, fajna historia itd. - czyli BG, ale wszystko toczy się w Dolinie Lodowego Wichru - czyli IWD.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Proponuje i bardzo gorąco polecam zorganizowanie 3 os. ekipy(najlepiej dobrych przyjaciół) do rozpoczęcia nowej i zupełnie innej jak dotąd przygody w ciemnych oblodzonych jaskiniach i grobowcach Doliny Lodowego Wichru. Klimat jest genialny, pomimo iż jest to część FR to pozostaje, odmienny i niepowtarzalny. Ja grałem w IWD własnie MP z moim najlepszym przyjacielem w zeszłym roku w LIPCU. Zarówno ja jak i on nienawidzimy zimy, ale do Doliny Lodowego Wichru bardzo często wracamy wspólnie myślami w różnych rozmowach. W taki też sposób udało mi się go namówić na wspólną grę w BG:EE, a trwało to dość długo bo nigdy nie przepadał za Baldurem i chyba nigdy nie powiedział dlaczego.

    Nie odbiegając od tematu, pora roku nie ma znaczenia grając w tak kultową i klimatyczną gierkę.

    Im bliżej Baldura tym bliżej zimy więc tym mniejsza szansa na zagranie w w/w IWD bo nasze całe życie przez najbliższe pół roku będzie zajmowało BG:33 ^^
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @cherrycoke2l czekaj czyli tu mnie skantowali? Bo nie widzę analogi pomiędzy Greyhawk, a P:T. Póki tam oficjalnie twierdzą że P:T jest ustawiony w realiach FR.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Planescape:_Torment
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Viader - chdzi Ci o
    The game's engine is a modified version of the Infinity Engine, which was also used for BioWare's Baldur's Gate, a previous AD&D game set in the Forgotten Realms.
    ?

    Jeśli tak, to przeczytaj dokładnie to zdanie. Tu jest napisane, że silnik gry był oparty o zmodyfikowaną wersję IE, który również został użyty w BG BioWare'u, poprzedniej grze AD&D osadzonej w FR.

    W D&D masz pełno settingów i FR, Planescape, Greyhawk są innymi settingami, ale luźno powiązanymi. W starszej kosmologii nie było większego problemu z podróżowaniem między nimi.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Ah, dobra :)
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    No tak, może i są one luźno powiązane ale wciąż pozostają one w innych klimatach. D&D to jest taki tam sobie silnik, który zawsze ze znajomymi ośmieszaliśmy zapewne jak wielu innych RPGowców. Znamy żarty typu "dobre przygotowanie na sesje dnd to wór kostek" - wiadomo dla mało doświadczonych kostkarzy - ale tak samo jak dla mnie jak i zapewne dla wielu z was setting dnd to całkiem przyjemny szkielecik, który należy ubrać samemu wprowadzając wiele modyfikacji ułatwiających i umilających rozgrywkę, co znalazło swoje zastosowanie w IE, który nie może być od deski do deski wierny książkowym odpowiednikom.

    A świat to już inna bajka. Cały smaczek Planescape zawarty jest właśnie w podróży pomiędzy sferami czy światami. Planescape zawsze będzie dla mnie czymś więcej niż w/w FR czy Greyhawk.
    Sam klimat P:T tak samo jak i fabuła niezwykle do mnie przemawiają, ale stworzenie gry, która mogłaby w pełni oddać to co gracze powinni czuć poruszając się po enigmatycznym Sigil, jest niezwykle trudnym zadaniem. BioWare i Black Isle Studios odwaliły kawał dobrej roboty, ale świat mimo wszystko jest zbyt spójny. Uwielbiam powracać do tego tytułu, ale za każdym razem brakuje mi większej nieprzewidywalności czy tez różnorodności. Swiat Planescape jest widoczny dopiero w dialogach no i problemach napotkanych istot.
    Nie krytykuje negatywnie, żeby pokazać, że jestem nie wiadomo kim i to zawsze moje musi być na wierzchu, tylko zwracam uwagę na swoje spostrzeżenia i może uda mi się wywołać nieco żywszą dyskusję miłośników w/w "Wieloświata" który zawsze był dla mnie polem do popisu na długich nocnych sesjach.
    Post edited by Silver on
  • MurkMurk Member Posts: 57
    edited November 2012
    http://gry.polter.pl/Fanowski-sequel-do-Planescape-Torment-w59829

    Robią jakiś nowy mod do Tormenta, ciekawe co z tego wyjdzie...
    Podobno wśród autorów są ludzie z Interplay.

    Pisałem to już w temacie o Project Infinity ale widze, że tutaj co nieco o PT się mówi.
    Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to polecam.

    http://planescape.phx.pl/news/sequel-tormenta-planescape-damnation
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Fajna sprawa. Jak pojawi się coś więcej to czekam na info - PW albo jakiś nowy temat odnośnie P:T.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Tak się składa, że jescze raz (można powiedzieć) zahacze linkiem o temat PT.

    http://www.eurogamer.pl/articles/2012-11-19-kickstarter-nowy-projekt-producenta-planescape-torment

    Kolejna inicjatywa na Kickstarterze która zapowiada się obiecująco.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Jakie jest wasze zdanie na temat: BG:EE na steama. Ja osobiście nie znoszę steama. Czy ktoś ma coś do dodania? Może to byłaby dodatkowa szansa na rozgłos dla BG:EE?
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Steam skończył się na Kill'em all.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Skoro steam ma wejść na linuksa to mi pasuje. Może będzie można pograć normalnie, nie tylko na windowsie.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Nie no musiałbyś mieć dostosowaną w 100% wersje do linuksa. A taka wersja raczej nie prędko się pojawi.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Ciekawe jak dostosują pozostałe gry na steamie.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Nie odpowiem Ci na to pytanie, za słabo znam linuksa, i myślę że to duży błąd, który należałoby wkrótce naprawić.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Może nie taki duży, linuksy mają tak samo dużo wad co zalet. Największą wadą jest zaś to, że żeby wykorzystać zalety trzeba być już trochę obeznanym. A teraz się zastanawiam czy nie przejść na unixy, przynajmniej by porównać.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    @viader Zajmujesz się komputerami hę? :> Programowanie? Zarządzanie siecią?


    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p0QWyX2Zbro#!
    Kto ogarnie ten kozak :>
    Btw. bez nut można się zamęczyć.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Bo podałem dwie nazwy? W sumie to tak. :)
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Zastanawiałem się nad tym czytając wiele Twoich postów... I jak widać trafiłem ; ]
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Czy można gdziekolwiek w internetach znaleźć ciekawe opisy postaci, takie które nie ograniczają się do tabelek, statystyk etc, tylko takie które przypominają bardziej biografie naszych dzielnych bohaterów?

    Edit: Pod latarnią najciemniej - znalazłem coś na stronie http://crpg.insi.pl/baldurs-gate/npc/770a
    opisy może i nie za długie, ale przynajmniej nie zaczynają się statami. Nie radze zaglądać tym, dla których Imoen czy Minsc to zupełnie obce imiona.
    Post edited by Silver on
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Kuźwa znam Poltergeist a jeszcze nigdy nie zaglądałem w tą podstronę. Jeszcze do tego po którymś formacie całe ulubione poszły się... Masz więcej "podobnych" linków ?
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Mam podobnie @Murk. Dzieki @danex! Przyda mi się odświeżenie info o Baldurze przed rozpoczęciem nowej przygody:)
  • MurkMurk Member Posts: 57
    W oczekiwaniu można sobie zobaczyć ten filmik:
    http://tvgry.pl/?ID=2979

    Widzieliście jaką ten Jon Irenicus robi rozpierduche na Promenadzie ?... :D
Sign In or Register to comment.