Skip to content

Problem z uciągnięciem grafiki BG:EE na kartach zintegrowanych Intela

245

Comments

  • fridekfridek Member Posts: 113
    w starym baldurze jak i dwójce pomagało także wyłączenie opcji : Przyśpieszenie Direct3D i Przyśpieszenie teksturowania AGP w Dxdiag - zakładka ekran. Może w BGEE też pomoże.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited November 2012
    @Shee, jasne. Znajdź folder Baldur's Gate: enhanced Edition - powinien być gdzieś w Moje dokumenty. Będzie tam plik baldur.ini, otwórz go i znajdź linię z poleceniem "INSERT INTO options ROWS (". Następnie wklej pod tym odnalezionym poleceniem (w kolejnej linii na przykład) poniższe dwie linijki:

    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Window', 'Full Screen', '0',

    Całość powinna wyglądać tak:

    INSERT INTO options ROWS (
    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Window', 'Full Screen', '0',
    ...

    Reszte poleceń, które tam znajdziesz zostaw bez zmian. Następnie włącz grę, wciśnij alt+enter wtedy przeskoczy do widoku okna, a potem ponownie alt+enter żeby przejść do fullscreen.
    Shee
  • SheeShee Member Posts: 139
    @theoricus Sprawdzę, dziękuję... I nic Ci się nie ścina ? Filmiki itd. ?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    baldur.ini chyba dobrze otwierać wordpadem, bo notatnik pokazuje kwadraty.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Oni tej gry nie będą długo patchować przecież po to właśnie był pre-order z takim wyprzedzeniem. Wydadzą jakieś updatey na odwal się i tyle. Ten co wymyślił przedsprzedaż gier powinien dostać nobla z ekonomii.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Ja otwieram programem notepad++. Co filmików to nie zauważyłem żadnych problemów... ale różnie to bywa u innych. Niektórym to powyższe rozwiązanie nie pomaga, mnie z kolei nie pomogły rozwiązania, które pomogły innym.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Jesteś geniuszem ;)
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @Wybran, nie zgadzam się, wydaje mi się, że support będzie długoterminowy :) już teraz Beamdog z Overhaulem będą musieli ciężko popracować, żeby odzyskać zaufanie, a co dopiero gdyby olali grę po całości mimo tylu problemów. To im się zwyczajnie nie opłaca :)
    Lucky
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @Shee, zadziałało? Ciesze się :) zaznaczam jednak, że to sugestia było rozwiązanie zaproponowane przez @Nathan, ja tylko je tutaj przekopiowałem :)
    Lucky
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Jeszcze coś mi się przypomniało a co może Wam pomóc. Jakiś czas temu próbowałem zoptymalizować Planescape: Torment i zanim udało mi się dojść do pozytywnych efektów trafiłem na program: D3DWindower, w którym można otworzyć baldur.exe i pokombinować z opcjami takimi jak obsługa różnych directxów, ustawienia myszy (pamiętam, że w P:T mysz zostawiała mi smugi i ten program mi pomógł). Program jest połowicznie (albo ćwiartkowo nawet) w języku angielskim. Można spróbować otworzyć grę w oknie- dostosować jego szerokość i wysokość, kombinować coś z tłem i ogólnie z DDraw.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @theoricus Nieistotne, jesteś moim bohaterem ;)
    theoricusviader
  • StaszekAlcatrazStaszekAlcatraz Member Posts: 5
    Theoricus a zmieniałeś coś w ustawieniach karty graficznej i czy aktualizowałeś sterownik?
    Dopisałem te komendy, które podałeś ale u mnie to nie działa...
    Chyba, że coś źle robię :(
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    @StaszekAlcatraz nie zmieniałem nic, a sterowniki miałem najnowsze :( tak jak pisałem, nie zadziała to u wszystkich niestety.
  • MSMWMSMW Member Posts: 2
    Magiusa said:

    ja mam asusa, windows 7, karta graficzna NVIDIA GeForce 630m i niestety po włączeniu gra się wylącza...i jeśli nie mam innego kompa to moge coś z tym zrobić czy tylko czekać na łatke?

    Prawy przycisk myszy na ikonie Wrót Baldura -> Uruchom z procesorem graficznym -> Procesor NVIDIA wysokiej wydajności.

    U mnie zadziałało.
  • StaszekAlcatrazStaszekAlcatraz Member Posts: 5
    Udało mi się uruchomić, gra nie tnie, filmiki tną. Generalnie da się grać.
    Znalazłem na angielskim forum. Trzeba w pliku baldur.exe pozaznaczać kilka opcji i jest ok:
    - uruchom ten program w trybie zgodności z windows 95
    - wyłącz kompozycje wizualne
    - wyłącz kompozycję pulpitu
    - wyłacz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    Jedyne dla mnie akceptowalne rozwiazanie to instalacja w Windows(blee), skopiowanie na partycje Linuxa (Xubuntu) wgranie scrackowanego pliku Baldur.exe i cieszenie sie gra. Gra plynna, filmy nie tna, przyjemnosc duza. Szkoda ze trzeba kombinowac, zeby pograc w gre ktora sie legalnie zakupilo.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @solaufein83 Tzn. że oryginał Ci haczył/nie włączał się a pirat działa Ci płynnie?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    No tak, ale to nie zasługa cracka tylko bo był emulowany przez wine. Niektóre gry lepiej działają pod nim, a niektóre gorzej.
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    @theoricus
    też zauważyłem na stronie Beamdoga "Intel graphics chipsets are NOT supported". Chyba mieli nadzieję, że problem będzie niewielki i ci nielicznie jakoś sobie poradzą. Skala problemu jednak przerosła twórców. U mnie problem występuje tylko na jednym laptopie (z dwóch), więc nie narzekam.
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    Grieg said:

    @solaufein83 Tzn. że oryginał Ci haczył/nie włączał się a pirat działa Ci płynnie?

    Zainstalowalem w Windows Vista, najnowsze stery itp i gra wlacza sie ale - filmy tna, ogolnie gra laguje, ze nie da sie grac :( Poza tym glownie uzywam Xubuntu wiec chcialem grac w tym systemie ale z powodu zabezpieczen gry nie uruchamiala sie przez wine. Dopiero crack zdjal zabezpieczenia i moge grac w moja LEGALNA gre.
  • StaszekAlcatrazStaszekAlcatraz Member Posts: 5
    Ja mam znowu dziwny problem, wczoraj dawało rade grać (gra nie cieła). Natomiast dzisiaj odpalam przy tych samych ustawieniach i kicha, gra w ogóle się nie odpala...
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @soulafein83
    Nie chciałem Ci nic zarzucać było to dla mnie intrygujące.
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    Grieg said:

    @soulafein83
    Nie chciałem Ci nic zarzucać było to dla mnie intrygujące.

    Twórcy powinni się wstydzić, że wypuścili niedopracowany produkt (na sam koniec obudzili się, że nie działa na niektórych platformach sprzętowych ?? kto był betatesterem ??). Zresztą napisałem Trentowi Osterowi na Twiterze, że jak to jest żeby zagrać w legalny sposób nabytą grę (kupiłem pre-order zaraz jak tylko pojawiła się możliwość) trzeba użyć nielegalnych metod. Gra która ma 15 lat a stanowi wyzwanie dla dzisiejszych komputerów - przecież to nie Crysis 3 ;)
    W każdym razie jestem już w Beregoście i jak na razie bez zwiechy i większych problemów :)
    Wybran
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Crysis 3 niewiadomo jak będzie zoptymalizowany ale mam w Battlefield 3 50-60fps na ultra a tutaj 30fpsu na zaawansowanej opcji graficznej jaką jest "pełny ekran".
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Dziś miał miejsce update może to wam pomoże :)
  • fridekfridek Member Posts: 113
    w nowym update dodali nową opcje w ustawieniach graficznych :D
    Grieg
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    edited December 2012
    Witam. Mimo zastosowania się do wszystkich rad mój Intel nadal postawił na slideshow. No cóż na tą chwilę 20bucksów w śmieci. PS Właśnie zszedłem do piwnicy po oryginalne pierwsze wydanie Neverwinter Nights na tym samym laptopie śmiga aż miło :)
    Post edited by dEUS on
  • SkellusSkellus Member Posts: 6
    Ciekawostka dla używających zintegrowanych kart intela - swego czasu robiłem coś w języku, gdzie można łatwo przejść na obsługę renderowania między opengl, dx7 i dx9. Na moim starym laptopie ze zintegrowanym intelem, opengl działał źle, po updacie sterowników nie działał wcale, po późniejszym updacie działał pomiędzy źle a wcale. DX9 też miał swoje problemy. Wiem, że to tak łatwo sobie ponarzekać i popsioczyć, że wszystko jest źle zrobione i porażka, ale jeżeli idzie o komputery z windowsem, to istnieje gigantyczna ilość kombinacji sprzętu, Windows musi to wszystko wspierać, aplikacje muszą to wszystko wspierać, gry muszą to wszystko wspierać i nie jest wcale tak trudno trafić na jakiś zgrzyt będąc konsumentem. Zaś będąc twórcą, wcale nie tak łatwo sprawdzić tak dużo różnych kombinacji. To nie musi być wina tego, że spartolili, tylko np. języka w którym jest napisane czy bibliotek.
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    Dobrze ale najpierw kupujesz produkt potem po zakupie dostajesz info , że sprzęt który posiadasz niestety nie podoła kilkunastoletniej grze. Nie chcę zaraz teraz natychmiast. Chciałbym , żeby coś zrobili w tym kierunku. Sory ale ja jako klient nie muszę się niczym martwić ma działać i tyle. Nie chodzi o pieniądze ale o zasady. Z drugiej strony te pieniądze można przecież lepiej przekazać na cel charytatywny. Mimo wszystko mam nadzieję , że to naprawią.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Z drugiej strony, można besztać Intela za robienie takich kart graficznych :P

    Ja jak wybierałem sobie lapka, to patrzyłem właśnie na to, żeby nie była zintegrowana, bo wiedziałem, że mają one masę problemów z grami. Wolałem wziąć trochę gorszego procka i mniej RAM-u, przy moim raczej ograniczonym budżecie.
    Murk
Sign In or Register to comment.