Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

2456

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Ktoś pytał o zadanie z Rasaadem. Sam nie przeszedłem, ale z tłumaczenia widziałem, coś o zasadzce w Wrotach Baldura, a potem zlikwidowanie sekty w Wrotach Baldura, a potem przejście do Chmurnych Szczytów.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    a ja mam pytanie o Naere, bo po pierwszej rozmowie wspomniała coś, że jej umiejętności czasem "szwankują" i trza się tym zająć. Na co odparłam, że i owszem, ale przy okazji, ona na to, że myślała, że będę bardziej zainteresowana. W każdym razie żaden quest mi się w dzienniku nie pokazał czy mimo to mam coś dla niej robić, czy czekać na inną rozmowę? no i gdzie jest do wykonania ten quest?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Magiusa Rozsądnie będzie poczekać, wydaje mi się, że będzie kolejna rozmowa. Powinna wspomnieć coś o Adoyu.
  • MniszkuMniszku Member Posts: 3
    A ja dokładnie kawałeczek po kawałeczku przeszukałem tą lokacje na południowy wschód od nashekel (tą z paroma grobowcami) i i tak nie znalazłem tej nekromantki od questa z Dornem a boje się że jak nie znajdę jej prędko to Dorn się wkurzy i odejdzie tak jak np.Minsc gdy zwlekamy z twierdzą gnolli...Wygląda na to że jedni mają bugi w jednych questach a inni w drugich...
  • fridekfridek Member Posts: 113
    ta nekromantka jest obok lokacji gdzie wychodzimy z kopalni nashkel
  • MniszkuMniszku Member Posts: 3
    dzięki,styka.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Naprawdę staram się i próbuje, ale Rasaad jest... TRAGICZNIE słaby. Czy ktokolwiek poza mną wziął go do drużyny i ma pomysł jak go prowadzić? W chwili obecnej ma 4 poziom i Khalid na tym samym poziomie w porównaniu do mnicha walczy niczym demon. Obrażenia śmiechu warte, klasa pancerza woła o pomstę do nieba...

    Porównanie na 4 poziomie:
    Khalid - DMG k8+2(+1 od zimna)+3 z biegłości, KP -4(pierścień +1, pełna zbroja, paweż +1), Trak0 14
    Rasaad - DMG k8, KP2(pierścień +1, buty Rasaada), Trak0 17

    To są jaja jakieś? No ja pierdole jak tu nim grać? Z czasem ta różnica się jeszcze powiększy bo ten gówniany mnich z niczego nie może korzystać... Jak Khalid weźmie rękawice siły ogra to nawet ten Dorn mu nie podskoczy bo półelf wbije 5 gwiazdke w długich mieczach. O Rasaadzie już nic nie mówiąc...

    Półork nie pasuje do mojej drużyny, Neera ujdzie w tłoku, Rasaad jest do dupy. Masakra. Wygląda na to, że będę ich brał tylko na czas wypełniania questów. A szkoda...

    Powiedzcie mi, że jego quest sprawia, że chłopak wychodzi na ludzi. Ktoś już go ukończył?
  • ZaxZax Member Posts: 15
    edited December 2012
    W drugiej lokacji kniei Otulisko (na południu na koniuszku skał przy morzu) można na ziemi znaleźć magiczny sejmitar i pierścień.

    "Manero" zgadzam się z tobą u mnie Rasaad ma 6 poziom ginie co chwile pokonują go 3 giberlingi !!! Jedyny powód dla którego mam go w drużynie to to że szybko chodzi i zbiera mi przedmioty po walce, bo sam w niej nie uczestniczy...
    zdechlaktheoricus
  • maneromanero Member Posts: 392
    A możesz jaśniej? Jak to wpływa na mnicha? Bo ma 1 gwiazdkę w sejmitarach itd ale to tylko jedna gwiazdka. Czy mówisz o "pierścieniu ratowania mnichów w bg1"?
  • ZaxZax Member Posts: 15
    Informacja o sejmitarze i pierścieniu dotyczy tego tematu ,a nie mnicha ;) (nie będę spojlerował ale pierścień jest do niczego nie przydatny bo jest przeklęty)
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Nie no, świetnie, wspaniale, spławiłem Naere bo nie była mi potrzebna w danym etapie, i teraz jak chce wykonać jej sidequesta to nie mogę jej wziąć do drużyny. ;( Ktoś coś wie czy to bug na dzień dobry?
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    Zgadam się co do Raasada, koleś nie ma totalnie żadnych atutów.
    Za to z Dorna niezłego potwora zrobiłem, miecie wszystkich ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dobrze, że nie brałem tego mnicha, od razu mi się nie spodobał. Neera bardzo OK, za to Dorn fantastyczny. Miałem go nie brać ze względu na charakter, ale dobrze, że sięzdecydowałem, quest bardzo przyzwoity, a sama postać wymiata dosłownie. Jedyny mankament to taki, że co jakiś czas podchodzi do mnie i pyta czy chcę się go pozbyć, ale może to wina reputacji.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Ktoś odpowie na moje pytanie?
  • ZaxZax Member Posts: 15

    Ktoś odpowie na moje pytanie?

    Co to znaczy ze nie możesz wziąć jej do drużyny? Nie chce z tobą gadać? czy może masz w drużynie Edwina z którym ma konflikt?
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Napisałem pytanie też w innym temacie ale tak mam czerwony komunikat, że nie ma mi nic do powiedzenia, w drużynie jestem tylko ja i Imoen.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    edited December 2012
    Raasad jak to niskopoziomowy mnich gryzie glebe. Dorn dla mnie on jest za mocny, miecz + wgl cała jego podklasa są zbyt mocne i po prostu wymiata. Wie ktoś gdzie mogę znaleść tego kolesia pod Wrotami Baldura w zadaniu Dorna - Simeona czy jak mu tam było, to jest po zabiciu nekromantki.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Potrzebuję Waszej rady, muszę odwiedzić chorego Eltana, ale w Płomiennej Pięsci czeka na mnie Benjy czy ktoś taki i po zabiciu go tracę reputację. Ogołociłem już Tron, zabiłem Slytha w piwnicach i gadałem z Tamoko. O co chodzi, ktoś wie?
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Zax said:

    W drugiej lokacji kniei Otulisko (na południu na koniuszku skał przy morzu) można na ziemi znaleźć magiczny sejmitar i pierścień.

    Szukam i szukam i nic, cyknij jakiegoś screena i zaznacz, jeżeli oczywiście nie zrobi Ci to problemu.

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nadmienię, że jakimś cudem udało mi się za którymś razem wejść na przyjęcie w zamku, później już z górki: mogę swobodnie wejść do labiryntu, ale w ogóle nie robiłem tego questu z przeniesieniem ciała Eltana do portu. Jakiś błąd? Nie podoba mi się to.
  • ZaxZax Member Posts: 15

    Zax said:

    W drugiej lokacji kniei Otulisko (na południu na koniuszku skał przy morzu) można na ziemi znaleźć magiczny sejmitar i pierścień.

    Szukam i szukam i nic, cyknij jakiegoś screena i zaznacz, jeżeli oczywiście nie zrobi Ci to problemu.

    http://imageshack.us/photo/my-images/96/bg1w.png/
  • ZaxZax Member Posts: 15
    edited December 2012
    Inna Ciekawostką jest miecz oburęczny poszukiwacz złota +1 do kupienia w sklepie "tanie towary szczęściarza Aello. W jego opisie jest tylko nazwa i kto nie może go używać. O dziwo jest to miecz faktycznie +1 do traK0 ale również 1k10+ 4 do obrażeń ! kolejny bug...

    Przez godzine głowiłem się czemu czasem pojawia się napis "straciłeś 10 złota", teraz już wiem za każdym razem jak wchodzą obrażenia od tego miecza w przeciwnika tracę 10 golda ;)
    Post edited by Zax on
    Grieg
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    No nic, jak głupi macham tym kursorem w tym miejscu, bo bardzo chciałem sprawdzić co to za sejmitar bo mam w tym specjalizacje ale tej skrytki u mnie nie ma ;p obejdę się smakiem ;(
  • ZaxZax Member Posts: 15
    Jedynym plusem posiadania tego leszcza Rassada jest chyba najlepszy quest z wszystkich trzech postaci, odbywa się na 4 dość dużych lokacjach i można zdobyć rękawice dla mnicha i naprawdę fajny pas.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Co z tego jak postać do kitu.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Zax Czy możesz powiedzieć czy ten bug występuje tylko w polskiej wersji (poszukiwacz złota), bo nie wiem gdzie szukać błędu. Albo przynajmniej podać ID czyli: uruchomić konsole (CTRL+Spacja), wpisać CLUAConsole:StrrefOn(), otworzyć przedmiot, przy opisie powinno być ID.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Lucky said:

    Co z tego jak postać do kitu.

    On nie jest do kitu, to żyła złota, jego onuce sprzedałem na początku gry za 12000 złota (potrzebna mi była kasa), ale niestety i tak Neera wytraciła mi 80% złota w dzikim wybuchu, zostało mi w sumie jakieś 3-4 tysiące.
    Co prawda przez to Rasaad teraz walczy jeszcze gorzej niż wcześniej, więc pod moim patronatem zaczął używać strzałek w walce:]
    Jak narazie trzymam go tylko dla jego zadania jak już uda misie je wykonać to obawiam się, że będzie:
    ressurection - no more:]
    [chyba, że ze swoimi bamboszami i rękawicami będzie lepszy]
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zauważ, że trzymanie postaci tylko dla jakiegoś zadania to właśnie moim zdaniem wyznacznik jego przydatności, albo raczej braku. Dużo ludzi mówi, że w walce jest słaby, ja potwierdzam. To nie są poziomy na prowadzenie mnicha.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Lucky said:

    Zauważ, że trzymanie postaci tylko dla jakiegoś zadania to właśnie moim zdaniem wyznacznik jego przydatności, albo raczej braku. Dużo ludzi mówi, że w walce jest słaby, ja potwierdzam. To nie są poziomy na prowadzenie mnicha.

    W zasadzie gdybym się trzymał tego co powiedziałeś, to rzekłbym, że najprzydatniejszy jest Rasaad zaraz za nim (albo nawet przed nim) Dorn któremu umiera się trochę częściej.
    Reszta NPC prędzej czy później padnie i o ile nie padnie główny bohater to wszystkich padniętych wyrzucam i przyjmuję nowych - takie życie.
    Zax
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi Dorn prawie w ogóle nie umiera, a zabija najlepiej i najwięcej ze wszystkich.
Sign In or Register to comment.