Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

1356

Comments

  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Dorn czesze krytyki jeden za drugim rekord 40-pare dmg, nie padł mi jeszcze ani razu troszkę chłopak jest over powerd :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A kto się orientuje jakie skille ma Minsc? Dwuręczne, dwie bronie?
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    edited December 2012
    spojler na dojście do chmurnych szczytów ładnie poproszę, mam je na mapie ale nie wiem z której lokacji mam się tam dostać?

    Dobra już ogarnąłem co i jak.
    Post edited by DoklinShaft on
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    a ja mam pytnie o drugie zadanie dla Dorna, zabicie Simmeona...gdy pojawiłam się koło mostu do wrót Baldura, Dorn powiedział, że to już niedaleko...niedaleko jest też obóz bandytów z rodziału III BG więc krąże po nim i znaleść nie mogę tego Simmeona
  • fridekfridek Member Posts: 113
    są za mostem, czyli trzeba poczekać do 5 rozdziału.
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    Mam ciekawy link, możliwe że komuś się przydadzą te info:
    http://www.gamebanshee.com/news/107296-baldurs-gate-enhanced-edition-announced.html

    Jedno mnie zaintrygowało:
    • Originally, Trent stated that our old BG1 and BG2 save games should work in the Enhanced Editions. However, he has since hinted that they won't be compatible at ship.

    Czyli zapisy z wersji BG+TotSC będą działać z BGEE?
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited December 2012
    Moje pytanie co do Dorna i Neery.
    Dorn: po zabiciu Simmeona pod Wrotami Baldura dzieje się coś jeszcze? Bo póki co,tylko sie cieszył że go zabił i stwierdził że dalej będzie ze mną podróżował,ale pytanie : to już koniec z jego zadaniami czy coś jeszcze na mnie czeka? Wystarczy odp : Tak/Nie i może podpowiedź w jakich okolicach.
    I Neera,kiedy już wykończyłem gobliny i magów w dodatkowej lokacji czy coś jeszcze się dzieje później?
  • fridekfridek Member Posts: 113
    Dorn po zabiciu Simeona parę razy pogadał ze mną o swojej przeszłości. Nic wielkiego, więc chyba wątek zakończony, może kiedyś się jeszcze odezwie.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    A właśnie,przeprawiając się przez chmurne szczyty spotykamy Alberta,któremu uciekł piesek Ruffie. Z tego co pamiętam to w BG1 chłopaczek był ogrzym magiem,za to teraz jest Demonem jak Tanar'i. Na dodatek nie jest taki łatwy do zabicia,chociaż jakoś mi się udało...
    Mnich się przydaje kiedy ogłusza każdym uderzeniem. Za to Dorn z rękawicami zręczności jest już naprawdę przyzwoity,kiedyś mi często ginął od strzał,głównie w obozie bandytów,ale teraz mało co go ruszy. Silna postać, myślę że nie ma mocniejszej do walki w zwarciu.
    Lucky
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Dasieq said:

    Moje pytanie co do Dorna i Neery.
    Dorn: po zabiciu Simmeona pod Wrotami Baldura dzieje się coś jeszcze? Bo póki co,tylko sie cieszył że go zabił i stwierdził że dalej będzie ze mną podróżował,ale pytanie : to już koniec z jego zadaniami czy coś jeszcze na mnie czeka? Wystarczy odp : Tak/Nie i może podpowiedź w jakich okolicach.
    I Neera,kiedy już wykończyłem gobliny i magów w dodatkowej lokacji czy coś jeszcze się dzieje później?

    Co do Dorna, zdaję mi się, że to już koniec co do dodatkowych wątków, niedługo zacznie Cie pytać czy chcesz go wywalić czy nie i to tyle. A co do Neere ni wiem.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited December 2012
    Teraz mam problem z Rassadem, pojawiła mi się na mapie świata nowa lokacja (mowa o Chmurnych Szczytach) ale nie mam jak do niej iść mimo że próbowałem z tych najbliższych jej lokacji, o co chodzi,jak tam się dostać?

    Okeej,cofam pytanie,udało mi się z Kolapni Nashkel tam dostać.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    hm...to i ja mam pytania. Dwa. 1-sze : Kiedy w końcu Rasaad prosi o wykonanie swoich zadań. 2. Co z wątkami romansowymi? Bo póki co piszeceie, ze po zadaniach już się prawie nie oddzywają...ktoś rozwinął z którąkolwiek postacią romans?
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Rassad,kiedy będziesz w porcie Wrót Baldura.
    Romansu jeszcze żadnego nie mam,gram dziewczyną.

  • SheeShee Member Posts: 139
    Do mnie mnich coś tam flirtował, ale na razie cisza ;)
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    hm...ze mną rozmawiał tylko kilka razy i tylko o tym co go tutaj spotkało i skąd jest....czekam na rozwinięcie, z reszta u Dorna również
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    Ktoś pytał o zadania z Naera, mnie w nocy w pólnocnej części Wrót Baldura zaczepił niejaki Meklin i chciał od Naery pieniądze
  • aro1212aro1212 Member Posts: 1
    Cześć wszystkim, na początku gry tuż po śmierci Goriona trafiłem do żywopłotu a tam skuszony łatwym xp (3000) zabiłem maga Thalantyra , pamiętam że miał on ciekawe przedmioty na sprzedaż a teraz chętnie bym się w nie zaopatrzył jednak nie mam możliwości przez ten głupi błąd. Znacie może jakiś specjalny kod w konsoli na przywołanie go lub coś w ten deseń ? Poratujcie, z góry dzięki :)
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    a w ogóle konsola działa w bg:ee? bo mi się wydawało, że nie. Jeśli tak, to jak?
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Magiusa Musisz dodać w baldur.ini znajdującym się w moich dokumentach: 'Program Options', 'Debug Mode', '1',
    A potem chyba ctrl+spacja w grze.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Dobra udało mi się zgarnąć Neere bo zaszłym błędzie, i szkoda, że nie da się zamienić charakteru w czasie gry bo Drizzt padł po wielu próbach i nie jestem dobry na jeden sejmitar ;/
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    A możecie mi to napisać z konsolą jak krowie na rowie. Znalazłam Baldur.ini i po otwarciu go notatnikiem mam generalnie wszystko wpisane po sobie jednym ciągiem ( pamiętam, że w starym bg w baldur.ini było to linijka pod liniją), więc po słowach 'Game Options', wpisałam ładnie 'Debug Mode','1' no i nic mi się nie otwiera. Czy dobrze wpisałam czy powinnam może jakoś inaczej?
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    oj mam jednak dodatkowe pytanie, a dokładnie po których game options bo teraz sobie otworzyłam do w word padzie i tutaj ładnie jest wszystko jedno pod drugim, ale game options jest bardzo dużo
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Magiusa - pisałem Ci już wcześniej, używaj opcji EDIT, bo cały czas walisz posta pod postem.
    ireniqscherrycoke2lM6k3theoricus
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Magiusa - musisz napisać 'Program options','Debug Mode','1' albo coś podobngo - w każdym razie, tak jak wygląda reszta Program Options.

    W grze ctrl+spacja.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    działa, siadało u mnie czytanie ze zrozumieniem. w końcu piszecie ;Program Options', a ja w 'game options'.
    Dziękuję
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Dorn mając gwiazdkę w długich łukach jest bardzo fajnym zabójcą magów,przez zdolność zatrucia broni,ciekawa opcja,jako podklasa paladyna chyba jedyna bez ograniczenia broni dystansowych.
    Lucky
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A to ciekawe, jak ktoś chciałby wypaśnym łucznikiem grać.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Sam z siebie nie jest mega wypaśny,Coran oczywiście lepszy,ale z rękawicami zręczności...to już coś.
  • RademenesRademenes Member Posts: 12
    edited December 2012
    Mam pytanie czy " Zbroja z Ankhega" znaleziona na polu w Nashkel w bg1 byla tez bez statów ?bo ta z BGEE ma tylko klasa pancerza +1 i nic wiecej ?
    aa i jeszcze jedno jak sprawdzic połozenie x,y zeby dokladnie poszukac miejsca ?

    juz wiem tu jest "x" ,L to chyba szybkie wczytanie
    Post edited by Rademenes on
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Rademenes Nie mam teraz dostępu do komputera ale chyba się "L" klikało.
Sign In or Register to comment.