Skip to content

Katany - gdzie i jak?

2

Comments

  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Znam tą stronę, ale nie ma tam zamieszczonych rzeczy z EE, a wypisanie problemu mi nie robi. A i tu mój błąd, Katana+2 gdzieś tam istnieje na Wybrzeżu Mieczy, muszę ją znaleźć ;p

    A tu spis:

    1H:
    Miecz krótki, +1, +2
    Miecz krótki Perdue'a
    Miecz krótki +1 "Drusus"
    Miecz krótki +2 "Gwiżdżące Ostrze"
    Miecz krótki Ciosów w plecy +3 "Cieniste Ostrze"

    Miecz długi, +1, +2
    Miecz Hulla
    Miecz długi +2 "Varscona"
    Miecz długi Płomienny Jęzor +1 "Ognista Ziemia"
    Miecz długi +1 "Zemsta Wampira"
    Miecz długi +1 "Udręka", +3 przeciw nieumarłym

    Miecz Chaosu (?)
    Miecz "Owszem, jesteś wolny" (opis "Nie! Wracaj do pracy") (????)

    Miecz półtoraręczny, +1, +2
    Miecz półtoraręczny +1 "Kondar", +3 przeciw zmiennokształtnym
    Miecz półtoraręczny Baldurana +4 przeciw likantropom
    Miecz półloraręczny +1(+3) "Albruin"

    Katana, +1, +2
    Ninja-to, +1
    Wakizashi, +1

    Sejmitar, +1, +2
    Sejmitar +2 "Szpon Rashada"
    Sejmitar +3 "Żagiew Mrozu"
    Sejmitar +5 Obrońca "Iskra"

    2H:
    Miecz oburęczny, +1, +2
    Miecz oburęczny +2 "Zguba Pająków"
    Miecz oburęczny +2 "Duma Durlaga" (istnieje w konsoli, w grze niby jest tylko w gablocie w Wieży)
    Miecz oburęczny +3 "Przeklęty Berserker"
    Miecz oburęczny +1(+3) "Poszukiwacz Złota"
    Miecz oburęczny Dorna


    To jest wszystko co wywala do plecaka przez konsole, mam nadzieje, że nic nie pominąłem. Sztyletów nie sprawdzałem bo nie używam.
  • KhargulecKhargulec Member Posts: 6
    edited December 2012
    Lista mieczy 1h

    CLUAConsole:CreateItem("SW1HXX")



    SW1H99 - CHOS - bez statów
    SW1H98 - SHORT SWORD +X zabugowany
    SW1H79 - HARROWER +1 - long sword
    SW1H78 - DRUSUS +1 - short sword
    SW1H55 - KATANA +2
    SW1H53 - "You Are free to go" - bez statów
    SW1H49 - NINJATO +1
    SW1H48 - NINJATO
    SW1H47 - WAKIZASHI +1
    SW1H46 - WAKIZASHI
    SW1H44 - KATANA +1
    SW1H43 - KATANA
    SW1H42 - BASTARD SWORD +2
    SW1H41 - LONG SWORD +2
    SW1H34 - AIBRUIN + B.SWORD 2D4+3
    SW1H24 - BURNINGEARTH +1 L.SWORD +1 + obrazenia magiczne
    SW1H23 - RASHADs TALON +2 - SCIMITAR +2
    SW1H22 - SCIMITAR +1
    SW1H21 - SHORT SWORD
    SW1H20 - SCIMITAR
    SW1H19 - VAMPIRES REWANGES +1 - cursed item - oddajesz swoje hp zamiast zadawanych obrazeń
    SW1H18 - SWORD OF BALDURAN - B.SWORD +1 +3 na wilkołaki
    SW1H17 - PERUDE SHORT SWORD - q item bez statów
    SW1H16 - TWINKLE +3 - Scimitar +3 +2 AC - broń Drittza
    SW1H15 - ICINGDEATH +3 - SCIMITAR +3 - broń Drittza nr 2
    SW1H14 - S.SWORD zabugowany
    SW1H13 - MOONBLADE
    SW1H12 - Hull's Long Sword
    SW1H11 - zabugowany L.Sword
    SW1H10 - The Schadow Blade +3 - dagger +3
    SW1H09 - The Whistling Sword +2 - L.Sword +2 -hmm ?
    SW1H08 - S.Sword +1
    SW1H07 - S.Sword
    SW1H06 - VARSCONA +2 L.Sword +2 +1 cold dmg
    SW1H05 - L.Sword +1
    SW1H04 - L.Sword
    SW1H03 - KONDAR +1, B.Sword +1 +3 dmg vs zmiennokształtni
    SW1H02 - B.Sword +1
    SW1H01 - B.Sword

  • DawbraDawbra Member Posts: 1
    A jest tu jakiś odpowiednik łuku na magiczne strzały ?
    Bo przeglądałem listę łuków to jakiś wypasionych nie widziałem
  • fridekfridek Member Posts: 113
    zamiast łuku wybrałbym kuszę, tak lekka kusza szybkości może zrobić niezłe kuku przeciwnikom :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Sorry, że tutaj. Natrafiliście na halabardę Chesley Crusher +6???
  • fridekfridek Member Posts: 113
    edited December 2012
    a to taka istnieje? nie pamiętam już ;P , wg NI ma ją Ingot gnoll. Po sprawdzeniu w grze to faktycznie on ją ma. Taka super to ona nie jest, przy 2gwiazdkach porównywalna np. z mieczem dorna.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No właśnie, dziwne. Ale obrażenia jak byk: 1d10 +6. Tyle tylko, że jeden atak na rundę.
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    edited December 2012
    Wczoraj skończyłem pełną rozgrywkę z dokładnym czyszczeniem każdej lokacji. Magiczna katana jest tylko jedna w grze (w głównej przygodzie) +1 w skrzyni u Deavorna. Jeśli ktoś chce robić postać na katany z myślą o Furii Niebios w BG2 to polecam zagrać mu najperw Black Pits, tam można kupić 3 Katany +2 jak się dojdzie do 3 tiera. Potem można zrobić eksport i grać w część fabułową.

    @Dawbra łuku, który sam strzela magicznymi strzałami nie ma. Ale polecam zagrać w Black Pits i kupić sobie Kołczan Obfitości +1 a potem się wyeksportować.
  • BurfiakBurfiak Member Posts: 32
    Lucky said:

    A czy wampiryczny miecz to ten, który w Ulcaster się wykuwa z posążka Kozacha? Coś mi takiego świta.

    o! nie wiedziałem, że da się cokolwiek innego z tym posążkiem zrobić niż sprzedać za 50g!

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited December 2012
    Wiesz, ja pewny też nie jestem, bo kiedyś dawno i nie pamiętam co z nim robiłem, a w necie jakieś lakoniczne wieści są. Może jak ktoś wie coś więcej to się wypowie, a ja jak znajdę jakiś szczegół to nie omieszkam powiadomić.

    edit:
    z tego co udało mi się dowiedzieć trzeba zanieść Kozaha i Starożytną Zbroję do Ulcaster.
    Burfiak
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    "Ulcaster poszukuje księgi o nazwie Historia Sióstr Światła i Ciemności; za przyniesienie księgi zdobędziesz 1000 PD, jednak duch Ulcastera nadal będzie nawiedzał to miejsce. Uwaga, po zainstalowaniu dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy można przynieść duchowi dwie rzeczy: Posążek Kozaha (do zdobycia na lokacji 4100, zadanie z archeologiem Charlestonem Nibem) i Starożytną zbroję (do zdobycia w Ruinach Firewine-Gullykin, w podziemiach-labiryncie z koboldami), wtedy Ulcaster podaruje ci Zemstę wampira, przeklęty długi miecz." http://baldur.cob-bg.pl/bg1/3900-ulcaster
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    Patrzcie państwo, tyle razy grałem w tę grę i pierwszy raz słyszę o wampirycznym mieczu. Muszę go sobie sprawić w najbliższej rozgrywce.
    Burfiak
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    edited January 2013
    Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc zapytam tu, jako, że mowa o uzbrojeniu. Czy ankhega jest teraz najlepszą zbroją w grze? W BG nie można było nosić do niej pierścieni, ale w BGEE nie ma z tym problemu. Czy ktoś znalazł lepszą od tej zbroi? I rozumiem, że kowal zrobi nam tylko jedną taką zbroję?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @lubowiec zbroja z ankhega (kp1) i pełna płytowa(kp1), pancerz mroku +1 (kp0) i praktyczny obrońca +3 (kp0) to są jak narazie najlepsze zbroje jakie znalazłem i jakich używam,
    z tego co próbowałem, to nie udało misie nakłonić kowala na zrobienie drugiej ankhegowej zbrojczy (a mój piąty woj by nie pogardził),
    PS. zawsze jest jama na polu w Nashkel (szukajcie a znajdziecie)
  • m4kplm4kpl Member Posts: 5
    Może zacznę jeszcze raz grać. Z katanami teraz. I pytanie, lepiej grać z kataną i z tarczą czy tylko samą kataną? Czy może dwiema katanami? Rozkminia ktoś te statystyki? I ktoś wspominał tam o kensai dobry to profil?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Przeczytaj cały temat to się dowiesz.
    Ja zrezygnowałem z katan, gra staje się zbyt prosta, szczególnie na dwie naraz. Wolę grać tradycyjnie, omijając nowości, bo moim zdaniem rozgrywka trochę przy tym traci. To w końcu "jedynka", niskie poziomy, początek rozwoju postaci.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited January 2013
    Dokładnie, Lucky, też tak mam. Choć dopiero teraz do tego dojrzałem :) Teraz stworzyłem postać i stwierdziłem, że katan już wystarczy. jako że gram teraz krasnoludzkim kapłanem-wojownikiem, zainwestowałem w cepy bojowe. może w BG1 dużo dobrych nie ma, ale za to w BG2 Cep Wieków... A mam pytanie co do mojej klasy: co ile poziomów będę dostawał punkty biegłości? Bo nigdy nie grałem takim połączeniem i nie dokładnie znam zasady.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    W przypadku wieloklasowości gra używa lepszej wartości z dostępnych. Kapłan dostaje co cztery poziomy jedną gwiazdkę, wojownik co trzy - czyli w twoim przypadku co trzy poziomy wojownika
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Nie wiem czy to nowość, ale właśnie znalazłem Sejmitar +2 Szpon Rashada w Wieży Durlaga. jest on na zewnątrz, w kamieniu, tam gdzie są trzy bazyliszki. Dokładna lokalizacja to: x=2307 y=567
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Ten sejmitar z Wieży Durlaga to akurat nie nowość, był już tam w normalnej wersji "Opowieści z Wybrzeża Mieczy"
  • nmenme Member Posts: 24
    Co do tej katany +2 jest przeklęta i lekko zbugowana, cytat z http://forum.baldursgate.com/discussion/8110/major-spoilers-a-guide-to-new-magic-items/p10
    I just picked up (and equipped, silly me) a cursed Katana from Krumm/Caldo in the area east of the Gnoll's Stronghold. Because of a missing/corrupt file or something, the description is missing however, so I can't say what it does at the moment.
    EDIT: After a bit of testing, it seems to randomly (and permanently) lower a random stat by 1 when you hit with it. A very cursed item indeed.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    Ja to latam z dwoma mieczami długimi, jak ktoś powiedział katany są zbyt kozackie i ja raczej nie wyobrażam sobie mojego woja w pełnej płycie śmigającymi z dwoma katanami. długie miecze tez są klimatyczne szczegolnie dla tych stron fearunu :P, a tez w bg 2 będę mógł się wyposażyć w kozaczne długie miecze (Wyrównywacz). Z krótkich dałbym jeszcze tego z ciosami w plecy, dla łotrzyka zabójcy must have.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dokładnie. Z resztą, to jest dopiero BG1, po imporcie nawet postaci do dwójki od nowa - jeśli dobrze pamiętam - przydzielamy umiejętności, więc teraz, dokładniej dzisiaj - :) - jak zacznę sobie nową przygodę jakimś wypaśnym krasnoludem, tym razem i po raz pierwszy chyba - neutralnym - to wejdę albo w topory, żeby było trudniej, albo właśnie w miecze, jak @Xar105 . I to kto wie czy nie w jedną rączkę i tarczę, bardziej po krasnoludzku :)

    W dwójce, jak już wyjdzie oczywiście EE, to pomyślę może nad innym dysponowaniem umiejętnościami.
  • IrbisIrbis Member Posts: 49
    jak bardzo chcesz to zawsze możesz sobie zrobić własną Katane +3w NI czy coś.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    Lucky proponowałbym ci zagrać ta nowa podklasa dla woja krasnoludzkim obrońcą, to jest po prostu czołg, postać nie do ubicia realna do ściągania na siebie wrogów gdzie reszta będzie mogła spokojnie ich pozabijać.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Też polecam tę klasę. Jak wymaksuje się cechy i doda do tego grimuary to wychodzi nam woj z 19 siły i 20 kondychy. Nic tylko iść na wrogów i kosić. :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale Panowie, ja stawiam na klimat. Jakie szanse ma świat w starciu z takim tankiem? Gra nie staje się nudna? Zbyt prosta? Ale spróbuję :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Zawsze można podnieść poziom trudności :) Chyba że już nie możesz, bo grasz na maksymalnym. Wtedy bym Ci radził granie z liczbą cech, które wylosujesz za pierwszym razem, to będzie hardkor :)
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Mam pytanie: czy ktoś znalazł jakiś długi łuk +2, bo chyba go przeoczyłem. Jeśli tak, prosiłbym spoiler gdzie. Dzięki
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ja widziałem jedynie ten łuk, który jest w obozie ibadytów, on chyba jest +3 ale głowy sobie uciąć nie dam :)
Sign In or Register to comment.