Skip to content

Ciekawostki

13»

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A co z niego można dostać?
  • Mam ten Ogłupiacz, próbuję... No ja nawet trafiam tego rycerza - moim orkiem, Dornem, nawet Rasaad pięściami go tłucze a z różdżką - nic, Ogłupiacz - nic. Jak Demoniczny Rycerz oberwał większym osłabieniem to uciekł... muszę się wybrać po Dynaheir albo tego Czerwonego Maga w Nashkel bo może wtedy różdżka zadziała. Jeden mag nie nadąża :)
  • Ha - poszło. Nie wiem tylko czy to Ogłupiacz czy różdżka. Walnął Ogłupiaczem Yeslick - 8 pkt. obrażeń a w następnej linijce - Demoniczny rycerz - Oszołomienie. Jak nie ma komunikatu o rzucie obronnym przeciwko różdżkom to może różdżka?

    Hmm Dorn i jego Aura rozpaczy też się przydają - daje modyfikator do klasy pancerza wroga.
    Jak pisałem wyżej Rasaad też trafiał, ale choć miał włączone Ogłuszające uderzenie to jakoś to nie zadziałało, choć w ogóle to jest to przydatne.

    Z Demonicznego rycerza wyleciał Hełm przeciwnego charakteru, Pancerz mroku +1 i Pawęż +1, niestety nie dostałem PD, ale może to jakiś błąd?

    W każdym razie potwierdzam - ten sposób działa - z różdżką lub Ogłupiaczem.
    Dziękuję.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Ja go tak zmłóciłem że aż hełm zostawił ;) z wrażenia ;)
  • Fenten - jest taki krasnolud we Wrotach Baldura, koło Komnaty Cudów, tylko na dole. Ciekawiło mnie co jest tam na dole - raz już tam wlazłem, ale wtedy akurat chciałem trafić obok Komnaty Cudów, teraz z kolei nie mogłem trafić tam na dół, za mur. W końcu trafiłem. Tam właśnie jest Fenten, gada coś o Ankhegach. Dla zasady, by sprawdzić co ma zabiłem go. Ma Złoty Topór +1, ale co jest ciekawsze - ten topór ma 10% szansy na rzucenie rozproszenia magii, gdy trafi w cel. Czy to dużo czy mało nie wiem, ale może komuś taki topór się przyda. Aaa - reputacja po zabiciu Fentena bez zmian.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    WilhemVonBirkhausen, to zacznie przyzwoicie bo to chyba jedyna taka bron w BG I z tego co pamietam;)
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    jest jeszcze Topór Bali w wieży Durlaga, który po ciosie rzuca na maga pozbawienie magii (80% szans na nieudane rzucenie czaru).

    A tak z innej beczki - Czy wie ktoś jakie powiązania ma drużyna znajdująca się w strzeżonym budynku w dzielnicy świątyń z drużyną ze Spaczonych Run? (tam gdzie trzeba się dostać za pomocą kamienia łotrzyków)
    Kensai o imieniu Koshi z pierwszej wspomnianej drużyny ma właśnie nietypowy kamień łotrzyków, który w opisie ma coś w stylu "ukrywam się w dzielnicy świątyń w Athkatli"
  • AdrAdr Member Posts: 15
    to chyba trzeba odpalić BG 2 :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Też bym chętnie zagrał w BG2, ale nie wiem do końca jak jest z kompatybilnością z BGEE. Wszystko co nowe działa? Bo tak pocinam już 4ty raz w BGEE i mam coraz większą chęć na przygody z BG2, mam nadzieję, że BG2EE będzie jednak w lecie, czyli przecież - już za pół roku :D
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    @Lucky ja kontynuuję przygodę postacią z BGEE i import przeszedł bez problemu - oczywiście nowa klasa Blackguard nie istnieje, więc jej nie zaimportujesz. Nowych przedmiotów też nie będzie, chyba, że zrobisz ich kopiowanie do folderu override BG2, ale teoretycznie w lochach Irka zaczynasz goły i wesoły...
  • AdrAdr Member Posts: 15
    dokładnie, ja przeniosłem mojego berserkera i poginam bez problemu, przechodze BG2 pierwszy raz i gra się troche inaczej niz BG1 gdzie znałem gre na pamięć xD
  • No a jak się eksportuje postać do BG2? Bo wczoraj skończyłem "jedynkę".
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited January 2013
    Może przerzuć save do katalogu z save BG2 i importuj z zapisu.
  • Ja po prostu wczytywałem... a to nowa gra, tworzenie postaci, import... Dzięki.
    Jeszcze jedno pytanie - jestem całkiem goły :) a podobno wyposażenie powinno się jakoś przenieść... a tu ani mojego miecza, ani zbroi, ani hełmu... najlepszy był ten Hełm i Płaszcz Baldurana...
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Raczej to tak nie wyjdzie przynajmniej bez jakiegoś moda, bo w BGEE są dodatkowe przedmioty których nie ma w BG2
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    WilhemVonBirkhausen zgodnie z pierwszym akapitem, punktem pierwszym:
    http://crpg.insi.pl/baldurs-gate-2/ciekawostki/176a

    mi zadziałało bez problemu, wszystkie przedmioty czekały na podłodze w klatce
    co do przedmiotów nowych występujących tylko w BGEE - to nie wiem, czy zadziała (ale mi przeniosło się wszystko co miałem w ekwipunku)

    dodatkowo niektóre z przedmiotów się zdublowały - np drugie pantalony były za obrazem, czy jakiś tam hełm też gdzieś był schowany w lochach...
Sign In or Register to comment.