Skip to content

Baldur Geçidi Projesi hakkında bilgiler

24

Comments

• harunefetrharunefetr Member Posts: 16
    çok iyi gittiginizi söylemek istiyorum harika çeviri yapıyorsunuz yüzde olarak bence çok hızlı ilerlediniz.2 ay en geç 3 ay gibi sürede bu yama çıkarsa çok sevinirim ve bizler bekleriz sizi Türkçe oyunun tadı başkadır türkçe oyunu ben 1 yılda olsa beklerim yeterki çevirilsin
  • skulaksizskulaksiz Member Posts: 6
    Oyun bugün itibari ile steam'e teşrif etmiştir. ilgilenenlere duyrulur. Ben steam'e bekliyordum birde Türkçe yaması çıktımı tadından yenmez...
  • degoryandegoryan Member, Translator (NDA) Posts: 41
    Burayı görmemişim ben. Ne kadar pozitif mesajlar var. Açıkçası iyi geldi. Herkese teşekkürler. Çevirileri düzeltmeye devam edeyim ben ;)
  • shadowkillershadowkiller Member Posts: 29
    skulaksiz said:

Oyun bugün itibari ile steam'e teşrif etmiştir. ilgilenenlere duyrulur. Ben steam'e bekliyordum birde Türkçe yaması çıktımı tadından yenmez...

Bende steamde görür görmez satın aldım.Heyacanla bekliyorum, kolaylıklar diliyorum.

• ShinorusShinorus Member, Translator (NDA) Posts: 87
    Yüzde durumunu günceleştirdik.
  • causeisunknowncauseisunknown Member Posts: 50
    ah bitmiş sayılır :) umarım şubat ayı içerisinde çeviri tamamlanır. merakla bekliyoruz...
  • chaos7chaos7 Member Posts: 11
    Güzel haber!
  • majeremajere Member Posts: 34
    Merhaba çeviri metin olarak bitti test aşamasında mı? yoksa metinin %87 si mi bitti.
    Güncelleme var mı acaba?
    Bu akşam güzel bir güncelleme haberi ile karşınızda olacağız.
  • ttacirttacir Member Posts: 16
    Shinorus said:

Akşam diyordun işte oldu akşam
    ....
    Cahit Sıtkı Tarancı

Israrla beklemedeyiz :D
  • HmemSysHmemSys Member Posts: 3
    Shinorus said:

Bu güncelleme Steam Kullanıcılarını Kapsıyormu?

Shinorus said:

Hocam uyku tutmadı bekliyoruz hala...
  • dracartdracart Member Posts: 26
    Güzel haberler bekliyoruz .D
    yeni yamayla birlikte türkçe dil seçeneği gelmiş fazla bakmadım ama cok kaliteli gözüküyor.Emeği geçen herkesin eline sağlık
    Elinize emeğinize sağlık...
    Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim.Bir sorum olacak steam güncellemeleri desteklemiyor ve ben forum yahut sitede güncelleme linki bulamadım siz nereden buluyorsunuz?
    Steam üzerinden oyunu satın alanlar güncellemelere Beamdog üzerinden alanlara nazaran biraz daha geç sahip oluyorlar. Yani 1-2 hafta içerisinde oyun Steam üzerinden de güncellenecek ve siz de Türkçe dil paketine sahip olabileceksiniz.

Bu sıkıntının da kaynağı şu an oyunu geliştiren Beamdog olmasına rağmen, Steam üzerinden satan firmanın Atari olması. Atari, Steam versiyonuna bu değişiklikleri entegre ettikten sonra güncellemeyi yayınlayacaktır.
    Oyunla ilgili çeviri dökümanları, Excel dosyaları da paylaşılacak değil mi? Metinler arasında arama yapıp istediğimiz metni rahatça oyubilme imkanı açısından bu çok önemli. Bir an önce bunları da paylaşırsınız umarım.
    Bilgilendirme için teşekkürler
  • melibalmelibal Member Posts: 1
    Öncelikle çeviride emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir sorum olacak. Güncellemeden sonra bazı bölümlerde hiç yazı çıkmıyor. Bu normal bir durum mudur yoksa sadece bana özgü birşey mi? Eğer öyleyse nasıl çözebilirim?
    edited February 2013
    Bende de aynı sorun mevcut, bir çözümü var mı şu an bilmiyorum ama yeni gelecek olan güncellemelerle birlikte düzelir herhalde. @Shinorus bize bir açıklama yapar, şu haliyle diyalogların sanırım hiçbirinde yazılar gelmiyor. Haliyle seçim yapamadığımızdan oynayamıyoruz da...
    Evet maalesef diyalogların çoğu gözükmüyor büyülerinse ne oldugu yazmıyor bu sekilde oynamak mümkün gözükmüyor.Bu sorun çevirmen arkadaşlardan değilde yamayı oyuna entegre edenlerden kaynaklanıyor sanırım.Umarım ilgili kişilere geri bildirim yapılır.
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    edited February 2013
    Çok çok teşekkürler.. Eksikler yok değil fakat düzeltileceğine eminim. 10 dakika inceledim. İlk gördüklerim arkadaşların da dediği gibi büyü adları ve açıklamaları yok. Ben diyaloglarda bir sıkıntı göremedim. Sadece dilencilerin konuşması çıkmıyor. Fakat diyalog linkleri mevcut. Esc ile halloluyor.

Açıkcası Türkçe yama çıkacak diye bırakmıştım oynamayı. Şimdi baştan başlayacağım. Haydi hayırlısı..

Ek:
    Karakter yaratımında;
    -"Çoklu sınıf" ismi çıkmıyor.
    -Yeteneklerde silah ve kullanım biçimleri ve onların açıklamaları boş.
    -Büyü isimleri ve açıklamaları boş
    -Ses'te çalma düğmesi üzerinde yazı yok (hatırlamıyorum İngilizcesinde ne yazdığıını)

Gördüğümüz eksiklikleri yazarsak düzeltilmesi daha kolay olur kanısındayım..

Saygılar..
    Günlükte çalışmıyor.Görevler gözükmüyor.
    edited February 2013
    Çeviri henüz Beta aşamasında olduğundan tam hali ile sunulmadı. Çevirinin ve Türkçe hali ile nasıl görüneceğini göstermek amaçı ile böyle sunduk. Çevirimiz bittiğinde ise sizlerin yardımı ile çeviriyi v1.1 , v1.2 diye güncelleştirmeye karar verdik.

Bu yüzden şimdilik ingilizce dil seçeneği ile oynamanızı tavsiye ederim.
    orjinal yama ne zaman hazır olur hedeflediğiniz bir tarih var mı?
  • degoryandegoryan Member, Translator (NDA) Posts: 41
    edited February 2013
    @majere ben kesin bir süre veremem ama. Tüm oyunun Türkçe olarak oynanabilmesini sağlayacak sürüm için oldukça az kaldığını söyleyebilirim. Şu aşamada bazı çevirilerin düzeltilebilmesi ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için oyun içinde nasıl gözüktüğünü görmemiz gerekiyor. Halihazırda pek çok terim çevirisi, düzelti vb. hazır ama bu sürüme işlenmiş değil. Az daha sabır :)
  • shadowkillershadowkiller Member Posts: 29
    edited March 2013
    her gün açıyorum steam'i, benim görmediğim bi vakit yüklemiştir yamayı diye, bakıyorum options>language :S ... yine yok. Sonra bi bakıyorum steam bişi yüklüyor açıyorum bakıyorum FM 2013 güncellemesi :S ... ertesi gün gene bakıyorum gene yükleme var :S gene FM '13 bende kaldırdım FM ' 13 eytere be.
    :) Bende de bugun oyunu açarken cok kuçük bir yükleme yaptı.Kesin bizim yama dedim ama degilmiş.İnsanlarda saplantı oldu resmen.
Sign In or Register to comment.