Skip to content

Ulubiona postać

powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
edited July 2012 in Polski
Jeśli mielibyście wybrać JEDNĄ ulubioną postać z całej sagi BG, kto by to był? :)
«1

Comments

  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    Miałem słabość do postaci z Twojego avatara powerfulally, ale to w dużej mierze dzięki świetnemu dubbingowi ś.p Marka Perepeczki.

    A tak to zdecydowania Valygar, jego historia, charakter, dla mnie najlepsza postać w sadze.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    "ofiarowuje moje usługi a nawet życie jeśli trzeba"
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Edwin i jego kłótnie z pozostałymi członkami. ;]
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Lazaryta Edwin był świetny i miał bardzo fajny wątek po użyciu Zwoju Nicości :)
    Damn, wybrać jedną postać jest ciężko. Chyba jednak postawię na prostoduszność Minsca, on jest w pewnym sensie "ikoną" BG. Chociaż uwielbiałem trollowanie Jana Jansena w ToB, kiedy zwracał się do Sarevoka per Billy (o ile dobrze pamiętam) :D
  • 10n1510n15 Member Posts: 15
    Minsc to pierwsza postać która mi przyszła na myśl, drugi był Jansen - a mimo to, chyba moim ulubionym kompanem była Jaheira - w BG 1 to typowa herod-baba, w BG2 nabiera głębi a prowadzenie jej wątku romantycznego to wyzwanie samo w sobie.
    Co tam przeszkody pokroju Irenicusa czy Łodziei z Cienia - zwiazać się z taką kobietą i jeszcze utrzymać strzempy godności wobec swojej własnej osoby - to dopiero sztuka! ;)
  • AlgerothAlgeroth Member Posts: 1
    Edwin i Korgan! Parszywe śmierdzące ludzie! :)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @10n15 Jaheira to bardzo fajna postać, zgadzam się, w sumie zawsze miałem ją w drużynie z jakiegoś powodu :)
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    "Cześć, to ja Imoen..." Chyba pamiętamy ten tekst... Jakoś ją lubiłem. W I i II miałem ją w drużynie. No i Xana, bo "życie według niego jest beznadziejne..."
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Podobał mi się romans z Aerie, jednak ulubionymi postaciami była para- Montaron i Xzar. Zawsze w krytycznej sytuacji potrafili powiedzieć coś, co poprawiało mi humor. Z tego powodu żałowałem, że w drugiej części pojawiali się jedynie na chwilę przy jednym z questów.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    Kivan ! wielka szkoda ze nie ma go w bg 2
  • ScytheScythe Member Posts: 7
    Hm... No ja lubiłem Dynaheir. Xan był jakiś taki... smętny;)
    A Imoen mnie wkurzała z tym swoim dziecinnym głosikiem i dziwnym akcentem.
  • SitwaSitwa Member Posts: 24
    edited July 2012
    Jak dla mnie w pierwszej części Minsc( i Boo™) w drugiej Jan a w Tronie Bhaala Sarevok. Minsc i Jan to postacie mocno zabawne i oryginalne w każdym calu, których teksty przeszły do historii a Sarevoka za klimat i autentyczna sieczkę którą siał mieczem dwuręcznym pod koniec gry.Zostawały tylko krew i pióra...
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    W pierwszej części zdecydowanie Minsc i BOO, lubiłem także Kagaina za jego zaj...stość;p W dwójce prawie wszystkie postacie były świetne. Wkurzał mnie trochę płacz Jaheiry, nie przemawiał do mnie też Valygar był jakiś taki bezpłciowy. Ale ulubiona to była dla mnie nie postać a grupa: Minsc(za BOO), Jan (za rzepe) Viconia(za wieczne fochy) i Sarevok ( za całokształt).
    Ulubione połączenie : Kensai/Mag, Minsc, Korgan, Keldorn/ w TOB Sarevok, Viconia, Jan. Na potrzeby questów postaci odłączało się Keldorna, a grając z modami zastępowałem go Solaufienem po czym w TOB Sarevok wskakiwał za Korgana.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    to zabawne ale ja tez przewaznie chodzilem z jaheira w druzynie choc nie byla rewelacyjna jako kaplan. Ale najbardziej chyba lubie viconie - romans z nia byl wyzwaniem, no i z tymi fochami przypomina mi moja druga polowke.
  • taffertaffer Member Posts: 19
    Imoen - ta postać to symbol całej serii i nie tylko, każdy złodziej płci żeńskiej kojarzy mi się z małym rudzielcem i biorąc pod uwagę inne gry, chyba także niektórym twórcom :P Jakoś ją niesamowicie polubiłem, nie wyobrażam sobie drużyny bez niej, podobnie bez Jaheiry, w sumie nie wiem czemu.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @taffer Ciekawe, ja w dwójce Imoen w ogóle nie mam w drużynie :)
  • lammasulammasu Member Posts: 2
    Korgan i Viconia
  • KrystekKrystek Member Posts: 31
    Ogólnie w całej sadze to Minsc i Boo, ale najbardziej podoba mi sie Viconia z BG II i ten romans z nią ogólnie uważam za najlepszy. Tak samo jak @taffer nie wyobrażam sobie drużyny bez Imoen, Baldura przeszedłem wiele razy i zawsze miałem ją w drużynie. Jeśli chodzi o ulubioną postać pod względem technicznym to oczywiście oprócz mojej postaci, najbardziej lubię Sarevoka i jego zwiastun śmierci.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Ja typuje na Branwen podobał mi się jej odmłodzony portret http://davelevy.info/bg2/Branwen/images/Bwn_8_50.bmp brakuje jej w 2 dobra postać do romansu mam dosyć elfek
  • CronoCrono Member Posts: 33
    Trudny wybór za dzieciaka był to Ajantis ale jak wiadomo NPC z surówej jedynki nie miały zbyt głebokiej historii w takim wypadku stawiam na robin hooda- Nalie :)
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Tutaj mam baardzo trudny wybór.... ale z przyłączanych NPC to będzie chyba Jaheira, ze wszystkich nie-przyłączanych to jeden z antagonistów: Sarevok albo Irenicus. Trudno wybrać.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Khalid, Aerie. Wydaje mi się, że jestem dość dziwny – aż mi się przykro zrobiło, jak zobaczyłem tu gdzieś wątek o mordowaniu Khalida. No i oczywiście Minsc i Boo :)
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Dynaheir, Minsc+boo, Khalid, Jaheira,Imoen i Ja razem zabujcza siudemka:) ahh moja kusza szybkosci i dopasione bronie strzeleckie.... better stay da fuck away!
  • salvissalvis Member Posts: 22
    W jedynce i dwójce Edwin "Ale wy małpoludy możecie do mnie mówić po prostu Panie" Odeseiron- najlepszy mag w obu częściach. Oprócz tego w jedynce lubiłem Imoen, choć w dwójce straciła przez dwuklasowość, zwłaszcza z powodu posuchy wśród złodziei (Joshimo do mnie od początku nie przemawiał, a Nalia była nieciekawa), na szczęście był Jan Jansen, byle tylko nie zapomnieć go wskrzesić. W obu częściach lubiłem Minsca, w obu nie lubiłem Jaheiry. Branwen to mój kapłan w jedynce, w dwójce albo Viconia, albo Aerie.
  • irenicus1992irenicus1992 Member Posts: 12
    Irenicus Irenicus Irenicus i długo długo nic :D a z towarzyszy podróży chyba najfajniejszy był Sarevok i jego często niezastąpiony atak zwiastuna śmierci :D A i dialogi całkiem fajne miał z resztą drużyny.
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Cała saga BG wypełniona jest po brzegi klimatycznymi postaciami ;] Ale gdybym miał wybierać jedną postać, która wywarła na mnie największe wrażenie(jeśli chodzi o historię i interakcję z głównym bohaterem), to była by nią...


    ...VICONIA! ;]


    Innymi postaciami, które uwielbiam są Korgan Krwawy Topór i Edwin Odeseiron ;] Do Minsca w BGII nigdy nie miałem cierpliwości. A to pewnie dlatego, że w polskiej wersji gry podłożono mu strasznie przesterowany głos. Jak on coś gadał, to się bałem że mi głośniki sfajczy :P
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    heh a tekstow wypowiadanych przez postacie mimo swietnych txtow Krogana Edwina czy Jansena najbardziej zostal mi w pamieci to Khalid jak krzyczal po smierci Jaheiry, "Jaheira.. n..n... NIE!!!!!
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    Z BG II uwielbiam wręcz Jana - Twoje kolana już są moje !!!!!! - dla mnie rządzi - zresztą wszystko co mówił Jan było niesamowite - nie wyobrażam sobie gry bez niego w drużynie

    I Ewdin - zarówno w 1 jaki w 2 - uwielbiam jego sarkazm - ten jad sączący się z ust - majstersztyk - "Proszę mi nie przeszkadzać, gdy spiskuję, by cię obalić!"

    W BGII koniecznością był mod pozwalający na romans z Edwinem - spotkanie z jego mamusią to był to. (tak, jako kobieta lubiłam romanse i nie wstydzę się tego)

    i naprawdę ciężko mi wybrać między nimi...
  • orimorim Member Posts: 13
    edited August 2012
    W jedynce Minsc.
    W dwójce chyba jednak Jan Jansen.
    Snajperos said:

    heh a tekstow wypowiadanych przez postacie mimo swietnych txtow Krogana Edwina czy Jansena najbardziej zostal mi w pamieci to Khalid jak krzyczal po smierci Jaheiry, "Jaheira.. n..n... NIE!!!!!

    No tak, zawsze na początku po przyłączeniu fanatycznej Jaheiry ginęła u mnie w nie tak niewyjaśnionych okolicznościach, takich jak samotna walka z hordą wroga. Khalid zawsze szybko otrząsał się z tragedii i no cóż... służba nie drużba ;).
  • soratiosoratio Member Posts: 12
    Muszę ze wstydem przyznać, że w Baldura grałem głównie na tzw. "Dream Team" :D, czyli że na multi tworze sobie postacie z najlepszymi statystykami(ach ta gra dla PG :P), a potem kopiuje save'a z multi do folderu z singla... Ale najbardziej podobała mi się Viconia :)
Sign In or Register to comment.