Skip to content

Średnia wieku graczy BG w Polsce:

orimorim Member Posts: 13
edited August 2012 in Polski
Pozwoliłem sobie zgapić z angielskiego forum...
  1. Średnia wieku graczy BG:169 votes
    1. mniej niż 20
      12.43%
    2. 20-24
      32.54%
    3. 25-29
      42.60%
    4. 30-34
        8.28%
    5. 35-39
        2.96%
    6. 40+
        1.18%

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Myślę, że dobrze by było rozdzielić 12-14, 15-19. Ludzie w tych przedziałach dość znacząco się różnią :)
  • orimorim Member Posts: 13
    edited August 2012
    Fakt, nie pomyślałem, ale teraz nie mogę już zmienić - do edycji jest możliwy tylko tytuł i opis.
    Więc może niech 12-14 lat, piszą też w komentarzach? ;).
  • taffertaffer Member Posts: 19
    pozwolę sobie zauważyć, że pierwszy raz przeszedłem sagę jak miałem 15-16 lat, szczerze powiedziawszy w ogóle mnie nie "ruszyła", raczej zmuszałem się, żeby po prostu zaliczyć (podobnie jak Planescape, Icewind o dziwo od razu mi podszedł, ale kocham zimę, więc to się nie liczy ;) ) dopiero niedawno, prawie 10 lat później, BG mnie wręcz rozwalił, identycznie PT, grałem i nie mogłem uwierzyć jak można stworzyć coś tak genialnego, chyba zbyt powoli dorastam, heh
  • OgionOgion Member Posts: 7
    Mojego tatę możecie zaliczyć do 40+. Przechodził tę grę dziesiątki razy :D
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Pierwszy raz przeszedłem BG w wieku 10 lat. Od tego czasu przechodzę co roku w wakacje, a już mam 19 lat...
  • AjgorAjgor Member Posts: 8
    Naliczyłem sobie 38 wiosen i nadal jestem fanem BG, bardzo lubię grać w BGII jedną postacią. Gorion zawsze jest ze mną duchem. :) Mój Tato, choć nie zarejestrował się na tym forum, oszalał ze szczęścia kiedy poinformowałem go że Dzieci Bhaala nadchodzą. Ma zdrowo +40, a rozpoczął przygotowania do wielkiej wyprawy, niczym młodzieniaszek wychowany w Candlekeep gromadzi potrzebny ekwipunek! Nie, nie pozwolę aby sam stawił czoła nadchodzącemu wyzwaniu, wyjąłem z kufra mój stary magiczny płaszcz +2 do inteligencji i ruszymy znowu razem jak Ojciec i Syn w stronę Gospody Pod Pomocną Dłonią!
  • GalaneaGalanea Member Posts: 9
    Za to ja mam 26 lat i dopiero teraz chyba dojrzałam do Baldura. Robiłam parę podejść, ale tym razem czekam z niecierpliwością na Edycję Rozszerzoną :)
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    edited August 2012
    W Baldura grało się po premierze 1998 najlepsza gra rpg dla mnie jakie grałem 15 lat mimo upływu lat wracam do niej ma. Czekam z niecierpliwością na edycje rozszerzoną.
    Post edited by pablo200783 on
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Milion razy przechodziłem Baldura jedynkę i dwójkę ;] 27 lat mam ale dalej nie wyrosłem z tej gry ;]
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Start w wieku 26 lat, końcówka studiów. Grę przeszedłem wiele razy mogę stwierdzić że znam każdą lokalizację;-) i bardzo chętnie do niej wracam.
  • TyiliyraTyiliyra Member Posts: 5
    Dargorad said:

    Milion razy przechodziłem Baldura jedynkę i dwójkę ;] 27 lat mam ale dalej nie wyrosłem z tej gry ;]

    Bo z tej gry się nie wyrasta :P
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    hey, mam 28 lat, i dałem swojej dziewczynie od 18 września tydzień wolnego od spotkań :D
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Gra przed chwilą pre-kupiona :P. Nigdy bym nie pomyślał mając jedenaście lat i racząc się po raz pierwszy BG, że po 13 latach, znów wydam kilkadziesiąt złociszy, żeby choć w części poczuć klimat ówczesnego oczekiwania i zabawy. Zaprawdę, gra to L E G E N D A R N A!
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    36 lat
  • CronoCrono Member Posts: 33
    25 lat, zaczynałem w wieku 13 wraz z premiera pierwszej części. Pamiętam swoja pierwszą wielkopudełkową wersje z mapa świata stylizowana na pergamin :). Krótko najlepszy cRPG wszechczasów :)
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Crono said:

    Pamiętam swoja pierwszą wielkopudełkową wersje z mapa świata stylizowana na pergamin :). Krótko najlepszy cRPG wszechczasów :)

    Mapa owinieta sznureczkiem z pieczecia - Super wydanie. Ja wygralem jedno takie w konkursie o BG w "Secret Service" :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Są rzeczy, które nigdy się nie zmieniają - na emeryturze też będę grać.
  • LaovarLaovar Member Posts: 2
    Z małymi przerwami gram od premiery. "Pierwsza miłość nie rdzewieje" - tak długo jak będę mógł, tak długo będę wracał do tego tytułu. Przyjaciel dostał od rodziców pierwszego Baldura wraz z nowym komputerem. Nie miał zielonego pojęcia ani większej chęci aby zagrać w tę grę. Ja natomiast śledziłem jej "losy" jeszcze przed premierą. Moja radość na wieść, że dostał wymarzonego przeze mnie Baldura (wartość ok 200zł) nie znała granic. Dziś mam oczywiście własne CD z sagą ale jako pamiątka z tamtych dni pozostał mi podręcznik na papierze kredowym - prawdziwy artefakt :D
  • firzfirz Member Posts: 1
    Ciekawe...myślałem, że będzie więcej osób, które przekroczyły 'magiczną' trzydziestkę. ;)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited October 2012
    Mam 25 lat i w Baldura z różną regularnością pogrywam właściwie od momentu, kiedy pierwszy raz zetknąłem się z tą serią w roku 2000 (kilka miesięcy po tym jak dostałem PC-ta). Co więcej dla mnie gra prawie w ogóle się nie zestarzała.
  • gluchy89gluchy89 Member Posts: 1
    23 zarażony grą od starszego wuja który ma 48 lat ;p gramy od kilku lat i z niecierpliwością czekamy na BG 3 :D
  • jolly_bbjolly_bb Member Posts: 122
    powiększyłbym listę osób 30+ ale wciąż mam 29 :P
  • MsciwojMsciwoj Member Posts: 5
    18 lat, wujek sprezentował mi BG na 7 urodziny, nie umiałem jeszcze dobrze czytać, więc pierwszy raz przeszedłem w wieku lat dziewięciu ;). A potem to już poszło!
Sign In or Register to comment.