Skip to content

Uwaga na temat zmiany płci w dialogach!

viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
Właśnie się natknąłem na taką poprawkę dialogu, przez jedną osobę z:

Wielka druidka

na

Wielki druid

Oczywiście ktoś pomyślał, że skoro sprawdza stringi dla wersji męskiej to ten string dotyczy głównej postaci i została popełniona pomyłka w orginale. Przestrzegam, w grze występuje mnóstwo innych postaci, ten dialog nie musi się wcale odnosić do naszej głównej postaci. Tak samo z dialogami, jeżeli w wersji Polish Male ktoś zauważy tekst mówiony przez kobietę, nie znaczy że jest źle! Mnóstwo kobiet jest w końcu w BG2. jednym słowem, nie zmieniać płci w tekstach, jeśli nie ma się pewności gdzie występuje tekst. Dzięki za uwagę!
cherrycoke2l

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    To byłem ja.

    Nie jestem pewien czy poprawiłem dobre stringi (dlatego dobrze, że jest korekta), ale na pewno w normalnym BG 2 jest błąd przy wielkiej druidce/wielkim druidzie (jeśli zostaniemy nim jako postać męska to i tak tytuł pojawia się w wersji żeńskiej).
    viader
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Świetnie, takich problemów powinno być zaledwie kilka, mógłbyś dokładniej opisać gdzie ten błąd się pojawiał. Po wygraniu walki rytualnej? Jeśli jest potrzeba to zlokalizowanie stringa w grze nie jest takie kłopotliwe.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Radnon Wiedziałeś co robisz :) Sprawdziłem, taki dialog jest tylko jeden w całej grze dodatkowo w grze występuje tylko raz używany jest do zmiany tytułu postaci, przywracam twoją poprawkę, bug mniej :)
    Radnon
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Widać, że Tymora mi sprzyjała :). Dzięki, że sprawdziłeś ten dialog @viader, oszczędziłeś mi szukania odpowiedniego save'a.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Widzę, że w @73971 jest bardzo możliwe, że zaszła pomyłka w tłumaczeniu CDP, obie wersje są męskie, a prawdopodobnie tekst jest kierowany do CHARNAME, póki co zostawiam sobie ten string do sprawdzenia
Sign In or Register to comment.