Skip to content

BG EE na Ubuntu

darivszdarivsz Member Posts: 10
Cześć,

Pogrywa ktoś z Was w BGEE na Ubuntu? Czytałem, że ktoś gdzieś uruchomił grę na wine i działa. Ale, że jestem raczej mało zaawansowanym użytkownikiem tego systemu nie bardzo mogę sobie poradzić z instalacją i uruchomieniem. Nie znalazłem też nigdzie informacji jak to uruchomić. Jeśli ktoś przez to przeszedł proszę o jakieś rady :) Siedzę na Ubuntu 13.10 + najnowszy Wine (jakby coś).

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited October 2013
    @darivsz Ja uruchomiałem wielokrotnie BGEE na Ubuntu, po pierwsze nie instalujesz gry na Ubuntu. Instalujesz na Windowsie i kopiujesz cały katalog z grą na Ubuntu, potem już prosto - prawym przyciskiem myszy na .exe i "otwórz za pomocą" Wine. Nie na każdym kompie śmiga, mi na jednym nie działa płynnie, strasznie się tnie, no ale ten komp jest dosyć stary.
  • darivszdarivsz Member Posts: 10
    to muszę doinstalować wina :D ok, dzisiaj to przetestuję, dzieki!
  • darivszdarivsz Member Posts: 10
    prosty i skuteczny sposób, śmiga u mnie bez problemu ;)
  • darivszdarivsz Member Posts: 10
    edited November 2013
    może to forum nie jest najbardziej odpowiednie na to pytanie, ale korzystając z okazji tego wątku mam jeszcze jedno pytanie.

    @viader, grając w BG na Ubuntu miałeś możliwość jego minimalizowania? W brew pozorom jest to dość istotne, żeby podczas aktywnej gry spojrzeć czasem na coś 'innego'. Niestety wszelkie sposoby przechodzenia na inny pulpit/obszar roboczy, czy używania wszelkich skrótów klawiaturowych aktywujących inną aplikację powoduje zawieszenie BG a okno z grą staje się jakby martwym zrzutem ekranu z gry :/

    EDIT: udało mi się rozwiązać problem. wystarczy w ustawieniach Wine zaznaczyć opcję emuluj wirtualny pulpit, dla którego określa się rozmiar np: 1024 x 768. Program startuje wówczas w osobnym oknie, które można po prostu minimalizować jak każde inne okno w Ubntu. Feler jest jedynie taki, że opcja ta tyczy się każdego odpalonego poprzez Wine programu no i nieco opóźnia start porgramu.

    Jeżeli miałeś/miał ktoś jakiś lepszy patent proszę się podzielić sugestiami ;)
    Post edited by darivsz on
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @darivsz Ja tam zawsze grałem w trybie okna, jak chciałem pograć dłużej to rozszerzałem okno prawie na maksimum, przeszkadzało tylko przesuwanie po ekranie bo myszka łatwo wypadała, ale pewnie w Wine idzie przestawić
  • KlakierKlakier Member Posts: 39
    Na Ubuntu nie, na Debianie i openSUSE owszem. Dariusz, nie wiem jak w Ubuntu załatwiona jest sprawa menedżera okien, w KDE4 nie ma żadnego problemu przy przeskakiwaniu między pulpitami wirtualnymi. Ewentualnie zobacz co się stanie jak odpalisz sobie tty8 z iksami i na nim uruchomisz grę, i zamiast minimalizować przeskoczysz sobie na tty7.
Sign In or Register to comment.