Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

BG EE na Ubuntu

darivszdarivsz Member Posts: 10
Cześć,

Pogrywa ktoś z Was w BGEE na Ubuntu? Czytałem, że ktoś gdzieś uruchomił grę na wine i działa. Ale, że jestem raczej mało zaawansowanym użytkownikiem tego systemu nie bardzo mogę sobie poradzić z instalacją i uruchomieniem. Nie znalazłem też nigdzie informacji jak to uruchomić. Jeśli ktoś przez to przeszedł proszę o jakieś rady :) Siedzę na Ubuntu 13.10 + najnowszy Wine (jakby coś).

Comments

• viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited October 2013
    @darivsz Ja uruchomiałem wielokrotnie BGEE na Ubuntu, po pierwsze nie instalujesz gry na Ubuntu. Instalujesz na Windowsie i kopiujesz cały katalog z grą na Ubuntu, potem już prosto - prawym przyciskiem myszy na .exe i "otwórz za pomocą" Wine. Nie na każdym kompie śmiga, mi na jednym nie działa płynnie, strasznie się tnie, no ale ten komp jest dosyć stary.

• darivszdarivsz Member Posts: 10
    to muszę doinstalować wina :D ok, dzisiaj to przetestuję, dzieki!

prosty i skuteczny sposób, śmiga u mnie bez problemu ;)

edited November 2013
    może to forum nie jest najbardziej odpowiednie na to pytanie, ale korzystając z okazji tego wątku mam jeszcze jedno pytanie.

@viader, grając w BG na Ubuntu miałeś możliwość jego minimalizowania? W brew pozorom jest to dość istotne, żeby podczas aktywnej gry spojrzeć czasem na coś 'innego'. Niestety wszelkie sposoby przechodzenia na inny pulpit/obszar roboczy, czy używania wszelkich skrótów klawiaturowych aktywujących inną aplikację powoduje zawieszenie BG a okno z grą staje się jakby martwym zrzutem ekranu z gry :/

EDIT: udało mi się rozwiązać problem. wystarczy w ustawieniach Wine zaznaczyć opcję emuluj wirtualny pulpit, dla którego określa się rozmiar np: 1024 x 768. Program startuje wówczas w osobnym oknie, które można po prostu minimalizować jak każde inne okno w Ubntu. Feler jest jedynie taki, że opcja ta tyczy się każdego odpalonego poprzez Wine programu no i nieco opóźnia start porgramu.

Jeżeli miałeś/miał ktoś jakiś lepszy patent proszę się podzielić sugestiami ;)

Post edited by darivsz on
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @darivsz Ja tam zawsze grałem w trybie okna, jak chciałem pograć dłużej to rozszerzałem okno prawie na maksimum, przeszkadzało tylko przesuwanie po ekranie bo myszka łatwo wypadała, ale pewnie w Wine idzie przestawić

• KlakierKlakier Member Posts: 35
    Na Ubuntu nie, na Debianie i openSUSE owszem. Dariusz, nie wiem jak w Ubuntu załatwiona jest sprawa menedżera okien, w KDE4 nie ma żadnego problemu przy przeskakiwaniu między pulpitami wirtualnymi. Ewentualnie zobacz co się stanie jak odpalisz sobie tty8 z iksami i na nim uruchomisz grę, i zamiast minimalizować przeskoczysz sobie na tty7.

Sign In or Register to comment.