Skip to content

BG2:EE pierwsze wrażenia

maneromanero Member Posts: 392
edited November 2013 in Polski
Powoli mija tydzień od tej z dawna oczekiwanej premiery, jakie są wasze pierwsze odczucia? Czy spodziewaliście się czegoś więcej? Jak oceniacie zawartość którą dostaliśmy? Sam jeszcze nie zacząłem, a jestem bardzo ciekaw co mnie czeka :)
Post edited by manero on

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dobry temat, dobre pytanie. Łączę się w ciekawości, bo że kupię to raczej pewne, nie wiem tylko kiedy. Mówcie jak oceniacie do tej pory dwójeczkę.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    edited November 2013
    również sie podczepiam do pytania. Ja narazie nie planuje zakupu BG2, wole jedynke gralem w nią milion razy, w dwojke tylko kilka razy :)
    Post edited by mackos on
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    póki co to gra się całkiem przyjemnie - nowe UI wygląda podobnie jak to po ostatnim patchu 1.2 BGEE, lecz z nową funkcją quick loot - która pokazuje wszystkie przedmioty leżące w pobliżu. czyli gdy zabijemy stadko goblinów to klikamy na złoto i postać podchodzi i zbiera je z trupa (nie wchodząc oddzielnie w stos przedmiotów po zabitym przeciwniku) trochę ciężko to wyjaśnić , ogólnie funkcja przydatna na zbieranie łupów po słabszych przeciwnikach. można ją też w dowolnym momencie włączyć i wyłączyć.
    trochę ciężko rozróżnić ikony aktywne i nieaktywne z paska szybkiego dostępu - ale to już ma być ponoć załatane.
    ikony np. ataku już nie są takie wielkie i nie zasłaniają prawie całego portretu jak to było w przypadku BG1EE.

    niektóre postaci dostały nowe modele - imoen ma avatar złodzieja, podobnie jak np. strażnik przed siedzibą harfiarzy (który do tej pory miał avatar wojownika) na razie przyłączyłem wszystkie nowe postaci i moje pierwsze wykonane questy to ten od nexxat i dorna, teraz jestem w trakcie questu neery.
    ogólnie to hexxat wygląda trochę na kalkę NPCa z innego moda - ale żeby nie spoilować nie będę mówił którego. pewnie sami zauważycie ;] jej pierwsze zadanie jest całkiem ciekawe, choć nie poraża - jako plus - rozgrywa się w nowej (choć małej) lokacji :)
    pierwszy quest dorna wywołał u mnie szeeeroki uśmiech na twarzy ;] zobaczymy jak będzie dalej.
    pierwszy quest neery dodaje - jak do tej pory - dwie nowe lokacje, które wyglądają bardzo ładnie - choć pierwsza jest trochę pusta, tak jak śnieżne połacie Rasaada w BG1EE.
    trochę mnie rozczarowało, że dorn standardowo przyszedł z biegłością w kuszach (czyli ma tak samo jak paladyn keldorn) dla odmiany mógłby mieć w krótkich lub długich łukach ;]
    neera chyba też przehandlowała szatę dobrego arcymaga i superkostur, bo po przyłączeniu ma raptem tylko swój pasek i swój stary kostur.
    nowe NPCe często wchodzą w interakcje (choć może dlatego, że mam całą czwórkę, z EE), mam też viconię i już komentowała w trakcie questu hexxat i dyskutowała z rasaadem.

    póki co żadnych bugów nie uświadczyłem, ale na ogólnym forum jest sporo wątków dotyczących błędów.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Również chciałem dołączyć całą nową 4 do drużyny ale jak to to tak? Praworządny Dobry Rasaad, Chaotyczna Neutralna neera, Neutralny Zły Dorn i równie zła Hexxat? Przecież oni się pozabijają :D A jak to wygląda w praktyce? Boje się, że w połowie gry ze względu na konflikt charakterów drużyna pójdzie mi w rozsypkę :(
  • murmandamusmurmandamus Member Posts: 45
    Też tak planowałem i też się zastanawiam czy się sprawdzi. 4 nowych to sporo i tylko jedno miejsce będzie na normalnych npców . Tym gorzej że chcę mieć Imoen .
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    rasaad już się buntował jak mi przypadkowo reputacja spadła poniżej 6, ale obiecałem poprawę i już siedzi cicho ;] wystarczy, że reputacja będzie na średnim poziomie to z pierścieniem wpływu CHA 18 nikt nie powinien odejść.
    a szczerze mówiąc to mam cichą nadzieję, że Viki (wyznawczyni Shar) i Rasaad (wyznawca Selune) jednak się pobiją :D
  • murmandamusmurmandamus Member Posts: 45
    jak to się stanie w mojej drużynie będę musiał mieć pokonanego zastąpić dupkiem Anomenem albo wesołą wdówką Jaheirą lub ciotą Cerndem....Żadne z tych wyborów mnie nie satysfakcjonuje a kapłan jakiś musi być.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Z racji tego, że tłumaczę właśnie Rasaada, polecam mieć w drużynie też właśnie Viconię. Ma sporo ciekawych wtrąceń podczas questu mnicha. Mam ubaw, tłumacząc to:)
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    szanowni państwo tłumacze - czy jeszcze jakieś inne kombinacje NPCów dobrze jest mieć na względzie w przyszłych rozgrywkach?
    domyślam się, że jeszcze pewnie Edwin i Neera tak jak to było w BG1 oraz KelDorn i Dorn jako dobry i zły paladyn ;]
    a swoją drogą ciekawe podobieństwo ich imion ;]
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @zwadek nowi NPC mają rozmówki z praktycznie wszystkimi starymi postaciami, wspomniałem akurat o Viconii, bo ona ma dodatkowe wtrącenia (tzw. interjections) podczas questu Rasaada.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Viki i Rasaad tak naprawdę bardzo sie lubią ^^ kto sie czubi ten się lubi:)
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    zwadek said:

    KelDorn i Dorn jako dobry i zły paladyn ;]
    a swoją drogą ciekawe podobieństwo ich imion ;]

    Raczej przypadek. Jak pierwszy raz przedstawili Dorna na stronie www.baldursgate.com na długo przed premierą BG:EE każdemu weteranowi serii rzuciła się zapewne w oczy tożsamość nazwiska Il-Khan. Biorąc pod uwagę, że zarówno Dorn jak i Gromnir są pół-orkami, zdaje się, że są spokrewnieni. Nie wiem czy w BG2:EE jest to jakoś rozwinięte, bo jeszcze nie miałem okazji zagrać.

    Jeśli weźmiemy pod uwagę, kim naprawdę był Gromnir, głębia postaci Dorna zyskuje nowy wymiar (taka moja gra słów - Głębia Dorna ;] Dorn był krasnoludem jeśli dobrze pamiętam.).

    cherrycoke2l
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    nie no oczywiście, że zbieżność imion :) w całej serii jest sporo powtarzających się imion, wspominając choćby dwóch Arkanisów, dwie Sendai, Rhasada i Raasada czy dwóch Carstonów ;]
    zupełnie jakby twórcom brakowało pomysłów na imiona :D
    a w przypadku naszego półorczego czarnego strażnika raczej chodziło mi o to, że Keldorn "zawiera" w swoim imieniu imię Dorn ;]
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Nie jednemu psu Burek, ale to nie zmienia faktu, że w przypadku Dorna i Gromnira występuje nie imię, ale wspólne nazwisko Il-Khan i to na pewno nie jest zwykła zbieżność. Skończę pierwszego BG:EE i przekonam się czy Dorn będzie wtrącał się do dyskusji z Gromnirem w Saradush.

    Co do imion to jeszcze z BioWare'u był Gavorn (turiański kapitan na Omedze w ME2 i krasnolud w DA:O).
  • AldarionAldarion Member Posts: 16
    Może Il-Khan to jakiś tytuł, a nie nazwisko? Nie wiem czy w grze była o tym mowa.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Jeśli któryś z panów odkryje już tajemnice Il-Khana to niech nie palnie tutaj tego giga spoilera ; p Tak na przyszłość...
    Lucky
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178

    Gromnir: Your mother never told you what happened to your father?

    Dorn: She told me enough. She told me that you killed him.

    Gromnir: No, Dorn. I am your father. Search your feelings. You know it to be true...

    Dorn: NoOoOoOoOoOo.....

    :D

    Poszperałem, ponoć Il-Khan jest nazwą plemienia, ale to dość dziwne, skoro Dorn po unicestwieniu plemienia uciekł z ludzką matką do Luskanu i w zasadzie tam się wychował. Pół-orkowie wychowani wśród ludzi nie posługują się tytułami plemion. W każdym razie dobór tej nazwy był zamierzony. Czy to tylko nawiązanie czy głębsza historia wyjdzie w praniu.

    PS. I tak (antyspoiler) Koveras > Dorn :P
  • StanStan Member Posts: 15
    Właśnie skończyłem The Black Pits2 @ BG2:EE i szczerze mówiąc było to bardzo krótkie -.- Wszystko toczy się tylko na arenie, nie ma mapy świata aby grać coś dalej itd... Nie wiem, myślę że zajęło mi to z 2dni na szaleńczym stopniu.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dlatego właśnie od początku nie rajcowało mnie Black Pits. Ot taka dodatkowa mini rozgrywka żeby dodać jakiś kontent do edycji rozszerzonej.
Sign In or Register to comment.