Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

BG2:EE pierwsze wrażenia

maneromanero Member Posts: 385
edited November 2013 in Polski
Powoli mija tydzień od tej z dawna oczekiwanej premiery, jakie są wasze pierwsze odczucia? Czy spodziewaliście się czegoś więcej? Jak oceniacie zawartość którą dostaliśmy? Sam jeszcze nie zacząłem, a jestem bardzo ciekaw co mnie czeka :)

Post edited by manero on

Comments

 • LuckyLucky Member Posts: 645
  Dobry temat, dobre pytanie. Łączę się w ciekawości, bo że kupię to raczej pewne, nie wiem tylko kiedy. Mówcie jak oceniacie do tej pory dwójeczkę.

 • mackosmackos Member Posts: 188
  edited November 2013
  również sie podczepiam do pytania. Ja narazie nie planuje zakupu BG2, wole jedynke gralem w nią milion razy, w dwojke tylko kilka razy :)

  Post edited by mackos on
 • zwadekzwadek Member Posts: 155
  póki co to gra się całkiem przyjemnie - nowe UI wygląda podobnie jak to po ostatnim patchu 1.2 BGEE, lecz z nową funkcją quick loot - która pokazuje wszystkie przedmioty leżące w pobliżu. czyli gdy zabijemy stadko goblinów to klikamy na złoto i postać podchodzi i zbiera je z trupa (nie wchodząc oddzielnie w stos przedmiotów po zabitym przeciwniku) trochę ciężko to wyjaśnić , ogólnie funkcja przydatna na zbieranie łupów po słabszych przeciwnikach. można ją też w dowolnym momencie włączyć i wyłączyć.
  trochę ciężko rozróżnić ikony aktywne i nieaktywne z paska szybkiego dostępu - ale to już ma być ponoć załatane.
  ikony np. ataku już nie są takie wielkie i nie zasłaniają prawie całego portretu jak to było w przypadku BG1EE.

  niektóre postaci dostały nowe modele - imoen ma avatar złodzieja, podobnie jak np. strażnik przed siedzibą harfiarzy (który do tej pory miał avatar wojownika) na razie przyłączyłem wszystkie nowe postaci i moje pierwsze wykonane questy to ten od nexxat i dorna, teraz jestem w trakcie questu neery.
  ogólnie to hexxat wygląda trochę na kalkę NPCa z innego moda - ale żeby nie spoilować nie będę mówił którego. pewnie sami zauważycie ;] jej pierwsze zadanie jest całkiem ciekawe, choć nie poraża - jako plus - rozgrywa się w nowej (choć małej) lokacji :)
  pierwszy quest dorna wywołał u mnie szeeeroki uśmiech na twarzy ;] zobaczymy jak będzie dalej.
  pierwszy quest neery dodaje - jak do tej pory - dwie nowe lokacje, które wyglądają bardzo ładnie - choć pierwsza jest trochę pusta, tak jak śnieżne połacie Rasaada w BG1EE.
  trochę mnie rozczarowało, że dorn standardowo przyszedł z biegłością w kuszach (czyli ma tak samo jak paladyn keldorn) dla odmiany mógłby mieć w krótkich lub długich łukach ;]
  neera chyba też przehandlowała szatę dobrego arcymaga i superkostur, bo po przyłączeniu ma raptem tylko swój pasek i swój stary kostur.
  nowe NPCe często wchodzą w interakcje (choć może dlatego, że mam całą czwórkę, z EE), mam też viconię i już komentowała w trakcie questu hexxat i dyskutowała z rasaadem.

  póki co żadnych bugów nie uświadczyłem, ale na ogólnym forum jest sporo wątków dotyczących błędów.

 • maneromanero Member Posts: 385
  Również chciałem dołączyć całą nową 4 do drużyny ale jak to to tak? Praworządny Dobry Rasaad, Chaotyczna Neutralna neera, Neutralny Zły Dorn i równie zła Hexxat? Przecież oni się pozabijają :D A jak to wygląda w praktyce? Boje się, że w połowie gry ze względu na konflikt charakterów drużyna pójdzie mi w rozsypkę :(

 • murmandamusmurmandamus Member Posts: 34
  Też tak planowałem i też się zastanawiam czy się sprawdzi. 4 nowych to sporo i tylko jedno miejsce będzie na normalnych npców . Tym gorzej że chcę mieć Imoen .

 • zwadekzwadek Member Posts: 155
  rasaad już się buntował jak mi przypadkowo reputacja spadła poniżej 6, ale obiecałem poprawę i już siedzi cicho ;] wystarczy, że reputacja będzie na średnim poziomie to z pierścieniem wpływu CHA 18 nikt nie powinien odejść.
  a szczerze mówiąc to mam cichą nadzieję, że Viki (wyznawczyni Shar) i Rasaad (wyznawca Selune) jednak się pobiją :D

 • murmandamusmurmandamus Member Posts: 34
  jak to się stanie w mojej drużynie będę musiał mieć pokonanego zastąpić dupkiem Anomenem albo wesołą wdówką Jaheirą lub ciotą Cerndem....Żadne z tych wyborów mnie nie satysfakcjonuje a kapłan jakiś musi być.

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,047
  Z racji tego, że tłumaczę właśnie Rasaada, polecam mieć w drużynie też właśnie Viconię. Ma sporo ciekawych wtrąceń podczas questu mnicha. Mam ubaw, tłumacząc to:)

 • zwadekzwadek Member Posts: 155
  szanowni państwo tłumacze - czy jeszcze jakieś inne kombinacje NPCów dobrze jest mieć na względzie w przyszłych rozgrywkach?
  domyślam się, że jeszcze pewnie Edwin i Neera tak jak to było w BG1 oraz KelDorn i Dorn jako dobry i zły paladyn ;]
  a swoją drogą ciekawe podobieństwo ich imion ;]

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,047
  @zwadek nowi NPC mają rozmówki z praktycznie wszystkimi starymi postaciami, wspomniałem akurat o Viconii, bo ona ma dodatkowe wtrącenia (tzw. interjections) podczas questu Rasaada.

 • mackosmackos Member Posts: 188
  Viki i Rasaad tak naprawdę bardzo sie lubią ^^ kto sie czubi ten się lubi:)

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 156
  zwadek said:

  KelDorn i Dorn jako dobry i zły paladyn ;]
  a swoją drogą ciekawe podobieństwo ich imion ;]

  Raczej przypadek. Jak pierwszy raz przedstawili Dorna na stronie www.baldursgate.com na długo przed premierą BG:EE każdemu weteranowi serii rzuciła się zapewne w oczy tożsamość nazwiska Il-Khan. Biorąc pod uwagę, że zarówno Dorn jak i Gromnir są pół-orkami, zdaje się, że są spokrewnieni. Nie wiem czy w BG2:EE jest to jakoś rozwinięte, bo jeszcze nie miałem okazji zagrać.

  Jeśli weźmiemy pod uwagę, kim naprawdę był Gromnir, głębia postaci Dorna zyskuje nowy wymiar (taka moja gra słów - Głębia Dorna ;] Dorn był krasnoludem jeśli dobrze pamiętam.).

  cherrycoke2l
 • zwadekzwadek Member Posts: 155
  nie no oczywiście, że zbieżność imion :) w całej serii jest sporo powtarzających się imion, wspominając choćby dwóch Arkanisów, dwie Sendai, Rhasada i Raasada czy dwóch Carstonów ;]
  zupełnie jakby twórcom brakowało pomysłów na imiona :D
  a w przypadku naszego półorczego czarnego strażnika raczej chodziło mi o to, że Keldorn "zawiera" w swoim imieniu imię Dorn ;]

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 156
  Nie jednemu psu Burek, ale to nie zmienia faktu, że w przypadku Dorna i Gromnira występuje nie imię, ale wspólne nazwisko Il-Khan i to na pewno nie jest zwykła zbieżność. Skończę pierwszego BG:EE i przekonam się czy Dorn będzie wtrącał się do dyskusji z Gromnirem w Saradush.

  Co do imion to jeszcze z BioWare'u był Gavorn (turiański kapitan na Omedze w ME2 i krasnolud w DA:O).

 • AldarionAldarion Member Posts: 16
  Może Il-Khan to jakiś tytuł, a nie nazwisko? Nie wiem czy w grze była o tym mowa.

 • maneromanero Member Posts: 385
  Jeśli któryś z panów odkryje już tajemnice Il-Khana to niech nie palnie tutaj tego giga spoilera ; p Tak na przyszłość...

  Lucky
 • SilvarenSilvaren Member Posts: 156

  Gromnir: Your mother never told you what happened to your father?

  Dorn: She told me enough. She told me that you killed him.

  Gromnir: No, Dorn. I am your father. Search your feelings. You know it to be true...

  Dorn: NoOoOoOoOoOo.....

  :D

  Poszperałem, ponoć Il-Khan jest nazwą plemienia, ale to dość dziwne, skoro Dorn po unicestwieniu plemienia uciekł z ludzką matką do Luskanu i w zasadzie tam się wychował. Pół-orkowie wychowani wśród ludzi nie posługują się tytułami plemion. W każdym razie dobór tej nazwy był zamierzony. Czy to tylko nawiązanie czy głębsza historia wyjdzie w praniu.

  PS. I tak (antyspoiler) Koveras > Dorn :P

 • StanStan Member Posts: 15
  Właśnie skończyłem The Black Pits2 @ BG2:EE i szczerze mówiąc było to bardzo krótkie -.- Wszystko toczy się tylko na arenie, nie ma mapy świata aby grać coś dalej itd... Nie wiem, myślę że zajęło mi to z 2dni na szaleńczym stopniu.

 • LuckyLucky Member Posts: 645
  Dlatego właśnie od początku nie rajcowało mnie Black Pits. Ot taka dodatkowa mini rozgrywka żeby dodać jakiś kontent do edycji rozszerzonej.

Sign In or Register to comment.