Skip to content

World of Baldur's Gate - poważna konkurencja dla BG:ee

matthewmnmatthewmn Member Posts: 4
edited August 2012 in Polski
Ostatnimi czasy, z pewnością wielu z nas oczekiwało na Rozszerzoną edycję ukochanych Wrót Baldura. Ogłoszenie ceny i listy zmian niektórym się spodobało, innych zniesmaczyło, jednakże nadal zastanawiamy się w jakim kierunku pójdą pracę odnośnie odświeżenia serii. Ale tymczasem na scenie modderskiej wyłonił się olbrzym, który zapewnił, że fani z odświeżaniem tego klasyka radzą sobie najlepiej.

"World of Baldur's Gate", bo o nim mowa, łączy ze sobą BG1, BG2 i Icewind Dale 1 (na silniku BG2) oraz zawiera właściwie wszystkie istniejące mody, które w jakiś sposób urozmaicają/poprawiają rozgrywkę.
Co daje?
Rozgrywka jest więc trudniejsza nie tylko za pomocą modów zwiększających AI przeciwników (tzn Sword Coast Stratangments), jak również przez spowolnione zdobywanie doświadczenia (25% lub 10% podstawowego), i złota (10% podstawowego, ceny nieco zmniejszone), co zapewnia lepszy balans rozgrywki w porównaniu do podstawki (i do gry połączonej z IwD).
Dodatkowo zawiera masę nowych NPC (chyba około 15 w jedynce, do dwójki nie doszedłem), dodaje sporo banterów starym (BG1 NPC Project, teraz też po polsku), mnóstwo nowych zadań (w tym nowych lokacji, jak TDD, czy OzPWM), poprawiony interface (głównie ekwipunek), poprawia praktycznie wszystkie błędy, działa na nowszych systemach i... jest za darmo. I wszystko to (a przynajmniej zdecydowana większość) jest dostępne w polskiej wersji językowej.

A teraz porównajmy z BGee: 3 postacie, kilka lokacji, jedno większe zadanie (nie licząc tych z nowymi NPC), nieco lepsza grafika i conajwyżej kilkanaście usprawnień, których mody nie umożliwiają za... 20$ ?

Jedyne co by mnie skłoniło do kupna BGee, to kompatybilność z tym modem przy dostępie do "usprawnień" i zadań, które oferuje, ale to raczej niemożliwe, więc podziękuję.

Dla zaciekawionych, link do moda: http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate

Comments

  • CronoCrono Member Posts: 33
    Big World Project jest genialny ale wychwalając go zapomniałeś wspomnieć o minusach:
    -Modyfikacje takie jak: The Drizzt Saga, Darkest Day, Dark Side of the Swordcast są strasznie niezbalansowane.
    -Bugi
    -Przegięte przedmioty
    -Przegięci NPC (CúChoinneach, Keiria Silverstring, itd...)

    Oczywiście sami wybieramy komponenty niemniej jednak BGee nadal oferuje nam wspieranie wspieranie wszelkich modyfikacji. 3xNPC i skromna ilość lokacji to mało ale możemy się spodziewać bohaterów z ciekawa rozwinięta historią na poziome tych z BG2 czy najlepszych fanowskich modów, nowe animacje 2d, poprawa bugów (wiem BGP też się tym zajął), Nowa muzyka, Możliwość zmiany wersji językowej audio/tekst w dowolnym momencie, Obietnica wspierania gry DLC i co najważniejsze szansa na BG3! Nawet jeśli wynosi ona 1% to i tak jestem skłonny postawić na to swoje 20$
    multimedialnytomisherwoodIrbisSelendis
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Hmm... Ciekawy projekt, nie ma co. Niemniej na tą chwilę wolę coś zrobionego przez profesjonalistów. Wydaje mi się że będzie dużo bardziej dopracowane. No i plusem tegoż rozwiązania będzie to, że będę mógł instalować wybrane przez siebie mody, a nie narzucone odgórnie przez autora World of BG ;)
    multimedialnytom
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Prezentuje się ciekawie, poczytam sobie z chęcią o tym i może wypróbuje. A co do tego czemu ludzie kupują i kupią BG:EE: jest to wersja Oficjalna. Ma być pozbawiona większości błędów, zajmują się tym profesjonaliści za pieniądze więc jest możliwe stworzenie diamentu bez skazy. Może bez zbyt dużej liczby nowych elementów ale na wysokim poziomie. A jeżeli coś będzie nie tak, to zawsze można firmę zbojkotować i nic więcej nie sprzedadzą. A z modami to wiadomo jak jest: ciężko wykluczyć wszystkie błędy. Ostatnio grałem w BG 1 z modem BGT i nagle wszystkie sejwy się popsuły i zakończyłem przygodę :( Dla tego czekamy na BG:EE. A mody? Silnik ten sam więc myślę, że z konwersją do nowej wersji Baldura nie powinno być problemu.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Powiem mody typu Drak Side of Sword Coast, The Darkest Day są bardzo nie zbalansowane mowa o przegiętych przedmiotach które daję za duże bonus, zbyt szybkim zdobywaniu poziomów jak się wgryziesz nikt nie podskoczy drużynie i słabym projekcie nowych lokacji zazwyczaj kopia inny obszarów gry można by stworzyć coś nowego no instalacja wszystkiego w jedno całość gimnastyka przeważnie jeden mod gryzie się z drugim, wersje wiedu naprawiały błędy. The Drizzt Sage nie grałem więc się nie wypowiadam. Podobno niezłym modem jest Tortured Souls głębsza historia Yoshimo no niektórym się nie podoba Kachiko no mamy powrót Dyhanire i Corana.
    Dargoradmultimedialnytom
  • matthewmnmatthewmn Member Posts: 4
    edited August 2012
    Z tym modem akurat nie można mówić o przegiętych przedmiotach (część z nich jest nawet usunięta) i zbyt łatwej rozgrywce. Każda większa walka jest trudna i trzeba uważać i wykorzystywać swoje umiejętności, bo sztuczna inteligencja przeciwników stoi na wysokim poziomie. Po za tym duża ilość błędów (w tym z w/w modami) jest na bieżąco zgłaszana i poprawiana, i nie spotkałem się dotąd z praktycznie żadnymi problemami.

    Co do tego, że to wersja oficjalna i robiona przez profesjonalistów to się zgodzę, ale dlaczego nie pokusili się o dodanie większej ilości dodatków? Albo, skoro tak mało dodali, czemu tak zawyżyli cenę?
    Mam nadzieję, że przy BG2 się bardziej pokuszą całość rozbudować, bo BG:ee wygląda (patrząc na oficjalne ogłoszenie) dosyć biednie.

    A z WoBG raczej kompatybilne nie będzie, bo mod ingeruje w interface i silnik gry, więc trzeba by go do niego dostosowywać.

    @Pablo
    Jak mówiłem NIE MA szybkiego lvlowania, bo doświadczenie z zadań i przeciwników jest dość mocno spowolnione (Do 10% lub 25% podstawowego)
    multimedialnytom
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Cena i mała ilość dodatków wynika z tego, że przerabiali cały kod silnika prawie od nowa, nie posiadali wszystkich danych z tamtego okresu oraz przystosowują grę na różne platformy przy ulepszonej grafice a także dość dużo czasu zajęło im przebrnięcie przez SI, które było ostro skopane - pod względem kodowym.
    Poza tym ta ilość osób w tym czasie nie jest w stanie stworzyć wszystkiego naraz - i tak zrobili kawał dobrej roboty.
    multimedialnytom
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Z WoBG nie będzie kompatybilne, ale może w drugą stronę skoro projekt nie umarł, może byłaby szansa na dopasowanie WoBG do BG::EE?
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Nie wszystkie mody są dobrze zrobione. Większość tych z dodatkowymi NPC'ami i questami są po prostu zrobione... bez klimatu. I grając z tymi modami nie czułem już gry. Dlatego jeśli w WoBG były by nam narzucone różne mody, to było by dużo syfu.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    A jeżeli chodzi o cenę to pamiętajmy, ze EE nie jest wyłącznie na nasz rynek, gdzie ceny gier są względnie niskie gdyby porównać je do cen na zachodzie. Po za tym, jest to EE, a edycje podstawowe starych gier jeżeli dostępne są w ogóle w sklepach wcale tańsze nie są. Na przykład Half-Life z tego samego roku co Baldur, kosztuje nadal jakieś 40 zł. Jedynie klasyki wydawane przez CDP są tanie.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @matthewmn cieszy mnie że tak dobrze reklamujesz swój produkt;) wygląda przyzwoicie pewnie i ma błędy ale nie oto tutaj chodzi ;) niemniej musimy pamiętać iż genezą powstaawania takich modów było zakończenie serii BG przez jej twórców, niewątpliwie wskazuje to na ich błąd bowiem w grze istnieje taki potencjał, że wielu zapaleńców w tym i ja marzyło o tym by dodać cos od siebie do tej pięknej przygody. niewątpliwie mamy teraz do czynienia z odrodzeniem tej marki i miejmy nadzieje że BG3 będzie już w 2013 r. Argument tego że dostrzegamy kwestie pieniędzy jako barierę w zakupach gier bądź zbyt wygórowanych kwot pozostawiam własnej ocenie każdego z fanów/graczy swoją droga czy da się wyjsc na miasto i dostać cos od kogos gratis? no nie licząc przekopu i wpierd**u ;)
    M6k3
  • matthewmnmatthewmn Member Posts: 4
    @selendis
    To nie jest mój produkt, tylko duża modyfikacja, która niesamowicie przypadła mi do gustu. Nie mówię, że jestem przeciwny odświeżeniu BG, ba nawet mam zamiar kupić, bo mimo wszystko jestem zaciekawiony tym produktem (jak nieco zaoszczędzę). Tylko chciałem nadmienić, że fani też potrafią zrobić coś dobrze, a z tego co widzę, być może nawet lepiej.
    ShaeinJolanSelendis
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @matthewmn pewnie że fani potrafią ! ba potrafią nawet uporem i wytrwałoscią robić lepsze projekty niż oryginalne ;) jestesmy równie pomysłowi ;)
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    dla mnie argumentem najwazniejszym jest wsparcie ewetualnego bg3. Lubie sage BG, nawet uwielbiam - ale perspektywa powstania BG3 ktore bedzie nawet tylko zblizone jakosciowo do 2'ki to jest cos. Niestety fani bg3 nie zrobia - chyba nikt nie zaprzeczy.
    A co do ceny 20$ to nie jest duzo - jak gralem jako nastolatek w bg1 to owszem - ale dzisiaj 80 zl to po prostu nie tak wiele. Przyzwyczailismy sie do tanich cen gierek - przez to powstala u nas glupia sytuacja gdy wydania cyfrowe sa drozsze od pudelkowych.
    M6k3Crono
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Dargorad said:

    Nie wszystkie mody są dobrze zrobione. Większość tych z dodatkowymi NPC'ami i questami są po prostu zrobione... bez klimatu. I grając z tymi modami nie czułem już gry. Dlatego jeśli w WoBG były by nam narzucone różne mody, to było by dużo syfu.

    Dokładnie, fajnie byłoby uporządkować wszystkie mody. Wiele z nich jest przegiętych i poza rąbanką nie oferują nic ciekawego. Może dzięki nowemu silnikowi ktoś je uporządkuje. Inną sprawą jest to że mody bazują na powtarzających się mapach. ( wiem że nie jest łatwo stworzyć nowe) Brakuje mi balansu w np w BG1 w modzie Aurelinusa, który jest najlepszy z polskich modów zdobycie dobrego sprzętu na samym początku gry ( np w gaju druidów) pozwala wykosić większość wrogów do 4 rozdziału bez większego problemu. Wszędzie wala się sprzęt magiczny który można zdobyć zabijając prostych wrogów. Przez to traci się klimat gry. Pamiętam że Volo napiał taki pamiętnik o magicznych przedmiotach w Fejrunie było ich ze 20 ? i jak się zdobyło taki przedmiot to było coś;- )
    DargoradCronopablo200783
  • GriegGrieg Member Posts: 507

    Pamiętam że Volo napiał taki pamiętnik o magicznych przedmiotach w Fejrunie było ich ze 20 ? i jak się zdobyło taki przedmiot to było coś;- )

    Taa instrukcja pisana przez Vola i Elminstera, ale z tego co pamiętam to nie było w niej wszystkich przedmiotów.
    No i w sumie generalnie D&D zawsze był przegięty jeśli idzie o wykorzystanie magii.

    W Opowieściach z Wybrzeża Mieczy nieźle im poszło, doszło kilka niezłych przedmiotów, ale po wielu trudach i heroicznych walkach, czy to w podziemiach wieży, czy na odległych wyspach.

    Powiem otwarcie nie podobała misie spora część modów z uwagi na monotonność, czasami zbyt dużą bugowatość, balans gry (i późniejsza "przegiętość" drużyny, gdy po mapie chodzę i odkrywam jednym chłopkiem, bo i tak sam sobie ze wszystkim poradzi) czasami małe błędy, a czasami nawet coś tak trywialnego jak rozplanowanie obiektów na mapie bywa co najmniej nierozsądne. Nie mówiąc już o problemie z językiem polskim (jeśli w ogóle był zaimplementowany [z tego co pamiętam niektóre mody miały skopaną instalację gdy się wybrało PL, stąd BWS był bardzo problematyczny przy instalacji]) i do tego żeby zainstalować/odinstalować grę czy chociażby 1 mod, potrzeba kilka godzin (nie mówiąc już o tym że bywają mody których po prostu nie da się odinstalować, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie wszystkiego i instalacja od nowa).

    A największym problemem było to, że jeśli zainstalowałeś właściwie wszystko jak należy i masz te 30GB BG1+BG2+mody, to gra tak niepomiernie spowalnia, nie potraficie sobie wyobrazić jak irytująca jest gra na szybkim kompie w 14 letnią grę, która zacina gorzej niż wiedźmin 2 na wysokich ustawieniach, a czasami w ogóle się zawiesza (i od razu odpowiadam, przeczytałem wszystkie proponowane rozwiązania i nic nie pomogło).

    PS. Nie to żebym tylko narzekał, ale wytykam raczej tym którzy tak gorliwie polecają ponad BG:EE wersję BG+mody; BG+mody to tylko półśrodek, którego uwieńczeniem jest BG:EE.
  • matthewmnmatthewmn Member Posts: 4
    edited August 2012
    A grałeś w World of Baldur's Gate? Nie? To, proszę, się nie wypowiadaj.

    Powiem otwarcie nie podobała misie spora część modów z uwagi na monotonność, czasami zbyt dużą bugowatość, balans gry (i późniejsza "przegiętość" drużyny, gdy po mapie chodzę i odkrywam jednym chłopkiem, bo i tak sam sobie ze wszystkim poradzi) czasami małe błędy, a czasami nawet coś tak trywialnego jak rozplanowanie obiektów na mapie bywa co najmniej nierozsądne
    Jak już mówiłem (a może nie czytałeś tematu?) NIE istnieje coś takiego jak "przegiętość" drużyny. Poziom trudności znacząco skoczył w górę, a przeciwnicy potrafią używać czegoś, co się nazywa inteligencją i spuścić ci manto, jeśli nie uważasz. Po to właśnie doświadczenie za zadania i przeciwników zmniejszone zostało do 10%, by nie było szybkiego lvlowania.
    Nie mówiąc już o problemie z językiem polskim (jeśli w ogóle był zaimplementowany [z tego co pamiętam niektóre mody miały skopaną instalację gdy się wybrało PL, stąd BWS był bardzo problematyczny przy instalacji]) i do tego żeby zainstalować/odinstalować grę czy chociażby 1 mod, potrzeba kilka godzin (nie mówiąc już o tym że bywają mody których po prostu nie da się odinstalować, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie wszystkiego i instalacja od nowa).
    World of Baldur's Gate jest po polsku tam, gdzie to tylko możliwe. Z instalacją nie ma większych problemów, bo to nie ty ustalasz mody, tylko autor. Niektórym może się to nie podobać, ale ja uznaję to za plus. Instalacja naprawdę nie trwa godzinami, nie musisz każdego moda dogrywać osobno i gubić się w setkach plików w folderze z grą
    PS. Nie to żebym tylko narzekał, ale wytykam raczej tym którzy tak gorliwie polecają ponad BG:EE wersję BG+mody; BG+mody to tylko półśrodek, którego uwieńczeniem jest BG:EE.
    Gdy zobaczyłem, co oferuje BG:EE, to pomyślałem, no biednie. Może miałem zbyt duże oczekiwania?

    Wiem, że może trochę się przesadnie denerwuję, ale fakt faktem twórcy mogli dać sobie więcej czasu i naprawdę wzbogacić oryginalnego BG, a nie dać 4 questy na krzyż, 3 postacie i większość usprawnień, które już dodano przez mody.

    Właściwie jedynym sensem, jaki ze sobą niesie BG:ee jest możliwość gry na tabletach i możliwość stworzenia Baldur's Gate 3.

    Dokładnie, fajnie byłoby uporządkować wszystkie mody. Wiele z nich jest przegiętych i poza rąbanką nie oferują nic ciekawego.
    Takie pytanie: sądząc z opisu w ogłoszeniach, czy The Black Pits będą oferowały poza rąbanką coś ciekawego?
    Post edited by matthewmn on
  • CronoCrono Member Posts: 33
    edited August 2012
    Owszem Black Pits zapowiada się na typowego dungeon crawlera ale wyśmienicie podanego. Mamy zupełnie nowe lokacje, nowa muzyke, typy potwórów, interakcje z NPC, zagadki itd.. poza tym nie wydaje mi się że będzie to typowa rąbanka ale coś na kształt Wieży Durlaga. Porównaj to teraz z dungeonami z the Darkest Day które były żywcem wyjęte z Baldura albo Icewinda. Jak dla mnie przechodzenie do bolu takich samych podziemi traciło klimat.

    I nie zrozum mnie źle bo sam uwielbiam co poniektóre mody do baldura i nie wyobrażam sobie gry bez : BG1NPC project, gray clan episode 1, tortured souls czy ascension ale narzucanie mi z góry modyfikacji które mi się nie podobają odrzuca ode mnie ten projekt.

    Samo BG:ee kupuje z dwóch powodów pierwszy i najważniejszy to szansa na Baldurs Gate 3, drugi to oficjalnie wznowienie mojej ukochanej gry: BG:ee to nie tylko 4 questy na krzyż i 3 postacie, weź pod uwagę ze te nowe lokacje będą najprawdopodobniej wizualnie najpiękniejszym lokacjami w sadze, nowe postacie będą miały rozbudowaną dobrze rozpisaną historie nie tylko "kozackie staty" jak wiekszość NPC z dużych modyfikiacji. Gra będzie wspierana DLC zarówno płatnymi jak i darmowymi jeszcze przez bardzo długi okres czasu, w końcu będziemy mogli wypróbować bez żadnych przeszkód i zmieniać dowolnie różne wersję językowe zarówno pod względem audio i tekstu. BG:ee to świetny projekt i podpisuje się pod nim całkowicie.
    multimedialnytomDargorad
  • dradieldradiel Member Posts: 3
    Matthewn miło mi, że aż tak Ci się podoba megainstalacja przygotowana przeze mnie, ale wyluzuj. Nie każdemu musi się podobać taka forma gry jaką przygotowałem. Ktoś będzie się chciał z nią zapoznać, fajnie. Nie, to trudno, wolna wola.
    Ma ona trochę minusów o czym napisałem we wstępie, do którego dałeś link, więc nie ma sensu, żebym się tu rozpisywał. Od wielu lat gram z modami i rozumiem argumenty, które tutaj padają. Dlatego przyszło mi do głowy stworzyć coś takiego, jak WoBG, aby każdy, kto jest zainteresowany, mógł spróbować zagrać sobie na bardzo dużej megainstalacji, bez problemów z instalacją i sporą ilością błędów blokujących grę.
    WoBG wciąż jest tworzone, błędów w nim jeszcze będzie można sporo znaleźć. Przegiętych rzeczy również, bo pracując przy nim sam, w wolnych chwilach, ciężko mi będzie wszystko zlokalizować.
    Ale jeśli, ktoś utknie z powodu jakiegoś buga i da mi znać, to przynajmniej tego typu błędy staram się jak najszybciej usunąć.
    Można ze mną również dyskutować co ewentualnie jeszcze dodać do WoBG. Jeśli ktoś przedstawi sensowne argumenty, to kto wie, w niektórych przypadkach dałem się przekonać ;)

    Jeśli, ktoś chce dyskutować na tema WoBG, to zapraszam na forum Children of Bhaal. Myślę, że tam jest do tego odpowiednie miejsce.

    Poza tym, pomimo, że tworzę WoBG, to jestem jak najbardziej zainteresowany powstaniem BG:EE i to z wielu względów.
    Dargorad
  • matthewmnmatthewmn Member Posts: 4
    The Black Pits podałem dla przykładu, bo z opisu wynika że to będzie bardziej walka niż zagadki, ale to było bardziej dla żartu, bo nikt nie wie naprawdę, jak to będzie wyglądać.
    Kibicuje projektowi odświeżonego BG, ale jestem obecnie bardziej zainteresowany BG2:ee, bo może więcej dodadzą do samej gry, choć jak mówiłem wcześniej BG:ee może też kupię (tym bardziej, że, jak widzę moderzy się nim interesują). Akurat przy pisaniu poprzedniego posta zdenerwowałem na Griega, bo wypisywał głupoty.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    no ale naa bg2 EE to pewnie sobie poczekamy troszeczke, zadnej daty nawet przyblizonej jeszcze nie ma?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    matthewmn said:

    Akurat przy pisaniu poprzedniego posta zdenerwowałem na Griega, bo wypisywał głupoty.

    No cóż, prawda jest taka, że nie wiedziałem do końca czym jest WoBG, sądziłem, że to kolejny BWS w nowej paczce, pomyliłem się, i posypuję głowę popiołem.
    I trzeba przyznać, że wszystko to co wymieniasz znajdziesz w BWS (zarówno zmniejszenie XP, próba balansu przedmiotów, etc.), stąd pewnie mój błąd. Jeśli mógłbyś doprecyzować, że to z góry ustalona paczka modów, co jest w istocie meritum WoBG, to zdecydowanie będzie klarowniejszy opis.

    Większość moich argumentów podtrzymuję bo nie podoba misie podstawowe założenie WoBG (z góry ustalona lista modów) i jeśli chciałbym je w jakiś sposób zwalczyć to wszystkie wymienione przeze mnie problemy powracają.

    Jak rozpoczynałem zabawę z instalacją modów to w pierwszej kolejności szukałem właśnie takiej paczki modów, niestety wtedy nikt takich wielkich paczek nie oferował a wszystko trzeba było ziarnko po ziarnku ściągać osobno.

    Stąd niemniej z góry nie przekreślam, a wręcz zachęcałbym nowych użytkowników modów do rozpoczęcia od WoBG, a gdyby WoBG byłby uaktualniony do wersji kompatybilnej z BG:EE, może sam bym się skusił by zainstalować i porównać z moim doborem modów. Dostrzegam masę plusów takiego rozwiązania i doceniam zaangażowanie autora.

    No więc w tym wszystkim mam pytanie do autora paczki, czy jest planowana kompatybilność z BG:EE:]
  • NobanionNobanion Member Posts: 10
    edited May 2014
    Na wstępie.
    Reaktywuję temat bo mnie poproszono, zastrzegając sobie, że jestem daleki od tego by postrzegać WoBG jako konkurencję dla jakiekolwiek edycji Baldur Gate, czy Icewind Dale...

    Co do przerzucenia tego megamoda do wersji EE, Autor nie przewiduje tego, ale w poście tym zamieszczam linki, wszelkie informacje i można porozmawiać odnośnie współpracy, a może sama idea tej kompilacji kogoś natchnie do podobnych rzeczy pod wersję EE?

    Uprzedzam pytanie, czy znam wersje BG EE 1i 2? Tak, znam :)

    Zapraszam do zapoznania się z tekstem, na pewno będzie jeszcze prze-edytowany. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do zapoznania się. Bo wszystko przecież co czynimy, robimy na - Chwałę Amn :P
    -------------------------------------
    -------------------------------------
    Ode mnie słów kilka:
    dzięki WoBG jestem jeszcze w internecie :), w ogóle samo to, że zainteresowałem się YT i Dailymotion itp....[
    i robieniem filmików, wzięło się od dradielowego moda.


    ******************************************
    Zapowiedź dołączenia Icewind Dale 2

    http://www.dailymotion.com/video/x1q2yvo_icewind-dale-2-w-swiecie-wrot-baldura-poczatek-gry_videogames
    ********************************

    Megainstalator, który nadaje Wrotom Baldura i modyfikacjom do tej gry nowy wymiar. Czym jest WoBG można przeczytać na stronie klanu Children of Bhaal. W skrócie -- to instalator łączący ze sobą Baldurs Gate 1 i 2 wraz z Tronem Bhaala oraz IceWind Dale 1. Całość działa na „silniku" BG2, zawiera większość modyfikacji lub ich komponentów.
    ******************************************

    "Ideą powstania było „stworzenie maksymalnie dużego świata gry oraz zdecydowane utrudnienie rozgrywki".- Autor, dradiel.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Miałem nadzieję, że w końcu taki instalator powstanie i consummatum est. Dokonało się. Instalowanie poszczególnych modyfikacji czy to pojedynczo, czy przez Big World Project Leonardo Watsona przypominało dziobanie schizofrenicznego wróbelka z afektywną chorobą dwubiegunową. Właściwie obu metodom daleko do doskonałości. W pierwszej przy instalacji -- powiedzmy 30 modów -- od samego klikania yes, no, install lub quit można było doprowadzić się do stanu pt. „nie jeb się z tym tyle, bo się pochlastać można". BWP ma miał tę zaletę, że można zainstalować sobie to, co chcemy oraz ustalić zasady, jakie mają obowiązywać. Marne to pocieszenie, gdy po po czterogodzinnej instalacji wywalało nagle error i trzeba akcję powtórzyć. „I tak, ****a, do zajebania". Aha, poradnik Big World Project ma ponad 300 stron i uwzględnia całą masę śmieciowych modów (np. podklasy -- w 90% to badziew)"
    (...)
    Więcej ciekawego opisu na stronie
    autorstwa Kinskiego
    http://varscona.pl/world-of-baldurs-gate-czyli-ladne-cacko/
    Gdzie się da, próbuję nim zainteresować, ale nie można zapomnieć o tym, że świat gier jest już inny niż wtedy, gdy Baldur był robiony, no i gracze też :)
    -----------------------------------
    -----------------------------------
    Tutaj jest subforum modyfikacji, zapraszam:
    http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate
    -----------------------------------
    -------------------------------------

    Najlepiej o tym mówią filmiki:
    http://www.youtube.com/user/NobanionKot/videos


    ------
    Forum
    http://athkatla.cob-bg.pl/index.php?sid=bb776f15fa13220220700a0214cba07e
    YT
    ChildrenOfBhaal
    forum poświęcone serii cRPG- ów głównie Baldur i inne
    http://www.youtube.com/user/ChildrenOfBhaal

    --------
    subforum WoBG stworzone przez dradiela twórcy WoBG :)
    http://athkatla.cob-bg.pl/viewforum.php?f=180

    -------------
    Edycja nastąpi :)
    Post edited by Nobanion on
    Cahir
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    O witaj @Nobanion:) Chyba dokładniej opisać WoBGa się nie da:p Na pewno pozycja obowiązkowa dla każdego, kto nie gra w edycje EE. A teraz kiedy na GoG zawitała również polska edycja językowa to WoBG staje się tym bardziej smakowitym kąskiem.
    Sam nie grałem, ale chyba nie sposób nie polecić:)
Sign In or Register to comment.