Skip to content

Na jakou obtížnost hrajete?

NikdoNikdo Member Posts: 40
edited November 2013 in čeština
Otázka je jasná. Na jakou obtížnost vaše BG hrajete? Přiznejte se, kdo z vás dračí na nováčka a kdo z vás výhradně s modifikacemi jako Tactics, nebo Ascension (co jsem pochopil, tak zatím ještě nejsou, ale otázka není myšlena právě teď, ale obecně)?
  1. Na jakou obtížnost hrajete?43 votes
    1. Nováček
        4.65%
    2. Normální
      13.95%
    3. Podle pravidel
      62.79%
    4. Těžká
        4.65%
    5. Šílená
      13.95%

Comments

  • NikdoNikdo Member Posts: 40
    A ještě poslední možnost, s modifikacemi. Je to blbý, že nelze upravovat, nebo mazat diskuze (a ankety)
  • NikdoNikdo Member Posts: 40
    Jsem sice nováček, ale na nováčka se mi hrát nechce.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    EE hraju zatím na obtížnost Podle pravidel, abych si hru víc užil. Na těžší obtížnosti nebo s mody jako je Tactics hraju jen jednou za čas, když mám chuť na výzvu :)
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    BG1 hraju na nejtěžší obtížnost, jinak je to extrémně snadné. S instalovaným SCS jsem to ale hrál podle pravidel. BG2 hraju vždycky podle pravidel, ale taky si instaluju SCS.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Šílená. Jinak to nemá šťávu... A samozřejmě tactics, popř. SCS. V BGEE občas třeba i Battle Enhancer Mod. A samozřejmě tweak na stack šípů 999. Nesnášim neustálý běhání k truhle s věcma abych dobral šípy...
  • beobeo Member Posts: 143
    Mohol by niekto napisat detailnejsie rozdiely medzi obtiaznostami?
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    pokud si pamatuju
    Novacek - prisery davaji 50% mene zraneni postavam. automaticky max HP pri prestupu na dalsi uroven postavy + kouzla se automaticky uci.
    Normalni - prisery davaji normalni zraneni, automaticky max HP pri prestupu na dalsi uroven postavy + kouzla se automaticky uci.
    Podle Pravidel (Core Rules) - normalni zraneni, na HP se pri prestupu na dalsi uroven normalne haze kostkou a sance na uceni kouzel je dle pravidel (dle Inteligence)
    Tezka (Hard) - prisery davaji 50% vic zraneni. (ostatni dle Core Rules)
    Silena (Insane) - prisery davaji dvakrat vetsi zraneni postavam. (ostatni dle Core Rules)



    ...ja jinak vetsinou hraju na Hard az Insane. Hodlam brzy zkusit SCS mod.
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited November 2013
    Tak sem tam naklikl "Normalni", ale mělo to být "Podle pravidel", sorry @Nikdo .
    (Zeditovat to už asi nelze, nebo jo? @Edvin ?)
    Až teď koukám na ten popis od @Southpaw. Při levelování si na HP náhodně "hážu" a automatické naučení kouzel ze svitků taky nemám. (Na ty vzácné, pomůže při nejhorším ultimátní božská vlastnost L&S)
    Ikdyž sem si tuhle hru srdcově oblíbil, nejsem zrovna notorický hráč, takže jedu teprv 3. Baldur a těžkou obtížnost si dám až po singlu. Na ten už mám vygenerovanýho skvělýho Klerika/Iluzionistu 18,18,16,19,15,9, gnóma jak jinak.
  • beobeo Member Posts: 143
    Southpaw said:

    Normalni - prisery davaji normalni zraneni, automaticky max HP pri prestupu na dalsi uroven postavy + kouzla se automaticky uci.

    Teraz som si vsimol ze v hre je to napisane trochu inak. "Normalna" obtiaznost nedava normalne zranenie ale 3/4 z neho, ak je to teda tak.

    image

    Je to totozne s povodnym BG alebo to co je teraz "Podle Pravidel" bolo predtym "Normalni"?

    Kazdopadne by som bol radsej keby to bolo ako si napisal a "Normalni" tiez davalo full damage. Neexistuje na to nejaky tweak?
  • beobeo Member Posts: 143
    Tak to vypada, ze jedina moznost pokial chcem max HP na novom levely, je zakazdym znizit obtiaznost na "Normalni" a potom ju zas vratit na "Podle pravidel". (ked na druhu stranu nechcem hrat s 3/4 damage).

    Udajne to je nejaky problem implementovat max-HP ako samostatnu volbu.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @beo - Nemusíš snižovat obtížnost. Nainstaluj si G3 Twek Pack a v něm v části Convenience Tweaks and/or Cheats nainstaluj hned první tweak - Higher HP on Level Up.
    beo
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2013
    Omlouvám se za za double post... Blbne mi net.
    Post edited by irendie on
Sign In or Register to comment.