Skip to content

zakup poprzez Beamdog

anathema83anathema83 Member Posts: 47
edited August 2012 in Polski
Witam,

czy kupiliście już preorder z ich strony? Czy są jakieś problemy z zakupem za pośrednictwem polskiego banku? Nie mam konta paypal w związku z tym zostaje mi tylko karta kredytowa. Jak z płatnością w dolarach?

A muszę się przyznać, że baaaardzo czekam na BG
«13456

Comments

  • PobePobe Member Posts: 5
    Pierwszy raz kupujesz za granicą? ;-) Polskie banki nie biorą w tym praktycznie żadnego udziału - wszystko załatwia operator karty kredytowej.
    Płatność kartą to normalka - ale kwota jaką pobierze zależy od kursu bankowego, a nie kantorowego.

    Ja jeszcze nie kupiłem - czekam na informacje o edycji kolekcjonerskiej.
  • KhamillKhamill Member Posts: 226
    Ja kupilem, placilem karta i wszystko poszlo gladko, od razu dostajesz nr zakupu a kilka godzin pozniej mialem juz nawet odznake szeryfa na forum:) Nie ukrywam ze czuje sie cholernie dobrze z tego powodu:D
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    No właśnie nic jeszcze nie kupowałam w ten sposób - zawsze albo allegro albo polskie sklepy - ale jak to mówią - zawsze musi być ten pierwszy raz :)

    a co do odznaki - to już się nie mogę doczekać - ale chwilę jeszcze poczekam - też wyczekuję edycji kolekcjonerskiej - chociaż jeszcze nie znalazłam oficjalnego potwierdzenia
  • orimorim Member Posts: 13
    Z kolei ja, liczę jednak na pudełko :P No, ale jak sie przelicze to - no coz...
  • KrystekKrystek Member Posts: 31
    Ja żadnej odznaki nie dostałem :(
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @Krystek spokojnie ja dostałem po 7 dniach od zakupu, prawdopodobnie wpisują je partiami, co by potwierdzało to ze jesli klikniesz w cudzą oznakę zobaczysz że pod spodem są wypisane osoby i mają praktycznie ten sam czas zakupu;) obecnie jest 918 odznak, poprzedni stan był 877 i zwiększył się od razu do obecnej liczby ;)
  • festherfesther Member Posts: 7
    edited August 2012
    Czy zamawiając poprzez preorder dostaje grę w wersji PL od razu ?
    Bo z tego co rozumiem płaci się za możliwość ściągnięcia gry
    Tylko czy na początku dostaje ją wersji angielskiej a dopiero potem będzie możliwość pobrania wersji PL ?
    Ja planuje płacić przez PayPal więc monitoruje cenę dolara i zapłacę może dzięki temu ciut mniej
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @festher – to zależ kiedy wersja PL będzie przetumaczona. Na razie ciągle zajmujemy się sprawdzaniem znaków z oryginalnych BG1/BG2, później będzie robione tłumaczenie treści z BG:EE. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądało to drugie i ile to zajmie, natomiast z tym pierwszym nie będzie problemu.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a odnosnie edycji kolekcjonerskiej - to czy sa jakiekolwiek informacje czy chca ja wprowadzic - podejrzewam ze standardowa edycja bedzie dostepna tylko elektronicznie wiec pytanie czy jest jakakolwiek szansa na kolekcjonerke
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    edited August 2012
    Tak ale chyba dopiero po wypuszczeniu BG2:EE. Wtedy wydadzą wersję kolekcjonerską. Ktoś na ang. forum się wypowiadał w ten sposób. Ale nie jest to pewne na 100%.
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    ja niestety też natrafiłam tylko na plotki - potwierdzenia edycji kol. nie znalazłam na zagranicznych forach - ale może źle szukałam

    A grę kupiłam - a co mi tam :) najwyżej jak po BG 2 wyjdzie CE to też kupię :P
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @anathema83 Trent pisał na twitterze, że utknęło to w negocjacjach i prawdopodobnie pudełkowej wersji nie będzie. Może z BG2 wezmą się za to wcześniej i wyjdzie, albo np. zbiorcza edycja razem z pierwszą częścią? :)
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @powerfulally o to by było ciekawe chyba nawet lepsze niż tylko 1 czesc w CE
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Fajną sprawą byłoby wydanie całego Baldura EE w pudełkowej wersji przez CD Projekt z dubbingiem... ale to chyba tylko marzenia... Chociaż ciekawe jakby się teraz do tego odnieśli.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Murk Dlaczego CDP? Oni już nie dostaną raczej praw do pudełkowej wersji BG:EE. Ale w czym Beamdog i Overhaul są gorsi?
  • KasonKason Member Posts: 30
    Przepraszam z góry za moją ignorancję ale czy mod polskiego forum mógłby zamieścić jakiś przyklejony z łopatologicznym wyjaśnieniem jak dokonać zakupu bgee online? Nie będę ukrywał, że jestem nie na czasie z kupowaniem "wirtualnym" gier za pośrednictwem tych platform.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Kason http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition -> wchodzisz tutaj, klikasz na "buy now", wybierasz metodę płatności i postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie. Potrzebna będzie karta lub też zasilone konto PayPal.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @Kason jesli nadal będziesz miał problemy napisz tutaj to cie poprowadzę.
  • MurkMurk Member Posts: 57

    @Murk Dlaczego CDP? Oni już nie dostaną raczej praw do pudełkowej wersji BG:EE. Ale w czym Beamdog i Overhaul są gorsi?

    Myśle, że niemożliwe jest żeby B i O wydali coś w stylu np. Sagi BG która kiedyś została wypuszczona przez CDP, to był segregator na płyty itp. smaczki. Pamiętam, że kosztowało to chyba około 200 zł, chciałem kupić ale już nigdzie nie było, udało mi się dopiero bezpośrednio w CDP i to wersje rozpakowaną, za to tylko 100 zł. Potem pozostaje kwestia dubbingu polskich aktorów i ogólnie zainteresowanie naszym rynkiem. Precyzując chodzi mi o porządne pudło, jak to kiedyś wyglądało, jeszcze przykład Tormenta - wydanie z koszulką.... teraz na półkach pudełka DVD, mini instrukcja i to tyle. Kiedyś to były czasy, teraz otrzymujemu coś takiego tylko w wydaniach kolekcjonerskich nawet w cenie 300 zł a przypomnę, że Torment kosztował 130 zł.

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Murk
    No ale to nic niemożliwego :P
    Poza tym myślę, że polski dubbing dla nowej zawartości też się pojawi.
  • anathema83anathema83 Member Posts: 47
    ehhh... to póki co zostaje nam tylko czekanie na ewentualną edycję kolekcjonerską - muszę przyznać, że byłoby super móc postawić na półce pudełko z grą i mieć np mapę Faerunu.

    Aha, już mam odznakę za zakup gry :)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Miałem taką fajną mapę CAŁEGO Faerunu z Opisu Świata, ale się gdzieś straciła :( Jedyną mapę z gier, jaką posiadam, to ta z NWN1 i najładniejsza chyba nie była.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Murk said:

    @Murk Dlaczego CDP? Oni już nie dostaną raczej praw do pudełkowej wersji BG:EE. Ale w czym Beamdog i Overhaul są gorsi?

    Myśle, że niemożliwe jest żeby B i O wydali coś w stylu np. Sagi BG która kiedyś została wypuszczona przez CDP, to był segregator na płyty itp. smaczki. Pamiętam, że kosztowało to chyba około 200 zł, chciałem kupić ale już nigdzie nie było, udało mi się dopiero bezpośrednio w CDP i to wersje rozpakowaną, za to tylko 100 zł. Potem pozostaje kwestia dubbingu polskich aktorów i ogólnie zainteresowanie naszym rynkiem. Precyzując chodzi mi o porządne pudło, jak to kiedyś wyglądało, jeszcze przykład Tormenta - wydanie z koszulką.... teraz na półkach pudełka DVD, mini instrukcja i to tyle. Kiedyś to były czasy, teraz otrzymujemu coś takiego tylko w wydaniach kolekcjonerskich nawet w cenie 300 zł a przypomnę, że Torment kosztował 130 zł.

    Nie zapomnę tej edycji. Właśnie siostra pożyczyła ją od kumpeli i grałem wtedy pierwszy raz w Baldura. Super wydanie. Szukałem kiedyś na allegro ale nie znalazłem. A szkoda bo było jednym z najlepszych jakie widziałem. A co do obecnych wydań, niektóre gry są całkiem nieźle wydawane, i to uwaga, przez Cenege! Kupiłem Risen 2 za 110 bez kosztów przesyłki. A w pudełku mapa, oddzielnie soundtrack, wszystko naprawdę porządnie. Szkoda, że nie mam do nich tylko takiego zaufania jak do CDP. Ale, co by nie mówić, te wielkie pudełka miały klimat. Tylko strasznie dużo miejsca zajmowały :D
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Mogli by dodać opcje zapłaty przelewem nie każdy posiada karty kredytowe.
    ego1ste
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @pablo200783 zwykła karta też wystarczy, ja mam zwykła płatnicza i zapłaciłem ;)
    Sitwa
  • GLenGLen Member Posts: 20
    Niestety nie z każdego banku płatnicza zaskoczy, próbowałem mbank i nici. Musiałem kredytówką.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @GLen hmm wydawało mi się ze moja to taka zwykła jest ;)
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Najlepiej założyć pay pala przyda się na przyszłość na zakupy na E- bayu. Kupiłem , czekam niecierpliwie do 18 .IX.2012 ;-)
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Powinna być dodana opcja zapłata przelewem jak na allegro tam też można płacić pay pal i są polskie banki czy to takie trudne do dodanie.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Mam pytanie. Zakupiłem właśnie BG:EE w sklepie Beamdog tylko jest jeden szczegół. Mam ją oznaczoną jako grę w prezentach a nie w mojej bibliotece. I tu pojawia się problem. Czy da się ten prezent "rozpakować" czy muszę założyć nowe konto i na nie wysłać gifta?
Sign In or Register to comment.