Skip to content

Pytania

ElvarElvar Member Posts: 10
Witam!
1. Mam zamiar kupić BG:EE, lecz zastanawiam się czy to dobry pomysł. Podobno gra cały czas ma jakieś bugi. Jeśli tak to jakie, i czy nie przeszkadzają one mocno w grze? Czy nowe przygody są warte zagrania? Czytałem że to Black Pits to nic specjalnego. A jak jest z nowymi przygodami i postaciami? (czy tego mnicha, półorka i dzikiego maga trzeba dokupywać, po na taką informację również się natknąłem).

2. Czy w BG II spolszczenie jest już zrobione na maksa (planuję kupić wersję na Steam) - tekst + dubbing? Zastanawia mnie co tak naprawdę zostało tam poprawione. Grafika na screenach jak dla mnie wygląda bez zmian, ale podobno są nowe przygody. Dobre aby? Czy jest może możliwość importu postaci z poprzednich części? Czy na Steamie są osiągnięcia do gry (wiem że to śmieszne, ale lubię czuć się doceniony).

Bardzo mnie interesuje jak wygląda sprawa z multi (próbowałem grać kiedyś ze znajomymi z windows 7 przez hamachi, to była jakaś tragedia. Ogromne lagi, długie ładowanie gry, wywalanie. Pograliśmy godzinę i stwierdziliśmy, że to nie ma sensu).

Dzięki za odpowiedzi,
Pozdro

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Ad 1. W wersji na PC dostajesz od razu wszystkie postacie o ile wiem. Są dostępne jako DLC w wersji na IPhone'a.

    Ad 2. Co do tłumaczenia w planach jest zrobienie pełnego polskiego tłumaczenia tekstów, ale z dubbingu miałbyś tylko to, co było już zrobione w ramach wydania CDP. Prace nad tłumaczeniem trwają. Z tego co kiedyś czytałem achievementów na Steam nie ma ani nie będzie, choć nie mogę teraz tego poprawić.
    Elvar
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    multi działa i nie potrzebujesz programów typu "hamachi", wszystko odbywa się przez serwery gry, dla mnie to był główny atut i powód zakupu (odnoszę się tu do bgee1, grałem również na raz tylko z 2 znajomymi, gdzieś wyczytałem, że im więcej osób się łączy tym większe ryzyko częstych rozłączeń), nowych przygód nie ma za dużo, każda nowa postać ma swoje "misje",
    według mnie nie ma już poważnych błędów w grze, niedługo wyjdzie kolejny patch z poprawkami
  • maneromanero Member Posts: 392
    Kupić warto bo to fajna akcja za grosze.
    Elvar
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Gorąco polecam. Frajda na maksa. Dubbing oryginalny z zamierzchłej już dwójki prosto wrzucić a chłopaki robią tłumaczenia nowych treści. Tak czy inaczej dostajesz odświeżoną grę dostosowaną do nowych sprzętów plus sporo nowego. Na multi nie grałem.
    Elvar
  • ElvarElvar Member Posts: 10
    Właśnie kupiłem BG:EE i teraz tylko czekać aż matury staną się przeszłością, dzięki za odpowiedzi!
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Ja mam nietypowe pytanie :
    Czy w BG2 EE także można zdobyć od Kangaxxa dwa pierścienie ? Ponieważ próbuje mu ukraść go tuż przed walką Yoshimo i mu sie nie udaje choć wypijam dwie butelki złodziejskiego mistrzostwa to wyskakuje mi cel nie posiada przedmiotów godnych kieszonkowca o twych umiejętnościach ? Czy da sie to zrobić Jan jansenem czy w ogóle sie nie da tego zrobić ?
  • winterswinters Member Posts: 252
    Nope, ten błąd został poprawiony. Także jeżeli np. próbujesz ukraść komuś przedmiot, który następnie od tej osoby otrzymujesz, też będzie pojedynczy. Ale najwyraźniej poprawka nie obejmuje ToB :D
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    hmmmm szkoda :P ale dzięki za informacje to by było chyba zbyt piękne ;)
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Sorki chłopaki mam problem Jestem w Targowie i chodzi o zadanie związane z Jeina - matka chłopca imieniem Tiris wychodze od dzinów i nigdzie jej nie mogę znaleść ani jej i jej syna nie moge uaktywnić tego zadania wie ktoś co mogłem zrobić żle że to zadanie mi sie nie pokazuje , dodam że zrobiłem zadania w dzielnicy mostów odnośnie garbarza skór.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Może ukończ również główne zadanie Targowa (to związane z druidami cienia),wtedy zostaniesz uhonorowany jako bohater targowa i być może wtedy się ta Matka pojawi.
    Metzen
  • fridekfridek Member Posts: 113
    Dokładnie tak, aby kontynuować zadanie Rijeka w Targowie musisz ukończyć tam zadania z Gajem Druidów i Dżinami Tao i bodaj (nie jestem do końca pewien) zadanie z płaszczem z krypty - ale to 2min roboty.
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    dzięki chłopaki zrobiłem wszystko , a ta jędza w końcu sie pojawiła ;)
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    mam pytanie odnośnie przejścia gry bardzo proszę was o rady. Otóż chodzi o to że zastanawiałem się jakie mam możliwości co do przejścia gry i czy to o czym myślę jest w ogóle możliwe , czy lepiej jest przed czarowięzami i odbiciu Imoen pierwsze zaliczyć twierdze strażnika ? zdobęde wiele przedmiotów i pd i wtedy ruszam za Imoen , albo czy nie lepiej pierwsze czarowięzy i Imoen a potem Twierdza strażnika ?
    PS - A w ogóle jest możliwe od razu wpakować się do czarowięzów uratować Imoen i zrobić potem po kolei z nią reszte zadań jak Wzgórza wichrowych włóczni czy wzgórza Umar da się to osiągnąć czy już po uraotwaniu Imoen wyjściu z podmroku tych zadań już nie można wykonać ? Proszę was o rady wiem że dużo tych pytań ale chciałbym wiedzieć jak najlepiej wybrać drogę albo jakie możliwości mogę obrać bo szczerze chciałbym wiecej zadań zaliczyć już z Imoen ;) w końcu siostre ma się jedną :P ;)
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    2 pytanie a raczej błaganie panowie powiedzcie mi jak mam zatrzymać Viconie w jaki sposób bo mi spieprza z druzyny jak dostaje reputacje z 18 na 20 i nie wiem co robić ?!! czy jest jakiś mod do bg2ee czy jest jakiś inny sposób żeby babe zatrzymać ??? pomocy..............
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Metzen said:

    PS - A w ogóle jest możliwe od razu wpakować się do czarowięzów uratować Imoen i zrobić potem po kolei z nią reszte zadań jak Wzgórza wichrowych włóczni czy wzgórza Umar da się to osiągnąć czy już po uraotwaniu Imoen wyjściu z podmroku tych zadań już nie można wykonać ?

    Wszystkie poboczne zadania można bez problemu wykonać po przejściu Podmroku. Właściwie jedyne co w tym momencie skłania gracza do pośpiechu to fabuła (ale tak samo jest i przed wyruszeniem), więc spokojnie da się te zadania powypełniać.
    Metzen said:

    Otóż chodzi o to że zastanawiałem się jakie mam możliwości co do przejścia gry i czy to o czym myślę jest w ogóle możliwe , czy lepiej jest przed czarowięzami i odbiciu Imoen pierwsze zaliczyć twierdze strażnika ? zdobęde wiele przedmiotów i pd i wtedy ruszam za Imoen , albo czy nie lepiej pierwsze czarowięzy i Imoen a potem Twierdza strażnika ?

    To już kwestia bardzo indywidualna. Ja natomiast zostawiam ją sobie zawsze na koniec SoA. Niemniej Twierdzę Strażnika da się zrobić przed wypłynięciem do Czarowięzów (chociaż na niższych piętrach może być dość ciężko).
    Metzen
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Matzen zainstaluj BG2 Tweak Pack. Tam możesz ustawić jak NPC reagują na zmiany reputacji. Ja osobiście nie polecam tego komponentu - dla mnie logicznym jest, że zła postać odchodzi z dobrej drużyny.
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Hej chłopaki , mam problem z zainstalowaniem moda Tweak Pack ale też jak próbowałem zainstalować ease of use też nie chce mi sie zainstalować nie wiem jak powinno sie to robić poprawnie mam bg2ee i jak próbuje rozpakować folder do bg2ee i póżniej klikam na folderze setup.ease to plik pokazuje failure i że to nie jest plik docelowy ? hmmmmmm nie wiem co robić........jest to gdzieś dobrze wyjaśnione jak to robić ?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Metzen ja generalnie instaluję mody w następujący sposób. Rozpakowuję sobie dany mod w dowolnym miejscu. Następnie przenoszę jego zawartość (zwykle, ale nie zawsze, jest to jeden folder oraz plik setup-nazwamoda.exe) do katalogu w którym znajduje się plik chitin.key - u mnie w przypadku BG2EE jest to katalog Data/00783, a w przypadku BGEE Data/00766 - ale dla wersji ze Steama ścieżka dostępu jest inna, tak czy siak skopiuj zawartość moda do tego katalogu, w którym jest plik chitin.key. Ostatnia czynność to odpalenie pliku setup-nazwamoda.exe z katalogu, do którego go przeniosłeś. Następnie postępuj wg. wskazówek instalatora WeiDU, et voilla.

    W ten sposób instaluj wszystkie mody.
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Wszystko teraz odpala tak jak napisałeś ;) , tylko teraz jak pojawia mi sie okienko od wyboru jezyka w jakim chce grać i przy oznakowaniu 6 - polish , wciskam 6 i dalej wyskakuje mi ta sama komenda wybierz język w którym chcesz grać.....hmmmmm wciskam 6 i enter i nic o jaaaaa co ja robie żle znów schody :(
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Hmm sprawdziłem u mnie, nic takiego się nie dzieje. U mnie wygląda to tak:

    image
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    hmmm sorry miałeś racje ja żle to robiłem ;) Ale teraz to mam problem :( zainstalowałem tak jak mówiłeś pewne wybrane dodatki z moda i odpalam gre niby wszystko ok Viconia zostaje w drużynie nie odchodzi po wzroście reputacji. Ale otwieram ekwipunek i klikam na przedmiot prawym przyciskiem myszy by zobaczyć jakie ma statystyki i opis...... i nagle....gra stop obraz....gra zwiesza sie za każdym razem gdy to robie , nie wiem dlaczego czy możliwe że pewien dodatek z moda może mi powodować wywalenie z gry ??? nie zainstalowałem dużo może....nie wiem 10 rzeczy może nawet mniej......co to może powodować ???
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited May 2014
    @Metzen no tu już niestety nie pomogę, nie instalowałem jeszcze BG2 Tweaks na BG2EE:( Spakuj i załącz plik Weidu.log, może ktoś będzie wiedział jaki komponent powoduje zwiechę. Poszukaj też pliku crash dump czy coś podobnego i też go zamieść, na wszelki wypadek.
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Ok zmodyfikowałem tak że pousuwałem troche rzeczy i teraz nawet nie wiem co wywalało ale idzie ważne że idzie gra ;) heh dzięki wielkie za pomoc ;) !!
    Cahir
  • emixo1emixo1 Member Posts: 10
    Jeśli masz spolszczony BG2EE to trzeba uważać z spolszczonymi modami, nie wszystkie są kompatybilne:( brak polskiego tekstu kodowanego pod UTF-8, na tutejszym forum z listami modyfikacji są mody które działają oznaczone literkami pl!
    Metzen
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Tak z ciekawości pytam bo sprawa wydaje mi się dość niecodzienna,chodzi o Twierdzę. Wiemy dobrze że Paladyni w nagrodę za wierną służbę otrzymują jako Twierdzę Zakon Promiennego Serca,natomiast jak ma się sprawa w przypadku gdy gramy podklasą Czarnego Strażnika?
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    hej chłopaki mam problem mieście shauganinów atakują mnie ciągle buntownicy zabijam ich ale w żaden sposób nikt z nich nie widzi tej kuli której dostałem od kapłanki i nic sie nie dzieje nikt nie zaprowadza mnie do księcia kiedy wchodze przy użyciu zeba wszyscy nadal mnie atakują książe Villynaty też nie mogę z nimi pogadać co robić, co robie żle ? ma ktoś jakąś wskazówke , pomysł ?
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    Mam pytanie w twierdzy strażnika kiedy gram z kambionem w talie mnogich rzeczy non stop przegrywam ciągle losuje plage i walke(spowolnienie) a kambion dostaje za każdym razem konstrukcje i coś drugiego nie pamietam , rzecz w tym że w ogóle nie idzie z nim wygrać nie moge wygrać z nim widmowego rodzaju czy jest jakiś haczyk czy sposób na zdobycie tego widmowego rodzaju od niego i jak z tym zakapiorem wygrać bo już mnie krew zalewa pare setny raz z nim przegrywam i nerwy mi puszczają.........pomocy....
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    jeśli to ostatnie rozdanie to już pewnie nie wygrasz,trzeba specjalnej kolejności o ile pamiętam żeby wygrać wszystkie partie.
    Metzen
  • MetzenMetzen Member Posts: 31
    ok ale ja zaczynam z nim grać i za każdym razem wychodzi dwa takie same rezultaty gry pierwsze rozdanie , pozostaje mi nadal jeszcze dwa rozdania , chce grać o widmowy rodzaj i za kazdym razem pierwsze rozdanie i lipa, nawet jesli wybieram inną stawke gry to znowu taki sam rezultat. no powinno sie to dziać losowo ale tu mozna kota do głowy dostać , jak by to losowanie bylo juz ustalone , naprawde niektóre rzeczy w BG2EE męczą......i to strasznie.........
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Wiesz jedyne co ci mogę polecić artykuł z pewnej strony, gdzie masz pokazane, która karty biją, które, co znacznie ułatwia rozgrywkę.

    Oto link: http://crpg.insi.pl/baldurs-gate-2/talia-mnogich-rzeczy/1138a
Sign In or Register to comment.