Skip to content

Opowieści z Północy Wybrzeża mieczy

olos231olos231 Member Posts: 1
Nie wie ktoś z Was, czy jest jeszcze gdzieś dostępna modyfikacja "Opowieści z północy(albo północnego) Wybrzeża Mieczy"? Od chyba 10 dni próbuję znaleźć ją, ale znalazłem tylko jedną wersję i uszkodzonym pliku instalacyjnym. Modyfikacja oczywiście do pierwszej części

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Można ją ściągnąć chociażby na stronie Children of Bhaal (link poniżej). Nie gwarantuje, że działa, ale jak ostatnio pobierałem nie było problemów. Przy czym jest to wersja do zwykłego BG 1, EE takowej z tego co wiem się nie doczekała.

    http://baldur.cob-bg.pl/Northern_Tales_of_the_Sword_Coast
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    NToSC jest polską modyfikacją Dark Side of the Sword Coast. Z tego co patrzyłem na tym forum trwają prace/plany nad konwersją tej gry na EE.
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    http://forum.baldursgate.com/discussion/16141/mody-kompatybilne-z-bg-ee




    Poza tym idą prace nad dostosowaniem / wydaniem:

    Archaic GUI - chociaż wersje poprzednią można już ściągnąć

    BG1 NPC Project - rozmowy i romanse z BioWare NPCs

    Gavin BG1 - kapłan Lathandera. Postać heteroseksualna.

    Psionics - psionika w BG (autorstwa Kwiat_W)

    White NPC - chaotyczny neutralny barbarzyńca. Postać homoseksualna.

    Dark Side of the Sword Coast EE - zadania i NPC

  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    mariuss said:

    NToSC jest polską modyfikacją Dark Side of the Sword Coast. Z tego co patrzyłem na tym forum trwają prace/plany nad konwersją tej gry na EE.

    @mariuss poprawka NTotSC z tego co wiem to nakładka na oryginalną modyfikację Dark Side of the Coast autorstwa Aurelinusa. Prace nad konwersją dotyczą oryginalnej wersji DSotSC, a nie rozszerzonej NTotSC.

    Zresztą prace przystopowały bo początkowy zapał twórców się chyba wyczerpał, a CoM_Solaufein jakoś nie kwapi się, żeby to dokończyć. A cele mieli ambitne...
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    edited August 2014
    No tak, ale i tak lwia część NToSC to tak naprawdę DSotSC - ale dziękuje za doprecyzowanie mych słów. Więc i tak większość ludzi z NToSC by to zadowoliło.
    Szczerze mówiąc, niecały content tego moda mnie przekonuje.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss doprecyzowałem, bo z tego co wiem nie wszystkim podobały się poprawki wprowadzone przez Aurelinusa. Sam nie byłem tego świadkiem, ale ponoć na forum CoB były niezłe w tej kwestii kłótnie.

    A co do twojej listy - nad Archaic GUI autor już nie pracuje, więc najprawdopodobniej można postawić na tym modzie krzyżyk:/ A szkoda bo zapowiadał się pysznie.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Masz rację @Cahir. Sporo swego czasu było kontrowersji wokół NToSC, jego zawartości, sposobu instalacji oraz tego, że stanowi nakładkę na DSotSC a nie całkowicie samodzielny twór.

    Nie do końca się z Tobą zgodzę @mariuss odnośnie tej zawartości, bo o ile sporo najbardziej krytykowanych elementów moda rzeczywiście pochodzi z DSotSC (choćby niesławne wielopoziomowe lochy) to patrząc ilościowo Opowieści z Północy dodają wcale nie mniej zawartości.
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Czy są jakiekolwiek szanse by w niedalekiej przyszłości (do końca studenckich wakacji :P) OzPWM zostało wydane do BG1:EE?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Dudzio szczerze wątpię, nie wiem nawet czy Aurelinus jeszcze moduje do BG...ja szczerze mówiąc nie tęsknię za tym modem.

    Zed Nocear za to wspomniał coś, że ma w planach kowersję dema TWM (Tajemnice Wybrzeża Mieczy) na BG:EE, co mnie osobiście niezmiernie cieszy - oto krótkie podsumowanie, co ten mod zawiera.
Sign In or Register to comment.