Skip to content

Przeniesienie postaci do BG2 pytanie (nie jak zaimportować)

skwaroszskwarosz Member Posts: 8
WItam, mam takie pytanie czy przenosząc postać z BG1:EE to ew. BG2:EE (oczywiście jak wyjdzie) to czy wszystkie parametry zostaną przeniesione. Pytam dlatego, że mój główny bohater (mag uczeń smoka czy jakoś tak) ma tylko 1 pkt kondycji .... Przyzywałem chowańca i nie doczytałem, że jak chowaniec zginie to tracę na stałe 1 pkt kondycji. I 2 pytanie czy da się jakoś z konsoli podnieść poziom kondycji ? (przez moją głupotę muszę trochę pocheatować).

Comments

  • paulapaula Member Posts: 7
    Przenosząc postać z zapisanej gry po przejściu BG1, zachowujesz wszystkie parametry,cechy,biegłości,charakter itd. Pewnie powstanie jakiś program w którym można edytować postać. Następnym razem pamiętaj że przy trudniejszych walkach lepiej trzymać chowańca 'w kieszeni'.
    skwarosz
  • skwaroszskwarosz Member Posts: 8
    edited September 2013
    paula said:

    Przenosząc postać z zapisanej gry po przejściu BG1, zachowujesz wszystkie parametry,cechy,biegłości,charakter itd. Pewnie powstanie jakiś program w którym można edytować postać. Następnym razem pamiętaj że przy trudniejszych walkach lepiej trzymać chowańca 'w kieszeni'.

    Cholera rzeczywiście całkowicie zapomniałem, że przecież chowańca trzymało się w ekwipunku po przywołaniu ... eh dzięki za przypomnienie o tym. (Zbyt długa przerwa po ostatniej przygodzie z BG2)
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nie wiem czy da się podnieść wartość kondyncji z poziomu konsoli, ale jest EEKeeper (http://forum.baldursgate.com/discussion/16497/ee-keeper-shadow-keeper-for-bg-ee-news-v1-0-2-and-other-stuff), w którym bez problemu można tego rodzaju operacje wykonać.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Wystarczy grimuar kondycji przyzwać z konsoli, tylko trzeba znaleźć nazwę zasobu, w keeperze łatwiej ci będzie zmodyfikować to :)
  • CrawleyCrawley Member Posts: 74
    A ja uważam, iż mag z 1 kondycji byłby ciekawą opcją do gry ;)
    Torba termiczna na napoje, mikstura kondycji non-stop i jazda. Jeszcze jakby szło się uzależnić...
    viader
  • skwaroszskwarosz Member Posts: 8
    edited September 2013
    Spróbuję z tym keeperem, chociaż wolałbym tego nie robić bo wiadomo CZITERRR ale 8 hp to raczej słabo na 9 poziomie :) Chociaż z tym grimuarem byłoby chyba szybciej bo nie chce mi się trochę rozkminiać co tam muszę zmieniać w tym keeperze. Wiecie możne jaka jest nazwa zasobu ?:D
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Tak mi się jakoś skojarzyło ze starymi czasami

    image
    viaderskwarosz
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @skwarosz Według tej strony
    http://scratchpad.wikia.com/wiki/Baldur's_Gate_II_Item_Codes
    to:
    BOOK03

    Tak na przyszłość, keeper jest bardzo intuicyjny ściągasz otwierasz save, zmieniasz co chcesz, zapisujesz.
    skwarosz
  • skwaroszskwarosz Member Posts: 8

    @cherrycoke2l
    Hehe dobre to :) W sumie ciekawiło mnie co się stanie jak mi znowu chowaniec zginie. Miałbym 0 ? Czy jest jakieś zabezpieczanie przed tym.

    @viader
    dzięki za info

  • paulapaula Member Posts: 7
    Gdybyś stracił ostatni punkt kondycji to byś umarł, nie można mieć żadnej cechy poniżej 1,to równa się śmierci. Dlatego modyfikator inteligencji przy ataku Illitidów jest taki zabójczy :(

    Co do 1 punktu kondycji i uzależnienie od eliksirów,to racja, ciekawa opcja jak na maga,ale bardziej bym myślała o nekromancie w takim przypadku. Ponoć właśnie te złe moce bardzo wyniszczają ciało,człowiek się starzeje albo staje lich'em jeśli jest na tyle potężny? :)
    cherrycoke2l
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @paula – to nawet jest tak, że w D&D nieumarli nie mają wymienionej w statach kondycji, a HP liczy się im jakoś inaczej. W różnych grach tylko zostawili tę cechę, prawdopodobnie dla uproszczenia.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218

    to nawet jest tak, że w D&D nieumarli nie mają wymienionej w statach kondycji, a HP liczy się im jakoś inaczej.

    Dotyczy to D&D 3.0/3.5, gdzie nieumarli nie mieli tej cechy, ale za to punkty życia zawsze były liczone w oparciu o kostkę k12. Wszystkie modyfikatory normalnie liczone z kondycji (choćby niektóre specjalne zdolności) opierały się na charyźmie.

    W AD&D 2nd wyglądało to trochę inaczej, ale w tej edycji w ogóle nie było spójnej mechaniki dotyczącej zarazem potworów i postaci graczy.
    cherrycoke2l
  • DewREWDewREW Member Posts: 8
    nie udaje mi sie przeniesc swojej postaci z ekwipunkiem :< nie dziala spacja w momencie "intra" :< jakas porada?
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    @dewRew Zostało to zmienione w wersji EE i nie da się tego zmienić bez programów, jedynym przedmiotem podlegającym importowi stały się pantalony.
  • DewREWDewREW Member Posts: 8
    rozumiem. może i dobrze... przejde po ludzku, przynajmniej teraz juz wiem ze nie mam wyjscia :)
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Wyjście istnieje by przez jeden z modyfikatorów postaci dodać jej odpowiedni sprzęt itp. ale moim zdaniem to zbyteczne, bo gra robi się za prosta a i swoisty smaczek ma odnajdywanie przedmiotów czy postaci z pierwszej części.
Sign In or Register to comment.