Skip to content

Baldur's Gate II Redux

KrystekKrystek Member Posts: 31
edited August 2012 in Polski
Witam, właśnie się dowiedziałem o istnieniu Baldur's Gate II Redux. Sądzę, że zainteresuje to całą społecznośc Baldura. Jest mod do Dragon Age: Origins dzięki któremu gramy w Baldura II na silniku Dragon Age. Z tego co widzę, to chyba wyszły dopiero Lochy Irenicusa. Tu macie filmik z tego moda: http://www.youtube.com/watch?v=DhL8iKN3rVA

Mod do ściągniecia tutaj: http://dragonage.nexusmods.com/mods/1836 (trzeba się zarejestrować)

EDIT:
Właśnie zainstalowałem i chwile pograłem. Powiem tak, bardzo dobrze zrobione, widać że twórcy bardzo się starają i wszystko jest niemal identyczne. Bardzo dobrze, bo z tego co wiem to robią to już ponad 2 lata.
Post edited by Krystek on

Comments

  • CronoCrono Member Posts: 33
    Fajny pomysł ale już wolałbym DA na silniku BG a nie na odwrót :)
  • IlidanIlidan Member Posts: 1
    edited August 2012
    Fajny mod.
  • CuvCuv Member, Developer Posts: 2,535
    @Krystek Dziękuje za twój post. Nie mówię po Polsku, ale mogę to łatwo przetłumaczyć za pomocą Bing. Chciałbym ci powiedzieć, że tylko Irenicus' Dungeon został wydany :)

    Ten film, który opublikowałeś pochodzi z drugiego moda: Athkatla, który jest w produkcji.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Wygląda genialnie, ale pytanie brzmi: czy taki mod ma tak naprawdę kiedykolwiek szansę na ukończenie?
  • ShaeinShaein Member Posts: 9
    Powiem tak - zagrałbym w takiego odświeżonego baldura. :)
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited August 2012
    @cherrycoke2l A dlaczego nie? Kiedyś sądziłem, że w ciągu pół roku od rozpoczęcia zrezygnują. Teraz po paru latach pracy sądzę, że im się uda, popatrz na wątek na angielskim forum ile już mają zrobione
    (http://forum.baldursgate.com/discussion/4026/bg2-redux-athkatla-da-mod-irenicus#latest).
    Biorąc to pod uwagę to jakaś 1/4-1/3 zrobiona, biorąc pod uwagę potwory, masę wystroju lokacji, lochy Irenicusa i prawie cała Athkatla...
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Może jestem konserwatystą ale 3d jakoś nie oddaje klimatu BG wole rzut izometryczny.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Powiem tak srednio ;) jesli ktos zagra w tego moda to tylko ze względu na to że ma BG w nazwie i jest wzorowany na historii. czyli jesli się wyciągnie nazwę i historię mod jest po prostu niewarty uwagi ;)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Już dawno nie słyszałem o tym modzie. Myślałem, że został porzucony. Wydaje mi się, że jest szansa na ukończenie, ale to potrwa jeszcze bardzo długo...
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited September 2012
    Świetna robota! Czuć profesjonalizm. Chętniej bym zagrał w tego moda niż w samego DA1. Jednakże przy porównaniu z BG, dalej jestem zwolennikiem rzutu izometrycznego w RPG, gdzie bardziej liczą się doskonałe dialogi i opisy od efektów specjalnych. Coś jednak szalonego mają w sobie :) Chyba żadne studio by się nie poważyło na taki pomysł. Nie dość że porywają się z motyką na księżyc, to dobrze im to wychodzi :). Pomyślcie w DA1 ma definitywnie różną mechanike od BG, na przykład dzień/noc. Boję się jednak że obszarów/dialogów/przedmiotów/postaci jest za dużo. Pewnie skończy się na uproszczeniu świata, nie dokończeniu moda lub wydaniu moda za kilka lat. Mimo to, powodzenia!
  • salvissalvis Member Posts: 22
    widziałem już wcześniej zajawkę z lochu Irenicusa. cieszę się, że kontynuują, z przyjemnością bym zagrał, mimo chłodnych uczuć do DA. Z filmików widać, że odwzorowują i tworzą wszystko dość wiernie.
Sign In or Register to comment.