Skip to content

BG:EE Gra strasznie zwalnia przy włączonym prawym panelu (tym z portretami bohaterów)

DargoradDargorad Member Posts: 64
edited July 2015 in Polski
BG:EE Gra strasznie zwalnia przy włączonym prawym panelu (tym z portretami bohaterów)

Problem znika gdy schowam prawą "belkę" z portretami, jednakowoż jest to kiepskie rozwiązanie, bo utrudnia w znacznym stopniu zapanowanie nad drużyną.

Sprawdziłem już chyba wszystkie opcje w pliku baldur.ini wyłączając i sprawdzając po kolei każdą opcję - z nikłym skutkiem.

Mój procesor w laptopie to Intel Core 2 Duo 1,5GHz. karta graficzna ATI MOBILITY RADEON HD24OO, pamięć RAM komputera 3GB, system Win XP 32bit.

Klasyczny Baldur's Gate działa bez zająknięcia. Pierwsza wersja BG:EE działała bez takowych problemów.

Moim zdaniem szkopuł tkwi w tofifi - czyli w tym, że w którymś patchu zmieniono coś w GUI i zaczęło to konfliktować z moim sprzętem, bądź software'em. Pytanie tylko co i jak temu zaradzić.

Proszę Was kochani o pomoc i z góry dziękuję za pomoc.
Post edited by Dargorad on

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited July 2015
    Może to być dość odległy strzał, ale próbowałeś włączyć/wyłączyć opcję skalowania interfejsu? Pamiętam, że swego czasu czytałem gdzieś, że u niektórych osób sprawia ona jakieś problemy, może u Ciebie jest podobnie. Nie sądzę natomiast, żeby to była wina komputera, bo jednak Twoje podzespoły spokojnie spełniają wymagania sprzętowe.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @Dargorad, Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej. Te dołączone do laptopa mogą sprawiać problemy. A przynajmniej ja miałem zwolnienia na stockowych sterownikach do HD3000.
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited July 2015
    Problem rozwiązany. Faktycznie Swit chodziło o sterowniki. Poszukałem na stronie producenta karty graficznej odpowiedniego sterownika, zainstalowałem i wszystko zaczęło elegancko śmigać. Kurde ale się cieszę :) Dzięki wielkie
    Post edited by Dargorad on
Sign In or Register to comment.