Skip to content

[BG2:EE] Zmiana płci bóstwa Arvoreen w dialogach dubbingowanych

CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
edited August 2015 in Polski
Podczas prac nad tłumaczeniem BG2:EE zorientowaliśmy się, że w oryginalnym tłumaczeniu została pomylona płeć bóstwa o imieniu Arvoreen. Otóż w grze jest to bogini Arvoreen, podczas gdy tak naprawdę bóstwo to jest płci męskiej: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Arvoreen

Postanowiliśmy poprawić w dialogach ten jakże istotny błąd, okazało się jednak, że jest kilka dubbingowanych linii dialogowych, w których wymienione jest imię Arvoreen jako bogini. Co oczywiste, nie jesteśmy w stanie nagrać na nowo dialogów, w związku z tym chcielibyśmy Was zapytać o opinię, którą z ankietowych opcji opcji byście preferowali.

Tak naprawdę chodzi raptem o sześć poniższych linii dialogowych, jednak chcemy poznać Waszą opinię, czy jesteście w stanie przeboleć lekką niezgodność słowa pisanego z mowionym w tych kilku przypadkach na rzecz spójności z pozostałymi przypadkami gdzie poprawiliśmy płeć Arvoreena, czy też wolicie w tych kilku przypadkach zachowac spójność z dubbingiem. Oryginalne linie dialogowe, o których mowa to:

Z błogosławieństwem Arvoreen mogłabym posiąść talent uzdrawiającego dotyku. Jednak na razie, najlepiej będzie, jeśli kto inny opatrzy twoje rany.

Strzeż mnie Arvoreen!

Na Arvoreen, zrobię wszystko, by pokierować wami w tych niebezpiecznych czasach.

Arvoreen, prowadź me ostrze!

Tak się stanie, w imię Arvoreen.

Mazzy? Myślisz, że będziesz kiedyś prawdziwym paladynem Arvoreen?
  1. [BG2:EE] Zmiana płci bóstwa Arvoreen w dialogach dubbingowanych18 votes
    1. Zmiana płci bóstwa z żeńskiej na męską we wszystkich dialogach (łącznie z dubbingowanymi)
      44.44%
    2. Zmiana płci bóstwa z żeńskiej na męską jedynie w dialogach niedubbingowanych
      55.56%

Comments

  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Cicho powiem, że większość nawet tego by nie zauważyła, ja na tablecie tym bardziej bym nie zwrócił uwagi.
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Myślę, że to bardzo pomijalna kwestia. Tym bardziej, że w wyszczególnionych dialogach w sumie płeć ciężko odróżnić bo imię bóstwa nie jest odmieniane. Ograniczyłbym zmiany do dialogów niedubbingowanych.

    Grę z Mazzy przechodziłem tylko trzy razy i to większość na przestrzeni ostatnich lat. Mazzy to jedna z tych postaci, które w oryginale brzmią po prostu lepiej, no ale wiadomo - Jennifer Hale.
  • AlmateriaAlmateria Member Posts: 257
    I co, chcesz zostawić Arvoreen jako Boga Nieokreślonych Zaimków?
Sign In or Register to comment.