Skip to content

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - nowości i zmiany

gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
edited September 2012 in Polski
Wiem, jeszcze pozostało kilkanaście dni do premiery pierwszej części, ale Overhaul zapewne już się dawno temu wzięło za drugą więc myślę, ze czas zacząć się zastanawiać, jakie zmiany powinni wprowadzić. Więc zacznę pierwszy. Pierwszą rzeczą jaką bym chciał to płynne przejście z finału z Sarevokiem w pierwszej części do lochów Irenicusa w drugiej. Coś w rodzaju tego co zaserwowano nam w BGT. Małe a cieszy i buduje klimat sagi. O grafice nie wspominam, bo będzie tak samo jak w odświeżonej jedynce. A Wy czego sobie życzycie?
Post edited by gumisiwo on
«1

Comments

  • SheeShee Member Posts: 139
    Haha kolejnego romansu dla kobiet i może jeszcze więcej dialogów, wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale ja bym się cieszyła z jeszcze większej ilości banterków bez modów ;)
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    ja bym bardzo chetnie zobaczyl pare questow po wyjsciu z podmroku, nowa lokacje na mapie poza athkatla (przynajmniej jedna) no i minimum 3 nowych npc z wlasnymi questami. No i polepszony balans w tronie bhaala - bo po w miare dokladnym przejsciu BG2 dodatek jest za prosty
  • CrawleyCrawley Member Posts: 74
    Ja bym widział ograniczenie czasowe dla gry, które zbalansowałoby całą rozgrywkę i sprawiło, że każdy odpoczynek czy zejście z drogi byłoby kosztowne czasowo. Niestety, jest to zbyt duża ingerencja w oryginalną grę, aby przeszła :D
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    Chodzi Ci ze np gre trzebaby przejsc w np. 60 godzin? Wg mnie to nie jest dobry pomysl (chyba ze na najtrudniejszym) bo ja np lubie kazdego pobocznego questa robic, zagladac pod kazdy kamien.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Shee Tez jestem za romansem dla kobiety, bo zawsze chciałem nią pograć, ale jak pomyślę o Anomenie... to mi się odechciewa. Mam pomysł - może z damską wersją Edwina :D A co do zadań to koniecznie jakieś też do ToB. Dla mnie ToB poza Twierdzą Strażnika i zakończeniem nie oferuje zbyt dużo naprawdę interesujących rzeczy przez co rzadko go kończę. Mogli by też dodać Irenicusa do drużyny, w ten sam sposób jak istnieje w ToB Sarevok.
  • CrawleyCrawley Member Posts: 74
    edited September 2012
    Snajperos said:

    Chodzi Ci ze np gre trzebaby przejsc w np. 60 godzin? Wg mnie to nie jest dobry pomysl (chyba ze na najtrudniejszym) bo ja np lubie kazdego pobocznego questa robic, zagladac pod kazdy kamien.

    @Snajperos Też tak miałem, ale dla mnie problem z BG2 jest taki, że wszystkie questy są podane na tacy i tak po prawdzie spędzamy masę czasu błąkając się po Amn, Imoen zaś gnije w Czarowięzach. 15000 to niby olbrzymia kwota, ale po prawdzie uzyskujemy ją bardzo szybko i później akumulujemy złoto z jakiegoś dziwnego powodu (zamiast iść przyjaciółce na pomoc).
    Co za tym idzie, niekoniecznie twierzę, że gra powinna mieć limit czasowy "Przejdź w 60 godzin", lecz żeby gra wprowadzała pewne cenzusy czasowe. Np jeśli zbytnio zwlekasz z wycieczką do Czarowięzów a jesteś dobry, powinieneś dostać jakieś kary (reputacja, charakter itd). Jeśli za długo pozostajesz bez duszy, też powinno ci się dostać. Wtedy gra byłaby ciekawsza, a i wtórność gry by się zmniejszyła. Bo w obecnej sytuacji różnica gier polaga na różnicy wyzwań przy graniu różnymi klasami / różnymi drużynami.

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    gumisiwo said:

    Pierwszą rzeczą jaką bym chciał to płynne przejście z finału z Sarevokiem w pierwszej części do lochów Irenicusa w drugiej. Coś w rodzaju tego co zaserwowano nam w BGT. Małe a cieszy i buduje klimat sagi.

    Jak najbardziej za - przejście w BGT to niby nic wielkiego, ale cholernie mi się podobała ta ciągłość i samo wydarzenie porwania.
    gumisiwo said:

    Mogli by też dodać Irenicusa do drużyny, w ten sam sposób jak istnieje w ToB Sarevok.

    To już chyba nadgorliwe - dwóch głównych bossów w grupie zakrawa mi na przesadę. Ja zawsze chciałem w BG2 mieć NPC w stylu neutralnego krasnoluda wojownika, nawet sam kiedyś takiego w Weidu napisałem (nie miałem tylko cierpliwości do wymyślania banterów).
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    #Crawley Coś w tym stylu było w Mass Effect 2 gdzie musiałeś szybko lecieć do bazy zbieraczy inaczej porwani przez nich ludzie byliby straceni. Pomysł nawet zacny. Ale powinien być jako opcja, żeby był mimo wszystko wybór. Nie wszystkim musi się podobać.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    @Crawley - masz absolutna racje - po oddaniu tych 15k golda zlodziejom/Bohdi z reguly jest jeszcze 60-80 k w plecaku. Gram sobie w BG2 teraz i po wyjsciu z podmroku mam 120k zlota i nie mam co kupowac. Dobry pomysl, chociaz ja chetniej bym zobaczyl wiecej questow po podmroku, bardziej rozbudowany rozdzial - bo na dobra sprawe polowe gry siedzimy w rozdziale drugim.


    Aha mam pytanie do maniakow BG2, gdzie oprocz Targu Przygod i Tego kupca w Miedzianym Diademie mozna naprawde dobre przedmioty kupic?
  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    Naprawdę dobre przedmioty to można tylko zdobyć/znaleźć :P

    Pierwsze co odnośnie BG2EE - obowiązkowo jeszcze jeden "czysty" złodziej jako NPC. I jak wyżej wspomniano, jakieś nowe lokacje, coś w stylu Targowa, nie pogardziłbym + trochę więcej akcji po powrocie z Podrmroku.
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited September 2012
    @gumisiwo Nie wspominaj już o Anomenie, ile można xD

    Co do ograniczenia czasowego, to ja osobiście czułabym presję, jeżeli faktycznie chcieliby wprowadzić coś takiego, musiałaby to być indywidualna decyzja gracza, jakaś zaznaczalna opcja. Ja nie lubię się spieszyć, a przez te ulepszenie wgl będę chciała jeszcze więcej patrzeć i dotykać ;)

    NPC: w moim przekonaniu mogliby skorzystać z pomysłu moderatorów i oficjalnie wprowadzić Solaufeina, z modem czy bez moda ta postać i jej historia jest świetna^^
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Główny powód dla którego odrzuciło mnie od Fallouta (a miałem zamiar przejść w te wakacje): ograniczenie czasowe. Czytałem, że to niby dużo, ale jak czuję na sobie jakąś presję czasu, to mi się szczerze odechciewa grać. Dla mnie takie momenty w grach są bardzo, bardzo stresujące i ani trochę mi się nie podobają.
  • GriegGrieg Member Posts: 507

    Główny powód dla którego odrzuciło mnie od Fallouta (a miałem zamiar przejść w te wakacje): ograniczenie czasowe. Czytałem, że to niby dużo, ale jak czuję na sobie jakąś presję czasu, to mi się szczerze odechciewa grać. Dla mnie takie momenty w grach są bardzo, bardzo stresujące i ani trochę mi się nie podobają.

    Jeśli masz na myśli jedynkę, to raz, że to na prawdę dużo a dwa, że czas można w pewien sposób wydłużyć jeśli Twoja postać jest przekonująca, to może przekonać karawaniarzy do wysłania transportu wody. Oprócz tego jak już zaniesiesz sławetny waterchip gra jeszcze się nie kończy więc wtedy spokojnie możesz sobie kontynuować zwiedzanie, ew. jakbyś chciał mogę Ci zasugerować miejsce gdzie możesz go zdobyć byś nie szukał po omacku.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Shee Dobra, kończę z Anomenem :D A co byś powiedziała na romans z Valygarem? :) Wydaje mi się najbardziej odpowiednią postacią do tej roli. Z początku myślałem jeszcze o Hear'dalisie ale przypomniało mi się, że jego uczucia związane są z Aerie, więc odpada.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited September 2012

    Główny powód dla którego odrzuciło mnie od Fallouta (a miałem zamiar przejść w te wakacje): ograniczenie czasowe. Czytałem, że to niby dużo, ale jak czuję na sobie jakąś presję czasu, to mi się szczerze odechciewa grać. Dla mnie takie momenty w grach są bardzo, bardzo stresujące i ani trochę mi się nie podobają.

    Tego czasu starczy na przejście gry kilka razy. Poza tym, limit czasowy jest ustawiony wyłącznie na pierwszy z trzech głównych questów, po tym momencie już nie ma "pośpiechu".
    Grieg said:

    jeśli Twoja postać jest przekonująca, to może przekonać karawaniarzy do wysłania transportu wody.

    Dzięki czemu znowu ze 2 kolejne razy można przejść grę :D

    Ale ja tu gadu gadu a to forum o BG. Sorry.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @gumisiwo Nie sądzę, żeby dodawali romanse do dobrze już nam znanych NPC, nawet z dubblingiem byłby wtedy problem... aleee, gdybym miała pofantazjować to typowałabym Edwina ( jego sarkazm i dopowiedzenia dają wiele możliwości Twórcą) oraz Yoshimo ( cóż za historia, zakochany zdrajca xD jednak, to zbytnio zmieniłoby oryginalną fabułę).

    Co do Valygara, On mnie chyba nie lubi ;P Przeszłam BG wielokrotnie i za każdym razem, gdy podróżowaliśmy razem, ograniczał jakiekolwiek rozmowy do minimum...
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Shee Nie żebym zabijał marzenia, ale w kontrakcie mają jasno napisane, że o ile zmiana nie dotyczy nowej zawartości lub nowej grafiki, to zmiany są nie dopuszczalne w starej zawartości.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Grieg To mnie dobiłeś... To niech chociaż zrobią nowego NPC z romansem i dodadzą trochę zadań po Podmroku.
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Czego mi brakowało w BG2 starych znajomych z BG1 Kivan, Xan, Shar-Teel czy Branwen na tym polu BG2 wygląda słabo mało opcji dla drużyny. Dodatkowe zadania na podobę jak w BG EE by nie zaszkodziły no i bolączka BG2 mowa o ToB dodać nowe obszary i zdania ToB jest za krótkie jak by nie starczyło na rozwinięcie niektórych elementów.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Grieg Mówiłam, właściwie pisałam, że tylko fantazjuje ;) Prawda jest taka, że BG to BG i nie da się poprawiać tego, co jest, bo jest bardzo dobre^^

    Miasto Drowów to moja ulubiona część rozgrywki w BG II, ciekawa rasa, obrzędy i historia... Być może kolejny Drow po za Viconią, to dobry pomysł.

    Okaże się, co też Oni wymyślą ;D
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    A mi się marzy oprócz płynnego przejścia z BG I do BG II, aby również przechodziła płynnie cała moja drużyna, którą grałem w BG I. Nie wszyscy grają przecież Minsciem, Jaherią czy Khalidem w BG I. :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Pharaun91 Też o tym myślałem, ale wtedy musieli by zmienić odrobinę fabułę, np. rola Edwin u Mae'vara. A niestety nie mogą zmieniać tego co już jest, jak powiedział @Grieg.
  • CrawleyCrawley Member Posts: 74
    Jak zwykle pewnie kontrakt im na to nie pozwoli :D O ile na przenoszeniu drużyny jakoś mi nie zależy, o tyle np chciałbym, żeby postaci martwe w BG1 pozostawały takowe w BG2 (chyba, iż jest to w jakiś sposób wyjaśnione - np Edwinowi można powiedzieć wprost, że go zabiliśmy).
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Crawley said:

    O ile na przenoszeniu drużyny jakoś mi nie zależy, o tyle np chciałbym, żeby postaci martwe w BG1 pozostawały takowe w BG2 (chyba, iż jest to w jakiś sposób wyjaśnione - np Edwinowi można powiedzieć wprost, że go zabiliśmy).

    Tak samo z Drizztem. A jak nie to, to niech chociaż pozostawią poziom postaci z jedynki (przy imporcie sejwów)
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    gumisiwo said:

    @Pharaun91 Też o tym myślałem, ale wtedy musieli by zmienić odrobinę fabułę, np. rola Edwin u Mae'vara. A niestety nie mogą zmieniać tego co już jest, jak powiedział @Grieg.

    Rzeczywiście.. masz rację, nie pomyślałem o tym, o Edwinie czy o Xarze.. Ale mogłaby chociaż Imoen w BG II być tylko złodziejem, jeśli nie postanowie jej zdwuklasować w BG I :)
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited September 2012
    @Pharaun91 Pomiędzy BG I i BG II mija trochę czasu, Imoen spokojnie mogłaby się przekwalifikować xD
  • salvissalvis Member Posts: 22
    @Shee Tyle tylko, że akurat magów w dwójce nie brakuje (tak, wiem co do złodziei to i tak w początkowym etapie mamy tylko Yoshimo i Jana do wyboru), ale wolałbym Imoen jako czystą złodziejkę z możliwością dwuklasowania jej na maga.

    Co do postaci martwych, to zepsułoby to questy Kivana, Edwina, Xzara (przynajmniej Montaron się nie zmienia ;) ), mogłoby też wymagać innego rozwiązania sprawy Aerie, jeśli nasz znajomy z jedynki byłby martwy. No i nie byłoby możliwości pośmiania się z Garrika i szalonego gnomiego maga gdyby byli martwi.
  • CrawleyCrawley Member Posts: 74
    Niby tak, ale jakoś tak od niedawna wychodzę z założenia, iż nie w każdej grze musi być dostępne wszystko, co ma do zaoferowania, zaś nowe możliwości lub blokowanie innych spowodowane działaniami w BG1 jest co najmniej bardzo kuszące.
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Na pewno przeniesienie bohaterów z BG:EE do BG2 było by miłe zarówno tych 3 nowych i kontynuowanie romansów jak i starych z BG1 np. Branwen. Poza tym brakowało mi zawsze dobrego złodzieja w bg2 poza Janem oczywiście. Miło by było zobaczyć jakąś kobietę złodziejkę najlepiej romansowalną :D Mogli by dodać trochę czarów z następnych edycji o ile nie psuło by to balansu. Jak i kilka podklas dla naszych bohaterów może jakieś specjalizacje dla mnichów. Arena do walki pvp dla drużyn lub bohaterów była by też świetną sprawą można by przetestować swoje siły przeciwko innym graczom. Np. w miedzianym diademie lub na jakieś innej arenie. Swojego czasu bawiłem się różnymi modami do baldura za zgodą autorów można by zaimplementować niektóre z tych rozwiązań.
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz: reputacja drużyny. O ile jest taka możliwość można by dodać neutralne opcje dialogowe przy zadaniach aby jej nie otrzymywać lub w niektórych zadaniach dodać alternatywne zakończenie. Niby drobiazg, ale chcąc zrobić wszystkie możliwe zadania pamiętam, że Viconia i Korgan często odchodzili ponieważ reputacja mojej drużyny była za wysoka.
Sign In or Register to comment.