Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition türkçe dil problemi

KhjntKhjnt Member Posts: 6
Oyunu son steam indirimlerinde aldım. Ancak oyunun son versiyonunda türkçe dil desteği problemi var.İngilizce gayet düzgün çalışmasına rağmen dili türkçe yapınca menu ingilizce kalıyor,oyun içindeki yazılar kayboluyor.Oyun sürümünü düşürmeyi de denedim.Yama baldurs gate 1.3de de gayet güzel çalışıyorken v2.0.62.2 bu tarz problemler yaşıyor.Nasıl düzeltebilirim?

Comments

• FeroandFeroand Member Posts: 2
    Merhaba.
    Ben de aynı sorunu yaşadığımı düşünüyorum seninle...
    https://forums.beamdog.com/discussion/36638/icewind-dale-enhanced-edition-ceviri-geri-bildirimi#latest
    Şimdilik erkek karakter açtım ve yazısı görünmeyen kısımları, dil ayarlarını değiştirerek geçiştiriyorum fakat can sıkıcı :/
    Sende de mi eklediğim ekran görüntülerindeki gibi bir durum vardı acaba? Bir de, çeviriyle ilgilenen arkadaşlara nasıl ulaşabiliriz? Sanırım bu forum çok uzun süredir boş?
  • KhjntKhjnt Member Posts: 6
    edited April 2016
    Feroand said:

Merhaba.
    Ben de aynı sorunu yaşadığımı düşünüyorum seninle...
    https://forums.beamdog.com/discussion/36638/icewind-dale-enhanced-edition-ceviri-geri-bildirimi#latest
    Şimdilik erkek karakter açtım ve yazısı görünmeyen kısımları, dil ayarlarını değiştirerek geçiştiriyorum fakat can sıkıcı :/
    Sende de mi eklediğim ekran görüntülerindeki gibi bir durum vardı acaba? Bir de, çeviriyle ilgilenen arkadaşlara nasıl ulaşabiliriz? Sanırım bu forum çok uzun süredir boş?

Merhaba.
    Evet kesinlikle aynı problem.Büyük hevesle geçtim bilgisayarın başına ama erteledim şimdilik :'(
    Oyun içinde yama ayrıntılarının bulunduğu yerde proje yöneticisinin bilgileri var. Forum pek aktif görünmediği için forumdaki kişisel hesabına mesaj olarak da yolladım problemi.O ne kadar aktif bilemiyorum tabi :/

Edit:Kadın karakterde denedim ben yalnızca. Ama ilerlemedim yamadaki hatadan dolayı.Yani ileride ne gibi hatalar veriyor bilemiyorum
  • degoryandegoryan Member, Translator (NDA) Posts: 41
    @Khjnt Selam, Beamdog'a konuyla ilgili bir mesaj gönderdim. Bir gelişme olduğu taktirde paylaşacağım.
    edited April 2016
    degoryan said:

@Khjnt Selam, Beamdog'a konuyla ilgili bir mesaj gönderdim. Bir gelişme olduğu taktirde paylaşacağım.

Selamlar.Daha özel bir yol ile mi ulaştın beamdoga? Birkaç yere daha yazdım ama buralar ıssızmış biraz.Ben de ortama uydum yeni gördüm mesajını. :smiley: Çaban için teşekkürler.İlgiyle bekliyorum bir gelişme olursa diye. :smile:
    @Khjnt Çok değil aslında ama direkt şu an çeviri gruplarından sorumlu kişiden cevap bekliyorum. Ben çeviri ekibinde düzeltmen ve çevirmendim ve hala Beamdog'un çeviri aracına erişimim var. Yani teslim zamanı ve olası bir patch ile ilgili durumu netleştirirsek düzeltme fırsatım olabilir.
    Yeni patch notlarında dillerle alakalı bir kısım gözüme çarptı. Gelecek patchlerde düzelteceklermiş sanırım.Türkçe de dahildir umarım içine :smile:
    Evet Türkçe dahil :) Yeni metinler ve arayüzü çeviriyorum. Bir aksilik olmazsa sıradaki yamaya yetişecek. Beamdog'un vereceği teslim süresine göre elimden geldiğince geçmiş hataları da düzelteceğim.
    Anladım uğraşın için teşekkürler. Beklediğim haber buydu :) Yabancı dilim iyi değil ama yapabileceğim başka bir şey olursa yardımcı olmak isterim. Kolay gelsin :)
    Yeni arayüz ve yeni metinlerin çevirisi tamamlandı :)
Sign In or Register to comment.