Skip to content

[Android] Polski dubbing w wersji na Androida

SamarSamar Member Posts: 58
edited May 2014 in Polski
Aby mieć polski dubbing na naszych Tabletach trzeba:
w folderze:

device/sdcard/android/data/com.beamdog.baldur'sgateenhancededition/files

utworzyć folder override oraz sounds i wgrać do nich właściwe pliki. Dodatkowo można utworzyć katalog Portraits i wgrać pliki *bmp

Dzięki @Grieg za wymyślenie co i jak.
Post edited by Samar on
cherrycoke2l

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited May 2014
    Ten jegomość twierdzi, że tak: http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/493944/#Comment_493944
    sam z ciekawości zaraz sprawdzę

    Edit: po kilku próbach i błędach, udało mi się dodać portrety;
    w folderze: device/sdcard/android/data/com.beamdog.baldur'sgateenhancededition/files
    stworzyłem folder „Portraits", do niego wgrałem trochę różnych grafik, zadziałały tylko: *.bmp z końcową literą M/S/L i do tego o odpowiednim rozmiarze i nie za długiej nazwie chyba nie więcej niż 7 znaków (jeśli nazwa i rozszerzenie jest dobre i są w dobrym folderze to pojawią się na liscie, ale przy ich wybieraniu pojawia się komunikat, że za duży obraz), próbowałem też wrzucić do folderu override, ale wtedy nie widziało ich

    Edit2: Ha, ha działa również dubbing:), wgrałem wavy do folderu:
    device/sdcard/android/data/com.beamdog.baldur'sgateenhancededition/files/override
    folder override stworzyłem samemu - przetestowałem tylko z dźwiękami dla Goriona, ale raczej reszta też powinna działać, niestety nie mam tyle pamięci w tablecie by wgrać całość dubbingu:(
    Post edited by Grieg on
    Samar
  • SamarSamar Member Posts: 58
    Sprawdzone. Działa. Dodatkowo można wgrać też katalog "sounds" z plikami Male1 etc i mamy polskie głosy postaci.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Ja coś kombinowałem z otwieraniem plików w rarze, a potem próbowałem do nich coś dograć, ale wywalało mi błędy. Dobrze wiedzieć, że się da :)
  • komwkomw Member Posts: 1
    Czy ta metoda dalej dziala? Mam wersje Baldura z wydania Legendy RPG, zainstalowalem ja na Pc, pozniej zakupilem wersje na androida, i z wersji przenioslem katalogi override i sounds na do docelowego katalogu jak opisaliscie. Mam 2 katalogi zarowno na karcie SD jak i pamieci wewnetrznej tabletu(android/data/com.....). Pliki wgralem do jednego i drugiego i nic. Dalej jak rozpoczynam gre to czytane odglosy sa po angielsku.
    Panasinho
  • WhiskassWhiskass Member Posts: 1
    Ktoś mógłby rozwinąc troszke skąd wziąć .wave do dubbingu?
  • FireonFireon Member Posts: 1
    Powyżej znajduje się nieaktualny już sposób na dodanie polskiego dubbingu do wersji na systemy Android.

    Pokombinowałem trochę i wreszcie udało mi się dodać do tej wersji polskie głosy. Poniżej zamieszczam instrukcję krok po kroku jak to zrobić:


    A więc zacznijmy od najprostszego, czyli głosów postaci drużyny.

    Uwaga: Do wykonania wszystkiego prawidłowo potrzebujemy mieć zainstalowaną na komputerze wersję BG:EE.

    1. Kupujemy i instalujemy na telefonie z Androidem BG:EE.
    2. Kupujemy i instalujemy na komputerze BG:EE (choć być może wystarczy zwykła wersja, lecz nie jestem pewien).
    3. Następnie podłączamy telefon przez kabel do komputera i przechodzi do Karty SD lub Pamięci Wewnętrzej w zależności, gdzie gra jest zainstalowana.
    4. Na początku zajmiemy się dodaniem dźwięków postaci z drużyny, w tym celu przechodzimy do głównego folderu z zainstalowaną grą w w wersji na PC i wchodzimy po kolei w "lang\pl_PL".
    5. Kopiujemy tam folder "sounds" i przechodzimy do Karty SD lub Pamięci Wewnętrznej na telefonie (w zależności gdzie gra jest zainstalowana), następnie wchodzimy w Android/data/com.beamdog.baldur'sgateenhancededition/files i wklejamy tam folder z dźwiękami.
    6. Warto teraz odpalić grę i sprawdzić czy wszystko poszło w porządku, a my mamy do wyboru głosy po polsku przy tworzeniu postaci.
    7. Jeśli wszystko jest ok, przechodzimy do następnego kroku. Jeśli nie, upewnij się czy nie masz zainstalowanej aplikacji na Karcie SD/Pamięci wewnętrznej i powtórz wklejanie tym razem do innego folderu

    8. Gdy mamy już dźwięki postaci wgrane, pora na o wiele trudniejszy etap.
    9. W zależności od tego, gdzie mamy zainstalowaną aplikację przechodzimy do Android/obb/com.beamdog.baldur'sgateenhancededition i kopiujemy do nowego folderu na komputerze (nazwanego np. bgee) plik patch.2100.com.beamdog.baldursgateenhancededition.obb
    10. Zmieniamy rozszerzenie pliku obb na zip i rozpakowujemy go do nowego folderu (np. programem WinRAR, WinZip czy 7-Zip i inne).
    11. Następnie wchodzimy do głównego folderu z BG:EE w wersji na PC, przechodzi ponownie do lang\pl_PL kopiujemy tam foldery "data" i "override".
    12. Wchodzimy do rozpakowanego folderu z pliku patch.2100.com.beamdog.baldursgateenhancededition.obb i przechodzimy do lang\pl_PL. Jak widzimy nie ma tam folderów "data" i "override", więc je wklejamy z wersji PC.
    13. Zaznaczamy wszystkie pliki w folderze "pl_PL" tworzymy z nich archiwum ZIP za pomocą dedykowanych programów wymienionych wyżej (sposób z WinRAR - zaznaczamy pliki, klikamy prawym przyciskiem myszki, naciskamy "dodaj do archiwum", w nowym oknie zaznaczamy Format archiwum - ZIP oraz Metoda Kompresji - bez kompresji i tworzymy archiwum ZIP.
    13. Następnie wchodzimy na stronę Centrafix http://www.scottbrooks.ca/centralfix.exe ściągamy program i wrzucamy go do folderu z naszym archiwum ZIP.
    14. Przeciągamy archiwum ZIP do pliku EXE Centrafix i powinno nam już spatchować archiwum.
    15. Następnie spatchowane archiwum wrzucamy do Android\data\com.beamdog.baldursgateenhancededition\files, odpalamy grę iiiiiiiiii.....



    17. Mamy pełne spolszczenie Baldur's Gate Echanced Edition w wersji na Androida
    18. Nasze serce raduje się, a do oczu napływają łzy szczęścia gdy z głośników naszego telefonu/tableta przemawia Piotr Fronczewski i rozpoczyna tym samym niesamowitą opowieść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    18. Have fun! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
    SearchUp
  • SearchUpSearchUp Member Posts: 1
    OMG Gościu dziękuję Ci! Tak długo szukałem na to sposobu!
    A i działa tylko z dubbingiem z wersji EE, ze zwykłej edycji testowałem i nie działa.
Sign In or Register to comment.