Skip to content

Czy to już koniec?

maneromanero Member Posts: 392
Od 2 miesięcy nie ma żadnego wsparcia dla BGEE od strony twórców. Ostatnia aktualizacja była strasznie zabugowana... Czy to już koniec? Nic nowego do BGEE autorzy nie planują? Powiedzcie, że się mylę.
«134

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @manero żadnych nowych dialogów - dotyczących jakiejś misji, NPC itd. nie ma. Zdaje się, że twórcy przerzucili się na BG2EE, a silnik uważają praktycznie za skończony. Podobno skupiają się teraz na zawartości: fakt dodatkowych stringów mają już 6x razy więcej niż BGEE.
  • [Deleted User][Deleted User] Posts: 3,675
    edited April 2013
    The user and all related content has been deleted.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Jak mówił Samus: Nie. Przynajmniej teoretycznie. )Np. oficjalnego wsparcia dla dubbingów jak nie było, tak i nie ma dalej). Poza tym, z tego co wiem to planują wcisnąć BG:EE na Androida, ale to dla mnie nie ma żadnego znaczenia.

    Słyszałem natomiast że to część zespołu ma zająć się BG2:EE, a część nadal pracować nad "jedynką". Ile z tego prawdy to nie wiadomo. Wszystkie informacje od Overhaul należy przyjmować z przymrużeniem oka.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Następna aktualizacja pewnie ukaże sie razem z wersją na androida i skupi sie na naprawieniu wiekszosci błędów przy jednoczesnej rezygnacji z nowego contentu (czyli nowych błędów). Ci którzy pozostana przy BG pewnie będą poprawiac androidowe błędy.

    Czyli jeszcze jeden update który naprawi baldura w 98% wersja na androida i pierwsze informacje o BG 2. DLC maja sie pojawic dopiero po premierze BG 2

    Smutne jest raczej to że troche siadla ekipa modderska , w SCS ciagle sporo błędów a NPC project narazie ma chyba wewnetrzne beta testy
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Cieszę się, że jednak nie podkusiłem się o zakup BG:EE :P

    Jak widać oficjalnej wersji PL bym się nie doczekał, więc póki co uznaje posiadaną Sagę Baldur's Gate za lepszą. Poprawa tylko części starych błędów i wygenerowanie tym nowych mnie nie kręci, a dodatkowej zawartości, umówmy się, nie jest za dużo. Jedyna duża i ciekawa zmiana to przejście na silnik z BG II.

    Wolałbym też by to studio nie wypuszczało BGII:EE tylko zajął się tym ktoś lepszy, ale tak tylko marzę...
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Adrianus said:

    Cieszę się, że jednak nie podkusiłem się o zakup BG:EE :P

    Jak widać oficjalnej wersji PL bym się nie doczekał, więc póki co uznaje posiadaną Sagę Baldur's Gate za lepszą. Poprawa tylko części starych błędów i wygenerowanie tym nowych mnie nie kręci, a dodatkowej zawartości, umówmy się, nie jest za dużo. Jedyna duża i ciekawa zmiana to przejście na silnik z BG II.

    Wolałbym też by to studio nie wypuszczało BGII:EE tylko zajął się tym ktoś lepszy, ale tak tylko marzę...

    Powiem Ci tak - ja kupiłem i nie żałuje błedy nie są jakos bardziej męczące niż w samym BG a w EE jest masa subtelnych usprawnien i chociaz poczatkowo bylem troche zawiedzony to teraz nie chcialbym juz sie bawic w modowanie zwyklego baldura. No i mozna kupic za 25 zł wiec czego tu zalowac?? nie zyjemy w bangladeszu zeby rozpaczac po tym jak sie okaze ze za takie pieniadze nie jestesmy do konca zadowoleni

    sprawe zmienia jedynie brak polskiej wersji bo chociaz gram na ang i nie mam zadnych problemów ze zrozumieniem to brakuje mi polskiego dubbingu który według mnie jest o niebo lepszy
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited April 2013
    Adrianus said:

    Cieszę się, że jednak nie podkusiłem się o zakup BG:EE :P

    Zaoszczędziłeś 20 zł lol...

    Jak dla mnie BGEE to super sprawa dlatego chciałbym żeby dodawali więcej kontentu :)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Nie mogę się doczekać dwójki EE, bo mam już kilka postaci z którymi chętnie kontynuowałbym przygodę, ale modowanie dwójki jest trochę męczące, szczególnie rozdzielczość której za cholerę nie mogę tam zwiększyć.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Sądzę, że jakieś patche mimo wszystko się jeszcze ukażą. Baboli jest trochę zbyt dużo (nie wspominając nawet o oficjalnym wsparciu dla lokalizacji), żeby to tak zostawić. Poza tym studio musi sobie poprawić reputację przed premierą dwójki, bo tym razem ludzie mogą okazać się bardziej ostrożni podczas składania zamówień.

    Nie sądzę natomiast, żeby pojawiły się jakieś nowe płatne DLC. Od samego początku pomysł ten był krytykowany a raczej nie wyobrażam sobie, że część zespołu odpowiedzialna za BG 1 byłaby w stanie zrobić coś większego niż darmowe mody. Prędzej spodziewałbym się jakiś narzędzi moderskich.
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    mackos said:


    Powiem Ci tak - ja kupiłem i nie żałuje błedy nie są jakos bardziej męczące niż w samym BG a w EE jest masa subtelnych usprawnien i chociaz poczatkowo bylem troche zawiedzony to teraz nie chcialbym juz sie bawic w modowanie zwyklego baldura. No i mozna kupic za 25 zł wiec czego tu zalowac?? nie zyjemy w bangladeszu zeby rozpaczac po tym jak sie okaze ze za takie pieniadze nie jestesmy do konca zadowoleni

    sprawe zmienia jedynie brak polskiej wersji bo chociaz gram na ang i nie mam zadnych problemów ze zrozumieniem to brakuje mi polskiego dubbingu który według mnie jest o niebo lepszy

    Wiesz to nie chodzi o pieniądze, bo masz racje cena nie jest w żadnym razie zaporowa. Nie chcę po prostu wspierać tej ekipy. Nie wiem czy brakuje im umiejętności czy to kwestia podejścia, ale trochę zlali sprawę. Niestety spodziewam się, że i BG2:EE będzie na podobnym poziomie, a może i gorszym (bo to trochę większe przedsięwzięcie). Wolałbym by ktoś inny, bardziej kompetentny, przejął ten projekt, choć wątpię by realnie było to możliwe. No, ale pomarzyć można :P

    Zresztą wchodzę na to forum nadal od czasu do czasu, bo liczę, że jednak się ogarną (też mała szansa) i powstanie w końcu kompletny projekt. W końcu nie tworzyli oni gry od zera i nawet dodając problemy z poprawianiem nie swojego kodu to nadal stanęli przed zadaniem prostszym niż zrobienie gry od zera.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    W wypadku robienia gry od zera, nie był bym taki pewien czy łatwiejsze rozwiązanie. Baldur's Gate w oryginale/założeniach, miało wyglądać trochę inaczej, nie miało być spamu lokacji miały być bardziej różnorodne, więcej grafik przedmiotów, stworów postacie miały potrafić jeździć na koniach itp. To wszystko dlatego że twórcą zabrakło czasu (i pewnie kasy?) i musieli jak najszybciej ukończyć grę. Czytałem o tym gdzies w 2000-2001 roku, jedna z osób uczestniczących w projekcie się wypowiadała że gdyby jeszcze raz mogli zrobić BG wyglądało by zupełnie inaczej było by bardziej dopracowane i nie zostawili by takiego burdelu w kodzie gry ;)
    Obecnej ekipy nic nie tłumaczy, bo zrobili ten sam błąd co pierwsza, przeceniła swoje siły, gonił ich czas i nie potrafiła wyciągnąć wniosków z prac pierwszej ( a przecież stara ekipa tez pomagała robić BGEE?)
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Jeśli chodzi o mody, to ich liczba nie powala. Są tylko szczątkowe, w wersji beta, bez widocznego wsparcia. Po za drobnymi błędami, reszta jest dla mnie ok. Pozostaje jednak niesmak z błędami po premierze. Ale do tej pory gramy razem z bratem. W ten weekend zamierzamy 2 raz przejść EE.

    Gdy zaczęliśmy BG2 z po przejściu BGEE, po parę godz zrezygnowaliśmy. Brakuje tych udogodnień z EE. Brak wczytywania, udogodnienia graficzne... oraz połączenie - brak lagów, brak sytuacji, gdzie jedna z postaci jest zupełnie gdzie indziej na drugim kompie. Przyjemność grania była o wiele większa w BGEE, niż w BG2. Spodziewam się, że wystąpią na początku problemy, ale jestem cierpliwy :P
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Arwern said:

    Jeśli chodzi o mody, to ich liczba nie powala. Są tylko szczątkowe, w wersji beta, bez widocznego wsparcia. Po za drobnymi błędami, reszta jest dla mnie ok. Pozostaje jednak niesmak z błędami po premierze. Ale do tej pory gramy razem z bratem. W ten weekend zamierzamy 2 raz przejść EE.

    Gdy zaczęliśmy BG2 z po przejściu BGEE, po parę godz zrezygnowaliśmy. Brakuje tych udogodnień z EE. Brak wczytywania, udogodnienia graficzne... oraz połączenie - brak lagów, brak sytuacji, gdzie jedna z postaci jest zupełnie gdzie indziej na drugim kompie. Przyjemność grania była o wiele większa w BGEE, niż w BG2. Spodziewam się, że wystąpią na początku problemy, ale jestem cierpliwy :P

    Cierpliwy mówisz - dokładnie o tym myślałem - dla mnie EE nie musi być doskonała wystarczy że wniosła powiew swiezosci do mojej ukochanej gry. I mam podobne odczucia, gram w ta gre 13 lat wiec czekanie nawet 2 lat na wsparcie modów i naprawienie wszystkich błędów nie wydaje sie jakies specjalnie meczace. Licze jeszcze na kolekcjonerke ^^
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Teoretycznie wyszła jakaś beta z poprawkami do Intela - renderowaniem grafiki, czyli może załatwią jakoś tą kompatybilność.
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Coś wiadomo kiedy BG2EE wyjdzie? Dziś znów próbowaliśmy pograć w BG2 na multi, ale odechciewa się... zbyt wolny wszystko działa.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Kolejny miesiąc bez updejtu. W chuja ostro lecą... Gra jest mega zabugowana po ostatnim i co? Lache wyłożyli. Masakra.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    manero said:

    Kolejny miesiąc bez updejtu. W chuja ostro lecą... Gra jest mega zabugowana po ostatnim i co? Lache wyłożyli. Masakra.

    http://forum.baldursgate.com/discussion/19010/patch-status/p1
  • maneromanero Member Posts: 392
    No nie wiem... Mnie takie gadanie nie przekonuje. Zreszta nie potrzebuje zeby pracowali nad gui itd Chce nowej zawartosci, questow, postaci, sprzetu, przygod. A nie poprawki bledow z poprzednich updejtow... Ech oby nie przyszlo mi czekac kolejnego miesiaca.
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Najpierw kończą obie gry i poprawiają błędy, a dodatkowe questy i inne pierdoły przyjdą później. Kolejność musi być zachowania. Przynajmniej w pewnym stopniu. Albo przynajmniej powinna.

    Poza tym, nikt z Overhaul nie będzie pochylać się nad jedną osobą, więc to co ty chcesz nie ma znaczenia. Smutne to, ale prawdziwe.
  • paulapaula Member Posts: 7
    viader said:

    Teoretycznie wyszła jakaś beta z poprawkami do Intela - renderowaniem grafiki, czyli może załatwią jakoś tą kompatybilność.

    taak,teoretycznie... kupiłam na allegro BGEE i zainstalowałam przez steam i gra się włacza,leci filmik bez problemu,ale jak sie już jest w menu głównym gry i się coś robi to czasami przycina muzykę,a kiedy stworzy się juz postać i chce się grać to cała gra się zacina,nie da się grać :(

    przeczytałam na tym forum różne sposoby jakimi sobie ludzie próbowali radzić z tym problemem,ale nie podziałało,jest bez zmian,nie wiem co robić :(

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @paula jak pisałem wyżej, do bety, czyli dla większości długo oczekiwany i zbliżający się patch...
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    No i po ptokach......wejdźcie na baldursgate.com.
  • paulapaula Member Posts: 7
    i ciągle pod górkę... :(
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky – najwyraźniej jakieś problemy z licencjami. Niedobrze.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited June 2013
    Wiedziałem, że to było tylko jakieś pierdolenie głupot z tym przeciągającym się patchem. Nikt nie testuje tyle czasu bugfixów co za porażka oO

    Ostra amatorka...
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited June 2013
    @manero
    żeby duch Twojego pierwszego posta został zachowany:]

    Powiedziałbym, że jest wręcz odwrotnie odkąd się dowiedziałem, że wprowadzają nowy renderer to zrozumiałem, że na patch jeszcze przyjdzie długo poczekać, czytaj kilka tygodni?, miesięcy?, w końcu takie cuś jest w stanie wprowadzić jeszcze więcej błędów niż oryginalne, pierwsze wydanie BG:EE

    A tak to wygląda na to, że Atari sprzedaje udziały w BG żeby ratować się przed całkowitym bankructwem, na steamie ciągle można to to kupić, stąd pewnie kwestia jest, że inny % trafia do ich kieszeni,

    jak to zwykle bywa gdy nie wiadomo o co chodzi...
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    RIP , BG2EE już się pewnie nie doczekamy...
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Cóż, wielka szkoda, że stało się, jak się stało. Wg tego artykułu i oświadczenia na dole http://kotaku.com/baldurs-gate-enhanced-edition-pulled-from-app-store-b-514496494

    raczej nie ma co czekać na BG2:EE.

    Jeśli chodzi o polską wersję BG:EE, to pewnie niestety nie będzie lepszego wsparcia niż teraz – tzn. dubbing chałupniczym sposobem. Będę natomiast wrzucał – na ile to potrzebne – poprawione pliki dialog.tlk. Mamy trochę zaległych zmian względem wersji angielskiej, a w przyszłości, jeśli ktoś znajdzie jeszcze jakieś błędy, to będę je poprawiał i wrzucał tu na forum.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ciśnie się na usta: oszustwo. Cholera.
Sign In or Register to comment.