Skip to content

Czy to już koniec?

24

Comments

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    A ja na odwrót myślę, że BG2EE będzie, tylko w kwestii tego wszystkiego, nie byłbym pewien czy Beamdog to wyda, gier w tak zaawansowanym etapie nie wyrzuca się do kosza na śmieci.
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    viader said:

    A ja na odwrót myślę, że BG2EE będzie, tylko w kwestii tego wszystkiego, nie byłbym pewien czy Beamdog to wyda, gier w tak zaawansowanym etapie nie wyrzuca się do kosza na śmieci.

    Patrząc na historię gier video mogę stwierdzić, że produkty w bardziej zaawansowanym stadium wyrzucało się już do kosza...

    Ciekawe jak kształtują się wyniki sprzedaży jedynki, bo to od tego zależy tak naprawdę czy ktoś projektem się zainteresuje :P
  • maneromanero Member Posts: 392
    To koniec.





  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited June 2013
    Ja tam, jak wiele innych osób, mam betę BG2EE z nową zawartością i nie widzę możliwości, by nie wyszło to jakimś sposobem... Tyle mogę powiedzieć.
  • okulciookulcio Member Posts: 22
    Ja twierdzę, że na BGEE2 poczekamy tak długo jak na Fallout van buren...
  • maneromanero Member Posts: 392
    Ty Viader nie badz taki cwany ; p Jak nie wyjdzie to sie podzielisz ta beta co? :D
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – tak swoją drogą, działa Ci ta beta? Bo ja ją kiedyś odpalałem i loch Irenicusa był ok, a teraz wiesza mi się przy wyborze postaci :/
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @manero myślę, że nie będę musiał, zresztą NDA to trochę jak cyrograf :)@cherrycoke2l ładnie chodzi, ale ja mam wersję z przed tygodnia (będzie trzeba zassać nową)
  • maneromanero Member Posts: 392
    NDA?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited June 2013
    @manero – non-disclosure agreement albo po polsku – klauzula poufności. Chodzi o to, że nie możemy rozpowszechniać informacji o grach przed premierą. Podpisywaliśmy coś takiego przy okazji BG:EE i tłumaczenia nowej zawartości.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Też myślę że BG 2 EE wyjdzie ;) takie problemy niekiedy kończą się włożeniem projektu do szafy ale myślę ze w tym przypadku będzie inaczej. Było by miło jak by BG2 EE wyszło niebawem;)
    Poza tym problemy tutaj nie są związane z finansowaniem ani zyskami z gry słyszałem że były przyzwoite, więc powinniśmy się doczekać dwójki ;)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Osobiście żałuję tylko niewydania nowego patcha. Miał wprowadzać szereg nowości, usuwać stare błędy i generalnie usprawniać grę. Ponad to Archaic nie może bez niego wydać nowej wersji swojego modu. Wydanie BG2:EE mogą anulować, albo przesunąć i o kilka lat, byleby nie zostawiali wydanej już gry w zabugowanym stanie.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    viader said:

    Ja tam, jak wiele innych osób, mam betę BG2EE z nową zawartością i nie widzę możliwości, by nie wyszło to jakimś sposobem... Tyle mogę powiedzieć.

    A bete najnowszego niedoszłego patcha masz?? :-) tez mogłoby to jakos bokiem wyjsc ^^

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Mimo mojego wcześniejszego optymizmu w chwili obecnej szczerze wątpię, żebyśmy kiedykolwiek zobaczyli odświeżoną wersję dwójki. Oświadczenie sprzed kilku dni jest wyjątkowo pesymistyczne i raczej nie daje nadziei na porozumienie i wznowienie prac, tym bardziej jeśli dodamy do tego wycofanie gry ze sprzedaży (poza Steamem).
  • paulapaula Member Posts: 7
    praca nad BG2EE wstrzymana nawet na pare lat by mi nie przeszkadzała,chciała bym po prostu zagrać w BG1EE bez nerwów, powinni wydać ten patch. Przecież wielu ludzi jest teraz w strasznej sytuacji, bo nie każdego stać na to żeby dla tej gry zmieniać sobie cały sprzęt.
    Swoją drogą,skoro nie wydano jeszcze tego patcha,to BG2EE zapewne też nie będzie działało na intel..
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    paula said:

    Swoją drogą,skoro nie wydano jeszcze tego patcha,to BG2EE zapewne też nie będzie działało na intel..

    Sądzę, że skoro opracowali sposób na przywrócenie kompatybilności z kartami Intela to zaimplementowali go także do BG2EE. Trochę dziwne by było gdyby robili to tylko na potrzeby patcha do jedynki a potem wydali dwójkę bez tej funkcji.

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    takie kraczenie :P, pamięŧajcie, że i bez tych kłopotów, patch nie zostałby wydany "jutro", całkiem możliwe, że sprawa zostanie załatwiona, a ten incydent nie będzie miał żadnego wpływu na datę wydania patcha.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited June 2013
    Ja to widzę tak, że Beamdog i tak teraz nic z tym nie może zrobić, bo pewnie muszą czekać na wyrok sądu w sprawie Atari. Mogą tylko monitorować sytuację, żeby czegoś nie przegapic
    Post edited by Cahir on
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Nie mogę w to uwierzyć, wygląda to marnie. Nie sądzę, by chcieli nabić ludzi w butelkę, ale wielka szkoda, że to może się tak skończyć
  • YngothYngoth Member Posts: 3
    Jeszcze nie miałem okazji kupić BG:EE - zawsze albo czekałem na jakieś promocje (których i tak nie uświadczyłem), albo po prostu miałem inne wydatki na głowie. Ale teraz, jako że zbliżają się wakacje, czyli też letnia wyprzedaż na Steamie, to pomyślałem, że w końcu warto byłoby kupić tą grę.

    Tylko z tego co wyczytuję, to nie jest teraz zbyt ciekawie... Więc tak na chłopski rozum, czysto teoretycznie - gdybym choćby jutro miał kupić tego Baldura, to zrobić to, czy jednak wypadałoby się wstrzymać na pełne rozwiązanie obecnej sytuacji? Jak myślicie Wy, którzy siedzicie w temacie od dawna?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Yngoth ja bym się wstrzymał tylko po to, żeby dokopać choć trochę Atari:)

    Poza tym nie jestem pewien, czy wersja ze Steam jest spatchowana do ostatniej wersji 2014.

    Jeśli chodzi o samą grę to grało mi się naprawdę przyjemnie, oprócz spapranego dziennika natrafiłem na może 1 czy 2 bugi. A gralem na patchu 2012 i 2013, więc nie miałem okazji grać nowymi klasami. A i tak było przednio:)

    Mimo wszystko wstrzymałbym się jeszcze trochę dopóki sprawa się nie wyjaśni (w jedną albo drugą stronę).
  • paulapaula Member Posts: 7
    Cahir said:

    @Yngoth ja bym się wstrzymał tylko po to, żeby dokopać choć trochę Atari:)

    Poza tym nie jestem pewien, czy wersja ze Steam jest spatchowana do ostatniej wersji 2014.


    Steam też ma wszystkie aktualizacje na bierząco, ma wersję v1.0.2014

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Skoro macie betę BG2:EE to jestem dobrej myśli, trochę mnie to uspokoiło. Czekan na nią bardziej niż na jedynkę. Mam nadzieję, że w tym roku będzie.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Też mam nadziak, że jednak wyjdzie, choć bardziej interesuje mnie patch.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Slyszalem od samego Alaundo, że nie będzie ani patcha ani BG2EE ; p
  • KarsusKarsus Member Posts: 11
    Cahir said:

    @Yngoth ja bym się wstrzymał tylko po to, żeby dokopać choć trochę Atari:)

    Trup Atari już dogorywa, i na tym etapie nic go już nie uratuje, a nawet nawet nie podtrzyma jako nieumarłego jak Interplay który egzystuje jako zombie gdzieś od 2005.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Najgorzej wydana kasa w życiu.
  • maneromanero Member Posts: 392
    w sensie to 30 czy 50 zł? ; p
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Kupowałem w pre-orderze, więc poszło z 65 zł ;p A tak serio mówiąc, nie tyle o kasę się rozchodzi co o zawiedzione oczekiwania ;p To miał być wielki come back BG a wyszła taka trochę - wybaczcie - niedojebka.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Dla mnie najgorsze jest to że rozbudzili nadzieje, a później czyt. od połowy lutego po updejcie z nowymi klasami strasznie pokpili sprawę. Podjarali się BG2EE i zwolnili tempo z zabugowanym BGEE. Niestety - kasa.
Sign In or Register to comment.