Skip to content

Patch 1.2

DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
Zdravím...pozerám tu už nejaký čas po tom fore a aj po nete...no neviem či som slepý abo čo ale nemôžem nájsť nikde update alebo samotný patch 1.2 na BG:EE.
Neviete mi poradiť ?
«1

Comments

  • EffinyEffiny Member Posts: 378

    Zdravím...pozerám tu už nejaký čas po tom fore a aj po nete...no neviem či som slepý abo čo ale nemôžem nájsť nikde update alebo samotný patch 1.2 na BG:EE.
    Neviete mi poradiť ?

    Tak jestli máš hru koupenou přes Beamdog, tak dáš jenom apply update, jestli přes Steam, tak taky. Tam je to myslím přes znaménko +
  • DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
    No lenže mám kúpené BG1 orig a zároveň aj BG2 + Trone of Bhaal, čiže EE som už nekupoval ale len stiahol aby som videl čo je nové...a hĺadám nejaký patch keďže už vyšiel inak mam verziu Beamdog.
  • bukvabukva Member Posts: 71
    ten patch samostatne nesezenes, bud si stahni jiz opatchovanou verzi anebo si to kup.
  • DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
    Aha...no OK teda...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    není nad to, přiznat se k warezu na foru tvůrce hry :D
    azuritPJ_Trewor
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    No ty jo, to je fakt na pěst...Warezáci hnusný! (to píšu, bez ironie, nesnáším kradení her)
  • bukvabukva Member Posts: 71
    nevim o jakym warezu mluvis neni tu zadnej odkaz nic, jen odpoved na dotaz o patchi.
    Ja mam hru koupenou a ikdyby v tom, ze si nekdo stahne hru, aby si ji vyzkousel (jestli je napriklad spravne funkcni, nebo prelozena :-D :-D ) a nasledne koupil nevidim problem a dela to spousta lidi...
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    bukva said:

    nevim o jakym warezu mluvis neni tu zadnej odkaz nic, jen odpoved na dotaz o patchi.
    Ja mam hru koupenou a ikdyby v tom, ze si nekdo stahne hru, aby si ji vyzkousel (jestli je napriklad spravne funkcni, nebo prelozena :-D :-D ) a nasledne koupil nevidim problem a dela to spousta lidi...

    Šiš, jsem místo quote, dala agree. :-D Tak to teda ne-e, chlapec měl rok na vyzkoušení hry. Kdyby zkoušel první měsíc warezáckou verzi, fajn, ale po roce shání nejvíc žádanej patch? Na to nemusím být Sherlock Holmes, aby si domyslela zbytek.
  • ChorazyGlusChorazyGlus Member Posts: 151

    No lenže mám kúpené BG1 orig a zároveň aj BG2 + Trone of Bhaal, čiže EE som už nekupoval ale len stiahol aby som videl čo je nové...a hĺadám nejaký patch keďže už vyšiel inak mam verziu Beamdog.

    Nedávno nabízeli ve slevě za necelých 6 euro, což si myslím že je cena opravdu lidová. Časem to bude ve slevě určitě znova, ať už přes Beamdog nebo přes Steam. Btw já mám taky koupenou originál bg sérii asi 3x a rád jsem zaplatil za to, že se o to někdo po letech zase zajímá. BG mi za to stojí.
    EffinyIdaho
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited November 2013
    ja ma teda taky original puvodni BG a BG2, ale rad podporim projekt, na jehoz konci by mohlo byt BG3, priznat se na ofiko foru, ze hru ma stazenou a jeste se ptat drze na novy patch, to je opravdu na facku...byt to treba Call of Duty, nebo nejakej jinej nesmysl, tak nereknu ani slovo, ale stahovat takovej klenot jako BG...doufam, ze se budes po smrti smazit v pekle :P
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mluvit o tom na ofiko fóru je samozřejmě hloupost a rozhodně se dotyčného nijak nezastávám, na druhou stranu, když se řekne A mělo by se automaticky říct i B.

    Beamdog před rokem vydal naprosto nekompletní, neprofesionální a nekvalitní produkt a sám jsem byl s prominutím extrémně nasraný, protože ta hra byla téměř ve všem mnohem horší než klasický BG1 opatřený TUTU a vylepšený o pár modů (Jak třeba mohli v první verzi tak neskutečně domrvit deník a nechat to jen tak?). Chápu, že autoři to neměli v mnohém snadné, ale to mě jako koncového zákazníka vůbec nezajímá a okolnosti jsou celkem nepodstatné. Že vyšel finální patch rok od původního vydání je pak v dnešní době vyloženě směšné.
    Jsem rád, že to nakonec nějak doválčili do úspěšného konce, ale vážně chcete, aby tahle banda diletantů pracovala na BG3?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    @Mirak
    V BG1 měli k dispozici hotovou hru, kterou jenom "leštili" ( ruku na srdce ) a vykrádali nejpopulárnější módy. Leští to takhle už kolik? Necelé dva roky? Takže pro mě za mě můžou na BG3 klidně pracovat, alespoň si budu moct něco zahrát, až budu v důchodě, jelikož dřív to rozhodně nestihnou :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, napsali i těch pár nových quetsů, které na mě teda působily dost amatérsky (včetně nových lokací, které graficky i designově působí jako pěst na oko a do původní grafiky se vůbec nehodí), takže ať klidně pánové leští dál, ale nevím, jestli jsou dostatečně nadaní na to, aby sesmolili úplně nový příběh pro tuhle skvělou sérii.
    PJ_Trewor
  • bukvabukva Member Posts: 71
    edited November 2013
    Efiiny: Ano chlapec mel rok na vyzkouseni hry, ktera byla nekompletne prelozena a se spoustou chyb az do tohodle dlouho ocekavaneho patche (i tak je s chybama žáno !), takze se opravdu nedivim, ze si nekdo chce (pokud to tak je) stahnout hru a vyzkouset si ji nez za ni zaplati a koupi si tak polomrtviho zajice v pytli (tak vypadala verze prvni mesic(e)) jako jini na tomto foru vč. mě + viz spoustu "nadavajicich" problemu hlasicich vlaken.
    Proste beamdog nebo, kdo to kralovsky posral, takze se vubec neni cemu divit, ze je nekdo opatrnej.
    Btw: jak to bude s dvojkou se muzeme nechat prekvapit, ale neco mi rika, ze to zase bude minimalne za zlatyho bludistaka :))



  • sarethsareth Member Posts: 54
    Na Steame to bolo viac krát v 75% zľave (iba za 3,50 eur), len si to treba odsledovať a potom kúpiť.
  • DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
    Ano...mate pravdu s tým sťahovaním...aj ja som za to aby niekto podporil hru ktorá sa mu páči tým, že si ju kúpi... Keď si dobre pamätám tak BG bola jedna z prvých hier, ktoré som kedy hral... aby bolo jasne...po tých rokoch už som nemal až toľko času baviť sa s hrami a pod. keďže momentálne podnikám...a keď som zistil že vyšla BG2+TB tak som to ihneď kupil z hľadiska podpory vývojárov a BG EE som sitahol asi 3 týždne do zadu... keďže som úplne náhodou natrafil na to že niečo také vyšlo... a cca týždeň ma napadlo popozerať na fórum ako to vyzerá medzi priaznivcami... nakoľko do teraz som fakt nepoznal ľudí, ktorým by sa nielen ta hra páčila alebo aspoň aby ju poznali... Takže som nevedel čo a ako...ale rozhodne idem kúpiť BG EE a aj BG II EE...
    Tak sa ospravedlňujem ak som niekoho urazil... ale vždy sa treba pozrieť aj na ľudí ktorý nesedia nonstop nad PC internetom a hrami ale takzvaných "víkendových hráčov", za ktorého sa napríklad považujem =D
  • DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
    Ešte k tej kúpe...aký je rozdiel medzi Beamdog a steam ? je niektoré z tých lepšie abo horšie ?
  • christofchristof Member Posts: 224
    beamdog je přímo autor, takže dostane víc peněz (steam si nechá provizi)
    a obvykle jsou aktualizace dřív od beamdogu, na steamu se zpožděním
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    bukva said:

    Efiiny: Ano chlapec mel rok na vyzkouseni hry, ktera byla nekompletne prelozena a se spoustou chyb az do tohodle dlouho ocekavaneho patche (i tak je s chybama žáno !), takze se opravdu nedivim, ze si nekdo chce (pokud to tak je) stahnout hru a vyzkouset si ji nez za ni zaplati a koupi si tak polomrtviho zajice v pytli (tak vypadala verze prvni mesic(e)) jako jini na tomto foru vč. mě + viz spoustu "nadavajicich" problemu hlasicich vlaken.
    Proste beamdog nebo, kdo to kralovsky posral, takze se vubec neni cemu divit, ze je nekdo opatrnej.
    Btw: jak to bude s dvojkou se muzeme nechat prekvapit, ale neco mi rika, ze to zase bude minimalne za zlatyho bludistaka :))



    Tak určitě. :-) BGEE vyšlo v dost hrozným stavu. Oni se kluci vývojářský samozřejmě včas nepochlubili s tím, že nedostali k dispozici originální data (bo prý shořela při požáru a tak), takže studio vlastně nemělo moc co leštit. Tudíž došlo k tomu, že všechny ikony a vůbec grafika vlastně do vydání aktuálního patche nevypadala, že je v HD. V jakém stavu byl deník, bugy v questech a vůbec všechno, darmo mluvit...S tím, co jsi napsal o Beamdogu souhlasím a doufám, že se devs poučili a dvojka vyjde v provozuschopném stavu. Románek s Jaheirou prostě chci aspoň jednou v životě dokončit, aspoň její bugy by mohli vychytat....Hru mám předkoupenou, ať mají devs na ponožky. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Effiny said:

    Románek s Jaheirou prostě chci aspoň jednou v životě dokončit, aspoň její bugy by mohli vychytat....

    Jaheira je studená jak psí čumák.
    Nejlepší romanci má Viconia.
  • mlokomloko Member Posts: 26
    mno já se k tomu tedy vyjádřím taky, za takovej paskvil, který jsem viděl před rokem u sebe v kompu když jsem BGEE stahnul, tak jsem nevěřil, že za toto někdo může poždavovat peníze, raději jsem si naistaloval mojí starou original hru s datadiskem a opatchoval jsem ji a po letech zase dohrál... dneska po více jak roce bych za to peníze rozhodně nedal dokud bych to nevyzkoušel... a je úplně jedno zda to stojí 3$ nebo 20$ protože tady jde o princip. Ještě jednu věc nevím co jako ten rok dělali když nedokázali ani po roce vydat x patchů aby hra byla stavu "hotova"
    bukva
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Koukám, zase samej expert a silák :) BGEE bylo při vydaní v pohodě, dohrál jsem ho dvakrát, aktuálně jedu po třetí a jediný z těch "strašlivých a všudypřítomných bugů", který se mě dotkl byla absence textů u nového obsahu v češtině. Dlouho bylo jansé, že půjde jen o zmodernizování 15 let staré hry a najendou byli všichni náramně překvapení :P
    Nemluvě o tom, že mládežník psal, že neměl o komunitě ani zdání, takže mu fakt nevěřím, že si tady přečetl, jak je ta hra strašná a proto se rozhodl nekoupit. Napsal na ofiko forum oné hry a ptal se kde si může stáhnout warez update - neřekl bych, že objevil víc bugů než já...
    Ale tohle je tak trochu klasika, sám se pohybuji v komunitě jiné hry a tam je to samé - přehnané očekávání a nadávání :) Vsadím se, že až vyjde BG2 tak to bdue to samé, i kdyby to byla sebelepší modernizace...
    Jo, ještě na jeden bug jsem si vzpomněl - v černých jámach protivníci chodili (ale neutočili) i za neviditelnýma postavama. Tak to už máme dva! :)
    azuritPromo16Hor89
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    No, já musím dát za pravdu spíše @mloko
    Je sice pravda, že v BG:EE byl nějaký ten nový obsah ( moc ho nebylo ) ale pro původní BG1 existovalo bezpočet módů ( jako třeba úžasný NPC mod ) které pořád přesouvaly jazýček na stranu původního BG1. Co se grafiky týče, tak to vyšlo na stejno, protože BGT nebo TuTu posunuli grafiku BG1 na stejnou úroveň jakou má BG:EE ( a BGT ani TuTu nemělo tu šílenou psychedelickou modř !).

    Teprve po víc než roce od vydání, se BG:EE konečně dostalo zhruba na úroveň stařičkého BG1.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited November 2013
    Idaho said:

    Koukám, zase samej expert a silák :) BGEE bylo při vydaní v pohodě, dohrál jsem ho dvakrát, aktuálně jedu po třetí a jediný z těch "strašlivých a všudypřítomných bugů", který se mě dotkl byla absence textů u nového obsahu v češtině. Dlouho bylo jansé, že půjde jen o zmodernizování 15 let staré hry a najendou byli všichni náramně překvapení :P
    Nemluvě o tom, že mládežník psal, že neměl o komunitě ani zdání, takže mu fakt nevěřím, že si tady přečetl, jak je ta hra strašná a proto se rozhodl nekoupit. Napsal na ofiko forum oné hry a ptal se kde si může stáhnout warez update - neřekl bych, že objevil víc bugů než já...
    Ale tohle je tak trochu klasika, sám se pohybuji v komunitě jiné hry a tam je to samé - přehnané očekávání a nadávání :) Vsadím se, že až vyjde BG2 tak to bdue to samé, i kdyby to byla sebelepší modernizace...
    Jo, ještě na jeden bug jsem si vzpomněl - v černých jámach protivníci chodili (ale neutočili) i za neviditelnýma postavama. Tak to už máme dva! :)

    Zkus si nejdřív opravdu přečíst, co tady a případně v dalších vláknech lidi píšou, protože dost blábolíš. Nejde vůbec o to, že hře v podstatě scházel nový obsah. Problém je v tom, že autorům se povedlo rozhasit i do té doby doby fungující questy (třeba hledání protijedu v BG), úpravy v enginu byly spíš k horšímu (deník byl naprosto tragický) a dalších x věcí, které naslibovali pak vůbec nefungovaly nebo je nestihli do hry zakomponovat.
    Ano, hra šla dohrát, ale to šel i původní BG, ale už nejsme v roce 1998.
    EffinybukvaEdvin
  • bukvabukva Member Posts: 71
    @mloko lip bych to nenapsal
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Effiny said:

    Románek s Jaheirou prostě chci aspoň jednou v životě dokončit, aspoň její bugy by mohli vychytat....

    Jaheira je studená jak psí čumák.
    Nejlepší romanci má Viconia.
    No tak samozřejmě, Vico je moje vůbec nej ženská postava z her a to mám hodně ráda Shepardovou. :-) Jde mi o to, že mě štve, že kvůli bugům nemůžu dokončit to, za co jsem si (ještě jako dítě) zaplatila. Chci mít hotové všechny romance a ne jen část. Na dokončení "vztahu" s Anomenem jsem teda nikdy neměla nervy, tam to beru, Aerie mám hotovou, takže zbývá Amazonka Jaheira a nové NPC.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    @Effiny
    Na tu novou zlodějku se taky docela těším.
    Tuším že by měla být Stínový tanečník, takže se taky nabídne jeho použití, pokud za něj zrovna nehraješ sama.
    Ale mohli vybrat nějaký víc sexy obrázek, vypadá tuctově, jako nějaká farmářská holka :-(
    image
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    predpokladam, ze bude pokracovat romance s neerou? dorn bude mit taky nejakou romanci? slysel jsem ze ano...portret nove zlodejky je fajn, ale z toho jejiho vyrazu usuzuju, ze bude asi hodna, coz me moc nebere :D
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Mě se náhodou zase její portrét hodně líbí - celkově mi přijdou portréty EE charakterů na slušné úrovni :)

    A jestli se nepletu, tak má být zlá, ne? :) Tedy doufám, protože můj hodný HH je Fighter/Thief a jí si chci nechat do družiny zlého zaklínače :D
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
Sign In or Register to comment.