Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Baldur's Gate III

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,032
edited June 6 in Polski
Edit: POTWIERDZONE INFO

Pogłoski mowią, że Larian Studios ma wypuścić Baldur's Gate III. Ktoś znalazł w plikach strony nazwę z Baldur's Gate III.

Jak będą jakieś informacje, to pewnie pojawią się tu.

Post edited by cherrycoke2l on
Selendis

Comments

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
  edited June 1
  Ponoć już zmienili źródło strony i nic o BG 3 tam więcej nie ma. Po zamieszaniu wszczętym przez Briana Fargo na twitterze Larian Studios wypowiedziało się, że nie kupiło żadnej nowej marki i pracują nad projektem GUSTAV osadzonym w uniwersum DIVINITY, więc w te plotki o tym, że robią BG 3 nie wierzyłem od dawna.

  Myślę, że to będzie Divinity Original Sin III (czcionka tak mi się nawet kojarzy. Albo po prostu Divinity III pełnoprawne, bo robią równolegle grę taktyczną z ludźmi od serii Expedition.

  Mnie Divinity: Original Sin po początkowych zachwytach mocno rozczarowało strasznie prostą mechaniką, monotonną walką, w której w kółko odpala się te same skille i niekonsekwentną implementacją systemów. Brak tam różnorodności i złożoności m.in. Pillarsów. O fabule nawet nie wspominam, chociaż ta nie jest dla mnie najważniejsza. Jeśli gra ma dobry gameplay, to nawet słaba fabuła nie popsuje frajdy z rozgrywki.

  Gdyby Larian Studios robiło BG 3, obawiam się, że uprościliby zasady D&D tak, jak N-Space w Sword Coast Legends.

  EDIT:
  Dlaczego jest teraz właściwy moment na ogłoszenie i wydanie Baldur's Gate III

  bv0zvi9p0xwg.jpg

  Post edited by Silvaren on
  cherrycoke2l
 • SelendisSelendis Member Posts: 168
  Notka o prawach autorskich IMO była przesądzająca. Jeśli troll to po co ? wzmocnienie promowania innej marki licząc że zrobią zamęt ? Chyba takie baty bo dostali od community jak blizzard po diablo na komórki, a moim zdaniem mocniej. Zamówiłem już ozdobny kufel do piwa, bo przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę ;D

  Silvaren
 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
 • SikorskySikorsky Member Posts: 366
  Xan, Minsc, Jaheira, Korgan, Viconia i Edwin. To na serio oficjalna grafika?

 • xizorxizor Member Posts: 85
  Baldur's Gate III potwierdzone!


  Sikorsky wrote: »
  Xan, Minsc, Jaheira, Korgan, Viconia i Edwin. To na serio oficjalna grafika?
  Ta grafika jest z Heroes of Baldur's Gate, przygody do D&D 5e. https://www.dmsguild.com/product/269398/Heroes-of-Baldurs-Gate-5e

  cherrycoke2l
 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
 • voltvolt Member Posts: 21
 • SikorskySikorsky Member Posts: 366
  Patrząc na to co dzieje się na r/baldursgate seria przeżyje drugą młodość dzięki Larian. Coraz więcej wpisów ludzi którzy decydują się przed ukazaniam się BGIII przejść poprzednie. Beamdog może dużo zyskać na tej premierze.

 • chimaerachimaera Member Posts: 932
  edited June 13
  O ile zagorzali fani ich nie wypłoszą. :D
  PS. ten portret Minsca... hm, jakoś nie bardzo pasuje mi do charakteru postaci

 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 94
  I czy baldur s gaste lll będzie też robione z RPG z zrobią to w postaci 3D :neutral:

 • PhælinPhælin Member Posts: 316
  Schabik09 wrote: »
  I czy baldur s gaste lll będzie też robione z RPG z zrobią to w postaci 3D :neutral:

  Baldar s gast będzie robione też bez z postaci :neutral:

  Sornfein
 • SlonxSlonx Member Posts: 4
  Nie jestem w ogóle nawet w stanie przewidzieć efektów końcowych. POE udowadnia, że takie gry mogą cieszyć się popularnością. Zobaczenie Wrót Baldura w 3d i z dzisiejszymi możliwościami graficznymi to coś, na co czekałem od dawna.
  Z drugiej strony boję się liniowości i sztampy, tego że licząc na łatwy zarobek twórcy nie włożą tyle wysiłku w warstwę fabularną i kreację świata.

 • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,760
  Ten uczuć gdy Polskie forum jest o wiele bardziej otwarte i przychylne niż forum ogólne. Jestem miło zaskoczony.

  Co do liniowości i sztampy, póki co nie ma powodu by przypuszczać że tak będzie. Po pierwsze, w jednym z wywiadów padło pytanie o liniowość i tutaj pracownik Larian porównał to co chcą osiągnąć do poziomu otwartości w BG2. Nie jest to najlepsze źródło, ale zawsze lepsze takie niż żadne. Po drugie, licencję otrzymał Larian a nie Bethesda.

 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 214
  Lubię dotychczasowe gry Larian Studios, więc wybór tych akurat twórców uważam za całkiem dobry. W sumie z firm robiących obecnie drużynowe crpgi w rzucie izometrycznym są jednymi z najlepszych (o ile w ogóle nie najlepszymi). Pytanie brzmi na ile dobrze czują się w gotowych światach i gotowych mechanikach. Miejmy nadzieję, że jednak nie pójdą drogą Sword Coast Legends, o którym wspomniał @Silvaren kilka postów wyżej.

  Ciekawe też jak powiążą nowego Baldura z szerszym settingiem Zapomnianych Krain. Wiemy, że gra będzie umiejscowiona po linii fabularnej Descent to Avernus (co ma sens, bo ta ostatnia ma swoją premierę już 17 września tego roku), ale w jakiś sposób ma być z nią związana. Poza tym obecność Minsca wydaje się pewna - od pewnego czasu jest maskotką D&D 5E i zdziwiłbym się gdyby tu nie zaliczył występów, może nawet w towarzystwie swoich kumpli z obecnie wydawanych komiksowych Wrót Baldura.

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
  Radnon wrote: »
  Ciekawe też jak powiążą nowego Baldura z szerszym settingiem Zapomnianych Krain. Wiemy, że gra będzie umiejscowiona po linii fabularnej Descent to Avernus (co ma sens, bo ta ostatnia ma swoją premierę już 17 września tego roku), ale w jakiś sposób ma być z nią związana.
  Avernus odwiedziliśmy już w Siege of Dragonspear. Swen zapowiadał "powrót dawnego przeciwnika". Możliwe, że piekło opuści ktoś z sagi Bhaala, np. Irenicus - chociaż to słabo pasowałoby do BG 3, które nie będzie kontynuować żadnych wątków z sagi potomka Bhaala. Raczej nie rzucą ponownie Belhifeta. Póki co wiadomo tylko, że inwazja Ilithidów będzie mieć miejsce dopiero na późniejszym etapie gry, więc trudno tu mówić, by był to jedyny główny wątek opowieści. Jak wyjdzie Descent into Avernus wszystko zapewne stanie się jasne po przeczytaniu finału przygody.

 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 214
  Silvaren wrote: »
  Swen zapowiadał "powrót dawnego przeciwnika". Możliwe, że piekło opuści ktoś z sagi Bhaala, np. Irenicus - chociaż to słabo pasowałoby do BG 3, które nie będzie kontynuować żadnych wątków z sagi potomka Bhaala.
  To jest całkiem ciekawe stwierdzenie. Pytanie tylko jak dużą rolę miałby ów "dawny przeciwnik" odgrywać - jeżeli tylko mrugnięcia okiem do fanów to może być to właściwie dowolna postać (choćby któryś potomków Bhaala z Tronu albo Melissana), natomiast jeśli miałby to być jakiś "główny zły" to nie bardzo to widzę. Ewentualnie zostaje manewr znany z "Murder in Baldur's Gate", czyli bierzemy mało znaczącą postać z gier i robimy z niej jednego z kluczowych bohaterów.

 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 94
  Główny bohater w baldura by się nadał a czemu bo mogło być tak że porzucił moc Bhaala i został tylko śmiertelnikiem ale jeśli nie to wtedy nie wiem kto ma być gdyby pytać o początek tej gry :/ ?

 • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 214
  Wybór głównego bohatera trzeciego Baldura to ten, który był poruszany na przestrzeni lat wielokrotnie (jeszcze w czasach, gdy nad trójką pracowało Black Isle w połowie poprzedniej dekady) i akurat stawianie na tego samego protagonistę było, całkiem słusznie, uznawane za niezbyt dobry pomysł. Tamta historia jest już dość deninitywnie zamknięta (ba, doczekała się nawet "papierowego" epilogu) i o ile jakieś smaczki, nawiązania czy fabularne pomosty są jak najbardziej na miejscu to obsada powinna być inna. Jest to bardziej sensowne, a przy okazji przystępniejsze z perspektywy nowych graczy.

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
  edited August 4
  PR poziom Larian Studios:
  1. Zapowiedz Baldur's Gate III
  2. W ciągu tygodnia udziel 60 wywiadów.
  3. Nie powiedz nic na temat gry...
  4. ...poza tym, że powstaje na D&D 5, ale już wciskasz do niego swoje houserules, bo po co komu premia do trafienia i AC, skoro pudła są nudne. D&D przez 45 lat było w błędzie u swoich podstaw!

  W alternatywnej rzeczywistości, z której przybyło N-Space:
  (5.) A może by tak wywalić vancian magic i wcisnąć cooldowny, bo to pasuje do rozgrywek sieciowych?

  Larian Studios:
  5. W grze będzie tryb multiplayer i kooperacja.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Skoro rozróżniają multi od kooperacji, to pewnie będzie jakiś moduł Mistrza Podziemi jak w Neverwinter Nights albo Sword Coast Legends.

  W alternatywnej rzeczywistości, do której zagląda Larian Studios:
  (6.) A może by tak wywalić vancian magic i wcisnąć cooldowny, bo to pasuje do rozgrywek sieciowych?
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Bo serio, mogli powiedzieć:
  Baldur's Gate 3 will employ a turn-based combat system with its playing field presented in a top-down isometric-esque perspective in order to facilitate six-person party-based tactics. The camera will not only be rotatable and zoomable but will also allow for trucking and dollying along axes. Baldur's Gate 3 will faithfully employ the Dungeons & Dragons 5th Edition ruleset in so far as that is possible within the confines of a computer role-playing game.

  Ale nie powiedzieli nic, jakby nagle miało się okazać, że:
  Baldur's Gate 3 will employ a visceral realtime, action-based combat system presented in first-person and over-the-shoulder perspectives in order to facilitate immersion and highlight our bleeding edge renderer and cutting edge facial animation system. Baldur's Gate 3 will employ the Dungeons & Dragons 5th Edition ruleset in so far as that is possible within our action-focused framework targetted at the masses. For example, all attacks will hit their mark, pacier level progression will be employed, and the Vancian magic system will be eshewed in favor of action-friendly cooldowns.

  Dwa powyższe cytaty od Lilura1.

  Radnon
 • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,032
  Wzmianka o cooldownach mnie przeraziła.

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
  Wzmianka o cooldownach mnie przeraziła.

  W Neverwinter Nights działało vancian magic mimo projektowania pod rozgrywki sieciowe, ale nie miało to większego znaczenia ze względu na mechanikę odpoczynku, który trwał kilka sekund czasu gry (Hordy Podmroku to zmieniły na wzór znany z BG) i można było nadużywać tej opcji po każdej walce.

  Co zrobi Larian? Szybki odpoczynek, czy cooldowny? Z cooldownami mają doświadczenie...

 • Schabik09Schabik09 Member Posts: 94
  Przy okazji nie ma jeszcze oficjalnej premiery powstania gry ?

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 148
  Schabik09 wrote: »
  Przy okazji nie ma jeszcze oficjalnej premiery powstania gry ?

  Lariani ustalili sobie wewnętrznie jakiś deadline, ale wiedzą, że żadnego deadline'u nigdy nie dotrzymali. Do tego jak już zrobią grę będą ją chcieli maksymalnie dopracować, aż im się kasa skończy i BG 3 przyjmie postać taką, w jakiej sami chcieliby go ograć. Dopiero wtedy gra będzie miała premierę.

Sign In or Register to comment.