Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Dyskusja: Nowa gra na Infinity Engine od Beamdog?

SornfeinSornfein Member Posts: 32
Zastanawiam się nad tym czy Beamdog tworzy jakąś "nową" grę opartą na silniku Infinity Engine?

Rzucił mi się ostatnio post jednego z użytkowników w temacie o patchu 2.6 i mam podobne przemyślenia. @Cahir też tam się udzieliłeś, ale sprostowałeś go w kwestii sensu patchowania i słusznie. Rzucały mi się również w mediach społecznościowych ogłoszenia o pracę w BD. Tylko teraz, czy to było na zasadzie potrzeby pracowników, bo ktoś odchodził ze studia i trzeba załatać dziury, czy też może myślą o powiększeniu studia i zajęciem się tworzenia gry? To tylko luźne przemyślenia i ciekawi mnie wasze zdanie. Czy nasza(polska) społeczność jest na tyle duża i czy byłby popyt na taką grę? Ze swojej strony mogę tylko napisać, że ja i pewnie kilka...dziesiąt(?) osób bylibyśmy bardzo zainteresowani takim projektem, ale może to tylko marzenie ściętej głowy.

Comments

 • DudzioDudzio Member Posts: 56
  Jak dla mnie na tym silniku szansa byłaby jedynie na kolejny dodatek do wersji rozszerzonej - najprawdopodobbniej rozszerzenie z fabułą osadzoną między BG2 Cienie Amn, a Tron Bhaala. Tworzenie całkiem nowej historii (nie odcinającej kuponów od serii BG) to byłaby sztuka dla sztuki. Już PoE2 pokazało, że nawet pięknie wyglądające i przystępne cRPG w rzucie izometrycznym jest dzisiaj ryzykowne biznesowo. Wielka szkoda!

 • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,083
  Widzę, że szukają programisty znającego się na silniku Unreal, więc moim zdaniem idą w coś nowego. Nie miałbym jednak nic przeciwko nowym cRPG-u na Inifinity czy czymkolwiek innym, np. w stylu Pathfindera.

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 175
  edited February 15
  Z tego co mówił Trent Oster na jednym ze streamów promująychc NWN:EE, produkcja Siege of Dragonspear przekroczyła wstępny budżet i była mocno problematyczna, a za te same, niedoszacowane pieniądze można zrobić nową grę na jakimś nowym silniku ze współczesną technologią. No i SoD na tamten moment nawet się nie zwrócił, nie wiem jak teraz.

  Były plotki, że produkują adaptację Darklands, nawet screeny jakieś wyciekły, ale to chyba tylko plotki, bo minęły ze 2 lata i dalej nic nie ogłosili.

  Na pewno nie będą remasterować NWN 2, bo już potwierdzał, że to zupełnie inne doświadczenie niż NWN, które zebrało większą społeczność sieciową dzięki bardziej przystępnym narzędziom i tee wątek kooperacji w wirtualnym D&D chcą rozwijać. Może jakieś nowe moduły, kto wie.

  Na Fanatical od dziś jest paczka za niecałe 5 euro z 9 grami w tym NWN:EE. Ludzie, którzy ją kupili, wystawiają klucze na bazarze i samo NWN:EE poniżej 9 zł można już tam dorwać.

Sign In or Register to comment.