Skip to content

W oczekiwaniu na BG:EE

13

Comments

  • MichalsMichals Member Posts: 29
    @Shee Trójmiasto :)
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Jeszcze miesiąc oczekiwania...
    Póki co zainstalowałem sobie Icewind Dale z modem "IWD in BG2"...
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Podejrzewam, że skłonił Cię do tego atak zimy w Polsce. Gdy nadchodzą śniegi zawsze przychodzi mi ochota na Icewinda, jednak tym razem zainstalowałem Skyrim żeby być na totalnym głodzie za rzutem izometrycznym. Tymczasem w oczekiwaniu na BG:EE Włosi na forum nas przegonili.
    Lucky
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Murk hehe, też śledzę statystyki krajów :) trzeba pozakładać jakieś nowe tematy, np. wrażenia z każdego rozdziału w grze :)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Widzę że nie tylko jaja dni odliczam :D Także chyba zainstaluje IWD ;d
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No jacha, już równo 4 tygodnie zostały :D
    M6k3
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Się okaże ;P
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Się okaże że 4 tygodnie zostały do... przesunięcia premiery o kolejne miechy :P
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited November 2012
    Jak to zrobią to już zwątpię w nich :d i będę chciał moje pieniądze z powrotem ! Bo już jestem na takim głodzie BG że wytrzymać nie mogę :)
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    edited November 2012
    Właśnie dlatego zamówiłem pre-ordera, gdyby znowu przesuneli date to mógłbym się wkurzyć i w ogole nie kupic :D a tak już zapłacone :)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Jadnak nie IWD zainstalowałem BG II i mod the darkest day chwile się z ta instalacją pomęczyłem, jakieś opinie na temat moda ? Bo jedni piszą ze super inni że g*wno straszne.
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Nigdy temu modowi nie dałem zbytnio szansy. Generalnie podklasy i nowe czary moim zdaniem są strasznie badziewne. Nie wiem jak z jakością dodatkowych questów i czy itemy nie są przegięte.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Dargorad said:

    Jeszcze miesiąc oczekiwania...
    Póki co zainstalowałem sobie Icewind Dale z modem "IWD in BG2"...

    mógłbym prosić o linka do modu, z instrukcją jak zainstalować i jak to wygląda - chyba też tak zrobię, bo oczekując na Baldurs Gate EE wypala mi już w brzuchu z podniety wszystko, muszę jakieś lekarstwo zażyć i też myślałem o Ice Wind Dale
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    danex said:
    hmmm, interface jest ok ale modele postaci - dorzuciłbym wygładzanie kontur chociaż

  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited November 2012
    @zdechak - Jakie modele postaci? Jakie wygładzanie kontur? Panie... Toż to tylko mod tylko... Dobrze że i tak działa i nie jest jakoś zabugowany. Przeszedłem z nim całego IWD i jestem zadowolony ;]
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Dargorad said:

    @zdechak - Jakie modele postaci? Jakie wygładzanie kontur? Panie... Toż to tylko mod tylko... Dobrze że i tak działa i nie jest jakoś zabugowany. Przeszedłem z nim całego IWD i jestem zadowolony ;]

    hmmm, ja musiałem po pijaku odpowiedzieć w złym temacie na inne pytanie chyba

  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Ja w oczekiwaniu na BG:EE zakupiłem Tormenta i pierwszy raz w życiu się za niego zabrałem. Uwielbiam BG a widzę, że na tych forach dużo fanów BG chwali Planescape Torment. BA! Wiele osób uważa, że jest lepszy. Także muszę sprawdzić na własnej skórze.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Uwielbiam P:T bo do końca trzyma w napięciu!
    Dargorad
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Może się rozkręci bo narazie to jakoś tak kiepsko wciąga. Wyszedłem z kostnicy.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Ja tam za PT nie przepadałem. Bardzo dobra gra, ale taka dziwna. Ostatecznie nigdy nie skończyłem, chociaż już byłem blisko.
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Torment jest wg mnie najlepszym cRPG jeśli chodzi o fabułę i dialogi z NPC'ami. Koniec, kropka.
    viader
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Także nie przepadam, przeszedłem dopiero za 5 razem, owszem masa dialogów i świetna fabuła ale mnie ta gra jakoś specjalnie nie zauroczyła :)
    cherrycoke2l
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Ja sobie pomału pykam. Przejść przejdę. Szkoda, że tworząc BG, które jest grą młodszą, nie wzięli przykładu z PT. Chodzi mi głównie o wpływ takich cech jak INT, MDR i CHA na dialogi i interakcje z BN'ami i towarzyszami. Bo po paru godzinach gry widzę, że pod tym względem BG Tormentowi do pięt nie dorasta. Ale wciąż - jakoś nie umiem się wciągnąć. Czegoś brakuje albo poprostu ten świat mi nie odpowiada.
    cherrycoke2l
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    1998 - BG, 1999 Torment, wiec zdaje się że to PT jest młodszy aczkolwiek mogę się mylić
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    rzeczywiście, świat Sigil jest dość specyficzny. Istoty z różnych sfer koegzystujące ze sobą, w ogóle język użyty w grze (i fenomenalnie przetłumaczony BTW) jak również nieco inny charakter rozwoju postaci rzeczywiście potrafią zniechęcić. W PS:T jest chyba więcej rozmów niż walki. Pamiętam jak pierwszy raz przechodziłem tę grę z wypiekami na twarzy - w zasadzie żaden inny tytuł nie sprawił, że chciałem jak najszybciej przebrnąć przez walki by znów móc się zanurzyć w fantastycznych dialogach. A fakt, że statystyki mają wpływ na to co i w jaki sposób możemy powiedzieć sprawiał, że chętnie chciałem wrócić do gry jakiś czas po jej ukończeniu. Chyba tylko w pierwszych dwóch falloutach (a Arcanum?) system rozmów miał podobną konstrukcję. Wiem, że w BG też zdarzały się przypadki zróżnicowania dialogów ale niestety na palcach obu rąk można je wyliczyć, a w PST w zasadzie w rozmowie z każdym NPCem można było coś ugrać mając odpowiednio rozwiniętą statystykę. No i nie można zapomnieć o bardzo dobrze zrobionym systemie charakteru, gdzie zaczynamy grę z Neutralnym a każdy moralny uczynek prowadzi nas w stronę prawa lub chaosu, dobra lub zła
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja po prostu ponad wszystko cenię i ubóstwiam Forgotten Realms, więc pojawienie się gry pod tym sztandarem było dla mnie czymś wyjątkowym. Inne światy, inne gry fantasy jakoś nigdy mnie wkręciły.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Ale P:T jest umieszczony w realiach Forgotten Realms. Ciekawe jest też, iż pomimo nie śmiertelności można zginąć w paru przypadkach. Zostać zamienionym w kamień lub rozgniewać boginię, a i można przejść grę bez końcowej walki.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader P:T nie jest osadzony w FR. To tak jakbyś powiedział, że Greyhawk jest osadzony w FR. Do pewnego momentu korzystano z Kosmologii Wielkiego Koła (Great Wheel) i różne sfery były jak gdyby w jednym kosmosie i można było między nimi podróżować (jak ktoś czytał Evermeet Wyspa Elfów, to pojawiają się tam elfy w statkach kosmicznych Spelljammera). W 3ed pozbyli się jakoś tych połączeń między światami i chyba jak gdyby usnęli połączenie z Sigil.

    Jednak nie jestem ekspertem w wiedzy o planach. Można sobie poczytać tu:

    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Great_Wheel_cosmology
    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/World_Tree_cosmology
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    BG było moim pierwszym doświadczeniem z FR także znałem go tak dobrze jak teraz te całe Sigil. Ale stwierdzam już teraz, że PT będzie grą którą przejdę ale już do niej nie wrócę. BG moim zdaniem dużo bardziej wciąga.
Sign In or Register to comment.