Skip to content

Który z nowych bohaterów niezależnych podoba wam się najbardziej?

M6k3M6k3 Member Posts: 180
edited August 2012 in Polski
Jako że trochę ostatnio cisza na forum, postanowiłem stworzyć nowy temat. Otóż wraz z Bg:ee otrzymamy 3 nowych bohaterów niezależnych (Rasaad yn Bashir,Dorn Il-Khan,Neera the Wild Mage). Każdy z was już swoje ulubione czy przetestowane "składy" ma, jednak na pewno którąś z tych postaci lub wszystkie, przyłączycie do swojej drużyny, przynajmniej tylko po to żeby wykonać questy z nimi związane. I tu moje pytanie która z tych postaci podoba wam się najbardziej i która z nich widzicie w swojej drużynie :)

Oczywiście odpowiem tez sam, na pewno do drużyny nie przyłącze dzikiego maga jakoś ta postać mnie nie przekonuję, nigdy nie lubiłem mieć więcej niż jednego maga i zawsze był nim Edwin. Z postaci które na pewno znajdą miejsce w mojej drużynie to Rasaad jestem ciekaw tej postaci i questa z nim związanego. No to chyba wszystko teraz czekam na wasze opinie :)
«1

Comments

  • CronoCrono Member Posts: 33
    + Neera obowiązkowo romansowa pół-elfka dziki mag wydaję się bardzo ciekawym pomysłem, co więcej nigdy nie grałem i nie miałem w drużynie dzikiego maga.
    + Rassad również odrazu wyląduje w moim 6-osobowym zespole, Wydaję się że jego quest będzie najciekawszy i najbardziej klimatyczny, a same bantery z drużyną mogą być bardzo ciekawe.

    - Dorn z nowych postaci interesuje mnie najmniej, pewnie że ze wzgledu na klase postaci i rase, z urzędu przyznają mu Neutralny Zły charakter, co nie będzie współgrało z moją na ogół dobrą drużyną. niemniej jednak na pewno przejdę jego questa :)
    Sitwa
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ja dołączę wszystkie postacie od razu, żeby poznać nowe wątki. Szczególnie, że w BG1 z podstawową drużyną dialogów praktycznie nie ma (no dobra, od czasu do czasu jakieś pojedyncze zdania ale to i tak nie to samo co w BG2) a nowe postaci pewnie będą miały trochę dialogów. A najciekawszą wydaje się ta Neera.
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Tez dolacze wszystkie postaci od razu. Zapowiada sie niezla zabawa :)
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Każdy z 3 nowych npc dobrze przedstawiony i posiada ciekawą historię: Rasad mnicha brakowało w końcu ktoś pomyślał, Neera ciekawa opcja jak chce się stworzyć drużynę złożoną z elfów, Dorn idealnie dopełnienie dla złej drużyny.
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Najciekawsza będzie Neera, nowy romans. Co do mnicha boje się, że będzie słaby w walce, mnisi na niskich poziomach szału nie robili.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Ja na pewno dołączę całą trójkę - więc pewnie jakoś tak neutrlną drużyną trzeba będzie zagrać :) Ciekawe jak ten nowy romans wypadnie, do kompletu pewnie dołączy jeszcze Yeslick oraz Kivan. Mam nadzieję, że szybko mod BG1NPC Project będzie kompatybilny z BGEE
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited September 2012
    Ja słyszałam, że kobiety przestaną być dyskryminowane i nam też wpadnie nowy romans^^ niestety, co chwilę mój entuzjazm zostaje ostudzany, pozostaje czekać ;)
  • CronoCrono Member Posts: 33
    hmm myślę ze nie wiele się zmieniło miałyście zniewieściałego Anomena a teraz doszedł Pół-ork i Mnich :P
  • SheeShee Member Posts: 139
    Pewność siebie a arogancja to dwie różne rzeczy, Anomen tego nie rozumiał xD już wolałam grać mężczyzną i patrzeć na kłótnie drowki, avarielki i harfiarki^^ Mam nadzieję, że ci dwaj też będą się kłócić, motyw humorystyczny i urozmaicenie ;)
    zdechlak
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Mnie raczej interesuje Neera, bo lubię elfy (półelfy niech będą :þ).
  • SheeShee Member Posts: 139
    Szczerze mówiąc jej portret średnio mi się podoba, ale to już indywidualna sprawa^^ Mnich jest fajny, byleby nie okazał się smutnym i skrzywdzonym przez życie człowiekiem... NPC muszą mieć charakterek, jak Edwin czy Minsc^^
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Portret może średni, ale ważne, że rasa (no i płeć!) odpowiednia :P
  • SheeShee Member Posts: 139
    Egoiści xD ! Czyżby znowu przypadło mi grać mężczyzną ? ;>
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    W sumie mam dylemat czy będzie to Raasad czy Neera. Raasad jest mnichem i to od razu jest bardzo interesujące, jak dotąd nie było oficjalnego NPC mnicha. Neera natomiast z racji portretu :).
  • SheeShee Member Posts: 139
    On wgl jest fajny, przynajmniej z moich dotychczasowych spostrzeżeń, bardzo estetyczny xD
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    Tak szczerze to ciezko stwierdzic, w BG lubilem bohaterow za charakter - nie wiadomo jeszcze kto z nowych npc bedzie wporzo a kto nie. Np. w BG2 nie moglem zdzierzyc Anomena. Reka w gore kto mial ochote wywalic z druzyny Aerie za to jej - "Nigdy tyle nie chodzilam, jestem taka zmeczona...."
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Ja za to lubie, gdy NPCe mają swoje słabości i wady. Stają się przez to bardziej realni co z kolei sprowadza się do tego, że łatwiej ich zrozumieć i utożsamić się z nimi.

    Ręki w górę nie podniosę, bo rozumiem czemu Aerie jest taka, a nie inna.
    isherwood
  • SheeShee Member Posts: 139
    Dobrze, jak wgl coś mówią... Przeszłam BG I i BG II wielokrotnie, ale np. Valygar mnie chyba nie lubi, bo konsekwentnie milczy xD
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Mi tam Aerie nie przeszkadzała, miała sensowną historię, przeszła swoje, więc nie linczowałem jej za narzekanie. Wręcz przeciwnie, była pierwszą kobietą z którą romansowałem w BG.
    isherwoodSheeRush_that_speaksCrono
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    no dobrze juz dobrze, dla poprawy mojego wizerunku dodam ze w dobrej druzynie zawsze ja mialem. Nie lubie narzekania i moze to przez to, potrzebna mi byla do rzucania przywrocen, bo Jaheira ich nie miala - po odpoczynku, gdy trafil sie jakis wampir i Aerie rzucala przywrocenie to automatycznie byla zmeczona i potem grube kilometry sluchalem narzekan. A tez pierwszy romans byl z Aerie - jest chyba najprostszy.
  • salvissalvis Member Posts: 22
    jak dla mnie chyba Neera, ma najbardziej klimatyczny portret. mnich może w drugiej kolejności. Dorn Il-Khan najmniej mnie interesuje, po pierwsze jest pół-orkiem, po drugie nie lubię jego krewnego, za tchórzostwo i po trzecie boję się, że będzie zbyt przypakowany jak na BG 1 (podobne obawy mam co do mnicha).
    -Shee ja nic do Valygara nigdy nie miałem- potrzebowałem tylko jego ciała i zbroi, więc też niewiele z nim rozmawiałem.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @salvis Haha cóż za stwierdzenie^^

    Ja z kolei nie potrafiłam się przekonać do romansu z Jaheirą. Odpychało mnie to, jak szybko się pocieszyła po biednym Khalidzie. Ostatecznie romansowałam z Viconią, której wybaczam wszytko po jej opowieściach i Aerie (choć nigdy nie doczekałam narodzin dziecka i noszenia Go w plecaku) - przyznam jednak, że jej brak pewności siebie był... hhmmm... ile razy można zapewniać kobietę, że jest piękna xD ?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja też na pewno wypróbuję całą trójkę, i to może naraz. To będzie dopiero nowy smaczek w BG1, niby stara gra, ale połowa drużyny całkiem nowa.

    A na stałe myślę, że zaadoptuję mażkę (oj, chyba stworzyłem słowo), mało ich było w pierwowzorze.
  • ShaeinShaein Member Posts: 9
    edited September 2012
    Shee said:


    ...i Aerie (choć nigdy nie doczekałam narodzin dziecka i noszenia Go w plecaku) - przyznam jednak, że jej brak pewności siebie był... hhmmm... ile razy można zapewniać kobietę, że jest piękna xD ?


    Hehehe w realnym życiu też trzeba bez przerwy zapewniać kobietę że jest piękna . XD Uwierz mi znam to z autopsji .
    gumisiwo
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Shaein A ja jestem kobietą^^ Haha staram się tak nie uprzykrzać życia mężczyzną xD
    Shaein
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie sądzicie, że mnich będzie za słaby jak na grę od zera doświadczenia?
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie cierpię mnichów w fantastyce. Do świątyni na kolana się modlić, a nie karate kidy odstawiać.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Po części się zgodzę, zawsze uważałem, że trochę naciągani są w fantastyce. Rozumiem rozwój ale na ekstremalnych poziomach mega wypaśne skille to już przesada. Zastanawiam się tylko jak będzie wyglądała jego przydatność na początku rozwijania postaci.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Też nigdy nie przepadałem za bojowymi mnichami w zachodnim fantasy, ale z drugiej strony klasa ta jest obecna w D&D praktycznie od samego początku a i w Krainach ma swoją niszę. Zobaczymy jak twórcy BGEE podejdą do tej kwestii (opowiadanie było całkiem niezłe).

    Z nowych postaci dla mnie najciekawsza jest chyba Neera jednak. W opowiadaniu wprowadzającym Gross stworzył dla niej sporo klimatycznych zahaczek, które odpowiednio rozwinięte mogą dać naprawdę rozbudowaną i ciekawą postać.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited November 2012
    Pół ork wydaje się cholernie czerstwy. W dodatku mega tandetna podklasa... Mokry sen 9 latka. Nie ma dla niego miejsca w mojej drużynie. Podobnie jeśli chodzi o Neere. Kto by pomyślał, że da się stworzyć coś naiwniejszego od Aerie... Ręce opadają. Pozostaje mi ten tajemniczy mnich. Tego wyprobuje ;)

    Poza tym blackguard i czarownica mają odrażające portrety. Mnich natomiast zajebisty.
    M6k3wojtek
Sign In or Register to comment.