Skip to content

Problem z uciągnięciem grafiki BG:EE na kartach zintegrowanych Intela

skrzekskrzek Member Posts: 9
Po przeciągającej się godzinie możliwości zassania całości odpaliłem i niestety grać się nie da.
Intro się tnie menu się tnie, w opcjach graficznych jedyne co mogę zmienić na tryb okna co niczego nie zmienia.

Mam kartę zintegrowaną na ASUS`ie Intel® GMA HD.

Doczytałem, że jest problem z cięciem się jak pepesza występuje na kartach zintegrowanych Intela.
Nie ukrywam, że BG:EE zakupiłem z myślą o graniu na laptopie gdzie popadnie i nie uśmiecha mi się przenoszenie zabawy na komputer stacjonarny.

Ktoś coś wie czy można sobie z tym sensownie poradzić?1
«1345

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Chyba tylko czekać na jakąkolwiek łatę ze strony Beamdoga.
  • skrzekskrzek Member Posts: 9
    @skrzek sam do siebie ale info odnośnie jaj z Intelem:

    http://forum.baldursgate.com/discussion/7385/important-regarding-intel-hardware-driver-issues-slow-game-performance/p1

    Czy jest szansa przegrania gry na innego kompa bez instalowania czy ściągania?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Jeśli o to chodzi, to już dawno było informacja, że po ściągnięciu wszystkich folderów będzie można swobodnie je przenosić z komputera na komputer. Więc mając grę możesz sobie w nią grać na kilku sprzętach. To wygodne.
  • skrzekskrzek Member Posts: 9
    @Lucky to skorzystam ze skomputeryzowanej drugiej połówki, na której laptopie może ruszy :)

    Dziękuję za informacje Lucky.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie ma za co, ja sam ma zamiar grać na zarówno PCie jak i laptopie, dla wygody.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    ja mam asusa, windows 7, karta graficzna NVIDIA GeForce 630m i niestety po włączeniu gra się wylącza...i jeśli nie mam innego kompa to moge coś z tym zrobić czy tylko czekać na łatke?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Magiusa spróbuj zaktualizować sterowniki do grafiki może pomoże. Niektórym pomogło, zwłaszcza, że nie masz grafiki od intela tylko Geforce'a więc należy być optymistycznie nastawionym
  • SheeShee Member Posts: 139
    Co się ostatecznie stanie z kartami od Intela ? Mają Nas gdzieś czy w najbliższym czasie coś z tym zrobią ?
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    A Wy intelowcy możecie coś pogrzebać w ustawieniach grafiki/sterownika ekranu czy nic do grzebania nie macie. Coś ala prawy przycisk myszy na pulpicie i ustawienia grafiki?
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Baj de łej. Widzę, że na angielskim forum intelowcy próbują optymalizować grę dłubiąc w pliku Baldur.ini który tworzy się w folderze Baldur's Gate - Enhanced Edition w moich dokumentach (więc nie szukajcie go w folderze z grą). Mój plik ini wygląda tak:

    CREATE TABLE options (
    section string,
    name string,
    value string
    );
    INSERT INTO options ROWS (
    'Window', 'Full Screen', '1',
    'MOVIES', 'INTRO', '1',
    'Game Options', 'Footsteps', '1',
    'Game Options', 'Memory Level', '1',
    'Game Options', 'Mouse Scroll Speed', '36',
    'Game Options', 'GUI Feedback Level', '5',
    'Game Options', 'Locator Feedback Level', '3',
    'Game Options', 'Bored Timeout', '3000',
    'Game Options', 'Always Dither', '1',
    'Game Options', 'Subtitles', '1',
    'Game Options', 'Keyboard Scroll Speed', '36',
    'Game Options', 'Command Sounds Frequency', '2',
    'Game Options', 'Selection Sounds Frequency', '3',
    'Game Options', 'Effect Text Level', '62',
    'Game Options', 'Infravision', '0',
    'Game Options', 'Weather', '1',
    'Game Options', 'Tutorial State', '1',
    'Game Options', 'Attack Sounds', '1',
    'Game Options', 'Auto Pause State', '0',
    'Game Options', 'Auto Pause Center', '1',
    'Game Options', 'Difficulty Level', '2',
    'Game Options', 'Quick Item Mapping', '1',
    'Game Options', 'Environmental Audio', '1',
    'Game Options', 'Heal Party on Rest', '0',
    'Game Options', 'Terrain Hugging', '0',
    'Game Options', 'HP Over Head', '0',
    'Game Options', 'Critical Hit Screen Shake', '1',
    'Game Options', 'Hotkeys On Tooltips', '1',
    'Game Options', 'Area Effects Density', '100',
    'Game Options', 'Duplicate Floating Text', '1',
    'Game Options', 'Tiles Precache Percent', '100',
    'Game Options', 'Pausing Map', '0',
    'Game Options', 'Extra Feedback', '0',
    'Game Options', 'Filter Games', '1',
    'Game Options', 'All Learn Spell Info', '1',
    'Program Options', 'Font Name', '',
    'Program Options', 'Double Byte Character Support', '0',
    'Program Options', 'Drop Capitals', '1',
    'Program Options', '3D Acceleration', '1',
    'Program Options', 'Maximum Frame Rate', '30',
    'Program Options', 'Path Search Nodes', '32000',
    'Program Options', 'Tooltips', '60',
    'Program Options', 'Translucent Shadows', '1',
    'Program Options', 'Sprite Mirror', '0',
    'Program Options', 'Gamma Correction', '0',
    'Program Options', 'Brightness Correction', '0',
    'Program Options', 'Backwards Compatible 3d', '0',
    'Program Options', 'Volume Movie', '90',
    'Program Options', 'Volume Music', '40',
    'Program Options', 'Volume Voices', '100',
    'Program Options', 'Volume Ambients', '40',
    'Program Options', 'Volume SFX', '80',
    'Window', 'Maximized', '0',
    'MOVIES', 'REST', '1',
    'Language', 'Text', 'en_US'
    );

    nadpiszcie swój plik moim i zobaczcie czy coś się zmieni w płynności działania.

    Ale ja bym i tak grzebał w ustawieniach karty graficznej :P
  • SheeShee Member Posts: 139
    @ThimGrim Odebrałam to trochę jako sarkazm... Prawda jest taka, że ja nie mam nic do grzebania, zapłaciłam i powinno być dobrze. Nie mam problemu z żadną inną grą. Ehhh...
    Luckyhajimodottir
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Ja się z Tobą zgadzam, że to nie Twoja wina ale jak chcesz teraz uruchomić grę to na pewno Overhaul shiet games Ci nie pomoże. ;)

    Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z Windows 95 bo widzę, że tak też intelowcy kombinują.
  • SheeShee Member Posts: 139
    A jeśli nie chce uruchomić jej teraz, to czy naprawią to za mnie ? Tylko tyle chcę wiedzieć. Nie chce kombinować sama, nie znam się na tym. Mówili o jakiejś łatce ?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Tak naprawią, skoro to jest popularny błąd.
    Shee
  • SheeShee Member Posts: 139
    Dziękuję, na to czekałam @viader.
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Okej, to ja też napiszę coś w tym stylu: nie martw się, wszystko będzie dobrze.

    ;)
    Lucky
  • SheeShee Member Posts: 139
    @ThimGrim To też zabrzmiało sarkastycznie, jeśli twórcy gry będą mieli mnie w dupie, to na pewno przeczytam, co napisałeś...
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    To akurat był sarkazm zamierzony... :-]

    Ale po prostu biorę pod uwagę jak twórcom (tzn. re-twórcom) wyszło wydanie gry, która ma jakieś 14 lat i w sumie łatwiej ją uruchomić w pierwotnej wersji. Jak w ten sam sposób będą naprawiać błędy, które i tak już naprawiali dając 3 miesięczną obsuwę, to po prostu na Twoim miejscu wolałbym sam spróbować uruchomić grę.

  • SheeShee Member Posts: 139
    @ThimGrim Powiedzmy, że moja obsługa komputera nie jest na zadziwiająco wysokim poziomie, nie chce też nikomu uprzykrzać życia na forum... To co jest tu napisane nie zniknie ;) Jak już nie obejdzie się bez pomocy wezwę kogoś ogarniętego (na Wydziale Matematyki i Informatyki na pewno kogoś znajdę) i po przeczytaniu waszych postów coś zaradzi...
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Tia z doświadczenia programowania wiem, że nie których błędów nie można naprawić sterownikami czy zmianą ustawień. Można kombinować i męczyć się, coś jak próba uruchomienia BGEE na wine, co ty na to? Czasem nie warto tracić na to czasu, niech oni to załatwią. Ponadto oni po prostu nie wiedzieli, że taki błąd się pojawi, dlatego nie mieli 2 miesięcy na poprawienie błędu. Zwalili to swoją drogą. Jestem pewny że naprawią to.
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    Shee said:

    na Wydziale Matematyki i Informatyki na pewno kogoś znajdę

    Matematycy z pewnością pomogą, oni są bardzo konkretni ;)

    Dla celów doświadczalnych zamknięto w trzech różnych celach - matematyka, fizyka doświadczalnego i fizyka teoretyka. Dali im tylko konserwę wstarczącą na tydzień, ale nie dali otwieracza. Po tygodniu otwierają drzwi do celi fizyka doświadczalnego. Patrzą, całe ściany uwalane konserwą, a fizyk siedzi zadowolony i najedzony - rzucał konserwą, aż się nie otworzyła. Owierają drzwi drugiej celi - całę ściany zapisane obliczeniami - fizyk obliczył kąt i siłę rzucenia konserwy, siedzi zadowolony i najedzony. Otwierają trzecie drzwi... Konserwa nietknięta, matematyk leży nieżywy, na ścienie jeden mał napis. Podchodzą i patrzą: - "Dany jest walec..."

    viaderWybran
  • SheeShee Member Posts: 139
    @viader Haha może to spoufalanie się, ale jesteście kochani, całą wasza ekipa miała tłumaczyć, a robi wszytko ;) Pozostaje mi czekać...
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    viader said:

    Tia z doświadczenia programowania wiem, że nie których błędów nie można naprawić sterownikami czy zmianą ustawień. Można kombinować i męczyć się, coś jak próba uruchomienia BGEE na wine, co ty na to?

    Nie mówię, że się uda- tylko że Ja bym spróbował powalczyć. Tym bardziej, że najmniej wyrafinowane formy pomocy takie jak uruchomienie w trybie zgodności u niektórych działały. Więc nie trzeba od razu uruchamiać Wine'a.

    Na windowsie. ;)
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited November 2012
    @ThimGrim Ja studiuję matematykę i nie czuję się mało konkretna -.- Porozmawiajmy jeszcze o blondynkach i kobietach wysokich, to może poczuję się dotknięta...

    Taki sarkastyczny człowiek, jak Ty powinien zorientować się, że chodzi mi o informatyków...
    Lucky
  • ThimGrimThimGrim Member Posts: 75
    O informatykach też na pewno jakiś kawał bym sobie przypomniał. Blondynki to za łatwy cel. Ale wysokie kobiety- oto jest wyzwanie!
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Kurwa to przechodzi ludzkie pojęcie na radeonie 7970 wybija do windy a po wyłączeniu grafiki na zintegrowanej z i5 3570k w ogóle nie działa. 3 sterowniki sprawdzam i to samo. Zainstalowałem Baldura z każdego zestawu płyt jaki mam żeby sprawdzić jak na win7 x64 dziala i wszystko w pożądku.
    Jak można było tak coś zjebac? Sorry ale już mi nerwy puściły.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Wybran Ja sama bym chętnie poprzeklinałą...

    @ThimGrim Możesz mi pisać na PW, bo tu off-top robimy...
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Wszystko zakrawa tu o kpinę, ciekawe jak się czują profesjonaliści...
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Ja mam Intel HD Graphics i mnie "pomogło" wymuszenie OpenGL w wersji 1.0 (zgodnie z postem @Nathan na generalu, edycja baldur.ini). Menu główne na full screen'ie smuży po włączeniu, ale po przełączeniu na tryb okna i ponownie na full screen wszystko wygląda tak jak ma wyglądać. Wcześniej miałem biały ekran z kursorem i muzykę w tle.

    Jak tak sobie czytam na forum supportu ile bugów ma ta gra, to raczej odczekam z 2-3 miesiące (po kilku wydanych patchach) zanim się wezmę za granie na poważnie. Czy ktoś w ogóle w to zagrał zanim przekazał do uploadu? Wydaje mi się, że wydali niedokończoną grę wczoraj, bo gdyby przesunęli premierę na kolejne kilka miesięcy do przodu, straciliby całkiem zaufanie. No ale trudno... nadal wierzę, że gra będzie dobra :)

    Karygodny jest w ogóle fakt, że info o braku wsparcia dla integr Intela pojawiło się w dzień premiery gry.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @theoricus Mam to samo, znajdziesz dla mnie chwilkę i mi napiszesz, co pozmieniałeś ?
Sign In or Register to comment.