Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

zwadekzwadek Member Posts: 156
edited November 2012 in Polski
z uwagi na to, że poki co do BGEE przysiasc na dluzej mogl nie bede to wiekszosc z was pewnie bedzie w mocno zaawansowanym stadium zanim ja wogole opuszcze candlekeep. W zwiazku z czym mam prosbe o kilka delikatnych spoilerow.
1. gdzie znajdziemy nowych NPC? interesuje mnie tylko lokacja. Nie chcialbym sytuacji, ze po przeczesaniu wybrzeza mieczy okaze sie, ze znajde ich w ostatniej lokacji i strace wiele z ich komentarzy dotyczacych questow, ktore po drodze wykonam.
2. jakie znajdziemy nowe bronie? nie chce znac ani umagicznienia, ani nazwy, ani wlasciwosci ani lokacji. tylko typ (np. magiczna maczuga) pomoze mi to przy planowaniu postaci.
Z góry dzieki ;)
Post edited by cherrycoke2l on
«13456

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited November 2012
    Spoilery, co oczywiste: !!!!!!

    1. Neera – Beregost, gdzieś w północnej części
    2. Raasad – Nashkel przed gospodą
    3. Dorn – gdzieś w okolicy kopalni Nashkel


    Reszty nie wiem :)
    Post edited by cherrycoke2l on
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Podanie lokalizacji to takie pół-spojlery ;)
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    @cherrycoke2l dzięki, to mi w zupełności wystarczy :)
    @wht11 hmm... naprawdę? tak jak powiedział @Lucky "to spoil" jest w jęz. angielskim, a w jęz. polskim takiego słowa nie ma. Poza tym jak sięgam pamięcią to - do tej pory nie spotkałem się z wyrazem "spoilować" tylko "spoilerować", "spojlerować" i myślę, że dopóki nie ma go w Słowniku Języka Polskiego nie wiadomo która forma jest poprawna (może żadna?) a jako uzus społeczny prawdopodobnie za poprawną uzna się ją z uwagi na częstsze używanie (tak jak w wypadku "rękoma" i "rękami")

    a tak przy okazji - czy nowa trójka NPCów ma rozmowy "w stylu BG2" ze starymi NPC? bo zastanawiam się czy tworzyć resztę drużyny via multiplayer, czy dołączać starych kompanów.
    Lucky
  • KrystekKrystek Member Posts: 31
    Czy u was też jest tak, że Dorn nie chce z wami rozmawiać? Czy coś trzeba zrobić żeby chciał?
  • fridekfridek Member Posts: 113
    hmm on jest zły, to może też trzeba być złym aby się przyłączył- jeszcze do niego nie dotarłem ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Muszę sprostować, albowiem rzeczownik "spojler" istnieje w słowniku języka polskiego :D
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Dorna spotykamy Pod Pomocną Dłonią, ale nie chce się dołączyć. W drodze do kopalni Nashkel wpadamy w pułapkę i Dorn wylatuje nam na spotkanie. Mają interrakcje z starymi członkami drużyny, niestety ich romanse uważam co najwyżej za drobny flirt :P Co jeszcze hmmm. Dorn, Neera, Rassad to w sumie trzy poboczne misje, dla każdego bohatera po jednej.
    Yaerius
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Aaaa to taka sprytna zagrywka twórców postaci? Tutaj nas ignoruje a później wylatuje i dołącza? Ciekawie.
  • SheeShee Member Posts: 139
    Haha nasza postać jest stosunkowo młoda, nie ma co od razu komuś wchodzić do śpiwora xD
    LuckyGwaiSyntia13
  • festherfesther Member Posts: 7
    Jestem ciekaw czegoś co do nowych NPC
    W BG nie lubiłem tego że niektóre postacie które możemy dołączyć mają różne levele
    i przez to na np nie miały max liczby możliwych pkt życia
    dlatego zanim awansowałem najpierw zbierałem pełny skład żeby byli od początku na 1 poziomie
    mam tu np na myśli tego wojownika krasnoluda z Beregost czy Kivana
    Czy nowe postacie postacie będą miały 1 level na począku rozgrywki ?
    Czy zależnie od momentu w których ich spotkamy i i naszego poziomu postaci
    Sprawdzał już ktoś ?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Lucky said:

    Muszę sprostować, albowiem rzeczownik "spojler" istnieje w słowniku języka polskiego :D

    jasne, ze istnieje, mialem na mysli te czasowniki. A tak wracajac do mojego poprzedniego pytania - czy nowi NPCe rozmawiaja ze starymi "w stylu BG2"?
  • SheeShee Member Posts: 139
    Gdzieś czytałam, że tak... viader chyba, gdzieś coś wspominał...
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @zwadek – tzn. stare NPC-e reagują na questy i dobór nowych członków drużyny. Niektórzy się bardzo nie lubią :)

    Do głowy przychodzą mi teraz pary:
    Rasaad - Viconia, Neera – Edwin, Dorn – Ajantis
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    dzieki za info ;) w przypadku gdyby tych rozmow nie bylo pewnie wypelnilbym brakujace miejsca w druzynie poprzez stworzenie pozostalych postaci przez opcję multi, ale skoro pogaduchy są to warto jednak dolaczyć tych starych ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dorn miał 1. poziom jak go dołączałem. Rasaada na razie nie ruszałem. Stoi i kozaczy przed gospodą w Nashkel, olałem go na razie ;)
  • cieniucieniucieniucieniu Member Posts: 24
    Dorn nie chce za mną rozmawiać - dialog kończy się na "pomyleniu" mnie z służącym z karczmy ;-) co zrobić aby dołączyć go ?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Patrz wyżej - dołącza przed kopalniami Nashkel. Ja na przykład w ogóle go nie widziałem w Pomocnej Dłoni, zaskoczył mnie dopiero później :)
  • slyther1618slyther1618 Member Posts: 4
    no mnie ciekawi czy w grze są jakieś katany, bo w końcu jest w nich specjalizacja
    a w oryginale w pierwszej części katan nie ma
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Widziałem katanę do kupienia od razu u Whintropa (!), a później na razie do Nashkel nie ma.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Zrobił ktoś może już quest dorna babka z przed twaerny nashkel kieruje mnie gdzieś na wschód zna ktoś numer lokacji może ? i kto zaczyna questa Rasaada oraz Nery bo nie mam nic na ten temat w dzienniku ;/
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    U Dorna dalej idziemy na południowy wschód od nashkel i tam jest nekromantka. Ale co z questem Neery? Jest jakiś koniec?
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    quest Neery jest zbugowany nawet sie za niego nie zabieraj :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    no co Ty, serio? Jak to zbugowany? To ja już zacząłem grać. Kurde, rozeźliłem się.
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    Jak zbugowany? Ja go zrobiłem chyba o_O 15min mi zajął.
    Nie mogę znaleźć Taris od Dorna, gdzie dokładnie w Nashkel jest?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Tomasz i jak się kończy quest Neery? Bo po zabiciu magów nic się nie dzieje a w dzienniku nie ma żadnych uaktualnień.

    Taris jest przed gospodą Nashkel.
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    Nie mam Taris przed gospodą :/ aquest aktualny.
    Quest z Neerą kończy się rozmową z tym dzikim magiem, który się z powrotem do nas teleportuje i w sumie tyle. W dzienniku mam quest jako skończony.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    Taris czasami wchodzi do gospody.
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    Obszedłem 3 razy całe Nashkel a po taris ani śladu...
  • MniszkuMniszku Member Posts: 3
    edited November 2012
    Witam!!! otóż Mam problem ze znalezieniem nekromantki W queście od Dorna tzn.szukałem jej na ,,południowym wschodzie,, od nashekel w i na jarmarku i w tej lokacji z górami zaraz obok oraz również w lokacji wejśćie do kopalni nashekel ale nic mi się nie udało.Jakieś porady???
  • ZaxZax Member Posts: 15
    Mniszku said:

    Witam!!! otóż Mam problem ze znalezieniem nekromantki W queście od Dorna tzn.szukałem jej na ,,południowym wschodzie,, od nashekel w i na jarmarku i w tej lokacji z górami zaraz obok oraz również w lokacji wejśćie do kopalni nashekel ale nic mi się nie udało.Jakieś porady???

    Ja znalazłem ją w lokacji najbardziej wysuniętej na południowy wschód od Nashkel tam Dorn powiedział coś o szkieletach które "wyrosły z podziemi" a sama nekromantka była przy zakrwawionej skale. Bylem tam już po zabiciu Mulaheya w kopalniach.
Sign In or Register to comment.