Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

1246

Comments

  • RademenesRademenes Member Posts: 12
    juz poklikalem i "x" pokazuje miejsce
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Rademenes No to byłem bardzo blisko, tylko cała klawiatura różnicy.
    Shee
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Tak, L to wczytanie gry, X działa.
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Rademenes said:

    Mam pytanie czy " Zbroja z Ankhega" znaleziona na polu w Nashkel w bg1 byla tez bez statów ?bo ta z BGEE ma tylko klasa pancerza +1 i nic wiecej ?
    aa i jeszcze jedno jak sprawdzic połozenie x,y zeby dokladnie poszukac miejsca ?

    juz wiem tu jest "x" ,L to chyba szybkie wczytanie

    Chodzi o opis, czy o brakujące staty? Zbroja z ankhega była zwykłą pełną płytówką, nie dodawała nic więcej. Ew. chyba zmniejszony udźwig, mniej siły potrzeba by ją nosić i pewnie nie da się jej zniszczyć. Pamiętam, że BG1 poszła mi pełna płytówka z Beregost.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja zaniosłem dwa razy kowalowi skorupę, ale nie zrobił mi niestety zbroi.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Naprawdę zniszczyła Ci się pełna zbroja płytowa? O rany,nigdy mi się to nie przytrafiło,to wielka szkoda bo jest ich tylko parę w grze. Na szczęście ankhegów jest pod dostatkiem :)
    Zauważyłem że zbroja z ankhega może być noszona z magicznymi pierścieniami ochrony +1. Miło :)
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    anghegów ubiłem z 25 :D ale zbroje robiłem jedną , reszte skorup warto sprzedać kowalowi ;)

    60k złota - nie mam co kupować :D

  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    może wysoki żywopłot? tam jest sporo drogich zabawek,jak szaty arcymagów ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Tylko po co komuś trzy szaty dla arcymagów każdego charakteru? :) Chyba, że zmienia ich jak rękawiczki :)
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    kupiłem już, Neera nosi ;)

    nie ma nic ciekawego w sklepach :D

    może na święta coś rzucą :P
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    Lucky, aby zrobił zbroje kowal z Beregostu musisz mu najpierw powiedzieć, że jej nie sprzedaż i wtedy on proponuje zrobienie za 4000, a jak już Ci zrobi to możesz się obławiać w skoruy do woli i sprzedawać kolejne za 500.
    Jeśli od razu zgodzisz się na sprzedaż to kowal nigdy więcej nie zaproponuje zrobienia zbroi.
    Lucky
  • fridekfridek Member Posts: 113
    btw jedna zbroja z ankhega jest do znalezienia w Nashkel ale to już chyba każdy wie :)
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    edited December 2012
    Dobra gra skończona raz kolejny ale w innym wydaniu :), najgorsze była duża ilość błędów ale co poradzić.
    Pewnie kolejny raz powtarzane, jak wykonać nowe sidequesty:

    -Dorna spotkamy w pierwszym akcie w zamku "Pod pomocną Dłonią", myli nas w obsługą, po czym spławia(jeszcze nie można go dodać)--->Kopalnia Nashkel, w trakcie drogi do ukochanej kopalni pełnej psiomordych demonów, atakuje nas 2 z 4 byłych kompanów pół-orka i w tym momencie wkracza nasz wybawca Dorn, wiadomo co robimy współpracując z naszym przyszłym kompanem--->Najniżej położona lokacja na mapie południowych wschód(?) od kopalni(lokacja z siedliskiem Gibberlingów) spotykamy 3 z 4 kompanów tym razem nekromantkę do pomocy ożywia kilka zwłok leżących pod jej nogami--->Most przed Wrotami Baldura(dopiero po wykonaniu misji w Kniei Otulisko i zalaniu Kopalni Żelaznego Tronu) Dorn wyczuwa 4 i ostatniego kompana z jego byłej drużyny, znajduje się on po drugiej stronie mostu, zaraz po prawej, ostatni drań oznajmia nam, że się przygotował najął ziomków do pomocy, ale co to dla nas bijemy ich raz dwa! dum dum dum tak kończy się wątek Dorna.(dostajemy całkiem, całkiem dobry miecz półtoraręczny)

    -Raasad spotykamy przed gospodą w Nashkel, nasz przyszły mnich wystawia, preformence dla tutejszej gawiedzi, gadamy z nim, on opowiada nam o klasztorze, po czym bierzemy go do drużyny--->Wrota Baldura, akcja z mnichem rozkręca się dopiero, kiedy trafimy do lokacji w której dumnie stoi budynek Żelaznego Tronu, wpadamy tu w "zasadzkę", po ubiciu kilku złych mnichów dowiadujemy się, że kontakt naszych byłych napastników znajduję się w tawernie "Ostrze i Gwiazdy" dzielnica kupiecka, od niego wyciągamy gdzie jest siedziba złej sekty i z automatu zostajemy do niej przeniesieni. Po pokonaniu wrogów dostajemy kolejne info, że główna świątynia znajduje się w Chmurnych Szczytach dum dum dum--->Chmurne Szczyty, do tej lokacji dostajemy się poprzez Kopalnie Nashkel. Miejsce całkiem proste, lecimy jak po trupach do świątyni, a potem na jej szczyt tam bijemy głównego przeciwnika i uzyskujemy rękawice dla naszego micha THE END.

    -Neere spotkamy po, krótkiej przechadzce po Beregości, ratujemy jej tyłek przed czerwonymi magami z Thay i tak oto dołącza do naszej drużyny--->Kilka rozmów z Neerą dalej, dowiadujmy się, że jest jeszcze jeden dziki mag, który może pomoc ujarzmić jej moce i jego miejsce pobytu--->Droga na wschód o Wieży Durlaga, spotkamy kraczącą wiewórke?! magia się dzieje, jesteśmy w dobrym miejscu, tutaj idziemy jak po sznurku, do jaskini gdzie przebywa drugi dziki mag(po drodze trochę na północ, gajowy? prosi o znalezienie jego ukochanej), w środku rozprawiamy się z goblinami i ich szefem, i wreszcie trafiamy na grande finale, po rozmowie z dziki magiem pojawiają się źli czerwoni bijemy ich, mag znika, Neera jest smutna, dostajemy źle oskryptowany pas THE END! Nie wiem czy to koniec, ja po tym wszystkim nie mogę gadać z Neere i nie mogę oddać czaszki ukochanej gajowemu, więc uznałem, że to na tyle.

    Koniec Spojlera


    No a teraz biorę się za Big World Poject, chyba największy fanowski overhoul BG, ponoć daje kilkadziesiąt dodatkowych godzin zatem i dużo zabawy :)
    LuckyGrieg
  • krzysiukrzysiu Member Posts: 14
    możesz podać instalke skąd to zainstalowałes DoklinShaft?
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Instaluje to od 2 dni :D czekaj dam Ci na priv stronkę jak zainstalować.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Ale BWP instalujecie na BG:EE i działa, czy na wcześniejszych edycjach?
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Orginałka 1 i 2. EE nie be fuu
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Może za kilka lat coś zrobią z tymi większymi modami, bo te mniejsze już pod EE niektóre są przystosowane (na razie znalazłem 2: http://forum.baldursgate.com/discussion/8533/polskie-mody-warte-instalacji)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Magiusa said:

    Lucky, aby zrobił zbroje kowal z Beregostu musisz mu najpierw powiedzieć, że jej nie sprzedaż i wtedy on proponuje zrobienie za 4000, a jak już Ci zrobi to możesz się obławiać w skoruy do woli i sprzedawać kolejne za 500.
    Jeśli od razu zgodzisz się na sprzedaż to kowal nigdy więcej nie zaproponuje zrobienia zbroi.

    Dzięki, zawsze o tym zapominam i później klapa, nie mam zbroi :) Następnym razem będę uważał na ten dialog.
    A gdzie swoją drogą w Nashkel jest zbroja do znalezienia?
  • upi00rupi00r Member Posts: 91
    Ja sprzedałem 3 sztuki u kowala i dopiero za czwartym razem pogadałem o zbroi i zrobił mi za 6000 (wtedy wyrabia się w 24h, a nie chciało mi się dłużej czekać).
    Grieg
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    O proszę, to jakoś inaczej. Ja pamiętam, że jak się nie decydowałem za pierwszym razem to już nie było możliwości wykucia tej zbroi. To ciekawe :)
  • YngothYngoth Member Posts: 3
    edited December 2012
    Co prawda jeszcze nie kupiłem BG:EE, ale już rozważam jaką drużynę wybrać i mam mały problem.

    Nie znalazłem nigdzie informacji (albo może przeoczyłem, to wtedy proszę mnie nakierować) na temat pełnych statystyk trzech nowych postaci... Więc czy mógłby ktoś spisać wszystkie potrzebne informacje? Cechy, charakter, umiejętności itp.
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    edited December 2012
    Lucky said:

    Magiusa said:

    Lucky, aby zrobił zbroje kowal z Beregostu musisz mu najpierw powiedzieć, że jej nie sprzedaż i wtedy on proponuje zrobienie za 4000, a jak już Ci zrobi to możesz się obławiać w skoruy do woli i sprzedawać kolejne za 500.
    Jeśli od razu zgodzisz się na sprzedaż to kowal nigdy więcej nie zaproponuje zrobienia zbroi.

    Dzięki, zawsze o tym zapominam i później klapa, nie mam zbroi :) Następnym razem będę uważał na ten dialog.
    A gdzie swoją drogą w Nashkel jest zbroja do znalezienia?
    Na polu, zachodnia cześć mapy bardzo mała skrytka ;p
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Sprawdzę, dzięki. Swoją drogą było gdzieś zestawienie wszystkich ukrytych przedmiotów. Czytałem kiedyś jakieś krytyczne opinie o nich, ale moim zdaniem są do wybronienia. Skrytki, ukryte łupy, pozostałości po jakichś bitwach na zupełnym odludziu (nie wspominając o tym, że taki pierścień bardzo łatwo przeoczyć i zostawić na trasie).
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    wiem gdzie wszystko jest pochowane :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    To dawaj listę w wątku lub na priva, może się przydać :)
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Jak wrócę z zajęć,to wrzucę dobrze opisanego spojlera, ze zdjęciami tak jak poprzednio o misjach dodatkowych :)
    Lucky
  • DoklinShaftDoklinShaft Member Posts: 42
    Dum dum dum spojler na skrytki, które znam:

    http://imageshack.us/photo/my-images/402/wybrzeemieczy.jpg/

    Każde współrzędne są ściągnięte dokładnie z miejsca skrytki, starałem się żeby był na środku ekranu:

    1. Trochę w górę od obelisku na skrzyżowaniu dróg, pod kamieniem, "x=1006, y=1114".
    2. Rolnik schował zbroje z Ankhów w szczerym polu! Co za ludzie, "x=190, y=2746".
    3. Przy ostatnim wirażu na drodze w dziupli, "x=4417, y=1958.
    4. Skrytka jest na tarasie pełnym bazyliszków, pamiętać o "Ochrona przed petryfikacją", 2306x, 567y.
    5. Koło białego drzewka, pod kamieniem, "x-1793, y-414".
    6. Szczelina w skale, mniej więcej centralna cześć mapy, "x-1957, y-2374".
    7. Lewy górny róg mapy, w dziupli, "x-163, y-176".



    Jeżeli chodzi o skrytki w pomieszczeniach, w tunelach, labiryntach i tym podobne, radzę po prostu często używać "Tab", który wyświetla na niebiesko miejsce do lootowania, uwaga niektóre są na prawdę małe :)
    LuckyArwern
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited December 2012
    Super, przyda się. Ten rolnik to wiesz, może chował w matce ziemi jakieś rodowe pamiątki za czasów walecznego dziadunia, co by ewentualni "nasiedleńcy" nie położyli na nim łapsk :)

    No i jeszcze jest ten mega pierścień podwajający czary maga z pierwszego poziomu. Pomocna Dłoń.
  • ArwernArwern Member Posts: 53

    Dum dum dum spojler na skrytki, które znam:

    http://imageshack.us/photo/my-images/402/wybrzeemieczy.jpg/

    Każde współrzędne są ściągnięte dokładnie z miejsca skrytki, starałem się żeby był na środku ekranu:

    1. Trochę w górę od obelisku na skrzyżowaniu dróg, pod kamieniem, "x=1006, y=1114".
    2. Rolnik schował zbroje z Ankhów w szczerym polu! Co za ludzie, "x=190, y=2746".
    3. Przy ostatnim wirażu na drodze w dziupli, "x=4417, y=1958.
    4. Skrytka jest na tarasie pełnym bazyliszków, pamiętać o "Ochrona przed petryfikacją", 2306x, 567y.
    5. Koło białego drzewka, pod kamieniem, "x-1793, y-414".
    6. Szczelina w skale, mniej więcej centralna cześć mapy, "x-1957, y-2374".
    7. Lewy górny róg mapy, w dziupli, "x-163, y-176".



    Jeżeli chodzi o skrytki w pomieszczeniach, w tunelach, labiryntach i tym podobne, radzę po prostu często używać "Tab", który wyświetla na niebiesko miejsce do lootowania, uwaga niektóre są na prawdę małe :)
    Zapomniałeś o pierścieniu w lokacji w pomocnej dłoni :)
Sign In or Register to comment.