Skip to content

Nefungují zvuky

2

Comments

  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Já jsem to ani sám pořádně netestoval, je to splácaný narychlo, takže tam někde určitě budou chyby. Zvuky stopro fungují, zkoušel jsem to na několika místech ve hře a vždy bez problému. Ale při vytváření postavy pár textů blbne a to se bude asi opakovat i jinde. Sice bych to mohl opravit, ale moc se mi tomu nechce věnovat, když je dost možný, že během pár dnů to vyjde oficiálně opravený od autorů.
  • JoneletomJoneletom Member Posts: 18
    edited December 2012
    @PJ_Trewor Jak jsi to udělal?:) Vyzkoušeno a vážně to funguje. Výborně draku!
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    @Joneletom ten dialog.tlk se dá pomocí weiDU převést do "čitelnější" formy a pak skriptem porovnat zvuky z anglický a český verze, nahradit chybějící zvuky v češtině a převést zpět na dialog.tlk. úchylný řešení, já vím :)
  • JoneletomJoneletom Member Posts: 18
    @PJ_Trewor Nicméně charaktery Neera a spol. jsou v anglině-dosud nepřeloženo, předpokládám?
    Každopádně myslím, že tuto diskuzi tedy můžeme díky tobě uzavřít. Dobrá práce. XD
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2012
    @PJ_Trewor Opravdu děkujeme, moc jsi nám všem pomohl !

    Podle toho co jsi zde napsal, tak stále nemám přesně ponětí jak jsi to udělal, ale myslím, že by bylo skvělé kdyby jsi to nějak podrobněji vysvětlil, aby se to naučil i @christof ( tedy pokud už to nestihnul pochopit z toho co jsi napsal ) a pak mohl další updaty češtiny vydávat rovnou v této verzi.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    @Joneletom Ano, to je ještě bez překladu, ale zvuky by fungovat měly.
    @Edvin Problém je, jak jsem psal, že některé texty jsou "rozprasený" (viz popis u barbara při vytváření postavy), protože ta utilitka weiDU, kterou jsem použil, není moc připravená pro BG:EE. A tys tu někde už přeci psal, že se plánuje v příštím updatu ty zvuky opravit, takže se chci vyhnout tomu, že tomu budu věnovat celý den svýho času, aby to perfektně fungovalo a o pár hodin později to vyjde opravený v updatu :)
    Myslím, že christof bude mít nějaký lepší nástroj, když si dokáže dialog.tlk vygenerovat sám a funguje mu bez problémů. To co mám navíc já, je skript, který jsem si napsal, který najde anglický zvuky a dá je do češtiny, ale ten funguje jenom v součinnosti s tím weiDU.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2012
    @PJ_Trewor
    I kdyby to v tom dalším updatu opravili, tak budeme muset vždycky čekat na updaty i když christof už třeba bude mít češtinu hotovou. Kdyby to uměl i christof, tak nám to tady může hodit už hotové třeba klidně i týden před dalším updatem. ( Jak už to jednou udělal )
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Tak nový patch 1.0.2009 opravil mimo jiné i nefungující zvuky.
  • kiskikiski Member Posts: 40
    Zdravím páni, chcel by som poprosiť všetkých, ktorí už majú stiahnutý najnovší patch a funguje im čeština aj so zvukmi, či by neboli ochotní mi poslať český dialog.tlk súbor na mail. Ja si hru opatchovať nechcem, ale češtinu by som používal rád. Vopred vďaka komukoľvek, kto bude ochotný a pošle mi to...:)

    Tu je môj mail: kiski@centrum.sk

    kiski (alebo Valiant, možno niektorí poznajú tento nick...)
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @kiski A jaký máš důvod k tomu, že si nechceš normálně stáhnout patch?
  • kiskikiski Member Posts: 40
    Pretože podľa toho, čo tu čítam, tak mnohým po aplikovaní najnovšieho patchu hra nejde spustiť, nefunguje tak ako predtým, nejde im plynule apod... Týmto veciam sa chcem vyhnúť, nechce sa mi veľmi preinštalovávať celú hru, ak by sa to stalo aj mne. Takže tak.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Mě to funguje a to mám Windows 8. Takže nevidim důvod proč to nestáhnout.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @kiski
    Hra nemá zápisy v registru takže pokud nechceš celkový update ani reinstal ( není mi fakt jasné proč ) tak si ji někde zkopíruj, pusť update na original, vytáhni dialog.tlk, smaž original a nahraď ho kopií, do které si vložíš ten zálohovaný dialog.tlk

    Jednoduché a elegantní řešení hotové za 3 minuty.
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @kiski to mi skor pride, ze to nemas kupene ale chces sa dostat k updatom ;)
  • beobeo Member Posts: 143
    tak nejak :)
  • GladGlad Member Posts: 11
    proč se bojíte říct pirát?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2012
    azurit said:

    @kiski to mi skor pride, ze to nemas kupene ale chces sa dostat k updatom ;)

    Jenom skoro ? :D

    Stejně je nový dialog.tlk skoro k ničemu, protože je to jen modifikovaná verze původního souboru tak aby jely zvuky. Spousta bugů, záseků a chybných herních mechanismů které jsou už v updatech opravené by to nevyřešilo.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mezi námi, já jsem do teď taky ještě necítil potřebu si to koupit. Když pominu ty 3 nové postavy, tak je hra pořád ještě o HODNĚ horší než staré dobré BG:Trilogy. Plno věcí ještě nefunguje tak jak by mělo i když to nutně nemusí bugy ( ku příkladu už delší dobu řešené spawnovaní příšer ). Počítám že tomu dám ještě tak 3 týdny čas než to konečně alespoň trochu vyladí a přidají subrasy. Nepotřebuji to mít koupené jen abych to měl když to stejně zatím nemá cenu hrát.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, to potěší spoustu lidí, že ty jsis to nekoupil, někde zwarezoval a teď ještě pliveš síru :D

    Já zaplatil 20 dolarů a dostal jsem co jsem očekával, zmodernizovanou verzi Baldurs Gate 1 s datadiskem a zafinancoval jsem nadšence, co se nsaží oživit legendy
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2012
    @Idaho
    Pokud pokud ti přijde vhodné nazývat objektivní kritiku hráče jenž už hrál všechny hry podle D&D za posledních 20 let za plivání síry...

    Navíc já už dávno vlastním " Baldurs Gate Compilation " a " Baldurs Gate 2 platinu edition ", ( ze kterých si dělám BGT ) takže opravdu nemám potřebu warezovat horší alternativu něčeho co dávno mám.

    Taky opravdu oceňuji že jsi zvolil frázi " nadšenci co se snaží oživit legendy ". Snaha i nadšení jsou chvályhodné, ale když někdo zopakuje, něco co už dávno někdo udělat a udělá to hůře, tak to není hodno žádného finanční příspěvku. Mezi pravými fanoušky existuje masivní mód zvaný " Baldurs Gate Trilogy " který už dávno vytvořila komunita hráču ( včetně podpory českého jazyku ) který ti sloučí BG1 a BG2 ( obojí včetně datadisku + pár nových věcí ) do jedné plynulé hry. Celé to jede na enginu BG2 a dokonce to podporuje i vyšší rozlišení než mělo samotné BG2. Všechno tam funguje tak jak má ( možná i lépe ), nejsou tam žádné bugy ani záseky a zvuk jsou taky v pořádku. Pokud vlastníš BG1 a BG2 můžeš si tuto modifikaci naprosto zdarma stáhnout a užít si MNOHEM lepší hru než zatím nabízí BG:EE. Jediné co může někoho obtěžovat, je že to trvá docela dost dlouho než se to nainstaluje a pak to zabírá docela hodně místa na disku.

    Takže za sebe ještě jednou říkám, dokud BG:EE nedoladí alespoň na úroveň BGT, tak si autoři nezaslouží ani dolar.
    Post edited by Edvin on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dobře, síra byla přehnananá, jen mi prostě nepříjde na místě, aby jsi nám tu neustále vykládal, jak je to špatný projekt. Dobře, dejme tomu, zkusil jsi to, nelíbilo se ti to, napsal si nám to, tečka. Nevidím důvod, proč jako člověk, co to tedy nehraje (když je to tak zabugovaný a ostatní jsou lepší) neustále negativně komentoval cokoliv, nic ve zlým...
  • kiskikiski Member Posts: 40
    nemám potřebu warezovat horší alternativu něčeho co dávno mám
    Páni, toto je aj môj prípad, no napriek tomu hru mám legálne, a jednoducho ju opatchovať nechcem. Moja otázka bola od začiatku jasná, zaujímalo ma, či niekto bude taký ochotný a požadovaný súbor mi pošle. Ak sa niekto taký nájde, budem vďačný, ak nie, tiež to prežijem. Ale spovedať sa, prečo nechcem patch a podobne sa nikomu nemusím, a keby som hru hneď aj mal z warezu, takisto to môže byť každému jedno.

    A mimochodom - k updatom by som sa len samotným nahradením súboru dialog.tlk aj tak nedostal, pretože update patch opravuje aj iné bugy, nie len dialógy. Takže o updatoch to nie je.

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2012
    Idaho said:

    Dobře, síra byla přehnananá, jen mi prostě nepříjde na místě, aby jsi nám tu neustále vykládal, jak je to špatný projekt. Dobře, dejme tomu, zkusil jsi to, nelíbilo se ti to, napsal si nám to, tečka. Nevidím důvod, proč jako člověk, co to tedy nehraje (když je to tak zabugovaný a ostatní jsou lepší) neustále negativně komentoval cokoliv, nic ve zlým...

    Oh, ale ono je to právě naopak ! Projekt je to skvělý a já mu moc fandím !

    Jen tvrdí, že hra prozatím nedosáhla takové úrovně kvality aby se její vývoj vyplatil ( protože existují levnější a lepší alternativy ). Chování beamdogu mi v mnohém přijde jako dost nerozumné, protože ačkoliv hra v základu už obsahuje pár hráčských modu, tak je nenapadlo kontaktovat autory BGT kteří už stejné věci dávno řešili. Ušetřilo by se tak mnoho času i peněz. Pokud to ale chtějí dělat tou složitější a nákladnější cestou, tak je to jejich věc. Já si ale počkám než nechají opravit alespoň ty nejzavaznější chybu, do té doby se koupě prostě nevyplatí.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Souhlasím s tím, že se nevyplatí to kupovat, dokud to nebude bez bugů. Já jsem čekal, že dostanu BG s opravenými chybami a bez nutnosti zdlouhavě instalovat spousty modů. Vyřešilo se jen to, že nemusím instalovat spousty modů, ale bugů je tam víc, než ve starým enginu. Myslel jsem, že opraví především to, co nešlo opravit pomocí modů, třeba ten pos**ný pathfinding, jenomže ten je ještě horší, než v enginu BG2. Takže já těch utracených 20$ dost lituju. Doufám, že to všechno autoři opraví, ale do tý doby to budu vnímat ne jako projekt nadšenců, co se snaží oživit klasický rpg žánr, ale spíš jako "Trent Oster bank account enhanced edition", jak psal někdo na anglickým fóru :D Konec offtopicu :)
  • azuritazurit Member Posts: 182
    Mne sa, naopak, BG:EE velmi paci a uz velmi dlho som nenarazil na akykolvek bug (mam prechodenu celu juznu cast mapy a v druzine mam Neeru).
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Mimochodem teď koukám, že už opravili i ten bug se spawnováním příšer.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    PJ_Trewor said:

    "Trent Oster bank account enhanced edition"

    Heh, to je dobré, to ještě neznám :D

    Jak už jsem říkal, tak istalace BGT byla dost zdlouhavá a zabíralo to hodně místa + opravdu nebylo od věci nainstalovat některé módy, takže jsem podobně jako ty od BG:EE očekával že to vyjde jako dokonale vyladěná verze Baldurs Gate která nám všem ušetří čas i námahu + možná přidá i něco navíc, né tenhle zpola nedodělaný polotovar kde byly zmršené i některé věci co fungovaly i v 15 let staré hře.

    Zatím ale neházejme flintu do žita a zkusme jim dát ještě trochu času, třeba se do pár týdnů polepší.
    ( Za mě ale mají velké mínus, že vůbec něco takového vydali, to neměli žádné testery ? Nebo o těch chybách věděli a stejně to vydali ? )
  • beobeo Member Posts: 143
    edited December 2012
    Edvin said:

    Chování beamdogu mi v mnohém přijde jako dost nerozumné, protože ačkoliv hra v základu už obsahuje pár hráčských modu, tak je nenapadlo kontaktovat autory BGT kteří už stejné věci dávno řešili. Ušetřilo by se tak mnoho času i peněz. Pokud to ale chtějí dělat tou složitější a nákladnější cestou, tak je to jejich věc.

    Aby mohlo vzniknut nieco ako BGT asi musi najprv byt aj BG2:EE, aspon mne to tak pride logicky, nevim :D

    Neviem preco si myslis ze s modermi nespolupracovali, je ich tu na fore dost a autor BGT Ascension64 je aj v credits v hre samotnej.
    Post edited by beo on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Heh, proč jsem tam jako Idaho said, když jsem to nepsal? :D
  • beobeo Member Posts: 143
    Opravene :) Nejak mi to zblblo.. sry
Sign In or Register to comment.