Skip to content

Problem z uciągnięciem grafiki BG:EE na kartach zintegrowanych Intela

124

Comments

  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    po ostatnim updacie jest postęp! na moim lapku ze zintegrowanym intelem gra już nie wywala się na dzień dobry. uruchamia się, ale wszelakie tła są białe. widzę tylko postać i gui. I wsio haczy jak diabli. Ale postęp jest. :)
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    edited December 2012
    wczoraj po dłuższym zwlekaniu zainstalowałem BGEE na lapku mojej połowy z zintegrowaną kartą Intela - marki Dell z Windows 7 na pokładzie i działa bardzo dobrze! Jedyny problem jaki zauważyłem do tej pory to przy przeskakiwaniu między oknami "alt-tab" obraz w grze zaczyna migać. Otwarcie okna opcji załatwia sprawę. Poza tym grafika działa bardzo dobrze i płynnie. Rozumiem, że zainstalowałem po 3cim patchu ale jeżeli komuś teraz nie działa widocznie ma coś nie tak z systemem, bo ja nic kompletnie nie zmieniałem, nie tweakowałem na potrzeby tej gry.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Wybran Ty jak zwykle swoje xD Dodajmy przed moją wypowiedzią wstawkę: "Moim zdaniem..." ;)
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    @woytas może są różne karty intela, nie wiem. ja na jednym lapku zawsze odpalam na geforce
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Mi na stacjonarnym przy alt-tabie też ciągle miga okno, póki nie otworzę opcji ekwipunku lub czegoś podobnego.
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    edited December 2012
    Vibovit - Wiem dokładnie o co Tobie chodziło ale ta "moda" to chyba była i mineła jakieś kilkanaście lat temu. (Nie wyobrażam sobie, że w XXI wieku na kimś robi to jeszcze wrażenie)
    Woytas - Też mam Dell'a z intelem , tez Windows7 postawiony z ciekawości na nowo, też po 3 łatce. I jest to samo co od dnia premiery. Wszystko się odpala ale jest mega slideshow.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @hajimodottir, a owszem, tych kart graficznych zintegrowanych z procesorem było już kilka: Intel® HD Graphics (1000, 2000, 2500, 3000, 4000), ostatnia wersja montowana w Core ix 3 generacji (4000) jest nawet wydajniejsza od mojej dedykowanej karty graficznej w laptopie od Nvidii (9600m GT). A przecież są jeszcze karty zintegrowane z płytą główną... Więc nie ma co wrzucać wszystkich kart Intela do jednego worka, bo są to różne konstrukcje.
    Żeby nie było wątpliwości, to może napiszecie (ci którym chodzi i tym którym nie oraz na jakim patchu) o jakiej konkretnie karcie mówimy? Pomocny może być program CPU-Z (http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html) bądź GPU-Z (http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/), będzie można ocenić, z którymi modelami są jeszcze problemy.
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    Dell Vostro : Intel Core i3 370M , 3GB DDR3, Intel HD Graphics.
    Game update4 - z 7 grudnia
    Wszystko się odpala ale same slajdy. Intro jak i gra,
  • Wiatrak99Wiatrak99 Member Posts: 3
    Lenovo t430 intel core i5 8GB Intel HD 4000
    Początkowo nie odpalał się wcale. Po modyfikacji pliku baldur.ini wg oficjalnego poradnika poszło.
    Wszystko śmiga płynnie przy każdym update, filmy i gra.

    W tym wątku będziemy się chwalić laptopami? :)
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Nie laptopami, wystarczą same modele kart graficznych Intela (ew. z procesorami, żeby zidentyfikować konkretną wersję jak u dEUSa).
    Jak na razie widać, że problemy mają stare karty, choć to dużym odkryciem nie jest. :) Ciekawe jednak, od którego modelu wystarczy modyfikacja baldur.ini, a które wyświetliły poprawnie grę dopiero po aktualizacji.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    Sprawdzałem to u mnie akurat to nie działa.
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited December 2012
    @dEUS, mam tego samego procka i kartę graficzną co Ty i mnie to rozwiązanie pomogło. Na pewno wyłączasz te kompozycje pulpitu dla baldur.exe? Znajduje się w folderze /Data/00766/. Nie róbcie tego na launcherze (bgee.exe) bo to nic nie daje.
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    @theoricus, Tak na pewno. Robię dokładnie tak jak napisałeś.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @dEUS Próbowałeś dodać do Baldur.ini:

    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',

    ?
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    @Wybran, oczywiście.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @dEUS Sorry ale dla pewności. Napewno tak u ciebie wygląda?

    INSERT INTO options ROWS (
    'Graphics', 'Scale UI', '0',
    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Program Options', 'Debug Mode', '1',
    'Window', 'Full Screen', '1',
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    @Wybran, Miałem tak:
    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Window', 'Full Screen', '0',
    Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety również nie pomogło.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    A możesz sprawdzić czy jak postać się przemieszcza i włączysz mapę to laguje?
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    edited December 2012
    Tak, laguje.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @dEUS Czyli masz coś innego. Ja miałem 15fps a na mapie postać zasuwała normalnie z prędkością 60.
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    Jesli zalezy Wam na bezproblemowej grze to tylko Linux :) Polecam instalacje, uzytkownikom Intelowskiej grafy, Xubuntu 12.10 i wine i przekopiowanie katalogu z gra i uruchomienie Baldur.exe. Zero problemow -filmy smigaja, 3/4 gry za mna. Na Win Vista to pokaz slajdow, Windows potrzebny tylko do instlacji gry.
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    Mam zainstalowany Ubuntu 12.04PL Przyjazny Puchacz :) na tej wersji nie działa
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    dEUS said:

    Mam zainstalowany Ubuntu 12.04PL Przyjazny Puchacz :) na tej wersji nie działa

    Bo niestety na 12.04 nie działa (sprawdzone przeze mnie również - specjalnie zainstalowałem 12.04 mimo, że używam 12.10 Xubuntu). Ewentualnie jak nie chcesz instalować nowej wersji to zaukualizuj sterowniki mesa do 9.0. Na forum polskiego Ubuntu jest zeznanie jeszcze jednej osoby której pomógł upgrade 12.04 do 12.10. Pozdrawiam

    dEUS
  • dEUSdEUS Member Posts: 16
    @soulafein83, zrobiłem upgrade do 12.10. Jest już prawie rano a ja gram :) Gra chodzi jak rakieta! Wielkie dzięki :)
  • soulafein83soulafein83 Member Posts: 28
    dEUS said:

    @soulafein83, zrobiłem upgrade do 12.10. Jest już prawie rano a ja gram :) Gra chodzi jak rakieta! Wielkie dzięki :)

    To fajnie słyszeć :) Windows to stary zabytek skoro nie daje sobie rady z prostą grą. Ja już dawno używam sporadycznie wtedy, kiedy moje kombinacje z Linuxem nie dają rady.
    W sumie to mam nawet Steama instalniętego w WINE i gry które mam lepiej chodzą niż w Viście ;)

  • jajagrzmotajajagrzmota Member Posts: 1
    ech, chujnia z grzybnią i patatajnią... gra śmiga, ale cały czas jest białe tło, i co jakiś czas się wiesza, wyskakuje error i przez menagera muszę wyłączać. karta to Radeon (TM) HD 6670M windows 7 64 bity.
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    Dajcie proszę znać, czy nie ścierwi na Mac OS X w MB Air ze zintegrowana grafika (intel 4000). Chce kupic, oprocz Windowsowej wersji ale nie chce znowu wywalic kasy w bloto. Z gory thx.
  • durghimdurghim Member Posts: 2
    Czy jest już jakieś rozwiązanie tego problemu? Próbowałem odpalać na 2 laptopach, oba z Intelem, z czego ten drugi - Lenovo, ma również wbudowanego radeona, przełączałem na wyższą wydajność (czyli na radeona) i nadal nie działa. Próbowałem również wszystkich opcji, które zostały w tym temacie poruszone. Może jest jakiś patch do tego?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @durghim
    Tak się składa, że właśnie na dniach wychodzi patch, który powinien poprawiać działanie na kartach intela.

    Jeśli nie chcesz czekać na wersję finalną (z tydzień – 2 tygodnie) i [ważne] jeśli kupiłeś BGEE ze strony beamdog.com. Możesz zapisać się do testowania wersji beta patcha. Przeczytaj uważnie post:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/21440/phase-i-save-game-compatibility-test-complete/p1

    To Cię również może zainteresować po przeczytaniu pierwszego posta z powyższego, bo jest to etap 3. (ważne nie głosuj zanim nie zostaniesz dopuszczony do bety):
    http://forum.baldursgate.com/discussion/21922/phase-iii/p1

    Jeśli nie kwalifikujesz się do bety to zawsze można chwilę zaczekać aż skończą ostatnie szlify i zostanie wydany patch 1.2 wtedy (jak donoszą pierwsi beta testerzy) na intelach nie powinno być już żadnych problemów.
Sign In or Register to comment.