Skip to content

Gdzie są nowe NPC-y i inne spoilery BG:EE

12346»

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Dokładnie, moim zdaniem chybiony wybór dodatkowej postaci. Mogli dać cokolwiek innego, jakiegoś wypaśnego barda na przykład, ja bym się cieszył.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Rasaad powinien miec bieglosc w procach by przetrwac na poczatkowych poziomach. u mnie w późniejszym etapie gry mial na liczniku wiecej zabojstw niż Dorn. Jednak moglem sobie "pozwolić" na to, ze dla niego poszly prawie wszystkie magiczne przedmioty, czyli pas sily 19, rękawice zręczności 18, pierścień +2 KP, Amulet tarczy, buty te, które mial czyli +2 KP. Po tym sprawowal sie calkiem nieźle. lżejszych przeciwników lał rękami (2 ataki na rundę, tyle co Dorn) a na twardszych brał do ręki sejmitar Drizzta dający kolejne +2 KP, a z 1 pktem na styl walki jedną bronią dostawał kolejne +1KP. Po tym jak Neera rzucala na niego czar zwiększający KP albo po wypiciu miksturki jego KP sięgala -12 i rzadko komu udawalo się go trafiać. Tak więc da się by byl on użyteczny, ale prawda jest taka, że gdy zabrać mu wszystkie magiczne zabawki to staje się strasznym leszczem.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    No i to trochę boli bo daje się tyle świetnych przedmiotów tylko po to aby postać była grywalna. Oczywiście z siłą 19 ma premie do trafienia i obrażeń,potrafi wtedy zabijać,ale prawda taka że z postaci z BG1 wybrał bym kogo innego do drużyny gdyby nie fakt że Rassad ma swoje zadania w nowych lokacjach. Z przedmiotami z każdego leszcza można zrobić czołg,kiedyś nawet z Corana zrobiłem typowego wojownika do zwarcia,bo zręczność ponad 18 mu zapewniała dobrą KP. Tylko kondcja troche niska,ale Rassad też dużo życia nie ma.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Rasaad trochę kiepsko ma orzydzielone statystyki. w zasadzie to żadna nie daje mu znaczącej premii, przez co jest taki sredni, nijaki. Na początku nawet Viconia mająca jeden atak na rundę miala więcej zabójstw na koncie niż on. Później jednak on się w miarę rozwinął i nie żałuję, że go wziąłem do drużyny, szczególnie, że jego quest uważam za najbogatszy z całej trójki. Akurat tak się złoży
    ło, że u mnie tych przedmiotów nikt nie potrzebował "na gwałt" więc mogłem je spokojnie odstąpić Rasaadowi. Jednak podczas przyszłych kampanii jak już bg1 Npc project będzie kompatybilne pewnie będe go przyłączać tylko na czas jego questu, aby zebrać magiczne zabawki.
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    No to ładnie. Nie dopilnowałem reputacji i nagle się ocknąłem, że mój Łucznik jest Upadłym Łucznikiem... No to dalej musze latać w jakichś gównianych skórzanych zbrojach, a premie do ataków dystansowych bezpowrotnie stracone, no kutwa Borysowa.... :/
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Możliwe że jeśli znów spełnisz jakiś dobry uczynek,w sensie reputacja wzrośnie,to wróci też prawidłowa profesja Twojego łowcy. Ale pewności nie mam...
    Miałem kiedyś upadłego paladyna,to nie było śmieszne :(
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    nie wróci. w bg2 można bylo odzyskać status po wykonaniu wszystkich zadań z twierdzy, tutaj pizostaje się tylko pogodzić z tym faktem albo wczytać poprzedni stan gry
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Ten quest Neery jest strasznie słaby. Lokacja z goblinami zbędna(absolutnie nic się w niej nie dzieje, a autorzy byli tak leniwi że nawet nie dali do powiedzenia chociaż jednego randomowego zdania sterczącym na wartach goblinom), wątek z łowcą właściwie też bezsensu(za pochowanie jego żonki i informacje o tym nie dostałem ani punktu doświadczenia), sam Adoy beznadziejny na maksa, nagroda dla Neery super lipna, jedyne co w miarę w porządku to walka z Ekandorem... Chociaż sam czarodziej przez 95% walki rzuca na siebie osłonki co czyni go praktycznie niegroźnym. Fajni jedynie ci dwaj barbarzyńcy którzy atakują tylko bohatera(grałem niskopoziomowym czarownikiem więc przejebane :p ) W dodatku Neera się na mnie obraziła... ciekawe co dalej.
    Lucky
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    zapewne dlatego jest tak łatwo bo Neera jest dostępna od samego początku gry i wykonanie jej zadania jest możliwe szybko,gobliny to wiadomo lichy przeciwnik,w samej lokacji niewiele się dzieje. Ale sama walka z magami na początku może nie być banalna jeśli w drużynie nie ma się dobrego zbrojnego.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Tu nie chodzi o to, że łatwo... Tu chodzi o zmarnowany potencjał lokacji. Równie dobrze od razu mogłoby nas przenieść do jaskini Adoya bo po prostu w obecnej formie ta mapka z goblinami jest zbędna.

    Szczerze przyznam, że miałem zupełnie inne wyobrażenie o tym queście. Adoya wziąłem za mądrego acz niefortunnie tkniętego żywiołem dzikiej magii czarodzieja który nauczył sobie radzić z tą skazą. Kogoś kto będzie jakimś mentorem dla Neery, a tutaj taka porażka. Jakiś grubas od którego ani my jako gracze, ani Neera nie dowiadujemy się kompletnie nic o dzikiej magii. Zero korzyści mechanicznych albo fabularnych. NĘDZA.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    No tak,sam quest jest nijaki. Adoy, jak można wnioskować z opowiadań Neery kojarzy się z kimś mądrym, a w rezultacie okazuje się, że jego powodzenie jest bardziej kwestią przyadku niż potęgi czy mądrości,też się na tym zawiodłem.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    A jak ma się do tego quest Rasaada? Bo nie miałem jeszcze przyjemności, a chętnie spróbuję.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Zadanie Rassada jest ciekawe ze względu na nową lokację, chociaż też nie stanowi raczej dużego wyzwania,bo na tym etapie gry nasze postacie są już na wysokich poziomach a wrogowie których napotykamy są prości do pokonania. Ze wszystkich postaci moim zdaniem najlepsze zadania ma Dorn,nawet pomimo tego że nie ma z nim związanych nowych lokacji...
    Bo co z tego że Neera i Rassad dają możliwość zwiedzenia nowych lokacji,kiedy to po prostu jest wszystko za krótkie,niedopracowane i mało rozwinięte. Porównując to z zadaniami dla NPC z BG2 to niebo a ziemia,naprawdę. Oczywiście na korzyść BG2. Gdzie chociażby dla Valegara mamy duże zadanie,albo Mazzy,Korgan. Tam każde zadanie dla NPCa to naprawdę może być parę ładnych godzin CIEKAWEJ gry. Natomiast w BGEE poziom trzyma jedynie zadanie Dorna moim zdaniem.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No ale BG2 w ogóle jest o wiele bardziej rozbudowaną grą, tutaj za dużo nie zrobili to prawda, ale cudów i mega dodatków też się nie spodziewałem.
    Ja idę dopiero pierwszy raz do kopalń w Nashkel to wziąłbym od razu tego mnicha, ale zastanawiałem się czy nie za wcześnie na jego misje - może właśnie zaczekać do wyższych poziomów?
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited January 2013
    Tak czy siak możliwość wypełnienia jego zadań jest dopiero po odwiedzeniu Baldur's Gate,więc drużyna będzie rozwinięta.
  • AdrAdr Member Posts: 15
    Szczerze z 3 nowych NPC w drużynie na stałe zagrzała sobie miejsce jedynie Neera.
    Dorn wywarł na mnie też dobre wrażenie ale ze względu na to że gram dobrą drużyną ( jeżeli zaczne złą to napewno znajdzie się dla niego miejsce) zmieniłem go na Rassada, z mnichem przeszedłem troche we wrotach baldura i jego quest, koleś przestaje być żałosny dopiero gdy uzbroimy go w :
    Obrońca +3
    Rękawice siły ogra
    Szpon Kazgarotha
    Pierścień strażnika +2
    Płaszcz Baldurana
    Złoty Pas Urnsta
    Amulet blokowania czarów

    Mimo tego że przestał padać przy każdej okazji i nawet zaczął zabijać mam kolesia już chyba dosyć, poprostu jest mulącą postacią. Wymieniam na Corana...

    Mój skład:
    Ja - półOrk Berserker (prawdziwy czołg)
    Yeslick
    Kivan
    Dorn -> Rassad -> Coran
    Imoen
    Neera

    Odpadają khalid jaheira minsc i dynaheir, nie lubię grać podstawowymi postaciami podstawionymi pod nos. Przeszedłem nimi gre pierwszy raz jak miałem 13 lat, obrzydli mi w EE ;) Wiem że końcówka trochę nie na temat ale po co mam rozdrabniać temat na dwa działy.
    Lucky
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi się z kolei Neera znudziła po drugim przejściu. Za trzecim - aktualnym - również gram półorkiem berserkerem, mam Kivana, Dorna, Jaheirę, którą od razu zamienię na Viconię oraz Edwina. Osobiście gram dobrą postacią ale charaktery lubię mieć w drużynie wymieszane, jest ciekawie.
  • KiraKira Member Posts: 3
    edited July 2015
    Hej! Mam taki drobny problem, mianowicie nie wiem jak wyjść z lokacji Chmurnych Szczytów, po zrobieniu questa dla Rasaada. Chciałabym wrócić do Wrót w końcu.... ;)

    Już znalazłam, dzieki :)
    Post edited by Kira on
Sign In or Register to comment.