Skip to content

Çeviri Durumu

2

Comments

• alpalp Member Posts: 7
    hacılar bekliyorum türlçe yama düzelsin ama hala çıkmadı yeni yama
    varmı bildiniz bi tar,h ingilizce oynayamıyorum
  • VII_outLawVII_outLaw Member Posts: 46
    çıkınca hemen steamden alıcağım ama hiçbir haber yok daha.
    alp
  • majeremajere Member Posts: 34
    uzun süre haber gelmeyecek arkadaslar bosuna bakmayın buraya.Bir gazla baslandı ve bizide gaza getirdiler.sonunda kendileride söndü bizde söndük artık.Bu arada baska oluşumlar çatır çatır yama bitirdi.(HELAL OLSUN)
    Arutha
  • AruthaArutha Member Posts: 2
    majere said:

uzun süre haber gelmeyecek arkadaslar bosuna bakmayın buraya.Bir gazla baslandı ve bizide gaza getirdiler.sonunda kendileride söndü bizde söndük artık.Bu arada baska oluşumlar çatır çatır yama bitirdi.(HELAL OLSUN)

Tam bir fiyasko oldu bu iş bence de ayın 20 si bugün. Mart ı bekleyin dendi Mayıs geldi ortada ne çeviri var ne haber. Özveriyle çalışan çeviri ekibinize teşekkür ediyoruz. Türkiye deki bürokrasi bile daha hızlı ilerliyor yaptığınız çeviriden.
  • alpalp Member Posts: 7
    ya tamda sonu gelmişti hani
    bende bekliyordum merakla demek boşunaymış
    yapcak bişi yok yola devam
  • degoryandegoryan Member, Translator (NDA) Posts: 41
    Arkadaşlar sizleri çok beklettiğimizin biz de farkındayız :( Süre konusunda gerçekten tarih veremiyoruz. Tek söyleyebileceğim beklemenizin boşuna olmayacağıdır.
  • hayalperest44hayalperest44 Member Posts: 6
    Merak ettiğim BGEE kaç dile çevrildi? Bitmeyen tek çeviri Türkçe çeviri mi..?
    @hayalperest44 Bitmeyen tek çeviri Türkçe değil ama bu bir bahane de değil tabii :).
  • shadowkillershadowkiller Member Posts: 29
    Bence de biraz uzadı ama bitecek bir çeviri içinde beklemek sıkıntı değil ayrıca bir sorum var yama tamamlandığında resmi bir yama mı bekleyeceğiz yoksa manuel olarak mı yamalayacağız? resmi yama steam' e çok geç geliyor umarım ikinci seçenek kapısı açık olur.
    Öncekiler gibi resmi bir yama olacak.
    Nostalji yapasım var Mayıs ayı sonunu bulursa harika olur. Hala gog'dan aldığımla oynuyorum oyunu ayrıca mecburen baştan satın alıcağım resmi yama gelicekse.

BG 2 de çevirilecek mi?
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    Update 8'de İtalyanca çeviri gelmiş. Türkçe'yi heycanla bekliyoruz..
  • feamerfeamer Member Posts: 1
    günlük de, görevleri göremeyen -yazı yok- bir tek ben miyim acaba ?
    @feamer Çeviri güncellendiğinde oyun tümüyle Türkçe olarak oynanabilir olacak.
    hadi bakalım haberlerini bekliyoruz. Bu arada BG2 yi çevirmek daha kolay olacaktır diye tahmin ediyorum.
  • AruthaArutha Member Posts: 2
    Hey maşşallah Mayıs ın 13 gelmiş. Nazar değmesin.
  • kivanc_acarkivanc_acar Member Posts: 1
    Sabırsızlıkla çevirinin bitmesini bekliyorum. Ondan sonra oynayacağım. Umarım en kısa zamanda bitirebilirsiniz arkadaşlar.
  • EonaEona Member Posts: 1
    Arkadaşlar, öncelikle gayretinizden ötürü çeviride emeği geçenlere teşekkür ederim. Benim sizlere bir sorum olacak. Oyunda yıllardır alışık olduğumuz terimleri Türkçe olarak görmek biraz garip geldi. Örneğin quarterstaff - dövüş sopası gibi.. Oyunda sadece diyalogların Türkçe'ye çevrilmesi kalan terimlerin İngilizce kalması gibi bir seçeneğimiz olacak mı ? Böyle bir şey mümkün mü?
  • ShinorusShinorus Member, Translator (NDA) Posts: 87
    Öyle bir seçenek maalesef mümkün değil.

Geçikmeler için özür dileriz. Birçok sorun ve engel çıktı ama Çeviri artık 100% bitti. Birkaç hata ve düzeltilmesi gereken şeyler olabilir client sebepi ile. Gördüğünüz hataları ileride açacağımız başlığın içerisinde yazabilirsiniz.

Muhtemelen haftaya Pazartesi tam sürümünü oynayabileceksiniz.

degoryan
    @Eona Emin olun dediğiniz şekil, İngilizce -Türkçe karışık çok daha garip bir çevirinin ortaya çıkmasına neden olurdu.
    kkramone
  • hayalperest44hayalperest44 Member Posts: 6
    Shinorus said:

Öyle bir seçenek maalesef mümkün değil.

Geçikmeler için özür dileriz. Birçok sorun ve engel çıktı ama Çeviri artık 100% bitti. Birkaç hata ve düzeltilmesi gereken şeyler olabilir client sebepi ile. Gördüğünüz hataları ileride açacağımız başlığın içerisinde yazabilirsiniz.

Muhtemelen haftaya Pazartesi tam sürümünü oynayabileceksiniz.

Açıkçası Türkçe Yamadan umudumu kesmiştim.. :) Ama haftaya Pazartesi diyorsanız artık o günü bekleyeceğim.. Bakalım başka gecikmeler olacak mı?
    Yeni bir açıklama geldi, Pazartesiye değil, BG:EE'nin yeni patchi gelince türkçe dilini ekleyeceklerini belirtiler. O da bu ay içerisinde gelecekmiş.

Bizim çeviri ekibinden kaynaklanacak bir geçikme yok artık :)
    Shinorus said:

Yeni bir açıklama geldi, Pazartesiye değil, BG:EE'nin yeni patchi gelince türkçe dilini ekleyeceklerini belirtiler. O da bu ay içerisinde gelecekmiş.

Bizim çeviri ekibinden kaynaklanacak bir geçikme yok artık :)

İtalyanca'yı tek update'de verdiler.. Türkçe'yi de verselerdi ya..
    Oyunu aldım alalı duruyordu steamde; dört gözle bekliyorum yeni patchi arkadaşlara teşekkür etmeyi bir kez daha borç bilirim.

Darısı BG 2 için.
  • causeisunknowncauseisunknown Member Posts: 50
    oyunun satışı durduruldu, güncellemeler de durduruldu. şimdi kim bilir ne zaman gelecek...
    yapılan açıklamada bir sonraki patch ile birlikte tam almanca desteği yazmasına rağmen türkçe yazmamasını türk oyuncular az olduğu için belirtme gereği duymadılar herhalde diye iyi niyetli yorumluyorum. umarım yanılmıyorumdur.

What is in the next Baldur's Gate: Enhanced Edition patch?
    The next Baldur's Gate: Enhanced Edition patch features:
    - An updated user interface that allows for high-resolution scaling and transparency.
    - A new renderer featuring enormous performance improvements, and compatibility enhancements for Intel graphics chipsets.
    - A new font system for sharper, clearer text.
    - Full German language support, including new German VO for the expanded content.
    - Subtitles in movies.
    - Over 135 gameplay fixes and enhancements.
    We are unable to release this patch until all issues with our publishing partner have been resolved.

http://baldursgate.com/
    Sorunu düzeltmelerini temenni ederim.
    Niye böyle birşey patlak verdi birden bilemedim ben onu.
    Diren Balduran..
    @Causeisunknown : Heycandan yazmayı unutmuşlardır. Tekrardan haberi verdim, TR'de ekleneceğini belirtirler yakında.

Ana Sayfayayı yenlediler.

>>Turkish language support, for both the original game text and the enhanced edition text.

causeisunknown
  • causeisunknowncauseisunknown Member Posts: 50
    yaşasın :)
Sign In or Register to comment.