Skip to content

Czy to już koniec?

13

Comments

  • IncomerIncomer Member Posts: 10
    BG:EE od samego początku był dla mnie przystawką do BG2:EE.
    1 część przeszedłem po wielu latach ponownie z wielką przyjemnością - informacja o problemach licencyjno-prawnych była prawdziwym ciosem w ... no zabolała.

    Liczę, że pomimo wszystko uda się ruszyć dalej z pracą nad obiema częściami i zacząć 3.

    @cherrycoke2l, @viader
    Jeśli macie jakieś lepsze dojście do źródełka z informacjami, to może chociaż napiszcie czy widać światełko w tunelu.

    P.S. I mam nadzieję, że to nie pociąg.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    @theoricus
    Osobiście nie nazwałbym kupna BG:EE najgorzej wydaną kasą w życiu (miałem "szczęście" kupić wiele znacznie gorszych gier/książek). Też mam wiele krytycznych uwag do tej produkcji i polityki twórców, ale mimo wszystko fajnie było zagrać w Baldura, w którym coś nowego mogło człowieka zaskoczyć
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Kolejna (nie)oficjalna wypowiedź dotycząca całego zamieszania, jeśli ktoś jeszcze to to śledzi. http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/327841

    W międzyczasie zostało oficjalnie podane do wiadomości, że to atari jest za to to wszystko odpowiedzialne. Gdzieś w którejś innej dyskusji wyczytałem jeszcze, że w okolicach 17, czy tam 19 lipca kończy się aukcjonowanie atari więc jest pewna szansa, że do tego czasu się wyjaśni. To zupełnie inna bajka, że marki BG, nie ma wymienianej wśród największych aukcjonowanych marek. Na stronie atari można zobaczyć też, że BG:EE to ich jedno z najlepiej sprzedających się aktualnie produktów, więc nie martwiłbym się o to 'czy' w ogóle zostaną wznowione prace nad BG, ale raczej 'kiedy', w końcu jeśli nawet się zmieni właściciel praw do BG, to z pewnością też będzie chciał je zamienić w gotówkę tak czy inaczej.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    viader said:

    Ja tam, jak wiele innych osób, mam betę BG2EE z nową zawartością i nie widzę możliwości, by nie wyszło to jakimś sposobem... Tyle mogę powiedzieć.

    opowiedzcie prosze o tej becie cuś, chociaż rąbka tajemnicy . czy fajne, jak wyglądają zmiany dzięki

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @wojtek – raz uruchomiłem, potem były update'y i mi nie śmigała już, choć BG:EE zawsze było ok.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    a jakies nowosci?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @wojtek – tylko uruchomiłem i tyle, była to pierwsza beta, więc żadnych nowości nie widziałem, choć trzeba zaznaczyć, że tylko pozwoliłem pierwszej cutscence z Irenicusem się odegrać i tyle. Poza tym i tak nie mógłbym mówić, gdyby coś było, więc proszę o niezadawanie takich pytań :D
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    ok, rozumiem :)
  • IncomerIncomer Member Posts: 10
    Ni kupy, ni du@y to mi się nie trzyma... jeśli chodziło by tylko o szmal to przecież zawsze można znaleźć inwestora. Jeśli BG było rentowne nie powinno być z tym większego problemu.
    Co do ewentualnego wykupienia tego przez Steam... nie wydaje mi się to jakimś wielkim dramatem.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    ja czekam i czekam poki co mam dużo nadziei ale coraz mniej cierpliwości
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Dajcie spokój. Coraz więcej osób posiada grę (ja np. kupiłem ją na letniej wyprzedaży na Steam), a tutaj taka lipa ze wstrzymywaniem patcha (i to bez obiecanego wcześniej języka polskiego!).
  • IncomerIncomer Member Posts: 10
    Jakieś nowe przecieki? Coś nowego wiadomo?
  • mackosmackos Member Posts: 188
    poza tym ze aukcja ATARI nic nie wyjasnila, na co liczono (chyba wogole baldura na niej nie bylo) to nie, zadnych nowych wiesci. soon ze tak zazartuje...
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Ze zdawkowych wypowiedzi twórców na angielskim forum można się dowiedzieć, że sprawy idą w dobrym kierunku, choć wolniej niż wszyscy by tego oczekiwali. Treści w tym nie ma zbyt wiele, ale sam fakt, że ktoś jeszcze na forum zagląda można uznać za pewien promyk nadziei.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    Radnon said:

    Ze zdawkowych wypowiedzi twórców na angielskim forum można się dowiedzieć, że sprawy idą w dobrym kierunku, choć wolniej niż wszyscy by tego oczekiwali. Treści w tym nie ma zbyt wiele, ale sam fakt, że ktoś jeszcze na forum zagląda można uznać za pewien promyk nadziei.


    Oby, oby !
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    BGEE ponownie w sprzedaży, czyli miałem racje :)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Kurde, czyli jednak muszę przeglądać te ~1000 stringów z BG:EE :P W ogóle, to wydaje się, że coś tam robili w kierunku pełnego wsparcia różnych języków w czasie tych problemów.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    yey! juz troche zaczynalem watpic ^^
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Powrót sytuacji do normy to zdecydowanie dobra wiadomość. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne łatki do jedynki i jakieś konkretne informacje na temat daty premiery dwójki. Ciekaw jestem jak bardzo to zamieszanie opóźniło prace.
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Mogliby się też wziąć za dodanie polskiego dubbingu. Po takim czasie od premiery to już wstyd...
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    Czy wiadomo coś - cokolwiek w temacie końca problemów licencyjno-prawnych i wznowienia prac nad patchem do BGEE i prac nad BG2EE?
  • DudzioDudzio Member Posts: 81
    Wszystkie spekulacje na ten temat opierają się obecnie na tym tweecie:
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    To, że prace nad patchem ruszyły zostało potwierdzone choćby w tej wypowiedzi z 14 sierpnia:

    Patch development is back on! We'll have an announcement regarding that in the near future. I personally am very excited for people to use the new UI.

  • IncomerIncomer Member Posts: 10
    Pozostaje trzymać kciuki! Dobrze być "Back on track." :)
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    BGEE wraca! Taki oto e-mail dostałem:

    "Dear Friends of Baldur’s Gate,

    We're back!

    Baldur's Gate: Enhanced Edition is available for sale once again. All outstanding issues with our publishing partner have been resolved.

    We'll announce the details of an upcoming major Baldur's Gate: Enhanced Edition patch and the Android tablet version in the near future. We'll also have some exciting news regarding Baldur's Gate II: Enhanced Edition soon after.

    We want to thank our fans for the outpouring of support we received during this difficult time. Legal issues are never fun. We're glad we can once again focus on what matters - makin' videogames!

    Regards,
    Trent Oster
    President, Beamdog & Overhaul Games"

    Więc panowie, i patch i zapewne BG2EE są kwestią czasu (im krótszego tym lepiej dla nas graczy)...
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    Swoją drogą mam też głęboką nadzieje że nie znajdzie się już żaden partyzant z wyciętego lasu który KOLEJNY RAZ śmiałby przedłużać czekanie fanów na w/w artykuły.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited August 2013
    W końcu! Dzięki za te wieści @Battlegrim :) Mam nadzieję, że to już nie długo potrwa i w przeciągu dwóch miesięcy zakończy się sprawa patcha do jedynki i wezmą się w całości za dwójkę.
  • IncomerIncomer Member Posts: 10
    Ile mogę żyć na przystawce, jaką dla mnie był BGEE? Czas na danie główne - BG2EE. ^.^
  • maneromanero Member Posts: 392
    Nikt nie skomentuje, że po pół roku pracy nad patchem mają nam do podania open beta test... patcha? Przecież to kpina w żywe oczy. To najbardziej gówniany developer na którego efekty pracy przyszło mi czekać.
Sign In or Register to comment.