Skip to content

Ulubione mody

viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
edited August 2012 in Polski
Nadchodzi BG::EE dużymi krokami i niedługo nadejdzie czas wybrania modów do pierwszej rozgrywki. Mam nadzieję że większość będzie działała. Które mody polecacie i dlaczego?

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Jedyny mod, z jakim grałem to The Darkest Day do BG2, ale to tylko dlatego, że miał klasę Bladesinger (Pieśniarz klingi), sama fabuła w nim to nic, co bym zapamiętał.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Powiem tak, że temat mnie interesuje bo nie znam się na modach, The Darkest Day w zasadzie liznąłem w połowie bo potem nie miałem czasu, a ja po cichu liczę może trochę naiwnie że udostępnią tym razem cos w rodzaju toolseta aby można było samemu cos sobie fabularnie dobudować ;)
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    Toolset jest od dawna - NearInfinity. Nie wiem jak bardzo twórcy BG:EE ingerują w silnik ale wątpię by dało się zrobić jakiś łatwiejszy edytor i nie liczyłbym na toolset pokroju tego z NWN. Swoją drogą NearInfinity też trudnym narzędziem nie jest.

    Co do modów- podobno wsparcie ma być ale czy będzie ono polegało na kompatybilności starych modów czy na nowych narzędziach dla nowych to nie wiem. Wydaje mi się jednak, że pewnie stare mody będzie trzeba jakoś dostosować do nowego infinity engine. Wątpię więc by dało się na dzień dobry odpalić paczkę ulubionych modów.

    A co do wyboru konkretnych to jest ich tak dużo....
    Ja na pierwszy rzut na pewno zagram w czystą grę by zobaczyć jak im wyszło i by poczuć tą oryginalną przygodę. A później zacznę od mniejszych modów które miały by tylko urozmaicić rozgrywkę (NPC, UB itp) Dopiero gdy naciesze się taką wersją wejdę w większe mody bo niestety/stety ingerują one bardzo w rozgrywkę.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @qinrod , NearInfinity także pozwala edytować lokacje wprowadzać w nie zmiany wizualne bądź tworzyć nowe ?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    NearInfinity nie umożliwia edycjii plików graficznych lub dźwiękowych, umożliwia za to wyeksportowanie tych plików.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    W NearInfinity irytuje mnie brak polskich znaków i jakoś słabo działa wyszukiwanie słów kluczowych w dialogach, zgaduję że nie da się tego zmienić?
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @viader aha a czy jest jakis program który będzie to umożliwiał ?
  • KasonKason Member Posts: 30
    Zdecydowanie mój ulubiony to Baldur's Gate Trilogy. Najkrócej mówiąc: BG1 na silniku i zasadach ToB czyli dokładnie to co nam zaoferuje BG:EE.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited August 2012
    @Selendis polecam toolset The DragonLance Total Conversion Editor Pro (DLTCEP) - http://sourceforge.net/projects/gemrb/files/Utilities/, to narzędzie generalnie służy do ciekawego projektu GEMRB, ale działa na wszystkich grach z silnikiem Infinity. Tym na pewno możesz każdą mapę wyeksportować do *.bmp, a potem w razie potrzeby zaimportować do gry.
    Post edited by viader on
  • salvissalvis Member Posts: 22
    ja do dwójki koniecznie Item Upgrade, choć mógłby być trochę bardziej zbalansowany, podobnie z Opowieściami z Północy Wybrzeża Mieczy- tam postacią po przejściu podstawki i dodatku miałem gorszy atak niż pierwszopoziomowy druid z kilkoma nowymi itemkami, co dość mocno mnie wtedy zdenerwowało.
  • qinrodqinrod Member Posts: 61
    NearInfinity nie umożliwia edycji lokacji bo wiadomo jak działa silnik infinity. Przywołałem go jednak jako toolset do BG bo tak owym dla niego jest. Po zmianach jakie wydają się szykować nam twórcy BG:EE wydaje mi się że lepszego toolsetu i tak nie znajdziemy. Niestety

    p.s. chcąc edytować lokacje w BG trzeba by bardziej photoshopa zamiast toolsetu:P
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Zdecydowanie BGT. Możliwość grania jedynke na zasadach dwójki dawała dużo lepsze wrażenie. Choć trochę niszczyła balans. Grając złodziejem w jedynce nie dostawało się doświadczenia za otwieranie zamków i pułapki, a w dójce już tak. Przez co szybko było można wylewelowac postać całkiem wysoko już w Candlekeep.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @gumisiwo a mówili że kradzież nie popłaca ;D
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    Ja w BG II nie obejdę się już bez Battles, Tactics, Easy of Use(pewnych elementów nie dających przewagi w grze), Unfinish Business i Banter Pack'a ;] W BG I mody mi jakoś nie podchodzą. Za mało są zbalansowane...
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Heh, właśnie grałem w BG1 z modem BGT i wszystkie sejwy się popsuły nie wiadomo czemu. Pomyślałem, że zainstaluje w takim razie Planescape Torment. Ba, mam po angielsku (wersja z GOG.com) I tu zaczyna się problem. Znam angielski w miarę, ale nie na tyle, żeby grac w tak rozbudowaną grę. I chciałbym prosić kogoś, aby mi przysłał pliki ze spolszczeniem, bądź podał działającego linka do napisów tejże gry. Będę wdzięczny :D
  • pablo200783pablo200783 Member Posts: 96
    Moje ulubione mody:
    1. Baldur's Gate Trilogy - połączenie BG1 i BG2,
    2. BGT Tweak - wybrane komponenty,
    3. BG1 Unfinished Business - wycięte elementy z BG1 przed premierą,
    4. BG2 Unfinished Business - wycięte elementy z BG2 przed premierą plus kilka z ToB5,
    5. BG1npc - portrait pack portrety z BG1 w stylu BG2.
    Jak dla mnie najbardziej przydatne nie psujące balansu gry.

  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,700
    Nie wiem czy wiecie, ale w BG1 też można grać na trochę wyższym poziomie rozbudowania. Razem z Zedem (chociaż to on jest od samego początku projektu) dalej ulepszamy projekt zwany Tajemnice Wybrzeża Mieczy. Może zdaje się, że projekt jest podupadły, ale tak nie jest. Po prostu kwestia tego, ile czasu w to idzie, a poza tym oboje pracujemy... no ale nie o tym! Postanowiłem, że warto może wspomnieć o TWM: http://twm-bg.weebly.com/
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @LavaDelVortel Fajmy mod. Pamiętam, że kiedyś z nim grałem. I to chyba był pierwszy większy mod w jaki grałem. Trochę błędów, ale ogólnie bardzo dobry mod. Szacun :) Podobno jest nowsza wersja, muszę odświeżyć jedynkę i zagrać :D A tak od siebie co do modów: bardzo lubię grać z modem do BG2 Larsha NPC. Bardzo fajna postać, ciekawe dialogi. Choć trochę przepakowana, ale gra się bardzo fajnie :)
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @LavaDelVortel wiesz to nie chodzi oto (czytałem wasza stronę) aby poswięcać się w nadmiarze do tworzenia czegos fajnego, a wasz mod wygląda ciekawie, po prostu czasami nawet się nie spodziewamy jak znajdujemy dobra chwile czasu na zrobienie naprawdę dobrej roboty i tego wam życzę bo dla mnie to na razie bomba gratulacje :)
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,700
    Dzięki. Największe zasługi i tak są Zeda, ale tak tylko postanowiłem wspomnieć, bo TWM dalej się rozwija i będzie się rozwijać. Może część rzeczy zostanie zaimplementowana dla BGT/Tutu/EE. Zależy jak się potoczą losy. A błędów już nie powinno być, bo Zed działa na błędy jak urzędnicy podatkowi na Jana Jensena.
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    mam pytanie:
    przyznam sie bez bicia ze gralem tylko w czystego BG, tj. bez modow. Jaki/jakie mody byscie polecili amatorowi do bg2? Chce przejsc 2'ke baldura i chetnie z jakims modzikiem. Jakbyscie mogli jakis zestaw polecic bylbym wdzieczny.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=69#713

    Polecam tutaj co nieco poczytać.
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,700
    edited August 2012
    Nie no błagam, nie z 2007... Od tego czasu wiele się zmieniło (a aktualizacje później nie są wystarczająco wnikliwe), a poza tym chodzi chyba o początek gry z modami, a nie zawalenie komputera wszystkim co możliwe. Tu patrzeć:
    http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=4379

    Wiem, że to 2009, ale pod moją namową, Vinci później aktualizował (chociaż ja bym nie dawał mega-modów - chyba, że Tortured Souls)
  • DargoradDargorad Member Posts: 64
    edited August 2012
    @Snajperos - Osobiście do Baldur's Gate II polecam mody z listy poniżej:

    • TDD
    • Tactics *
    • Battles *
    • 50lvl
    • aPack
    • Easy of Use
    • Ashes of Embers
    • Bag Bonus
    • Banter Pack
    • BG2TweakPack
    • Cliffkey
    • D0 Tweak
    • Deeper Shadows of Amn
    • Drow Innates
    • Enchanced SoA
    • Ervonyrah
    • FR & ROV
    • Grimuars
    • Herbs & Potions
    • LavaIt!
    • Market Prices
    • Refinements
    • Ruad
    • Shed's private lockbox
    • Song and Silence
    • tb Quest
    • Teleport
    • Tower of Deception
    • Unfinished Business
    • Item Upgrade
    • Xan
    • WideScreen
    • Ascension *
    • Oversight (komponent "ulepszona Sendai" * )

    * Instaluj tylko wtedy, gdy lubisz wyzwania i walki w "czystym" BGII nie sprawiają Ci żadnych trudności. W przeciwnym wypadku kurw*icy się nabawisz :D

    Przed instalacją polecam uprzednie zapoznanie się z danym modem, a dokładnie co wprowadza, co zmienia, z czym jest niekompatybilny itp. W razie czego dysponuję opisami do każdego z wyżej wymienionych modów.

    Ja miałem je zainstalowane wszystkie(a dokładniej wybrane komponenty z każdego z nich) i gra działała bardzo stabilnie ;]

    Acha. I jeszcze jedno. Nie wiem jak stoisz z językiem angielskim, ale wszystkie mody z powyższej listy doczekały się spolszczenia(jeden mod jest polskiego autorstwa) ;)
    Post edited by Dargorad on
  • AenurTheGreatestAenurTheGreatest Member Posts: 4
    edited August 2012
    Na anglojęzycznym forum dostałem negatywną odpowiedź na temat możliwości podłączenia pod EE Drizzt Saga i Region of Terror. Czy ktoś podejmie się ich przeróbki na EE? Osobiście miałem problem z instalacją Drizzt Saga w BGI (brak Drizzta ani w Brodzie ani w standardowej lokacji). Ponoć BG1 Unfinished Business też nie będzie zawierał.
    Post edited by AenurTheGreatest on
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Murk said:

    http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=69#713

    Polecam tutaj co nieco poczytać.

    hohoho nie widziałem tej strony od dobrych 4 lat :D

Sign In or Register to comment.